WYSPIARZ niebieski
AKTUALNOŚCI NA WYSPACH

24.09.2021 12:02

Głosowanie na projekty budżetu obywatelskiego 2022 do 5 października

W 8. edycji zgłoszono w Świnoujściu do Budżetu Obywatelskiego 2022 cztery projekty „twarde”, czyli o charakterze inwestycyjnym oraz siedem projektów „miękkich”, takich o charakterze zdrowotnym, kulturalnym i oświatowym. Głosowanie trwa do 5 października. We czwartek 23 września w Urzędzie Miasta Świnoujście miała miejsce prezentacja 7. z 11. projektów.

 

Podczas czwartkowego spotkania wnioskodawcy zaprezentowali wśród projektów tzw. „twardych” następujące 3. z 4. „Technika dla zdrowia”, „Przystań zabawy”oraz „Iskra życia” . Natomiast z „miękkich” projektów przedstawiono ; Harmonię w pracy”, „Ratujmy ucząc”, „Podróż w wielką nieznaną” , „Języki obce dla każdego” oraz „Kino letnie na wyspach” (projekcje w zabytkowym Parku Zdrojowym)

Suma kwot wszystkich projektów „twardych” zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego 2022 wynosi 2 418 350 zł, zaś projekty „miękkie” to szacowany koszt 227 400 zł.

Głosy można oddawać:

1) na Stanowisku Obsługi Interesantów Urzędu Miasta Świnoujście, ul. Wojska Polskiego 1/5;

2) w Informacji Turystycznej, Plac Słowiański 6/1;

3) w Miejskiej Bibliotece Publicznej, ul. Piłsudskiego 15;

4) w Miejskim Domu Kultury, Filia nr 1 – Osiedle Przytór-Łunowo, ul. Zalewowa 40;

5) w Miejskim Domu Kultury, Filia nr 2 – Osiedle Warszów, ul. Sosnowa 18;

6) w Miejskim Domu Kultury, Filia nr 3 – Osiedle Karsibór, ul. 1 Maja 40;

7) drogą elektroniczną, przesyłając wypełnioną, zeskanowaną kartę do głosowania na adres wo.kancelaria@um.swinoujscie.pl lub poprzez elektroniczną skrzynkę podawczą na platformie ePUAP na formularzu „Pismo ogólne do podmiotu publicznego”;

8) poprzez przesłanie na adres Urzędu Miasta Świnoujście (ul. Wojska Polskiego 1/5, 72-600 Świnoujście) karty do głosowania z dopiskiem na kopercie „Budżet Obywatelski 2021 r.”. Za datę oddania głosu w ten sposób uważa się datę stempla pocztowego.

 

Uwaga. We wszystkich wymienionych wyżej miejscach dostępne są karty do głosowania. Formularz karty można pobrać także na bip.swinoujscie.pl.

 

Zobacz na jakie projekty można głosować:

 

Projekty twarde

 

TECHNIKA DLA ZDROWIA - zakup sprzętu i oprogramowania dla zapewnienia bezpieczeństwa i jakości opieki nad pacjentem

Zakup sprzętu medycznego i oprogramowania dla zapewnienia szybkości oraz skuteczności działania służb medycznych w sytuacjach szybkiej diagnostyki pacjenta obłożnie chorego, reanimowanego lub znieczulonego podczas zabiegu. Poprawa bezpieczeństwa medycznego pacjentów szpitala podczas zabiegów resuscytacyjnych i znieczuleń. Zakup mobilnego cyfrowego aparatu RTG, sprzętu komputerowego wraz z oprogramowaniem, urządzenia do kompresji klatki piersiowej przy reanimacji oraz holterów ciśnieniowych EKG.

Wnioskodawca: Szpital Miejski, szacowany koszt: 1 000 000 zł

 

PRZYSTAŃ ZABAWY – sala aktywności dla uczniów klas 1-3 Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Marynarki Wojennej RP w Świnoujściu

Projekt ma na celu utworzenie nowoczesnej sali zabaw i wypoczynku dla uczniów klas 1-3. Utworzenie przestrzeni rozrywki w istniejącym pomieszczeniu, poprzez przearanżowanie zyska nowy wymiar, zastosowanie dopasowane do potrzeb psycho-rozwojowych dzieci. Zaplanowano drobne prace ogólnobudowlane oraz doposażenie sali w sprzęt służący rekreacji, aktywności i wyciszeniu dzieci.

Wnioskodawca: Szkoła Podstawowa Nr 1, szacowany koszt: 90 000 zł

 

ISKRA ŻYCIA” – publiczny dostęp do urządzeń ratujących życie – AED

W ramach projektu planowany jest zakup urządzeń AED i umieszczenie ich w miejscach użyteczności publicznej, tj. szkoły, przedszkola, autobusy Komunikacji Miejskiej, obiekty sportowe i kultury. Zakup AED ma za zadanie zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców miasta szczególnie w przypadku nagłego zatrzymania krążenia. Przywrócenie w ciągu 4 minut akcji serca może uchronić poszkodowanego od nieodwracalnych zmian w mózgu, a użycie AED w ciągu 2 minut od zatrzymania pracy serca – zwiększa szanse poszkodowanego o 70% na przeżycie.

Wnioskodawca: Jarosław Włodarczyk, szacowany koszt: 428 350 zł

 

PLAC AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ – OCR od Juniora do Seniora

Projekt ma na celu umożliwienie organizowania zawodów OCR, stworzenie miejsca wypadowo-treningowego dla pobliskich drużyn sportowych OCR, a także stworzenie własnej drużyny sportowej OCR reprezentującej miasto. Ważnym elementem przedsięwzięcia są alternatywne zajęcia wychowania fizycznego oraz międzypokoleniowe miejsce spędzenia wspólnego czasu dla całej rodziny. Zakup i instalacja urządzeń infrastruktury sportowej w postaci przeszkód i bram przeszkodowych.

Wnioskodawca: Krzysztof Jachira, szacowany koszt: 900 000 zł

 

Projekty miękkie

 

HARMONIA W PRACY, HARMONIA WE MNIE. STOP WYPALENIU ZAWODOWEMU

Zorganizowanie dwudniowych warsztatów wyjazdowych dla osób czynnych zawodowo pracujących w instytucjach i firmach na terenie miasta prowadzonych przez psychologów. Głównym tematem zajęć będzie syndrom wypalenia zawodowego powstałego w wyniku przeciążenia emocjonalnego oraz fizycznego powodowanego przez stres. Uczestnicy warsztatów nabędą umiejętności radzenia sobie ze stresem, odbędą spotkania z psychologiem i odnajdą spokój w życiu zawodowym i osobistym. Realizacja dla 45 uczestników biorących udział w pięciu grupach, w ramach kilkugodzinnych zajęć. Zakup gadżetów relaksujących i książek.

Wnioskodawca: Szpital Miejski, szacowany koszt: 40 000 zł

 

RATUJEMY UCZĄC

Zdobywanie dodatkowych uprawnień i kwalifikacji oraz poszerzanie wiedzy z zakresu ratownictwa wodnego i pierwszej pomocy. Spotkania z seniorami/słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku (ok. 200 osób), dziećmi uczęszczającymi do przedszkoli i szkół podstawowych oraz uczniami w szkołach ponadpodstawowych (900 osób), a także szkoleniowy obóz sportowy dla 15 osób oraz uzyskanie przez 15 osób dodatkowych kwalifikacji w postaci kursów: kurs ratownika i pomocy przedmedycznej wraz z obsługą defibratora. Zwiększenie bezpieczeństwa osób przebywających na terenie miasta, jak również korzystających z obszarów wodnych.

Wnioskodawca: Aleksandra Andryszak, szacowany koszt: 40 000 zł

 

ZDROWIE NA WYSPACH

Projekt ma na celu edukację na temat nie marnowania jedzenia i wykorzystania funkcjonującej w mieście jadłodzielni. Zachęcenie mieszkańców do dbania o własne zdrowie. Pokazanie jaki wpływ ma zdrowe odżywanie, kondycja fizyczna i psychiczna. Zapoznanie mieszkańców miasta z piramidą zdrowia. Zorganizowanie festynu o tematyce zdrowotnej dla wszystkich mieszkańców miasta.

Wnioskodawcy: Kamil Janta-Lipiński, Agata Tumasz-Nowotnik, Paweł Dziubek, szacowany koszt: 40 000 zł

 

INFOLINIA – WSPARCIA PSYCHOLOGICZNEGO

COVID-19 wpłynął negatywnie na życie wielu mieszkańców- zwłaszcza dzieci i młodzieży. Wirus spowodował stres, niepokój i poczucie bezradności, co wpłynęło negatywnie na rozwój społeczny osób młodych. Priorytetem w tym zakresie jest szeroka oferta wsparcia psychologicznego mieszkańców poprzez pomoc udzielaną telefonicznie lub online. Jest to rozwiązanie dla osób, które nie są gotowe na bezpośredni kontakt ze specjalistą, a także dla osób starszych czy osób z niepełnosprawnościami.

Wnioskodawca: Kamil Janta-Lipiński, szacowany koszt: 20 000 zł

 

A JOURNEY TO THE GREAT UNKNOWN – PODRÓŻ W WIELKĄ NIEZNANĄ – anglojęzyczny projekt czytelniczy w Szkole Podstawowej Nr 1

 

Projekt ma na celu utworzenie nowoczesnej czytelni językowej dla uczniów klas 4-8, która będzie miejscem odpoczynku i poszerzania kompetencji językowych. Korzystanie z zasobów czytelni językowej umożliwi uczniom systematyczne ćwiczenie porozumiewania się w języku angielskim poprzez cykliczne dyskusje nad danym tekstem literackim przy wsparciu nauczyciela. Zakup mebli, miniwieży do audiobooków, aktualnych pozycji literackich i multimedialnych.

Wnioskodawca: Szkoła Podstawowa nr 1, szacowany koszt: 11 000 zł

 

JĘZYKI OBCE DLA KAŻDEGO (angielski, niemiecki, hiszpański)

Nauka języka angielskiego, niemieckiego oraz hiszpańskiego w stopniu podstawowym, przeznaczone dla osób dorosłych. Projekt odpowiada na zapotrzebowanie możliwości lepszej komunikacji w naszym mieście jako ośrodka turystycznego, transgranicznego oraz portowego. Ukończenie zajęć poszerzy horyzonty językowe, jak również wpłynie na poprawę pamięci i koncentracji.

Wnioskodawca: Agnieszka Rachtan, Elżbieta Jabłońska, szacowany koszt: 36 400 zł

 

KINO LETNIE NA WYSPIE

Projekt dedykowany jest dla dzieci, młodzieży i dorosłych spędzających lato w Świnoujściu. Organizacja kina familijnego połączonego z piknikiem rodzinnym odbywać się będzie w soboty w lipcu i sierpniu. Pokaz filmowy zorganizowany będzie za pośrednictwem profesjonalnej firmy zapewniającej sprzęt, obsługę oraz licencję filmową, nagłośnienie, transport sprzętu, sprzątanie po projekcji i wynajem leżaków. Projekt pozwala na nieodpłatny dostęp do szeroko pojętej kultury.

Wnioskodawca: Agnieszka Rachtan, Elżbieta Jabłońska, szacowany koszt: 40 000 zł

zdjecie
Tytuł
Podpis
Treść
Komentarze są opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Więcej informacji
SKONTI
Wulkanizacja

 

 

 

            MIEJSCE DO WYKORZYSTANIA NA TWOJE INFORMACJE

     specjalista

    DERMATOLOG I WENEROLOG

dr n. med. MAGDALENA KIEDROWICZ

dermatochirurgia,

onkologia skóry,

dermatologia estetyczna

ul. Niedziałkowskiego 6B/1, Świnoujście

rejestracja telefoniczna tel. 510 034 332

GINEKOLOG - POŁOŻNIK

dr n. med. Marek Adam Brzuchalski

specjalista balneologii i medycyny fizykalnej

lekarz medycyny estetycznej

ul. Niedziałkowskiego 6A / 4

Rejestracja tel. 516 076 294, 600 991 695

     GABINET NEUROLOGICZNY

          Małgorzata Frąckowiak

przyjęcia: ul. Konstytucji 3-go Maja 10 (obok apteki)

  poniedziałek 15.00-17.00, czwartek 14.00-16.30

        Międzyzdroje, ul. Ustronie leśne 12 c

piątek godz. 17.00-19.00, pozostałe dni po uzgodnieniu telefonicznym

       tel. 602 158 940

    

 

 

EWA NIEDZIELCZYK

  INTERNISTA

specjalista chorób płuc

gabinet, ul. Dąbrowskiego 4, pok.128

sobota 10.00 – 12.00

rejestracja telefoniczna

tel. 607 39 48 48 , 91 321 44 55

 

STOMATOLOGIA

NZOZ CHRIS DENT

KRZYSZTOF GMYREK

ul. Małopolska 53

przyjęcia prywatne oraz w ramach

umowy z NFZ (w tym protetyka)

rejestracja telefoniczna

tel.91 321 54 88, + 48 604 577 609

  COLOR DOPPLER

          gabinet internistyczny

          ul. MAŁOPOLSKA 51

          rejestracja telefoniczna

od pn. do sob. w godz. 09.00 - 18.00

tel. 91 327 19 16 ; kom. 608 63 82 63

     specjalista chorób wewnętrznych

       Marek Borowski

USG SERCA z kolorowym Dopplerem,

Holter - EKG (24 h),

USG jamy brzusznej,

prostaty, jąder, tarczycy

USG NACZYŃ z kolorowym Dopplerem

Psycholog, psychoterapeuta ze Szczecina

z ponad 20-letnim doświadczeniem.

VANCO DIGALOVSKI

przyjmuje w poniedziałki  w godz. 10.00-19.00

pok. 313 w Pasażu Centrum

przy ul. Armii Krajowej 12

tel. 602 708 883

 

GABINET NEUROLOGICZNY

JACEK KOŁODZIEJ

    NEUROLOG

przyjęcia: Pasaż Centrum od ul. Boh. Września 6

środa 16.00 – 18.00, czwartek 18.00 – 20.00

tel. kontaktowy 502 525 870

    WIZYTY DOMOWE

lekarz medycyny pracy

spec. rehabilitacji kardiologicznej, fizjoterapii i balneologii

M. Krystyna Wasilewska - Zużałek

Świnoujście, ul. Boh. Września 6, wtorki, piątki 18 -19

Międzyzdroje, ul. M. Dąbrowskiej 6 , codzinnie 16 - 17

Rej. tel. 91 328 02 12, 601 87 19 20

CERTYFIKATY KIEROWCÓW, MARYNARZY:

NORWESKIE, DUŃSKIE, MIĘDZYNARODOWE

-badania profilaktyczne, książeczki zdrowia

EKG - choroby  serca, stawów, kręgosłupa

Rejestracja telefoniczna

 

 

GABINET GASTROENTEROLOGICZNY

Anna Popiela-Schiller

Gastroenterolog

Specjalista Chorób Wewnętrznych

Świnoujście, ul. Sikorskiego 2 (obok apteki "Arnika")

Rejestracja telefoniczna

+48 501 070 827

Ernest Pyrkosz

ORTOPEDA

  • profilaktyka stawów biodrowych u niemowląt
  • wady postawy
  • zespoły bólowe narządów ruchu
  • leczenie zmian zwyrodnieniowych i pourazowych
  • badania medycyny sportowej dzieci i młodzieży

Świnoujście, ul. Piastowska 60

wtorek 17:00- 18:00, piątek 15:30-17:00

Rejestracja telefoniczna 606 387 618

specjalista ginekolog-położnik

Maria Czajkowska

USG 4D położniczo- ginekologiczne

certyfikat USG Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego

przyjmuje prywatnie: wtorek, czwartek od godz. 16:00

ul. Boh. Września 27 (vis a vis przeprawy promowej)

rejestracja telefoniczna: 607 31 00 51

RADCA PRAWNY Dorota Krzemień-Osuch

  • porady prawne, reprezentacja przed sądami,
  • spadki, sąd pracy,
  • obsługa prawna podmiotów gospodarczych (KRS)

 Świnoujście, ul. Armii Krajowej 9/2 (wejście od ul. Monte Cassino 42-brama)

kontakt po uzgodnieniu telefonicznym 

tel. 91 321 93 30, 605 426 340      e-mail: biuro@kancelaria-osuch.pl

Drewno kominkowe i opałowe

tel. 693 399 346, 91 418 82 68

Sprzedam w dobrej cenie znakomite lokale użytkowe w centrum miasta Świnoujście . Pierwsze piętro na wprost schodów w Pasażu Centrum od ul. Armii Krajowej. Powierzchnia jednego lokalu 28,6 m2, a drugiego 19,1 m2 z możliwością połączenia w jedno duże pomieszczenie ( pomiędzy lokalami jest wykonana niedawno ścianka działowa). Telefon 601 77 92 54

Kancelaria Radcy Prawnego Karolina Kondzielewska
MARIUS Usługi Pogrzebowe
WYSPIARZ niebieski