WYSPIARZ niebieski
AKTUALNOŚCI NA WYSPACH
Najmłodsi zwycięzcy ze świnoujścianinem w składzie

Zwycięski zespół z AGH. Od lewej - Jakub Pitera, Dawid Bydłosz, Tomasz Mała

08.01.2015 8:56

Najmłodsi zwycięzcy ze świnoujścianinem w składzie

ONIONgaz na TOP-ie

Świnoujścianin Tomasz Małachowski stworzył wraz z dwoma innymi studentami zespół Akademii Górniczo-Hutniczej. Ta właśnie polska ekipa zwyciężyła w międzynarodowym konkursie „UPPP” organizowanym przez jeden z największych koncernów naftowych w Europie Środkowej, firmę MOL Group. Tomasz wraz z kolegami Jakubem Piterą i Dawidem Bydłoszem pokonując 972 zespoły zdobyli główną nagrodę w wysokości 9 tys. euro, możliwość współpracy z koncernem oraz udział w programie stażowym.

Cała trójka jest studentami kierunku inżynieria naftowa i gazownicza z Wydziału Wiertnictwa, Nafty i Gazu AGH. W eliminacjach do finału konkursu pokonali aż 972 trzyosobowe drużyny z ponad dwudziestu uczelni, m.in. z Wielkiej Brytanii, Rosji, Austrii, Czech, Słowenii, Węgier, Pakistanu czy Chorwacji. Tworząc drużynę ONIONgas uczestniczyli w finałowej prezentacji, która odbyła się 11 grudnia 2014 r w Budapeszcie. Przedstawili tam pełną strategię rozwoju firmy MOL, uwzględniając czynniki ekonomiczne, społeczne czy gospodarcze. Drużyna z AGH, będąca najmłodszym zespołem biorącym udział w zawodach, w ścisłym finale pokonała trzy drużyny z Węgier i jedną z Pakistanu. Nam udało się przy okazji przełomu roku porozmawiać w Świnoujściu z T. Małachowskim, synem naszych dawnych współpracowników.

Wyspiarz niebieski: Jesteś absolwentem świnoujskiego STSG, wychowankiem nauczyciela Wojciecha Lecha. Na którym roku studiujesz na AGH w Krakowie i co to jest tajemnicze „UPPP”?

Tomasz Małachowski: Jestem wychowankiem zarówno pana Wojtka Lecha, który był moim mentorem przez gimnazjum i liceum, jak i pani Barbary Sadzy, którzy wspólnie prowadzili mnie przez 9 lat nauki w STSG, motywowali i dawali poczucie pasji w tym co robię, które jest w zasadzie kluczowe do zaangażowania się dla młodego człowieka. Swoje sukcesy zawdzięczam w bardzo dużej mierze właśnie ich wysiłkom. Cała szkoła zresztą stworzyła przychylną atmosferę, która przy odpowiednim podejściu potrafiła bardzo sprzyjać rozwojowi. Obecnie studiuję na drugim roku Inżynierii Naftowej i Gazowniczej na AGH. UPPP to konkurs, zorganizowany przez firmę MOL Group, rozwinięcie i uzupełnienie innego konkursu Freshhh, który jest organizowany od 8 lat. Freshhh skupiał w sobie praktycznie wszystkie aspekty przemysłu naftowego, czyli Upstream – poszukiwanie złóż i wydobycie oraz Downstream – przeróbka i sprzedaż produktów rafinacji ropy naftowej. W tym roku konkurs został podzielony na dwa osobne, które pozwoliły na szersze zgłębienie tematu. Freshhh skupia się na Downstreamie, a UPPP na Upstreamie – stąd nazwa.

Wn: Czy ten międzynarodowy konkurs w którym uczestniczyłeś jest aż tak znany, że nie było problemu żeby o nim wiedzieć i spróbować swoich sił?

T.M.: Była to pierwsza edycja tego konkursu, ale została odpowiednio wypromowana i nagłośniona. Wszyscy, którzy startowali w ubiegłorocznej edycji Freshhha, a także osoby choć trochę interesujące się dodatkową działalnością i konkursami w branży z pewnością wiedziały o UPPPie. Dowodzi tego fakt 972 zarejestrowanych, trzyosobowych drużyn, co daje prawie 3000 uczestników z 27 wyselekcjonowanych uniwersytetów z Europy i Bliskiego Wschodu. Także konkurencja była i to mocna.

Wn: Kim są prócz Ciebie członkowie konkursowego zespołu ONIONgas z AGH? Jak tworzyła się ta ekipa i jak były w niej rozpisane role każdego z Was?

T.M: Moi koledzy Dawid Bydłosz i Jakub Pitera to również studenci Inżynierii Naftowej i Gazowniczej, jesteśmy na tym samym roku studiów. Nie poznaliśmy się od razu, jesteśmy w różnych grupach. Przy okazji wspomnianej już zeszłorocznej edycji Freshhha kiedy zastanawiałem się nad startem w nim i doborze drużyny Dawid, z którym znałem się z widzenia odezwał się do mnie i zaproponował start w tym konkursie i jako trzeciego członka załogi polecił Kubę, którego nie znałem kompletnie, ale dwutygodniowa współpraca przerodziła się w przyjaźń i obecnie mieszkamy w jednym pokoju w akademiku i stanowimy zgrany zespół. Nie mamy w nim jakichś z góry ustalonych ról, wszystkie decyzje w miarę możliwości podejmujemy wspólnie, o wszystkim się informujemy i dzielimy wiedzą, choć z reguły kładziemy nacisk na to co nam wychodzi najlepiej – ja skupiam się na technikaliach i wraz z Kubą na obliczeniach, Dawid na analizach ekonomicznych i chłopaki razem na sprawach bardziej medialnych, pracują nad stylem naszych prezentacji, odpowiednim stylu, socjotechnice itp. Doskonale się uzupełniamy.

Więcej w papierowym wydaniu gazety.

zdjecie
Tytuł
Podpis
Treść
Komentarze są opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Więcej informacji
SKONTI
Wulkanizacja

 

 

KUPIĘ DOM LUB MIESZKANIE 3-POKOJOWE W ŚWINOUJŚCIU

ALBO W NAJBLIŻSZEJ OKOLICY, NAJDALEJ DO MIĘDZYZDROJÓW.

                      TELEFON 604 689 775

 

 

 

            MIEJSCE DO WYKORZYSTANIA NA TWOJE INFORMACJE

 Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci

 dr hab.Norberta Wolnomiejskiego

  prof. MIR-PIB

 emerytowanego pracownika Morskiego Instytutu Rybackiego,wybitnego hydrobiologa, ekologa, uznanego i niestrudzonego badacza życia we wszystkich wodach, od najmniejszych jezior po otwarte wody oceanów.

Wiele lat swego życia naukowego poświęcił zgłębianiu tajemnic biologii i ekologii Zalewu Szczecińskiego.Kontynuował równolegle działalność akademicką w swojej Alma Mater – Uniwersytecie Mikołaja Kopernika, będąc opiekunem, promotorem i mentorem młodych naukowców.

Z Morskim Instytutem Rybackim związany był od 1974 roku aż do 2013 roku; przez cały ten okres pracując w Oddziale a następnie Stacji Badawczej MIR-PIB w Świnoujściu.

Zapamiętamy Go jako człowieka pełnego energii, o wybitnej pamięci, jasnym umyśle, szerokiej wiedzy i erudycji, niezwykle pracowitego, uczynnego i życzliwego Kolegę, wspaniałego gawędziarza.

W jego osobie tracimy nieodżałowanego Mistrza i przewodnika po krętych ścieżkach Nauki, pokazującego jak szeroko i całościowo poznawać i opisywać Naturę.

Wyrazy szczerego żalu i współczucia Rodzinie oraz Bliskim składają

Dyrekcja, Koleżanki i Koledzy z Morskiego Instytutu Rybackiego – Państwowego Instytutu Badawczego w Gdyni

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w piątek, 26 sierpnia 2022 roku o godzinie 12.00, mszą w Kościele Przemienienia Pańskiego w Aleksandrowie Kujawskim, bezpośrednio po której nastąpi pogrzeb na cmentarzu parafialnym w Aleksandrowie Kujawskim.

 

 

 Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci

                             Andrzeja Koronkiewicza

                                       mgr inż. rybactwa

cenionego naukowca żywych zasobów mórz, wiodącego badacza kalmarów południowego Atlantyku, uczestnika wielu rejsów badawczych i zwiadowczych: wokół Antarktydy, na Atlantyku i Pacyfiku, Morzu Ochockim i Morzu Beringa.

W Stacji Badawczej MIR-PIB w Świnoujściu pracował w latach 1974 – 1976 oraz 1977 – 1998. Zapamiętamy Go jako człowieka pracowitego, uczynnego i życzliwego kolegę.

       Wyrazy szczerego żalu i współczucia Rodzinie oraz Bliskim

                                                składają

Dyrekcja, Koleżanki i Koledzy  z Morskiego Instytutu Rybackiego – Państwowego Instytutu Badawczego w Gdyni

     specjalista

    DERMATOLOG I WENEROLOG

dr n. med. MAGDALENA KIEDROWICZ

dermatochirurgia,

onkologia skóry,

dermatologia estetyczna

ul. Niedziałkowskiego 6B/1, Świnoujście

rejestracja telefoniczna tel. 510 034 332

GINEKOLOG - POŁOŻNIK

dr n. med. Marek Adam Brzuchalski

specjalista balneologii i medycyny fizykalnej

lekarz medycyny estetycznej

ul. Niedziałkowskiego 6A / 4

Rejestracja tel. 516 076 294, 600 991 695

     GABINET NEUROLOGICZNY

          Małgorzata Frąckowiak

przyjęcia: ul. Konstytucji 3-go Maja 10 (obok apteki)

  poniedziałek 15.00-17.00, czwartek 14.00-16.30

        Międzyzdroje, ul. Ustronie leśne 12 c

piątek godz. 17.00-19.00, pozostałe dni po uzgodnieniu telefonicznym

       tel. 602 158 940

    

 

 

EWA NIEDZIELCZYK

  INTERNISTA

specjalista chorób płuc

gabinet, ul. Dąbrowskiego 4, pok.128

sobota 10.00 – 12.00

rejestracja telefoniczna

tel. 607 39 48 48 , 91 321 44 55

 

STOMATOLOGIA

NZOZ CHRIS DENT

KRZYSZTOF GMYREK

ul. Małopolska 53

przyjęcia prywatne oraz w ramach

umowy z NFZ (w tym protetyka)

rejestracja telefoniczna

tel.91 321 54 88, + 48 604 577 609

  COLOR DOPPLER

          gabinet internistyczny

          ul. MAŁOPOLSKA 51

          rejestracja telefoniczna

od pn. do sob. w godz. 09.00 - 18.00

tel. 91 327 19 16 ; kom. 608 63 82 63

     specjalista chorób wewnętrznych

       Marek Borowski

USG SERCA z kolorowym Dopplerem,

Holter - EKG (24 h),

USG jamy brzusznej,

prostaty, jąder, tarczycy

USG NACZYŃ z kolorowym Dopplerem

Psycholog, psychoterapeuta ze Szczecina

z ponad 20-letnim doświadczeniem.

VANCO DIGALOVSKI

przyjmuje w poniedziałki  w godz. 10.00-19.00

pok. 313 w Pasażu Centrum

przy ul. Armii Krajowej 12

tel. 602 708 883

 

GABINET NEUROLOGICZNY

JACEK KOŁODZIEJ

    NEUROLOG

przyjęcia: Pasaż Centrum od ul. Boh. Września 6

środa 16.00 – 18.00, czwartek 18.00 – 20.00

tel. kontaktowy 502 525 870

    WIZYTY DOMOWE

lekarz medycyny pracy

spec. rehabilitacji kardiologicznej, fizjoterapii i balneologii

M. Krystyna Wasilewska - Zużałek

Świnoujście, ul. Boh. Września 6, wtorki, piątki 18 -19

Międzyzdroje, ul. M. Dąbrowskiej 6 , codzinnie 16 - 17

Rej. tel. 91 328 02 12, 601 87 19 20

CERTYFIKATY KIEROWCÓW, MARYNARZY:

NORWESKIE, DUŃSKIE, MIĘDZYNARODOWE

-badania profilaktyczne, książeczki zdrowia

EKG - choroby  serca, stawów, kręgosłupa

Rejestracja telefoniczna

 

 

GABINET GASTROENTEROLOGICZNY

Anna Popiela-Schiller

Gastroenterolog

Specjalista Chorób Wewnętrznych

Świnoujście, ul. Sikorskiego 2 (obok apteki "Arnika")

Rejestracja telefoniczna

+48 501 070 827

Ernest Pyrkosz

ORTOPEDA

  • profilaktyka stawów biodrowych u niemowląt
  • wady postawy
  • zespoły bólowe narządów ruchu
  • leczenie zmian zwyrodnieniowych i pourazowych
  • badania medycyny sportowej dzieci i młodzieży

Świnoujście, ul. Piastowska 60

wtorek 17:00- 18:00, piątek 15:30-17:00

Rejestracja telefoniczna 606 387 618

specjalista ginekolog-położnik

Maria Czajkowska

USG 4D położniczo- ginekologiczne

certyfikat USG Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego

przyjmuje prywatnie: wtorek, czwartek od godz. 16:00

ul. Boh. Września 27 (vis a vis przeprawy promowej)

rejestracja telefoniczna: 607 31 00 51

RADCA PRAWNY Dorota Krzemień-Osuch

  • porady prawne, reprezentacja przed sądami,
  • spadki, sąd pracy,
  • obsługa prawna podmiotów gospodarczych (KRS)

 Świnoujście, ul. Armii Krajowej 9/2 (wejście od ul. Monte Cassino 42-brama)

kontakt po uzgodnieniu telefonicznym 

tel. 91 321 93 30, 605 426 340      e-mail: biuro@kancelaria-osuch.pl

Drewno kominkowe i opałowe

tel. 693 399 346, 91 418 82 68

Sprzedam w dobrej cenie znakomite lokale użytkowe w centrum miasta Świnoujście . Pierwsze piętro na wprost schodów w Pasażu Centrum od ul. Armii Krajowej. Powierzchnia jednego lokalu 28,6 m2, a drugiego 19,1 m2 z możliwością połączenia w jedno duże pomieszczenie ( pomiędzy lokalami jest wykonana niedawno ścianka działowa). Telefon 601 77 92 54

Kancelaria Radcy Prawnego Karolina Kondzielewska
MARIUS Usługi Pogrzebowe
WYSPIARZ niebieski