WYSPIARZ niebieski
AKTUALNOŚCI NA WYSPACH

20.07.2010 0:39

PRZEBUDOWA STRZELNICY

W Świnoujściu trwa przebudowa strzelnicy garnizonowej typu „B”, klasy I, ponieważ musi ona spełniać wymagania określone w rozporządzeniu Ministra Obrony Narodowej z dnia 4 października 2001 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać strzelnice garnizonowe oraz ich usytuowanie.

Typ "B" strzelnicy służy do strzelań na odległość do 200 m z postaw strzeleckich "leżąc" i "klęcząc" oraz do strzelań z pistoletów wojskowych na odległość od 25 do 50 m z postawy strzeleckiej "stojąc", do celów stałych, ukazujących się i ruchomych, o 6 lub 9 stanowiskach strzeleckich. W zależności od rodzaju stosowanych budowli zabezpieczających i wielkości strefy zagrożenia strzelnice garnizonowe zalicza się do klasy od I do IV.

- Zgodnie z Centralnym Planem Remontów przebudowa strzelnicy garnizonowej zakończyć ma się do końca 2010 roku. Przebudowa obejmuje budowę nowych osi strzeleckich, remont budynków znajdujących się na terenie strzelnicy i adaptacja ich na obiekty szkoleniowe. Zainstalowane zostaną nowe urządzenia celów ruchomych i podnośniki figur bojowych.

Po remoncie możliwa będzie realizacja szkolenia strzeleckiego z pistoletu wojskowego, pistoletu maszynowego, karabinka kbk AK oraz strzelby typu MOSBERG - informuje rzecznik prasowy 8.FOW kmdr ppor Artur Wasiewski.

 

Tytuł
Podpis
Treść
Komentarze są opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Więcej informacji
WYSPIARZ niebieski