31.03.2023 5:57
Sesja zakończona awanturą
Po blisko 11 godzinach w niezgodzie z przepisami zakończona została we czwartek 30 marca sesja zwyczajna Rady Miasta Świnoujście. Jej druga część ma się rozpocząć w środę 5 kwietnia o godzinie 11.00 – tak orzekła autorytatywnie, bez przegłosowania radna Elżbieta Jabłońska, przewodnicząca Rady Miasta Świnoujście.
W tej końcowej fazie sesji świnoujscy radni bardzo długo dyskutowali na temat projektu uchwały o opłatach rezydenckich za postój jednostek pływających w marinie im. Jerzego Porębskiego. Projekt zgłosiła Komisja Gospodarki Morskiej, która uznała racje rezydentów w kwestii zbyt wygórowanej podwyżki jaką zaproponował żeglarzom Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” . Komisja wnosiła w projekcie uchwały o zmniejszenie tych opłat. Zdania wśród radnych na ten temat były podzielone stąd przydługa dyskusja momentami odbiegająca od meritum sprawy. Cennika zaś bronił zastępca prezydenta Paweł Sujka i kierownik mariny Marek Świderski, a do konieczności zachowania propozycji opłat skłaniali się też niektórzy radni. W momencie kiedy w zasadzie debata na ten temat się już zakończyła, a na sali obrad Rady pozostali radni przeciwni podwyżce, przewodnicząca E. Jabłońska nieoczekiwanie przerwała sesję zarządzając jej drugą część na środę 5 kwietnia od godziny 11. Wywołało to ogromne wzburzenie w gronie radnych. Domagali się przegłosowania przedyskutowanego już projektu uchwały, a także przegłosowania zgodnie ze statutem przerwy w obradach Rady. Przewodnicząca Jabłońska kończąc sesję nie dopuściła – choć powinna - do żadnego z tych głosowań. Klubowy kolega radnej Jabłońskiej, radny Jan Borowski, który jako przewodniczący Komisji Gospodarki Morskiej zgłaszał projekt uchwały o opłatach rezydenckich domagał się mocno zdenerwowany podjęcia głosowań. Podobnie dopominała się o to radna Joanna Agatowska nazywając m.in. zachowanie przewodniczącej Jabłońskiej niegodnym. Łamanie przepisów statutu Rady Miasta Świnoujście zarzucał też przewodniczącej radny Ryszard Teterycz . Radna E. Jabłońska pozostała niewzruszona i pakując nerwowo manatki jakoś nie odnosiła się do zarzutów.
***
Sesję zakończono zatem w fatalnej atmosferze totalnego skłócenia z przewodniczącą. Niestety nie po raz pierwszy autokratyczne zapędy Jabłońskiej doprowadziły do stanu wrzenia wśród świnoujskich radnych. Wymagane od każdego przewodniczącego Rady Miasta koncyliacyjne zachowanie, jak widać nie leży w naturze radnej Jabłońskiej, co moim zdaniem w zasadzie dyskredytuje ją z możliwości pełnienia tej zaszczytnej przecież funkcji . Będąc od wielu lat dziennikarzem, jak sięgam pamięcią do stylu działania poprzednich przewodniczących Rady , to po raz pierwszy spotykam się z takim godnym pożałowania zachowaniem osoby kierującej pracami Rady Miasta Świnoujście.
KMN

MIEJSCE DO WYKORZYSTANIA NA TWOJE INFORMACJE
GINEKOLOG - POŁOŻNIK
dr n. med. Marek Adam Brzuchalski
specjalista balneologii i medycyny fizykalnej
lekarz medycyny estetycznej
ul. Z. Herberta 6 / 4
Rejestracja tel. 516 076 294, 600 991 695
GABINET NEUROLOGICZNY
Małgorzata Frąckowiak
przyjęcia: Przychodnia Rodzinna, ul. Dąbrowskiego
poniedziałek 8.30- 16.00 (rejestracja 9.30-11.00),
środa 8.30 - 13.00 (rejestracja 8.30 - 13.00 )
Przyjęcia prywatne : poniedziałek od godz.16.00 po telefonicznym uzgodnieniu
Międzyzdroje, ul. Ustronie leśne 12 c
piątek godz. 17.00-19.00, pozostałe dni po uzgodnieniu telefonicznym
tel. 602 158 940
COLOR DOPPLER
gabinet internistyczny
ul. MAŁOPOLSKA 51
rejestracja telefoniczna
od pn. do sob. w godz. 09.00 - 18.00
tel. 91 327 19 16 ; kom. 608 63 82 63
specjalista chorób wewnętrznych
Marek Borowski
USG SERCA z kolorowym Dopplerem,
Holter - EKG (24 h),
USG jamy brzusznej,
prostaty, jąder, tarczycy
USG NACZYŃ z kolorowym Dopplerem
lekarz medycyny pracy
spec. rehabilitacji kardiologicznej, fizjoterapii i balneologii
M. Krystyna Wasilewska - Zużałek
Rej.telefoniczna: wtorki, piątki 18 -19
Międzyzdroje, ul. M. Dąbrowskiej 6 , codzinnie 16 - 17
Rej. tel. 91 328 02 12, 601 87 19 20
CERTYFIKATY KIEROWCÓW, MARYNARZY:
NORWESKIE, DUŃSKIE, MIĘDZYNARODOWE
-badania profilaktyczne, książeczki zdrowia
EKG - choroby serca, stawów, kręgosłupa
Rejestracja telefoniczna
GABINET GASTROENTEROLOGICZNY
Anna Popiela-Schiller
Gastroenterolog
Specjalista Chorób Wewnętrznych
Gabinet nr. 2.005 na II piętrze w budynku szpitalnym przy ul. Mieszka I 7
Rejestracja telefoniczna
+48 501 070 827
Ernest Pyrkosz
ORTOPEDA
- profilaktyka stawów biodrowych u niemowląt
- wady postawy
- zespoły bólowe narządów ruchu
- leczenie zmian zwyrodnieniowych i pourazowych
- badania medycyny sportowej dzieci i młodzieży
Świnoujście, ul. Piastowska 60
wtorek 17:00- 18:00, piątek 15:30-17:00
Rejestracja telefoniczna 606 387 618
specjalista ginekolog-położnik
Maria Czajkowska
USG 4D położniczo- ginekologiczne
certyfikat USG Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego
przyjmuje prywatnie: wtorek, czwartek od godz. 16:00
ul. Boh. Września 27 (vis a vis przeprawy promowej)
rejestracja telefoniczna: 607 31 00 51
RADCA PRAWNY Dorota Krzemień-Osuch
· porady prawne, reprezentacja przed sądami,
· spadki, podział majątku
· wspólnoty mieszkaniowe, nieruchomości,
· mediacje
Świnoujście, ul. Armii Krajowej 9/2
(wejście od ul. Monte Cassino 42-brama)
kontakt po uzgodnieniu telefonicznym
tel. 91 321 93 30, 605 426 340
e-mail: biuro@kancelaria-osuch.pl
Drewno kominkowe i opałowe
tel. 693 399 346, 91 418 82 68
