WYSPIARZ niebieski
AKTUALNOŚCI NA WYSPACH

08.06.2024 7:25

Koniec roku szkolnego - podsumowanie osiągnięć artystycznych i ich znaczenie

(Wolin) Koniec roku szkolnego to czas, który większość uczniów kojarzy głównie z ocenami i świadectwami. To moment podsumowań, refleksji nad minionymi miesiącami oraz planowania przyszłości. Jednak osiągnięcia edukacyjne to tylko jedna strona medalu. Równie ważne, a może nawet ważniejsze, są sukcesy artystyczne oraz uczestnictwo w różnych konkursach, w tym międzynarodowych online. Te dokonania mogą odegrać kluczową rolę w dalszej edukacji i rozwoju młodych talentów.

 

Dla wielu uczniów sztuka jest nie tylko pasją, ale również sposobem wyrażania siebie i rozwijania umiejętności, które mogą przynieść korzyści w różnych aspektach życia. Rysowanie, malowanie, fotografia, muzyka, taniec czy teatr – to dziedziny, w których młodzi ludzie mogą zdobywać doświadczenie i osiągać sukcesy. Wartości artystycznych osiągnięć nie można przecenić; rozwijają one kreatywność, wytrwałość i umiejętność krytycznego myślenia.

Szkolne przedstawienia, konkursy recytatorskie, wystawy plastyczne, koncerty szkolne – to tylko niektóre z wydarzeń artystycznych, które mają miejsce podczas typowego roku szkolnego. To wspaniała okazja dla uczniów do zaprezentowania swoich talentów i pasji, które rozwijają się podczas lekcji sztuki, muzyki czy teatru. Dzięki nim mogą pokazać swoje umiejętności, zdobyć uznanie i podziw innych.

Uczestnictwo w konkursach międzynarodowych online, które zyskały na popularności zwłaszcza w czasie pandemii, otwiera przed uczniami nowe możliwości. Dzięki nim młodzi twórcy mogą nie tylko sprawdzić swoje umiejętności przed międzynarodowym jury, ale również dają szansę na pokazanie swojego talentu bez konieczności podróżowania.

Jednym z przykładów sukcesu może być udział w międzynarodowym konkursie plastycznym, w którym uczennica z Polski zdobyła główną nagrodę za swoje prace malarskie. Jej sukces nie tylko przyniósł jej uznanie, ale również otworzył drzwi do dalszego rozwoju artystycznego, w tym możliwości wystawienia swoich prac w prestiżowych galeriach.

Osiągnięcia artystyczne mogą mieć również wymierne korzyści w postaci stypendiów. Wielu uczniów, którzy wyróżniają się na polu sztuki, może ubiegać się o stypendia artystyczne, które nie tylko wspierają ich dalszy rozwój, ale także stanowią dodatkowy atut przy aplikacji do wymarzonej szkoły czy na studia. Przy ocenie kandydatów, komisje często biorą pod uwagę nie tylko wyniki w nauce, ale również osiągnięcia pozaedukacyjne, co może przeważyć szalę na korzyść utalentowanego artysty.

Aby ubiegać się o stypendium artystyczne, uczniowie powinni zgromadzić dokumentację swoich osiągnięć, w tym dyplomy, certyfikaty oraz portfolio swoich prac. Warto również przygotować rekomendacje od nauczycieli i mentorów, którzy mogą potwierdzić ich talent i zaangażowanie.

Konkursy online stanowią więc doskonałą alternatywę dla tradycyjnych konkursów na żywo, oferując wiele dodatkowych korzyści i możliwości. Ich popularność z pewnością będzie nadal rosła w przyszłości.

 

W sezonie wiosennym do internetowych konkursów "Fundacji Benefis" - "Digi-Form-Art of Culture Caravan" oraz "Star Bridge of the Islands Worldwide" zgłosiło się 878 uczestników z 32 krajów: Azerbejdżan, Bahrajn, Białoruś, Bułgaria, Chile, Cypr, Egipt, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Islandia, Włochy, Kazachstan, Kosowo, Łotwa, Litwa, Malezja, Mołdawia, Nigeria, Macedonia Północna, Polska, Portugalia, Rumunia, Serbia, Słowenia, Szwajcaria, Tajlandia, Trynidad i Tobago, USA, Uzbekistan, Wenezuela. Polskę tym razem reprezentowało 75 miast i miejscowości: Aleksandrów Kujawski, Banino, Bełżyce, Będzin, Białystok, Bielawa, Bokiny, Bukowice, Bytom, Cedynia, Chełm, Chojnów, Ciechanów, Czarnówka, Gdynia, Głogów Małopolski, Gorzkowice, Górsk, Janów Lubelski, Janów Podlaski, Jasło, Katowice, Kędzierzyn-Koźle, Klikuszowa, Kłomnice, Kolbuszowa, Koszalin, Kozienice, Kraśnik, Krosno, Kruszyna, Lipniak, Lublin, Łapy, Łążek Garncarski, Łęczna, Łódź, Łupianka Stara, Milanów, Mława, Nasutów, Niwiska, Nowa Ruda, Nowa Sól, Nowe Miasteczko, Nowy Sącz, Nowy Targ, Nowy Tomyśl, Nysa, Olbięcin, Opole Lubelskie, Piotrowice Wielkie, Polanica-Zdrój, Poznań, Preczów, Puchaczów, Puławy, Puńsk, Radom, Równe, Rumia, Rutka-Tartak, Rzeszów, Sędziszów Małopolski, Sosnowica, Strzelce Opolskie, Suwałki, Szczecin, Świdnik, Trześń, Urszulin, Ustrzyki Dolne, Warszawa, Wejherowo, Wolin.

Jury oceniało uczestników indywidualnie w zależności od wieku. Brane pod uwagę dobór repertuaru, umiejętności wykonawców, artyzm, dobór strojów i rekwizytów, ogólny wyraz artystyczny.

Po obejrzeniu nagrań specjalną decyzją Przewodniczącego i Wiceprzewodniczącego Jury postanowiono przyznać Grand-Prix w kilku nominacjach osobno.

 

Konkurs "Digi-Form-Art" ("Karawana Kultury"):

 

GRAND-PRIX VOCAL LIVE, kat. 10-12 lat

Nela Mancheska

Instruktor Andrijana Janevska, Aleksandra Kocevska

Andrijana Janevska music school, Macedonia Północna, Skopje

 

GRAND-PRIX VISUAL ARTS, kat. 13-15 lat

Malwina Płońska

Nauczyciel Dariusz Gumowski, Dom Kultury w Łapach, Polska, Łapy

 

GRAND-PRIX MUSIC, kat. 16-19 lat

Aleksandra Furtak

Nauczyciel Giovanni Bogdanovic

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. F.Chopina w Nowym Sączu, Polska, Nowy Sącz

 

Konkurs "Star Bridge" ("Wyspy Cały Świat" – Wolin – wyspy Chile):

 

GRAND-PRIX VOCAL LIVE, kat. 16-19 lat

Nora Grantiņa

Instruktor Minjona Rebhūna

Ventspils Jaunrades nams, Łotwa, Ventspils

 

GRAND-PRIX VISUAL ARTS, kat. 10-12 lat

Tomasz Hiki

Nauczyciel Anita Dolata

Zespól Szkół nr 1 w Nowym Miasteczku, Polska, Nowe Miasteczko

 

GRAND-PRIX MUSIC, kat. 16-19 lat

Aleksandra Furtak

Nauczyciel Giovanni Bogdanovic

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. im. F.Chopina w Nowym Sączu, Polska, Nowy Sącz

 

GRAND-PRIX PIANO, kat. 10-12 lat

Zofia Nowakowska

Nauczyciel Agnieszka Pisarczyk

Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna im. Marka Jasińskiego w Szczecinie, Polska, Szczecin

 

Oprócz dyplomów i podziękowań najlepsi uczestnicy otrzymali dodatkowe nagrody od współorganizatorów, partnerów i sponsorów projektów artystycznych "Karawana Kultury" i "Wyspy Cały Świat". Są to specjalne certyfikaty i zaproszenia do nieodpłatnego bądź ulgowego udziału w konkursach międzynarodowych we Włoszech, na Malcie, w Hiszpanii, Rumunii, Finlandii, Estonii, Uzbekistanie, Niemczech, Bahrajnie, Malezji oraz w Polsce.

"Fundacja Benefis" dziękuje jurorom, partnerom, współorganizatorom i patronom za pomoc i wsparcie wiosennej edycji konkursów "Digi-Form-Art of Culture Caravan" oraz "Star Bridge of the Islands Worldwide".

Wszystkim uczestnikom jeszcze raz serdecznie gratulujemy wyników, życzymy dalszych sukcesów twórczych i mamy nadzieję, że się zobaczymy w konkursach edycji letniej.

 

Fundacja Benefis, Wolin

 

 

 

FOUNDATION BENEFIS - PREMIERE OF IDEAS:

Culture, Education, Sport and Business

International Culture Caravan

 

zdjeciezdjeciezdjecie
Tytuł
Podpis
Treść
Komentarze są opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Więcej informacji
SKONTI
Wulkanizacja

                 OGŁOSZENIE BEZPŁATNE

Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Świnoujściu z siedzibą ul. Dąbrowskiego 4 pokój 113 poszukuje OSÓB CHĘTNYCH DO PROWADZENIA DZIAŁALNOŚCI naszego Stowarzyszenia.

Zainteresowanych prosimy o kontakt osobisty w biurze Stowarzyszenia (czynne: wtorek w godz. 15.30 do 17.30 i czwartek w godz. 10.00 do 12.00) lub pod telefonem 91 321 27 65 albo e-mail spon.swinoujscie@wp.pl

 

 

 

 

            MIEJSCE DO WYKORZYSTANIA NA TWOJE INFORMACJE

GINEKOLOG - POŁOŻNIK

dr n. med. Marek Adam Brzuchalski

specjalista balneologii i medycyny fizykalnej

lekarz medycyny estetycznej

ul. Z. Herberta 6 / 4

Rejestracja tel. 516 076 294, 600 991 695

     specjalista

    DERMATOLOG I WENEROLOG

dr n. med. MAGDALENA KIEDROWICZ

dermatochirurgia,

onkologia skóry,

dermatologia estetyczna

ul. Niedziałkowskiego 6B/1, Świnoujście

rejestracja telefoniczna tel. 510 034 332

     GABINET NEUROLOGICZNY

          Małgorzata Frąckowiak

przyjęcia: Przychodnia Rodzinna, ul. Dąbrowskiego

  poniedziałek 8.30- 16.00 (rejestracja 9.30-11.00),

 środa 8.30 - 13.00 (rejestracja 8.30 - 13.00 )

Przyjęcia prywatne : poniedziałek od godz.16.00 po telefonicznym uzgodnieniu

        Międzyzdroje, ul. Ustronie leśne 12 c

piątek godz. 17.00-19.00, pozostałe dni po uzgodnieniu telefonicznym

       tel. 602 158 940

    

 

  COLOR DOPPLER

          gabinet internistyczny

          ul. MAŁOPOLSKA 51

          rejestracja telefoniczna

od pn. do sob. w godz. 09.00 - 18.00

tel. 91 327 19 16 ; kom. 608 63 82 63

     specjalista chorób wewnętrznych

       Marek Borowski

USG SERCA z kolorowym Dopplerem,

Holter - EKG (24 h),

USG jamy brzusznej,

prostaty, jąder, tarczycy

USG NACZYŃ z kolorowym Dopplerem

lekarz medycyny pracy

spec. rehabilitacji kardiologicznej, fizjoterapii i balneologii

M. Krystyna Wasilewska - Zużałek

Świnoujście, ul. Boh. Września 6, wtorki, piątki 18 -19

Międzyzdroje, ul. M. Dąbrowskiej 6 , codzinnie 16 - 17

Rej. tel. 91 328 02 12, 601 87 19 20

CERTYFIKATY KIEROWCÓW, MARYNARZY:

NORWESKIE, DUŃSKIE, MIĘDZYNARODOWE

-badania profilaktyczne, książeczki zdrowia

EKG - choroby  serca, stawów, kręgosłupa

Rejestracja telefoniczna

 

 

GABINET GASTROENTEROLOGICZNY

Anna Popiela-Schiller

Gastroenterolog

Specjalista Chorób Wewnętrznych

Gabinet nr. 2.005 na II piętrze w budynku szpitalnym przy ul. Mieszka I 7

Rejestracja telefoniczna

+48 501 070 827

Ernest Pyrkosz

ORTOPEDA

  • profilaktyka stawów biodrowych u niemowląt
  • wady postawy
  • zespoły bólowe narządów ruchu
  • leczenie zmian zwyrodnieniowych i pourazowych
  • badania medycyny sportowej dzieci i młodzieży

Świnoujście, ul. Piastowska 60

wtorek 17:00- 18:00, piątek 15:30-17:00

Rejestracja telefoniczna 606 387 618

specjalista ginekolog-położnik

Maria Czajkowska

USG 4D położniczo- ginekologiczne

certyfikat USG Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego

przyjmuje prywatnie: wtorek, czwartek od godz. 16:00

ul. Boh. Września 27 (vis a vis przeprawy promowej)

rejestracja telefoniczna: 607 31 00 51

RADCA PRAWNY Dorota Krzemień-Osuch

  • porady prawne, reprezentacja przed sądami,
  • spadki, sąd pracy,
  • obsługa prawna podmiotów gospodarczych (KRS)

 Świnoujście, ul. Armii Krajowej 9/2 (wejście od ul. Monte Cassino 42-brama)

kontakt po uzgodnieniu telefonicznym 

tel. 91 321 93 30, 605 426 340      e-mail: biuro@kancelaria-osuch.pl

Drewno kominkowe i opałowe

tel. 693 399 346, 91 418 82 68

Wynajmę w dobrej cenie lokale użytkowe w centrum miasta Świnoujście . Pierwsze piętro na wprost schodów w Pasażu Centrum od ul. Armii Krajowej. Powierzchnia jednego lokalu 28,6 m2, a drugiego 19,1 m2 z możliwością połączenia w jedno duże pomieszczenie ( pomiędzy lokalami jest wykonana ścianka działowa). Telefon 601 77 92 54

Kancelaria Radcy Prawnego Karolina Kondzielewska
MARIUS Usługi Pogrzebowe
WYSPIARZ niebieski