WYSPIARZ niebieski
W ostatnim numerze    24(567)
Zdjecie

Połączenia lotnicze z Polski zainaugorowane

(Heringsdorf) W piątek (15 bm.) po południu, po godzinie i 40 minutach lotu wylądował na lotnisku w Heringsdorfie samolot ATR firmy EUROLOT (na zdjęciu). Zainaugurowano tym samym stałe połączenia tego przewoźnika na dwóch liniach z Krakowa i Warszawy do Heringsdorfu/Świnoujścia i z powrotem. Pierwszym samolotem przyleciały 23 osoby. Samolot z Warszawy wylądował natomiast na wyspie Uznam po godzinie 20.00 ( po locie w czasie 1,25 h).

Latające na tych liniach samoloty ATR mogą zabierać na pokład 47 pasażerów W przypadku większego obłożenia ruchem pasażerskim zaczną kursować samoloty typu Bombardier. Na uruchomionych liniach samoloty będą kursować na obu liniach w każdy piątek i niedzielę. Pierwszym lotem przyleciał do Heringsdorfu przedstawiciel Eurolotu Mateusz Kokosiński. Zapowiedział stałe loty, a w przypadku sprawdzenia się opłacalności linii kolejne połączenia z innymi polskimi miastami. M. Kokosiński wyraził nadzieję, że linie cieszyć się będa powodzeniem i znacznie przybliżą polskie miasta do morza. Na lotnisku gości z pierwszego lotu witał m.in. przewodniczący Rady Miasta Paweł Sujka oraz zastępca prezydenta Barbara Michalska. Pierwszych gości przewodniczący Sujka osobiście odwiózł do Świnoujścia. Póki co przewoźnik nie ma jeszcze formalnie załatwionej sprawy dowozu pasażerów z lotniska do Świnoujścia. Aktualnie przedstawiciele firmy nad tym pracują. Natomiast jedna ze świnoujskich firm taksówkarskich wozi na trasie do lotniska Heringsdorf za 50 zł.

Pasażerowie Eurolotu mogą liczyć na atrakcyjne ceny biletów lotniczych (już od 99 PLN do maksymalnie 495 zł.). Dodatkowo dzieci do drugiego roku życia latają bezpłatnie a młodzież do lat 18 za połowę ceny. Bilety można rezerwować na stronie internetowej przewoźnika, dostępnej pod adresem www.eurolot.com

Linie co ważne nie pobierają też dodatkowych opłat za bagaż. Każdy pasażer może wziąć ze sobą walizkę ważącą do 20 kg i 6-kilogramowy bagaż podręczny.

Tekst i foto: kawon

str.2
Zdjecie

Stacja Morska oficjalnie otwarta

 

(Międzyzdroje) W środę 13 czerwca przy ul. Gryfa Pomorskiego odbyło się uroczyste otwarcie Morskiej Stacji Brzegowej Instytutu Nauk o Morzu Uniwersytetu Szczecińskiego. Przecięcie wstęgi było poprzedzone spotkaniem w Międzynarodowym Domu Kultury z udziałem licznych oficjeli oraz gości także z Niemiec i Japoni, w trakcie którego m.in. podpisano porozumienie o współpracy między miastem Międzyzdroje, a Uniwersytetem Szczecińskim (na zdjęciu)

W uroczystości brali m.in. udział prof. dr hab. Edward Włodarczyk tak US Rektor elekt, dr hab. Andrzej Witkowski tak U S Prorektor ds. Nauki i Współpracy Międzynarodowej, prof. dr hab. Ryszard K. Borówka tak U S Dziekan Wydziału Nauk o Ziemi, Jacek Chrzanowski WFOŚ Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Szczecinie, Andrzej Borowiec, dyrektor Urzędu Morskiego w Szczecinie, obecny starosta kamieński Beata Kiryluk i jej poprzednik Paweł Czapkin, burmistrz Międzyzdrojów Leszek Dorosz oraz kierownik stacji dr. Tomasz Z. Olechwir. Zanim przecięto wstęgę i odsłonięto na terenie stacji tablicę informacyjną, w MDK podpisano porozumienie o współpracy, przedstawiono historię i program działania stacji, a ponadto zebrani wysłuchali wykładu inauguracyjnego.

W stacji morskiej US prowadzone będą badania naukowe, przede wszystkim eksperymentalne, dotyczące monitoringu środowiska morskiej strefy brzegowej. Inicjatorem jej powstania był obecny także na uroczystości prof. dr hab. Stanisław Musielak - dyrektor Instytutu Nauk o Morzu wchodzącego w skład Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Szczecińskiego. Profesor przed 20 laty podjął już starania o powołanie takiej stacji dopiero teraz wieńczone sukcesem. To druga stacja morska w Polsce, pierwsza – Stacja Morska Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego, mieści się na Helu. Międzyzdrojska stacja rozpoczęła zbieranie pierwszych danych od lutego tego roku, o czym już informowaliśmy po wystąpieniu jej kierownika dr Tomasza Z. Olechwira na sesji Rady Miejskiej w Międzyzdrojach. Unikalna lokalizacja zabudowań stacji, usytuowanych na szczycie wydmy, znajdującej się w pasie technicznym na obrzeżach Międzyzdrojów, umożliwia z racji położenia na prowadzenie wyjątkowych badań naukowych. W pełnym zakresie prowadzone tam będą badania z zakresu meteorologii, klimatologii i fizyki atmosfery, oceanografii fizyczne

Tekst: K. foto: US

 

str.3

Wyciągarka Menadżera Teterycza

str.4

Mają uzdrowić szpital miejski

str.5

Miasto przygotowane do sezonu

W czasie majowej sesji Rady Miasta przedstawiono radnym obszerną informację dotyczącą przygotowania miasta do sezonu letniego. Zebrano w niej dane dotyczące jednostek podlegających prezydentowi miasta, a także z Komendy Miejskiej Policji, Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego, Państwowego Powiatowego Inspektora Weterynaryjnego, Państwowej Straży Pożarnej. Wynika z niego, że już jesteśmy gotowi na przyjęcie sezonowych gości.

Zgodnie z przedstawionymi danymi od 1 czerwca we wszystkie dni tygodnia funkcjonuje Biuro Informacji Turystycznej przy placu Słowiańskim. Dodatkowe punkty tego biura zostaną uruchomione na promenadzie od 1 lipca br. i w czasie trwania imprezy Sail Świnoujście na ul. Wybrzeże Władysława IV. Na turystów czekają odświeżone obiekty Kempingu „Relax” przy ul. Słowackiego. Między innymi pomalowano wnętrza wszystkich domków kempingowych, wymieniono armaturę sanitarną, doposażono aneksy kuchenne w garnki, naczynia, sztućce itp. Naprawiono drogę wewnętrzną, wymieniono okna w kawiarni. Remont przeszedł też dom noclegowy przy ul. Matejki. Odświeżono pokoje, korytarze i natryski. Na przyjęcie turystów gotowe jest też Kąpielisko Świnoujście. Przygotowano parking strzeżony przy Bałtyckiej. Do 23 czerwca ma być przygotowanie Centrum Koordynacyjnego Ratowników na lewobrzeżu. Natomiast do końca czerwca ma być przygotowane techniczne zaplecze dla Kąpieliska Warszów.

Przygotowano i uruchomiono już strefy spacerowe ze zwierzętami ma odcinku 1000 m plaży (od wejścia ul. Uzdrowiskowej). Uruchomiono toalety przyplażowe. Plaża na Uznamie będzie w tym roku strzeżona od 1 lipca do 31 sierpnia na odcinku 800 m (od ul. Prusa do ul. Trentowskiego). Będzie tu pracowało 24 ratowników na 8 wieżach, 1 koordynator i 2 osoby zajmujące się opieką medyczną. Na Warszowie będzie strzeżony 200 metrowy odcinek plaży. Strzec go będzie 6 ratowników na 2 wieżach. Dodatkowo pracować będzie 1 koordynator.

Z przedstawionej informacji wynika, że do sezonu przygotowany jest też Basem Północny, mimo prowadzonych tam prac inwestycyjnych. W ramach przygotowania do sezonu wykonano tam między innymi: przegląd gwarancyjny i uruchomiono zamontowaną na budynku sanitariatów instalację solarową do podgrzewania wody użytkowej w dwóch 500 litrowych zbiornikach. Naprawiono pomosty pływające, trapy zejściowe oraz zamontowano odnogi cumownicze. Odnowiono elementy nawigacyjne nabrzeży (polery, drabinki zejściowe, linie cumownicze), tablice oznakowania nabrzeży Nr 13/I, 13/II oraz Nr 4. Naprawiono urządzenia i instalacje sanitariatów. Przygotowano dwa parkingi samochodowe.

W sezonie letnim (lipiec, sierpień) zmienione będą godziny otwarcia biblioteki głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Piłsudskiego 15. Dział dla dorosłych (wypożyczalnia, czytelnia) będzie przyjmował czytelników w godzinach: 11:00 - 19:00; fonozbiory i galeria: w poniedziałki oraz środy – w godzinach 11:00 - 15:00; wtorki, czwartki, piątki – w godzinach 13:00 - 19:00; dział dziecięcy – w godzinach: 9:00 - 16:00 (z wyjątkiem czwartków: 9:00 - 15:00). W okresie lipca i sierpnia, co najmniej raz w tygodniu, planowane są kiermasze książkowe przed budynkiem biblioteki głównej. Na kiermaszach, organizowanych pod wspólnym hasłem: „Książka za złotówkę” będą oferowane książki używane, pozyskane na ten cel od darczyńców. Dochód z akcji kiermaszowej zostanie przeznaczony na zakup nowych książek dla MBP.

eska

str.6

Radzieckie Dziedzictwo

 

Wizytując na terenie Basenu Północnego grupkę znajomych żeglarzy z Berlina, zastanawiałem się ile jeszcze lat naszą marinę będziemy promować po radziecku, czyli nazwą obowiązującą w czasach, gdy ta część miasta była we władaniu radzieckiej marynarki wojennej. Nazwa Basen Północny nie ma żadnego uzasadnienia, również historycznego, gdyż wcześniej przed 1945 rokiem był to Basen Stoczniowy. Po 20 latach od opuszczenia Świnoujścia przez jednostki wojskowe „bratniej armii”, po 12 (słownie: dwunastu) latach pełnienia funkcji portu jachtowego nazwa tego miejsca wydaje się co najmniej niestosowna. To, że marina wciąż jest nieukończona, że nadal trwają niezbędne prace budowlane, że straszą zniszczone czasem i wciąż czekające na remont poniemieckie budynki stoczniowe, że zakończenie wszystkich zadań inwestycyjnych prawdopodobnie nie nastąpi przed 2015 rokiem, absolutnie nie upoważnia do promowania tego miejsca jako prowizorki. Nazwa „Basen Północny” jest bowiem prowizorką. Żadne sentymenty, czy też obecna popularność tej nazwy, tego stanu rzeczy nie mogą i nie powinny tłumaczyć.

 

Urzędowa promocja

 

Na oficjalnej stronie internetowej Miasta Świnoujścia www.swinoujscie.plwww.swinoujscie.pl w zakładce Żeglarstwo możemy przeczytać: Na wszystkich żeglarzy szukających spokojnej przystani czeka nowoczesny, największy na polskim wybrzeżu port jachtowy w Basenie Północnym. W dokumencie pt. Wieloletni Plan Inwestycyjny Miasta Świnoujścia na lata 2011- 2013 widnieje pozycja: Zagospodarowanie Basenu Północnego na port jachtowy. Na stronie zarządzającego mariną świnoujskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” jest napisane: port jachtowy w Basenie Północnym, cena za postój jachtu na Basenie Północnym. Jest oczywiście „ Regulamin przystani jachtowej :Basen Północny w Świnoujściu” autorstwa Dyrektora OSiR „Wyspiarz”, powielany w materiałach promocyjnych miasta , Itd. itd.

 

A może „MARINA ŚWINOUJŚCIE”

 

Zapewne mało kto zastanawiał się z jakiego powodu wciąż w obiegu publicznym funkcjonuje radziecka nazwa naszej mariny. Wspomnę, że w minionych latach, w swoich felietonach kilkakrotnie sugerowałem zmianę na typową dla takich jak to miejsce, czyli na „Marina Świnoujście”. Nazwa prosta i o dziwo od lat będąca w obiegu wśród zagranicznych żeglarzy. Na świecie mariny będące własnością miast są nazywane właśnie w ten sposób. W Polsce także. Jest Marina Gdańsk, Marina Gdynia, Marina Sopot, itd. Za rok będzie Marina Szczecin. Jednak póki co Marina Świnoujście nie jest oficjalną nazwą naszego portu. Właściciel, czyli miasto, powinien wprowadzić ją formalnie, to znaczy zacząć stosować w dokumentach urzędowych, w materiałach promocyjnych, na stronach internetowych, a przede wszystkim na terenie mariny. Brak swojego logo sprawy nie ułatwia. Niestety, kłania się brak znajomości podstaw marketingu.

 

Promocja mariny bez regat, a może…

 

Oddzielną sprawą jest brak ważnych imprez żeglarskich wypełniających sezon. Jest tylko zlot żaglowców w ramach Baltic Sail, projektu promującego morskie dziedzictwo regionu Morza Bałtyckiego oraz wspierającego tradycyjną żeglugę bałtycką od portu do portu. Poza nim niewiele się dzieje. Standardowo. Regaty Dni Morza, Regaty Wiatrak oraz wizyta uczestników Etapowych Regat Turystycznych. Żadnych imprez o randze mistrzowskiej, choćby na najmniejszych łódkach. Tym Świnoujście różni się od innych morskich miast, nawet tych, których morskość z uwagi na śródlądowe położenie jest wielce wątpliwa. Z czego wynika ten marazm? To temat na kolejny felieton.

Andrzej Sokołowski

 

str.10

V Rocznica "Inauguracji" sprawy sądowej

Jedyna w swoim rodzaju to „inauguracja”. Mija już pięty rok jak przed Sądem Okręgowym w Szczecinie toczy się proces przeciwko Jolancie K. - byłej kasjerce Urzędu Miasta Świnoujście, która była uprzejma przywłaszczyć sobie duże pieniądze z kasy miasta. Ta sama rocznica wedle oceny prokuratury tyczy także Wiesławy M. - byłej naczelnik Wydziału Księgowości UM, która jakoś nie potrafiła pełnić należycie obowiązków służbowych w związku z „działalnością” kasjerki. Znalazłyby się jeszcze inne osoby w urzędzie i firmach współpracujących, które można byłoby obarczyć winą niedopatrzenia, ale na tych dwóch paniach poprzestano. O tych sprawach pisaliśmy wielokrotnie od roku 2004.

W końcu maja br., do rzecznika prasowego Sądu Okręgowego zwróciliśmy się więc z kolejnymi dociekliwymi pytaniami:

(…) dopytuję po raz (nie wiem już który) o dalszy tok postępowania w sprawie przeciwko Jolancie K., byłej kasjerce w Urzędzie Miasta w Świnoujściu. Śledztwo w tej sprawie wszczęto w listopadzie 2004 r., a zakończone zostało przez Prokuraturę Okręgową w Szczecinie w grudniu 2007 roku i do sądu wpłynął akt oskarżenia, który zarzucał jej kradzież blisko miliona złotych. Rozpraw odbyło się już kilka. Kilka razy także w tej sprawie wypowiadali się biegli... Podczas ostatniej naszej rozmowy telefonicznej powiedział Pan, że biegli (z Krakowa – dop. red.) w tej sprawie już się wypowiedzieli i w kolejności rzeczy sąd miał się z tym materiałem zapoznać. W maju b.r. miała się odbyć kolejna rozprawa. Maj nam się skończył... Tak tedy sprawa toczy się już piąty rok. Kasjerka chodzi sobie na wolności. Pracuje tu i ówdzie i ma się jakoś dobrze. Jaka będzie więc dalsza kolej rzeczy? Przed sądem oprócz Jolanty Korby miała stanąć także pani naczelnik wydziału księgowości UM Wiesława M., której zarzucono niedopełnienie obowiązków służbowych (co w tej sprawie?). I tak naprawdę o jaką kwotę jest oskarżona Jolanta K.? (…)

N a powyższe pytania w tydzień później otrzymaliśmy od rzecznika krótką odpowiedź: (…) W sprawie prowadzonej przed Sądem Okręgowym w Szczecinie o sygn. akt III K
298/07 oskarżonymi są Jolanta K. i Wiesława M. : na podstawie art. 404 § 1 kpk rozprawę odroczoną zaczęto prowadzić od początku (od 25.04.2012). Wezwane zostały tylko strony postępowania (…).

Zostaliśmy więc poinformowani krótko, „po żołniersku” i na temat. Jednak jakby wybiórczo. Dalej jest więcej niewiadomych niż wiadomych. Zwłaszcza w sprawie zasadniczej. O JAKĄ KWOTĘ CHODZI? Czyli inaczej - jaką kasę ukradła była kasjerka? ILE? Wszak od tego pewnie zależy wysokość wyroku. O to dlaczego rozpatrywanie kradzieży pieniędzy miasta - dokonanej pod czujnym okiem podobno najlepszego prezydenta - trwa tak długo, już nie pytamy, gdyż nie ma to najmniejszego sensu.

W tej sprawie trzymamy jednak rękę na pulsie. Wytrwale. Choć można odnieść wrażenie, że ów puls zanika. Nasza redakcja nawet w jakiś sposób „zaprzyjaźniła się” z rzecznikiem prasowym szczecińskiego sądu...

sęk

 

 


str.11

Pod lupą cz.IV

Od kilku lat bierzemy pod lupę majątki samorządowców. W tym roku zaglądamy do oświadczeń majątkowych z 2011 r. złożonych przez radnych, prezydenta, jego zastępców, sekretarza miasta, kierowników niektórych jednostek podległych samorządowi. Porównujemy je do stanu posiadania wynikającego z oświadczeń za 2010 r. Informacje zawarte w oświadczeniu majątkowym są jawne, z wyłączeniem informacji o adresie zamieszkania składającego oświadczenie oraz o miejscu położenia posiadanych nieruchomości. Osoba składająca oświadczenie majątkowe określa w nim przynależność poszczególnych składników majątkowych, dochodów i zobowiązań do majątku odrębnego i majątku objętego małżeńską wspólnością majątkową. Oświadczenia majątkowe przechowuje się przez sześć lat. W poprzednich wydaniach tygodnika zamieściliśmy informacje dotyczące radnych. W tym wydaniu analizujemy oświadczenia majątkowe władz miasta oraz przewodniczącego Rady Miasta i jego zastępców.

 

Janusz Żmurkiewicz – prezydent miasta

 

Zgromadzone środki pieniężne na koniec 2011 r. to: 145,3 tys. zł; 2,4 tys. USD; 12,8 tys. euro. (w 2010 r. były to: 1,5 tys. zł w PKO BP S.A.; lokata 21,2 tys. zł w PKO BP Inteligo; 39,3 tys. zł + lokata w wysokości 90 tys. zł, oraz rachunek oszczędzam 100,6 tys. zł w Lukas Banku; 1,4 tys. USD oraz 11,2 tys. euro w PEKAO S.A.). Ponadto prezydent posiada papiery wartościowe - polisę ALIANZ na 4,8 tys. euro, fundusze inwestycyjne 203 tys. zł. Jest współwłaścicielem 1/3 domu o powierzchni 135 m2 wartości 397,4 tys. zł. Majątkiem odrębnym są dwa mieszkania: 37,4 m2 wartości 187 tys. zł;106 m2 wartości 876,5 tys. zł. Ponadto jest właścicielem działki 0,1 ha wartości 120 tys. zł. W oświadczeniu majątkowym J. Żmurkiewicz wykazał też 455 szt. akcji Petrolin, których wartość na koniec 2011 r. wynosiła 1 tys. zł oraz 1957 szt. akcji Trakcja wartości 1,3 tys. zł. Prezydent jest członkiem rady nadzorczej Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. oraz Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie. Osiągnięty dochód z tego tytułu w 2011 r. to odpowiednio 40,1 tys. zł oraz 15,7 tys. zł. Z tytułu zatrudnienia w Urzędzie Miasta osiągnięty dochód to 180,4 tys. zł. W 2010 r zarobki stanowiły kwotę 160,2 tys. zł. Ponadto wykazane dochody to: wynajem nieruchomości – 7,2 tys. zł, odsetki 6,5 tys. zł, świadczenia z tytułu polis PZU 4,3 tys. zł. Prezydent wykazał też w oświadczeniu majątkowym samochód osobowy Volksvagen Tiguan z 2009 r. wartości 50 tys. zł. Z oświadczenia złożonego na koniec 2010 r. wynika, że nie posiadł samochodu. Janusz Żmurkiewicz nie wykazał zobowiązań finansowych.

 

Barbara Michalska – zastępca prezydenta miasta

 

Barbara Michalska jest współwłaścicielką trzech mieszkań: 62,5 m2 wartości ok. 300 tys. zł; 43,5 m2 wartości 200 tys. zł; 105,8 m2 wartości 513 tys. zł. Posiada też stanowisko garażowe wartości 30 tys. zł. Taki sam stan posiadania wpisała w oświadczeniu składanym za 2010 r.

Zgromadzone oszczędności to 19 tys. zł (2010 r. - 6 tys. zł). W 2011 r. uzyskała dochody: z tytułu zatrudnienia w Urzędzie Miasta 153,4 tys. zł. (2010 r. - 115,9 tys. zł), z tytułu umowy zlecenia 3,9 tys. zł, z najmu lokalu 9,5 tys. zł. Zastępca prezydenta posiada samochód Skoda Fabia z 2003 r. Wykazane zobowiązania finansowe to: kredyt hipoteczny Nordea 90,5 tys. euro (na koniec 2010 r. 380 tys. zł) oraz kredyt komercyjny PEKAO S.A. 35 tys. zł (na koniec 2010 r. 55 tys. zł).

 

Joanna Monika Agatowska – zastępca prezydenta

 

Wykazany stan oszczędności to 33,5 tys. zł. Joanna Agatowska jest współwłaścicielką trzech mieszkań: 54 m2 wartości ok. 220 tys. zł; 26 m2 wartości 100 tys. zł; 26,6 m2 wartości 100 tys. zł. Zastępca prezydenta prowadzi działalność gospodarczą polegającą na sezonowym wynajmie pokoi w posiadanych mieszkaniach. Z tego tytułu uzyskała dochód w wysokości 5,4 tys. zł. Ponadto w ubiegłym roku uzyskała dochody z tytułu zatrudnienia: w Urzędzie Miasta – 131,3 tys. zł; trzynastki z 2010 r w OSiR ”Wyspiarz”, diety radnej za grudzień 2010 r. – 1,6 tys. zł. Ponadto zastępca prezydenta wykazała w oświadczeniu majątkowym dochody męża w wysokości 53,1 tys. zł. Joanna Agatowska posiada samochód Hundai Santa Fe z 2006 r. W 2010 r. wykazywała Opla Vectrę z 2003 r. Z oświadczenia majątkowego wynika, że nie posiada zobowiązań finansowych.

 

Dariusz Wojcieszek – sekretarz miasta

Wykazane w oświadczeniu oszczędności to 26,2 tys. zł oraz 42,2 tys. euro (w 2010 r. 18,7 tys. zł oraz 41,1 tys. euro). Sekretarz jest właścicielem mieszkania o pow. 82 m2 wartości 450 tys. zł. Posiada też przydomową działkę rekreacyjną o pow. 343 m2 wartości 45 tys. zł.

Wykazane dochody z tytułu zatrudnienia na stanowisku sekretarza miasta to 105,5 tys. zł (w 2010 r. 109,9 tys. zł). D. Wojcieszek jest też właścicielem dwóch samochodów osobowych – Ford Fiesta z 1998 i Opel Zafira z 2005 r. W oświadczeniu nie wykazał zadłużenia finansowego.

 

Iwona Górecka-Sęczek – skarbnik miasta

 

Zgromadzone w 2011 r., oszczędności to 36,6 tys. zł oraz rachunek inwestycyjny 46,4 tys. zł. Skarbnik miasta wykazała 1.607 szt. akcji PBO Anioła oraz 730 szt. akcji Westa Isic S.A. I. Górecka-Sęczek posiada dwa mieszkania. Jedno o pow. 74,7 m2 wartości 220 tys. zł. Drugie o pow. 23,4 m2 wartości 70 tys. zł. Osiągnięty dochód w okresie objętym oświadczeniem to: pensja w wysokości 142,5 tys. zł (w 2010 r - 148 tys. zł) oraz dieta z tytułu pełnienia funkcji członka rady nadzorczej w Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji w Świnoujściu – 15,2 tys. zł. W 2010 r. nie pełniła tej funkcji. Skarbnik jako majątek wykazała samochód VW Golf z 1998 r. W części dotyczącej zobowiązań finansowych wykazała kredyt hipoteczny, którego wysokość na 31.12.11 wynosiła 66,7 tys. CHF.

 

eska

str.13
W każdym numerze także:

wyłowione na wyspach • z afisza • informacje kulturalne • teleforum • listy od czytelników • informator • FOTO - sic • sport na wyspach • sport i rekreacja z OSiR Wyspiarz • kryminałki • informacje ze Straży Granicznej • informacje z 8 FOW • noworodki • historia i teraźniejszość - Nasze miasto w Twoim albumie • sonda • aktualne ogłoszenia drobne • ogłoszenia medyczne • w tym wydaniu nie piszemy o... • horoskop

SKONTI
Wulkanizacja

 

 

 

            MIEJSCE DO WYKORZYSTANIA NA TWOJE INFORMACJE

GINEKOLOG - POŁOŻNIK

dr n. med. Marek Adam Brzuchalski

specjalista balneologii i medycyny fizykalnej

lekarz medycyny estetycznej

ul. Z. Herberta 6 / 4

Rejestracja tel. 516 076 294, 600 991 695

     GABINET NEUROLOGICZNY

          Małgorzata Frąckowiak

przyjęcia: Przychodnia Rodzinna, ul. Dąbrowskiego

  poniedziałek 8.30- 16.00 (rejestracja 9.30-11.00),

 środa 8.30 - 13.00 (rejestracja 8.30 - 13.00 )

Przyjęcia prywatne : poniedziałek od godz.16.00 po telefonicznym uzgodnieniu

        Międzyzdroje, ul. Ustronie leśne 12 c

piątek godz. 17.00-19.00, pozostałe dni po uzgodnieniu telefonicznym

       tel. 602 158 940

    

 

  COLOR DOPPLER

          gabinet internistyczny

          ul. MAŁOPOLSKA 51

          rejestracja telefoniczna

od pn. do sob. w godz. 09.00 - 18.00

tel. 91 327 19 16 ; kom. 608 63 82 63

     specjalista chorób wewnętrznych

       Marek Borowski

USG SERCA z kolorowym Dopplerem,

Holter - EKG (24 h),

USG jamy brzusznej,

prostaty, jąder, tarczycy

USG NACZYŃ z kolorowym Dopplerem

lekarz medycyny pracy

spec. rehabilitacji kardiologicznej, fizjoterapii i balneologii

M. Krystyna Wasilewska - Zużałek

Rej.telefoniczna: wtorki, piątki 18 -19

Międzyzdroje, ul. M. Dąbrowskiej 6 , codzinnie 16 - 17

Rej. tel. 91 328 02 12, 601 87 19 20

CERTYFIKATY KIEROWCÓW, MARYNARZY:

NORWESKIE, DUŃSKIE, MIĘDZYNARODOWE

-badania profilaktyczne, książeczki zdrowia

EKG - choroby  serca, stawów, kręgosłupa

Rejestracja telefoniczna

 

 

GABINET GASTROENTEROLOGICZNY

Anna Popiela-Schiller

Gastroenterolog

Specjalista Chorób Wewnętrznych

Gabinet nr. 2.005 na II piętrze w budynku szpitalnym przy ul. Mieszka I 7

Rejestracja telefoniczna

+48 501 070 827

Ernest Pyrkosz

ORTOPEDA

  • profilaktyka stawów biodrowych u niemowląt
  • wady postawy
  • zespoły bólowe narządów ruchu
  • leczenie zmian zwyrodnieniowych i pourazowych
  • badania medycyny sportowej dzieci i młodzieży

Świnoujście, ul. Piastowska 60

wtorek 17:00- 18:00, piątek 15:30-17:00

Rejestracja telefoniczna 606 387 618

specjalista ginekolog-położnik

Maria Czajkowska

USG 4D położniczo- ginekologiczne

certyfikat USG Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego

przyjmuje prywatnie: wtorek, czwartek od godz. 16:00

ul. Boh. Września 27 (vis a vis przeprawy promowej)

rejestracja telefoniczna: 607 31 00 51

RADCA PRAWNY Dorota Krzemień-Osuch

·       porady prawne, reprezentacja przed sądami,

·       spadki, podział majątku

·       wspólnoty mieszkaniowe, nieruchomości,

·       mediacje

 Świnoujście, ul. Armii Krajowej 9/2

(wejście od ul. Monte Cassino 42-brama)

kontakt po uzgodnieniu telefonicznym 

tel. 91 321 93 30, 605 426 340   

   e-mail: biuro@kancelaria-osuch.pl

 

 

Drewno kominkowe i opałowe

tel. 693 399 346, 91 418 82 68

Kancelaria Radcy Prawnego Karolina Kondzielewska
MARIUS Usługi Pogrzebowe
WYSPIARZ niebieski