WYSPIARZ niebieski
AKTUALNOŚCI NA WYSPACH

07.07.2024 8:54

Gdzie jest Mewcia Ewcia?

(Międzyzdroje) To hasło promuje w sezonie 2024 grę miejską, organizowaną przez Urząd Miejski wspólnie z lokalną branżą turystyczną. Celem gry jest poznanie atrakcji turystycznych oraz aktywne, wspólne spędzenie czasu, a pomóc ma w tym nasza międzyzdrojska maskotka - Mewcia Ewcia.

 

Historia Mewci Ewci sięga 2020r., kiedy to po raz pierwszy w sezonie letnim stworzyliśmy grę dla dzieci, pt. „Mewcia Ewcia na wakacjach w Międzyzdrojach”, a nasza Ewcia stała się przewodnikiem w grze. Wizerunek maskotki stworzył międzyzdrojanin Tomasz Rychłowski, były urzędnik, gra miejska cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród turystów. Idąc za ciosem rozszerzyliśmy formułę gry o szlak turystyczny pn. „Szlakiem Mewci Ewci” foldery, mural i rzeźbę, które zrealizowane zostały na przełomie 2021/ 2022 roku w ramach projektu współfinansowanego z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. I tak nasza Mewcia Ewcia została zwizualizowana. Pierwsza rzeźba z brązu (z walizką) stanęła przy Informacji Turystycznej, a historia o tym, że każdy kto pogładzi jej dzióbek na pewno powróci szczęśliwym do Międzyzdrojów, na stałe przyjęła się wśród turystów odwiedzających naszą gminę. Na tym nie koniec. Widząc zainteresowanie i potrzebę rozszerzenia formuły o kolejne rzeźby, w styczniu tego roku został ogłoszony konkurs plastyczny dla dzieci w wieku 6-18 lat na wizję rzeźby Mewci Ewci. Kreatywność i pomysły laureatów konkursu zostały wykorzystane przy stworzeniu trzech nowych rzeźb, które stanęły w przestrzeni publicznej Międzyzdrojów. 3 lipca w towarzystwie laureatów konkursu burmistrz Mateusz Bobek dokonał oficjalnego odsłonięcia trzech rzeźb. Cieszę się, że Mewcia Ewcia stała się kolejną atrakcją turystyczną naszej Gminy. Widzę potrzebę kontynuowania tego szlaku i zapewniam, że te rzeźby nie będą ostatnimi – podsumował burmistrz Mateusz Bobek.

Gdzie jest Mewcia Ewcia? Trzeba jej tylko poszukać. Regulamin gry miejskiej oraz karty do gry dostępne są przez cały sezon letni w Informacji Turystycznej na promenadzie oraz w lokalnych punktach takich jak: Muzeum Przyrodnicze WPN, zagroda pokazowa żubrów, Bałtycki Park Miniatur, Gabinet Figur Woskowych, Fun Park Międzyzdroje, Park Linowy Bluszcz czy wystawa klocków lego. Zapraszamy!

Anetta Czyżak

UM Międzyzdroje

 

zdjeciezdjeciezdjecie
Tytuł
Podpis
Treść
Komentarze są opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Więcej informacji
SKONTI
Wulkanizacja

 

 

 

            MIEJSCE DO WYKORZYSTANIA NA TWOJE INFORMACJE

GINEKOLOG - POŁOŻNIK

dr n. med. Marek Adam Brzuchalski

specjalista balneologii i medycyny fizykalnej

lekarz medycyny estetycznej

ul. Z. Herberta 6 / 4

Rejestracja tel. 516 076 294, 600 991 695

     specjalista

    DERMATOLOG I WENEROLOG

dr n. med. MAGDALENA KIEDROWICZ

dermatochirurgia,

onkologia skóry,

dermatologia estetyczna

ul. Niedziałkowskiego 6B/1, Świnoujście

rejestracja telefoniczna tel. 510 034 332

     GABINET NEUROLOGICZNY

          Małgorzata Frąckowiak

przyjęcia: Przychodnia Rodzinna, ul. Dąbrowskiego

  poniedziałek 8.30- 16.00 (rejestracja 9.30-11.00),

 środa 8.30 - 13.00 (rejestracja 8.30 - 13.00 )

Przyjęcia prywatne : poniedziałek od godz.16.00 po telefonicznym uzgodnieniu

        Międzyzdroje, ul. Ustronie leśne 12 c

piątek godz. 17.00-19.00, pozostałe dni po uzgodnieniu telefonicznym

       tel. 602 158 940

    

 

  COLOR DOPPLER

          gabinet internistyczny

          ul. MAŁOPOLSKA 51

          rejestracja telefoniczna

od pn. do sob. w godz. 09.00 - 18.00

tel. 91 327 19 16 ; kom. 608 63 82 63

     specjalista chorób wewnętrznych

       Marek Borowski

USG SERCA z kolorowym Dopplerem,

Holter - EKG (24 h),

USG jamy brzusznej,

prostaty, jąder, tarczycy

USG NACZYŃ z kolorowym Dopplerem

lekarz medycyny pracy

spec. rehabilitacji kardiologicznej, fizjoterapii i balneologii

M. Krystyna Wasilewska - Zużałek

Świnoujście, ul. Boh. Września 6, wtorki, piątki 18 -19

Międzyzdroje, ul. M. Dąbrowskiej 6 , codzinnie 16 - 17

Rej. tel. 91 328 02 12, 601 87 19 20

CERTYFIKATY KIEROWCÓW, MARYNARZY:

NORWESKIE, DUŃSKIE, MIĘDZYNARODOWE

-badania profilaktyczne, książeczki zdrowia

EKG - choroby  serca, stawów, kręgosłupa

Rejestracja telefoniczna

 

 

GABINET GASTROENTEROLOGICZNY

Anna Popiela-Schiller

Gastroenterolog

Specjalista Chorób Wewnętrznych

Gabinet nr. 2.005 na II piętrze w budynku szpitalnym przy ul. Mieszka I 7

Rejestracja telefoniczna

+48 501 070 827

Ernest Pyrkosz

ORTOPEDA

  • profilaktyka stawów biodrowych u niemowląt
  • wady postawy
  • zespoły bólowe narządów ruchu
  • leczenie zmian zwyrodnieniowych i pourazowych
  • badania medycyny sportowej dzieci i młodzieży

Świnoujście, ul. Piastowska 60

wtorek 17:00- 18:00, piątek 15:30-17:00

Rejestracja telefoniczna 606 387 618

specjalista ginekolog-położnik

Maria Czajkowska

USG 4D położniczo- ginekologiczne

certyfikat USG Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego

przyjmuje prywatnie: wtorek, czwartek od godz. 16:00

ul. Boh. Września 27 (vis a vis przeprawy promowej)

rejestracja telefoniczna: 607 31 00 51

RADCA PRAWNY Dorota Krzemień-Osuch

  • porady prawne, reprezentacja przed sądami,
  • spadki, sąd pracy,
  • obsługa prawna podmiotów gospodarczych (KRS)

 Świnoujście, ul. Armii Krajowej 9/2 (wejście od ul. Monte Cassino 42-brama)

kontakt po uzgodnieniu telefonicznym 

tel. 91 321 93 30, 605 426 340      e-mail: biuro@kancelaria-osuch.pl

Drewno kominkowe i opałowe

tel. 693 399 346, 91 418 82 68

Kancelaria Radcy Prawnego Karolina Kondzielewska
MARIUS Usługi Pogrzebowe
WYSPIARZ niebieski