02.01.2017 16:07
Bieg Sylwestrowy
Tradycyjnie już długodystansowcy pożegnali Stary Rok na sportowo, biorąc udział w Biegu Sylwestrowym. W sobotnie południe 31. grudnia, a więc na pół doby przed Nowym Rokiem, a tym samym gdy na wyspach środkowego Pacyfiku wybiła północ i przywitano Nowy Rok, wystartowało 72 zawodników.
Obok Świnoujścian byli biegacze z wielu miast Polski, w tym Gdyni, Poznania, Legnicy i Warszawy oraz z wielu miast niemieckich, w tym Hamburga, Schwerinu, Wismaru, Garzu, Bansinu a także z Danii. Pokonali oni albo 1 okrążenie plaża-promenada (około 3,7 km), albo dwa (ok. 7,4 km), albo też cały dystans, trzy okrążenia (ok. 11,1 km).
Jedno okrążenie pokonali:
1.Ryszard Pilz-------------------17.00
2.Arkadiusz Misiak------------18.18
3.Dirk Grunow------------------23.54
4.Protopapa Jakubińska------27.50
5.Karol Witkowski-------------44.16 (nordic walking)
Dwa okrążenia:
1.Rafał Bzdawka----------------33.33
2.Jan Zienkiewicz---------------35.16
3.Peter Pollok-------------------36.14
4.Radek Poteralski-------------44.52
5.Katarzyna Ogrodowicz------46.42
6.Małgorzata Jarząbek--------46.50
7.Katharina Hoffmann--------48.25
8.Edgar Liehmann--------------49.25
9.Jana Mielke--------------------50.36
10.Horst Trettin-----------------50.52
11.Agnieszka Drzewiecka-----51.30
-Agnieszka Michalska-----------51.30
-Anita Pietras---------------------51.30
-Franciszek Pietras--------------51.30
- 15.Roman Andrzejczak-------51.48
Na dystansie głównym, po ostrej walce wygrał Mariusz Tokarczyk z Legnicy przed Olli Waschenbachem i Arkadiuszem Borysiukiem, a wśród pań Heike Grunow przed Olą Keplin i Katarzyną Rostrygin.
Oto pełny zestaw wyników biegu głównego:
1.Mariusz Tokarczyk-------------43.43
2.Olli Waschenbach--------------44.40
3.Arkadiusz Borysiuk-------------45.02
4.Robert Derda--------------------45.34
5.Can Bożyakali--------------------45.46
6.Jacek Skarbek--------------------46.29
7.Volker Kortmann----------------46.55
8.Piotr Kudaś-----------------------49.14
9.Mikołaj Antkowiak--------------50.23
10.Kazimierz Pekalarek----------50.28
11.Janusz Michalski---------------50.34
12.Robert Dusza-------------------51.25
13.Przemysław Stefańczyk------52.13
14.Heike Grunow------------------52.32
-Gerfried Brussow ----------------52.32-
16.Wojciech Drobczyński---------53.44
17.Rafał Pawliczak-----------------54.00
18.Jacek Giba------------------------55.03
-Łukasz Mioduszewski-------------55.03
20.Aleksandra Keplin--------------55.34
21.Arkadiusz Drzewiecki----------55.36
-Kamil Mazur------------------------55.36
23.Alex Schneider-------------------55.52
24.Carl Alheit------------------------56.16
25.Katarzyna Rostrygin------------56.23
26.Krzysztof Szymandera---------57.20
27.Andrzej Niezgodzki-------------57.52
28.Andrzej Skrzypiec---------------58.14
29.Elżbieta Jabłońska--------------58.23
30.Przemysław Grochowina------58.27
31.Sławomir Weremij--------------59.50
32.Ola Andryszak------------------1.00.16
---Małgorzata Stefańczyk---------1.00.16
34.Mirko Brommunt--------------1.00.18
35Brigitt Blume--------------------1.02.34
-Gloria Kaczor-----------------------1.02.34
37.Iwona Kowalska----------------1.05.05
38.Wojciech Mroczkowski-------1.07.16 (14 lat)
39.Maria Salamonik---------------1.07.30
-Kazimierz Wasilewicz------------1.07.30
41Monika Murawska-------------1.07.33
42Regina Ciemny------------------1.08.24
-Tadeusz Ciemny-------------------1.08.24
44.Jeanette Hegeloald------------1.10.57
45.Janusz Zaborowski-------------1.11.11
46Marek Czarnecki----------------1.11.15
47.Michael Larsen------------------1.11.20
48.Annette Brommunt------------ 1.11.38
49.Nicole Kortmann----------------1.15.45
50.Katja Cuckert--------------------1.22.08
-Uli Buhle-----------------------------1.22.08
-Gerhard Tolz------------------------1.22.08
Zawody sędziowali: sędzia główny – Agnieszka Stój, sędzia techniczny – Janusz Walkowiak. Obsługę foto sprawował Wiesław Mileńko, a zabezpieczenie medyczne – Renata Kurowska.
Wielu zawodników biegło w zabawnych strojach (co obrazują fotki). Zawody obserwowali – Jerzy Łapiński, Łukasz Jadach ,Jerzy Manduk i Roman Maserak.
Wszyscy zawodnicy i kibice składają Mieszkańcom Świnoujścia i Gościom naszego miasta serdeczne życzenia noworoczne, zachęcając zarazem do zdrowego, sportowego stylu życia w Nowym 2017 Roku. Już za niespełna tydzień, bo 06. stycznia 2017r. odbędzie się VI edycja Biegu Trzech Króli. Będzie to zarazem pierwszy bieg roku 2017, jak też pierwszy zaliczany do klasyfikacji Międzynarodowej Ligi Biegowej Klubu Biegacza Jogging.
A.M.
OGŁOSZENIE BEZPŁATNE
Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Świnoujściu z siedzibą ul. Dąbrowskiego 4 pokój 113 poszukuje OSÓB CHĘTNYCH DO PROWADZENIA DZIAŁALNOŚCI naszego Stowarzyszenia.
Zainteresowanych prosimy o kontakt osobisty w biurze Stowarzyszenia (czynne: wtorek w godz. 15.30 do 17.30 i czwartek w godz. 10.00 do 12.00) lub pod telefonem 91 321 27 65 albo e-mail spon.swinoujscie@wp.pl
MIEJSCE DO WYKORZYSTANIA NA TWOJE INFORMACJE
GINEKOLOG - POŁOŻNIK
dr n. med. Marek Adam Brzuchalski
specjalista balneologii i medycyny fizykalnej
lekarz medycyny estetycznej
ul. Z. Herberta 6 / 4
Rejestracja tel. 516 076 294, 600 991 695
specjalista
DERMATOLOG I WENEROLOG
dr n. med. MAGDALENA KIEDROWICZ
► dermatochirurgia,
►onkologia skóry,
►dermatologia estetyczna
ul. Niedziałkowskiego 6B/1, Świnoujście
rejestracja telefoniczna tel. 510 034 332
GABINET NEUROLOGICZNY
Małgorzata Frąckowiak
przyjęcia: Przychodnia Rodzinna, ul. Dąbrowskiego
poniedziałek 8.30- 16.00 (rejestracja 9.30-11.00),
środa 8.30 - 13.00 (rejestracja 8.30 - 13.00 )
Przyjęcia prywatne : poniedziałek od godz.16.00 po telefonicznym uzgodnieniu
Międzyzdroje, ul. Ustronie leśne 12 c
piątek godz. 17.00-19.00, pozostałe dni po uzgodnieniu telefonicznym
tel. 602 158 940
COLOR DOPPLER
gabinet internistyczny
ul. MAŁOPOLSKA 51
rejestracja telefoniczna
od pn. do sob. w godz. 09.00 - 18.00
tel. 91 327 19 16 ; kom. 608 63 82 63
specjalista chorób wewnętrznych
Marek Borowski
USG SERCA z kolorowym Dopplerem,
Holter - EKG (24 h),
USG jamy brzusznej,
prostaty, jąder, tarczycy
USG NACZYŃ z kolorowym Dopplerem
lekarz medycyny pracy
spec. rehabilitacji kardiologicznej, fizjoterapii i balneologii
M. Krystyna Wasilewska - Zużałek
Świnoujście, ul. Boh. Września 6, wtorki, piątki 18 -19
Międzyzdroje, ul. M. Dąbrowskiej 6 , codzinnie 16 - 17
Rej. tel. 91 328 02 12, 601 87 19 20
CERTYFIKATY KIEROWCÓW, MARYNARZY:
NORWESKIE, DUŃSKIE, MIĘDZYNARODOWE
-badania profilaktyczne, książeczki zdrowia
EKG - choroby serca, stawów, kręgosłupa
Rejestracja telefoniczna
GABINET GASTROENTEROLOGICZNY
Anna Popiela-Schiller
Gastroenterolog
Specjalista Chorób Wewnętrznych
Gabinet nr. 2.005 na II piętrze w budynku szpitalnym przy ul. Mieszka I 7
Rejestracja telefoniczna
+48 501 070 827
Ernest Pyrkosz
ORTOPEDA
- profilaktyka stawów biodrowych u niemowląt
- wady postawy
- zespoły bólowe narządów ruchu
- leczenie zmian zwyrodnieniowych i pourazowych
- badania medycyny sportowej dzieci i młodzieży
Świnoujście, ul. Piastowska 60
wtorek 17:00- 18:00, piątek 15:30-17:00
Rejestracja telefoniczna 606 387 618
specjalista ginekolog-położnik
Maria Czajkowska
USG 4D położniczo- ginekologiczne
certyfikat USG Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego
przyjmuje prywatnie: wtorek, czwartek od godz. 16:00
ul. Boh. Września 27 (vis a vis przeprawy promowej)
rejestracja telefoniczna: 607 31 00 51
RADCA PRAWNY Dorota Krzemień-Osuch
- porady prawne, reprezentacja przed sądami,
- spadki, sąd pracy,
- obsługa prawna podmiotów gospodarczych (KRS)
Świnoujście, ul. Armii Krajowej 9/2 (wejście od ul. Monte Cassino 42-brama)
kontakt po uzgodnieniu telefonicznym
tel. 91 321 93 30, 605 426 340 e-mail: biuro@kancelaria-osuch.pl
Drewno kominkowe i opałowe
tel. 693 399 346, 91 418 82 68
Wynajmę w dobrej cenie lokale użytkowe w centrum miasta Świnoujście . Pierwsze piętro na wprost schodów w Pasażu Centrum od ul. Armii Krajowej. Powierzchnia jednego lokalu 28,6 m2, a drugiego 19,1 m2 z możliwością połączenia w jedno duże pomieszczenie ( pomiędzy lokalami jest wykonana ścianka działowa). Telefon 601 77 92 54