WYSPIARZ niebieski
AKTUALNOŚCI NA WYSPACH

27.05.2024 7:21

Odpowiedź na pierwszą interpelację radnego

Jak już informowaliśmy pierwszą w IX kadencji władz samorządowych interpelację do Joanny Agatowskiej, Prezydent Miasta Świnoujście złożył Dariusz Krzywda, radny Klubu Radnych Wspólne Wyspy. Dotyczyła ona zwołania konferencji naukowej na temat planowanego terminala kontenerowego. Radny otrzymał już odpowiedź, że taka konferencja zostanie przygotowana.

 

Przypomnijmy, że radny wnioskował o zorganizowanie w Świnoujściu konferencji naukowej w sprawie wpływu planowanego terminala kontenerowego na życie i przyszłość mieszkańców Świnoujścia ze szczególnym uwzględnieniem wpływu tej inwestycji na najbliższe osiedla mieszkalne : Warszów i Przytór. Radny m.in. argumentował, że "W ostatnich latach władze Świnoujścia zaniedbały pilnowania interesu mieszkańców w zakresie skutecznego zbadania potencjalnych szans i zagrożeń związanych z planami rozwojowymi Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. Jedną z planowanych inwestycji jest budowa w Świnoujściu głębokowodnego terminala kontenerowego. pomimo tego, iż temat ww inwestycji obecny jest w przestrzeni publicznej od 2016 roku, to samorząd Świnoujścia nie zbadał wpływu tej inwestycji na przyszłość miasta."

W odpowiedzi na interpelację Joanna Agatowska, Prezydent Miasta Świnoujście poinformowała, że "Urząd Miasta Świnoujście zamierza w najbliższym czasie rozpocząć szerokie konsultacje społeczne poświęcone tematowi inwestycji jakie w Świnoujściu Morskich Portów Szczecin- Świnoujście. W ramach w/w konsultacji społecznych przewidujemy między innymi organizację otwartego dla wszystkich mieszkańców seminarium poświęconego w/w tematowi, w którym poza przedstawicielami inwestora i ZMPSiŚ wezmą udział niezależni specjaliści różnych dziedzin – między innym ochrony przyrody, urbaniści, socjologowie, specjaliści od bezpieczeństwa obiektów infrastruktury krytycznej itd. Niezależnie od w/w działań Prezydent Miasta Świnoujście w najbliższych dniach zwróci się do inwestora z prośbą o przedstawienie raportu oddziaływania portu kontenerowego na gospodarkę turystyczną Świnoujścia i lokalne społeczeństwo oraz z wnioskiem do Rady Miasta Świnoujście o organizację – tuż po jej powołaniu- posiedzenia Komisji Gospodarki Morskiej, z którą chcemy ustalić szczegółowy harmonogram działań w temacie Pańskiej interpelacji. Pragnę zapewnić, że temat budowy w Świnoujściu portu kontenerowego i jego oddziaływania na nasze miasto jest jednym z priorytetowych dla obecnego samorządu. Wszystkie działania urzędu w w/w sprawie będzie można na bieżąco śledzić między innymi w pozycji na stronie internetowej Miasta Świnoujście w zakładce GOSPODARKA MORSKA/PORT ŚWINOUJŚCIE.

***

Mając na uwadze wcześniejsze opinie gremiów naukowych ze Szczecina w różnych sprawach dotyczących gospodarki morskiej w Świnoujściu byłbym ostrożny w zapraszaniu ich (z nielicznymi wyjątkami) do udziału w tej planowanej konferencji. Lobby szczecińskie traktuje przecież Świnoujście jak swoją nadmorską kolonię i nie budzi to najmniejszego zaufania. Jeśli jest to możliwe to powinno się skorzystać z niezależnych naukowców z Trójmiasta, a także ze Skandynawii, którą to niektórzy wskazują jako potencjalny kierunek działania planowanego głębokowodnego terminala kontenerowego w Świnoujściu. W dalszym ciągu wymagana jest w tej sprawie także konkretna presja społeczna jako antidotum na megalomańskie plany zmierzające w efekcie do zniszczenia obszaru Natura 2000. Wybudowanie terminala nie poprawi naszej wyspiarskiej sytuacji, a jeśli jak niektórzy sceptycy przewidują będzie to ekonomiczna klapa to bezsensownie pozostanie przyszłym pokoleniom tylko bezpowrotnie zniszczone środowisko naturalne.

Wn

 

KOMENTARZE
𝒩𝒶𝒷𝓊𝒸𝒽ℴ𝒹ℴ𝓃ℴ𝓏ℴ𝓇 - frtyyyj8
2024-05-28 9:56:19  |  IP: 78.10.206.*
Odłączyć Szczeciński9ego pasożyta od Świnoujścia.
Tytuł
Podpis
Treść
Komentarze są opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Więcej informacji
SKONTI
Wulkanizacja

                 OGŁOSZENIE BEZPŁATNE

Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Świnoujściu z siedzibą ul. Dąbrowskiego 4 pokój 113 poszukuje OSÓB CHĘTNYCH DO PROWADZENIA DZIAŁALNOŚCI naszego Stowarzyszenia.

Zainteresowanych prosimy o kontakt osobisty w biurze Stowarzyszenia (czynne: wtorek w godz. 15.30 do 17.30 i czwartek w godz. 10.00 do 12.00) lub pod telefonem 91 321 27 65 albo e-mail spon.swinoujscie@wp.pl

 

 

 

 

            MIEJSCE DO WYKORZYSTANIA NA TWOJE INFORMACJE

GINEKOLOG - POŁOŻNIK

dr n. med. Marek Adam Brzuchalski

specjalista balneologii i medycyny fizykalnej

lekarz medycyny estetycznej

ul. Z. Herberta 6 / 4

Rejestracja tel. 516 076 294, 600 991 695

     specjalista

    DERMATOLOG I WENEROLOG

dr n. med. MAGDALENA KIEDROWICZ

dermatochirurgia,

onkologia skóry,

dermatologia estetyczna

ul. Niedziałkowskiego 6B/1, Świnoujście

rejestracja telefoniczna tel. 510 034 332

     GABINET NEUROLOGICZNY

          Małgorzata Frąckowiak

przyjęcia: Przychodnia Rodzinna, ul. Dąbrowskiego

  poniedziałek 8.30- 16.00 (rejestracja 9.30-11.00),

 środa 8.30 - 13.00 (rejestracja 8.30 - 13.00 )

Przyjęcia prywatne : poniedziałek od godz.16.00 po telefonicznym uzgodnieniu

        Międzyzdroje, ul. Ustronie leśne 12 c

piątek godz. 17.00-19.00, pozostałe dni po uzgodnieniu telefonicznym

       tel. 602 158 940

    

 

  COLOR DOPPLER

          gabinet internistyczny

          ul. MAŁOPOLSKA 51

          rejestracja telefoniczna

od pn. do sob. w godz. 09.00 - 18.00

tel. 91 327 19 16 ; kom. 608 63 82 63

     specjalista chorób wewnętrznych

       Marek Borowski

USG SERCA z kolorowym Dopplerem,

Holter - EKG (24 h),

USG jamy brzusznej,

prostaty, jąder, tarczycy

USG NACZYŃ z kolorowym Dopplerem

lekarz medycyny pracy

spec. rehabilitacji kardiologicznej, fizjoterapii i balneologii

M. Krystyna Wasilewska - Zużałek

Świnoujście, ul. Boh. Września 6, wtorki, piątki 18 -19

Międzyzdroje, ul. M. Dąbrowskiej 6 , codzinnie 16 - 17

Rej. tel. 91 328 02 12, 601 87 19 20

CERTYFIKATY KIEROWCÓW, MARYNARZY:

NORWESKIE, DUŃSKIE, MIĘDZYNARODOWE

-badania profilaktyczne, książeczki zdrowia

EKG - choroby  serca, stawów, kręgosłupa

Rejestracja telefoniczna

 

 

GABINET GASTROENTEROLOGICZNY

Anna Popiela-Schiller

Gastroenterolog

Specjalista Chorób Wewnętrznych

Gabinet nr. 2.005 na II piętrze w budynku szpitalnym przy ul. Mieszka I 7

Rejestracja telefoniczna

+48 501 070 827

Ernest Pyrkosz

ORTOPEDA

  • profilaktyka stawów biodrowych u niemowląt
  • wady postawy
  • zespoły bólowe narządów ruchu
  • leczenie zmian zwyrodnieniowych i pourazowych
  • badania medycyny sportowej dzieci i młodzieży

Świnoujście, ul. Piastowska 60

wtorek 17:00- 18:00, piątek 15:30-17:00

Rejestracja telefoniczna 606 387 618

specjalista ginekolog-położnik

Maria Czajkowska

USG 4D położniczo- ginekologiczne

certyfikat USG Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego

przyjmuje prywatnie: wtorek, czwartek od godz. 16:00

ul. Boh. Września 27 (vis a vis przeprawy promowej)

rejestracja telefoniczna: 607 31 00 51

RADCA PRAWNY Dorota Krzemień-Osuch

  • porady prawne, reprezentacja przed sądami,
  • spadki, sąd pracy,
  • obsługa prawna podmiotów gospodarczych (KRS)

 Świnoujście, ul. Armii Krajowej 9/2 (wejście od ul. Monte Cassino 42-brama)

kontakt po uzgodnieniu telefonicznym 

tel. 91 321 93 30, 605 426 340      e-mail: biuro@kancelaria-osuch.pl

Drewno kominkowe i opałowe

tel. 693 399 346, 91 418 82 68

Wynajmę w dobrej cenie lokale użytkowe w centrum miasta Świnoujście . Pierwsze piętro na wprost schodów w Pasażu Centrum od ul. Armii Krajowej. Powierzchnia jednego lokalu 28,6 m2, a drugiego 19,1 m2 z możliwością połączenia w jedno duże pomieszczenie ( pomiędzy lokalami jest wykonana ścianka działowa). Telefon 601 77 92 54

Kancelaria Radcy Prawnego Karolina Kondzielewska
MARIUS Usługi Pogrzebowe
WYSPIARZ niebieski