WYSPIARZ niebieski
AKTUALNOŚCI NA WYSPACH

26.09.2016 16:57

Sposób na Elfa

26 września 2016 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyło się spotkanie autorskie z Marcinem Pałaszem. Na poranek z pisarzem zostali zaproszeni uczniowie klas II ze Szkoły Podstawowej w Międzyzdrojach i klas II i III ze Szkoły Podstawowej w Wapnicy.

 

Marcin Pałasz przez kilka lat był związany ze światem reklamy. Obecnie zajmuje się tylko pisarstwem. Jego pierwsza książka została wydana w 2004 r. Kolega namówił go, aby powieść, którą napisał w jednym egzemplarzu dla chrześniaka, wysłał do wydawnictwa „Nasza Księgarnia”, która później zakupiła prawa autorskie. Nasz gość opowiedział dzieciom o swoich książkach. Jest wielkim miłośnikiem zwierząt, dlatego są one często bohaterami jego powieści. Zachęca, by adoptować psy ze schroniska lub z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Wcześniej poleca przeczytać poradnik swojego autorstwa „Chciałbym mieć psa czyli jak wychować człowieka”. Marcin Pałasz chce uświadomić, że przyjęcie pupila pod swój dach to ogromna frajda, ale i obowiązki.

Jego najbardziej znaną książką jest „Sposób na Elfa” za którą w 2013 r. dostał Ogólnopolską Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego. Materiały do powieści zbierał przez 2 lata obserwując zabawne przygody swojego psa- Elfa, który jest jej głównym bohaterem. Marcin Pałasz chciał kupić wyżła, ale czytając ogłoszenia w internecie natknął się na fotografię owczarka belgijskiego ze smutnymi oczami i zabawnymi, sterczącymi uszami. Szczeniak zrobił na nim ogromne wrażenie i przygarnął go ze schroniska. Psiak wabi się Elf ze względu na swoje odstające uszy. Autor założył psu konto na portalu społecznościowym i podpisał je Elf Pałasz. Twierdzi, że jego pupil jest najlepszym przyjacielem oraz członkiem rodziny, dlatego musi mieć nazwisko. Jego najnowsza książka „Elf i skarb wuja Leona” pojawi się w księgarniach w tym roku przed Bożym Narodzeniem. Marcin Pałasz jest już w trakcie pisania 7 części cyklu o przygodach Elfa.

Autor przyznał, że nie potrafi pisać horrorów, gdyż przy próbach ich pisania wychodzą mu komedie. Takim przykładem jest „Straszyć nie jest łatwo” o przygodach wampira i duchów mieszkających w starym, opuszczonym dworku.

Na bazie wspomnień napisał książkę „Dasz radę Marcelko”. Jest to powieść o niepełnosprawnej dziewczynce chodzącej o kuli po wypadku. Tytułowa bohaterka była bardzo nieszczęśliwa, ponieważ dokuczały jej koleżanki z klasy. Jej życie zmieniło się na lepsze, kiedy otrzymała szczeniaka Rozrabiaka, który pomógł jej w rehabilitacji.

Marcin Pałasz napisał wiele książek na zamówienie z serii Lego City i Lego Friends. Jest autorem kilkunastu słuchowisk radiowych dla dzieci, takich jak „Miss Bakteria” czy „Heca nie z tej ziemi”. Jego wiersze znajdują się na etykietach napojów dla dzieci Roko Fun. Zanim pisarz się zgodził na taką akcję, zapytał jaki jest skład soków, ponieważ nie chce być kojarzy z czymś niezdrowym dla najmłodszych.

Po spotkaniu dzieci mogły kupić książki, zdobyć autografy oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie z pisarzem . Spotkanie zostało sfinansowane przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Międzyzdrojach w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2016 r. na działania profilaktyczno-rozwojowe dla dzieci i młodzieży realizowane przy bibliotece w Międzyzdrojach. Serdecznie dziękujemy.

Bibliotekarze

 

zdjeciezdjeciezdjecie
Tytuł
Podpis
Treść
Komentarze są opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Więcej informacji
SKONTI
Wulkanizacja

 

 

 

            MIEJSCE DO WYKORZYSTANIA NA TWOJE INFORMACJE

GINEKOLOG - POŁOŻNIK

dr n. med. Marek Adam Brzuchalski

specjalista balneologii i medycyny fizykalnej

lekarz medycyny estetycznej

ul. Z. Herberta 6 / 4

Rejestracja tel. 516 076 294, 600 991 695

     GABINET NEUROLOGICZNY

          Małgorzata Frąckowiak

przyjęcia: Przychodnia Rodzinna, ul. Dąbrowskiego

  poniedziałek 8.30- 16.00 (rejestracja 9.30-11.00),

 środa 8.30 - 13.00 (rejestracja 8.30 - 13.00 )

Przyjęcia prywatne : poniedziałek od godz.16.00 po telefonicznym uzgodnieniu

        Międzyzdroje, ul. Ustronie leśne 12 c

piątek godz. 17.00-19.00, pozostałe dni po uzgodnieniu telefonicznym

       tel. 602 158 940

    

 

  COLOR DOPPLER

          gabinet internistyczny

          ul. MAŁOPOLSKA 51

          rejestracja telefoniczna

od pn. do sob. w godz. 09.00 - 18.00

tel. 91 327 19 16 ; kom. 608 63 82 63

     specjalista chorób wewnętrznych

       Marek Borowski

USG SERCA z kolorowym Dopplerem,

Holter - EKG (24 h),

USG jamy brzusznej,

prostaty, jąder, tarczycy

USG NACZYŃ z kolorowym Dopplerem

lekarz medycyny pracy

spec. rehabilitacji kardiologicznej, fizjoterapii i balneologii

M. Krystyna Wasilewska - Zużałek

Rej.telefoniczna: wtorki, piątki 18 -19

Międzyzdroje, ul. M. Dąbrowskiej 6 , codzinnie 16 - 17

Rej. tel. 91 328 02 12, 601 87 19 20

CERTYFIKATY KIEROWCÓW, MARYNARZY:

NORWESKIE, DUŃSKIE, MIĘDZYNARODOWE

-badania profilaktyczne, książeczki zdrowia

EKG - choroby  serca, stawów, kręgosłupa

Rejestracja telefoniczna

 

 

GABINET GASTROENTEROLOGICZNY

Anna Popiela-Schiller

Gastroenterolog

Specjalista Chorób Wewnętrznych

Gabinet nr. 2.005 na II piętrze w budynku szpitalnym przy ul. Mieszka I 7

Rejestracja telefoniczna

+48 501 070 827

Ernest Pyrkosz

ORTOPEDA

  • profilaktyka stawów biodrowych u niemowląt
  • wady postawy
  • zespoły bólowe narządów ruchu
  • leczenie zmian zwyrodnieniowych i pourazowych
  • badania medycyny sportowej dzieci i młodzieży

Świnoujście, ul. Piastowska 60

wtorek 17:00- 18:00, piątek 15:30-17:00

Rejestracja telefoniczna 606 387 618

specjalista ginekolog-położnik

Maria Czajkowska

USG 4D położniczo- ginekologiczne

certyfikat USG Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego

przyjmuje prywatnie: wtorek, czwartek od godz. 16:00

ul. Boh. Września 27 (vis a vis przeprawy promowej)

rejestracja telefoniczna: 607 31 00 51

RADCA PRAWNY Dorota Krzemień-Osuch

·       porady prawne, reprezentacja przed sądami,

·       spadki, podział majątku

·       wspólnoty mieszkaniowe, nieruchomości,

·       mediacje

 Świnoujście, ul. Armii Krajowej 9/2

(wejście od ul. Monte Cassino 42-brama)

kontakt po uzgodnieniu telefonicznym 

tel. 91 321 93 30, 605 426 340   

   e-mail: biuro@kancelaria-osuch.pl

 

 

Drewno kominkowe i opałowe

tel. 693 399 346, 91 418 82 68

Kancelaria Radcy Prawnego Karolina Kondzielewska
MARIUS Usługi Pogrzebowe
WYSPIARZ niebieski