WYSPIARZ niebieski
WYNIKI WYSZUKIWANIA

Szukana fraza:  |  Wyniki: 9451 - 9480 z 14436

02.07.2011 15:44

FLOTA bez pierwszoligowej licencji

Na posiedzeniu Komisji ds. Licencji Klubowych I Ligi PZPN, jakie odbyło się w dniu w dniu 30 czerwca br. nie przyznano licencji na grę w pierwszej lidze zespołom FLOTA|ŚWINOUJŚCIE i GÓRNIK POLKOWICE. Zespoły mają teraz kilka dni na złożenie odwołania. W przypadku jeśli odwołanie nie zostanie rozpatrzone pozytywnie, zespoły te nie będą grać w I lidze. Radość zapanowała już w Kluczborku, gdzie tamtejszy spadkowicz MKS Kluczbork liczy w tej sytuacji na powrót do pierwszoligowych rozgrywek.

czytaj więcej »

02.07.2011 8:53

Czy i kiedy Flota zdecyduje się być spółką akcyjną?

Jak już wcześniej informowaliśmy kluby piłkarskie ekstraklasy i zdecydowana większość pierwszoligowych to Sportowe Spółki Akcyjne (SSA), co m.in. sprawia, że finanse klubów są całkowicie przejrzyste. W Świnoujściu o powołaniu SSA opowiada się od dawna na ...snuciu tych opowieści kończąc. Zapytaliśmy więc o te sprawę Małgorzatę Dorosz, rzecznika prasowego MKS FLOTA. Na co otrzymaliśmy następującą odpowiedź pisemną.

czytaj więcej »

02.07.2011 8:42

Niedługo nabór wniosków

Lokalna Grupa Rybacka Zalew Szczeciński niedługo rozpocznie nabór wniosków w ramach „Rozwoju obszarów zależnych od rybactwa” . Od 16 sierpnia br. będzie przyjmowała wnioski na operacje polegające na zwiększaniu wartości produktów rybactwa i rozwoju usług na rzecz społeczności zamieszkującej obszary zależne od rybactwa oraz chronić środowisko i dziedzictwo przyrodnicze na tych obszarach.

czytaj więcej »

02.07.2011 8:36

Po 8 miesiącach "Fryderyk Chopin" wrócił do Szczecina.

30 lipca żaglowiec "Fryderyk Chopin" zawinął do portu w Świnoujściu, a w kilkanaście godzin później dobił do nabrzeża Wałów Chrobrego, aby uczestniczyć w szczecińskiej inauguracji polskiej prezydencji w Unii Europejskiej. Od miesiąca czasu kapitanem na żaglowcu jest ANDRZEJ MENDYGRAŁ, który po dobiciu do świnoujskiego nabrzeża opowiedział nam o ostatnich zdarzeniach i przyszłości

czytaj więcej »

02.07.2011 8:31

Z dawnych kronik grodu –księga III (49)

W zabawianiu grodzian w Winoujściu wszytko powróciło całkiem po dawnemu odkąd Leoncjo zwany Strusiem ( jako że kiej trza było rozkaz jakowyś wydać, łeb jak struś w piach chował) na swe dawne siedzisko zasiadł, zawiadując grajkami, kuglarzami i innymi uciechy niosącymi. Znowuż Leoncja trudno było zastać, boć to przecie ględziołkiem w sierścińskiej krainie był, a i przeto rozkazów po wielokroć nie było komu wydawać i sprawy się ślimakiem wiodły.

czytaj więcej »

01.07.2011 16:04

Błękitna Flaga powiała nad świnoujską plażą

Dziś o godz. 10.30, przy Centrum Koordynacyjnym WOPR, w obecności przedstawiciela Międzynarodowego Jury, na świnoujskiej plaży ratownicy wciągnęli na maszt Błękitną Flagę , rozpoczynając w ten sposób uroczyście letni sezon kąpieliska.

czytaj więcej »

01.07.2011 15:32

Czwartkowy koncert skrzypcowy

Koncertu tego w Forcie Anioła (na wolnym powietrzu) 30.06. wysłuchało liczne grono gości, zainteresowanych talentem Marcina Dilinga. Wielu obserwowało jego występy w programie TV We must be music - trzymało kciuki, słało sms-y. Marcin doszedł w tym konkursie do półfinału.

czytaj więcej »

01.07.2011 9:18

Spotkanie edukacyjne dla osób chorych na SM

W poniedziałek, 4 lipca br. o godzinie 16:00, w Hotelu Novotel przy Al. 3 Maja 31 w Szczecinie (sala Amber 2, piętro I), odbędzie się otwarte spotkanie informacyjne dla osób chorych na SM, ich rodzin i przyjaciół. Jego celem jest przekazanie wszystkim zainteresowanym aktualnej wiedzy na temat możliwości leczenia SM i opieki medycznej nad pacjentami oraz wsparcia, jakie zaoferować może im Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego. Formuła wydarzenia pozwoli także na indywidualne rozmowy chorych z lekarzem – dr n. med. Danutą Nocoń.

czytaj więcej »

01.07.2011 9:08

Kruzenstern - zmiana godziny

W związku ze zmianą godziny wpłynięcia żaglowca Kruzenstern do Świnoujścia podajemy stronę internetową, na której na bieżąco można sprawdzać, kiedy dokładnie jednostka będzie w naszym mieście.

czytaj więcej »

01.07.2011 9:00

"Kontradmirał Xawery Czernicki" w Świnoujściu

Polski okręt dowodzenia ORP „Kontradmirał Xawery Czernicki” przez ostatnie półtora roku prowadził działania pod flagą Sojuszu Północnoatlantyckiego. Stał na czele elitarnego Stałego Zespołu Sił Obrony Przeciwminowej NATO. Uczestniczył w misji antyterrorystycznej na Morzu Śródziemnym pod kryptonimem „Active Endeavour”. W czwartek, 30 czerwca, o godzinie 13:30, okręt powrócił do kraju i zacumował w macierzystym porcie wojennym w Świnoujściu. Załogę witało dowództwo Marynarki Wojennej oraz rodziny.

czytaj więcej »

01.07.2011 7:25

Kolejne odkrycia archeologiczne w Lubiniu

(Lubin) Trzy lata temu w Lubiniu odkryte zostały fragmenty kamiennych fundamentów ułożonych w taki sposób, że wskazywały one na to, iż w tym miejscu znajdowała się budowla sakralna. Badania te prowadzone były pod kierownictwem prof. Mariana Rębkowskiego i dr. Andrzeja Janowskiego z Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w Szczecinie. Odkryte wówczas fundamenty były wg. badaczy fundamentami najstarszego kościoła na Pomorzu.

czytaj więcej »

01.07.2011 7:15

Czek przekazany

We czwartek 30 czerwca organizatorzy niedzielnego Pikniku Motocyklowego w imieniu swoim, partnerów i sponsorów przekazali czek na zebraną w trakcie imprezy kwotę 9.302,97 zł przeznaczoną na leczenie i rehabilitację Darii Kwiatkowskiej, dziewczynki chorej na mukowiscydozę.

czytaj więcej »

01.07.2011 7:12

Dotąd nie ma statku o nazwie ŚWINOUJŚCIE

Dlatego właśnie nasz lokalny samorząd powinien wystąpić o nazwanie jednego z nowo budowanych statków dla Polskiej Żeglugi Morskiej imieniem naszego miasta. Świnoujście to dla Szczecina , siedziby armatora, okno na morza i oceany, okno na świat. Przez lata to właśnie nasze miasto żegnało wychodzące w rejs statki i jako pierwsze witało powracające do Szczecina. Dziś sytuacja bardzo się zmieniła.

czytaj więcej »

30.06.2011 16:48

Prezydent otrzymał absolutorium

Trzy godziny poświęcili radni na dzisiejszej sesji Rady Miasta uchwale w sprawie absolutorium dla prezydenta z tytułu wykonania budżetu miasta za 2010 r. Zanim podjęli uchwałę obejrzeli i wysłuchali prezentacji prezydenta dotyczącej ubiegłorocznego budżetu, zapoznali się też z opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej dotyczącą sprawozdania z budżetu. Wysłuchali wniosku Komisji Rewizyjnej Rady Miasta w sprawie udzielenia prezydentowi absolutorium. Wniosek był pozytywny.

czytaj więcej »

30.06.2011 11:44

Kruzenstern wpłynie do naszego portu

Jeden z największych żaglowców świata, czteromasztowy rosyjski Kruzenstern wpłynie jutro wczesnym rankiem do świnoujskiego portu. Wejście spodziewane jest między godziną 5.00 o 6.00 rano. Ze Świnoujścia popłynie do Szczecina. Tam weźmie udział w Dniach Odry, które jutro rozpoczynają się w Szczecinie.

czytaj więcej »

30.06.2011 10:07

„Fryderyk Chopin” już w Świnoujściu

Dziś w nocy ze środy na czwartek „Fryderyk Chopin” wszedłł do świnoujskiego portu. Jednostka na pewien czas zacumowała przy nabrzeżu Władysława IV (w pobliżu kapitanatu portu). Następnie popłynie do Szczecina, gdzie ma wziąć udział w wielkiej fecie z okazji objęcia przez Polskę prezydencji w Unii Europejskiej. Świnoujście jest pierwszym polskim portem, do którego dopłynął żaglowiec po 8. miesiącach przymusowego postoju w Falmouth w Kornwalii (Wielka Brytania).

czytaj więcej »

30.06.2011 7:45

„Czernicki” powraca do kraju

Dzisiaj o godzinie 13.30 spodziewany jest powrót do świnoujskiego portu wojennego okrętu „Kontradmirał Xawery Czernicki”. Wczoraj zaś do Świnoujścia wpłynęła łódź podwodna typu Kobben, (na zdjęciu) która będzie uczestniczyć w uroczystości powitania załogi Czernickiego.

czytaj więcej »

30.06.2011 7:20

W lipcu konkurs na dyrektora szpitala

Dariusz Guziak, dotychczasowy dyrektor świnoujskiego szpitala, nie zdecydował się na dalszą pracę w tej placówce. Kierował nią od kilku lat jednocześnie pełniąc taką samą funkcję w szpitalu w Goleniowie. Zatrudniając Dariusza Guziaka władze miasta oczekiwały, że znajdzie on sposób na to, żeby szpital osiągnął stabilną sytuację finansową.

czytaj więcej »

30.06.2011 7:10

Młodzież „na gigancie”

Jedni poszukują przygód i niezapomnianych wrażeń, inni uciekają od problemów. Co roku, w okresie wakacji młodzi ludzie nagminnie uciekają ze swoich domów. Z roku na rok ich liczba sukcesywnie wzrasta. Jeszcze parę lat temu w Świnoujściu były to sporadyczne przypadki, dziś to poważny problem.

czytaj więcej »

29.06.2011 21:24

Burmistrz Dorosz skwitowany

(Międzyzdroje) Podczas wczorajszej (28 czerwca) sesji Rady Miejskiej w Międzyzdrojach burmistrz kurortu Leszek Dorosz otrzymał absolutorium czyli dostał od radnych skwitowanie za swoją działalność w rocznym rozrachunku. Na sesji z pełnego składu 14 osób obecnych było 11 rajców. Za udzieleniem burmistrzowi absolutorium głosowało 9 radnych, jedna osoba wstrzymała się od głosu ,a kolejna była przeciwna skwitowaniu rocznej działalności burmistrza Dorosza.

czytaj więcej »

29.06.2011 13:21

Żaglowiec Chopin w Świnoujściu!

Dziś w nocy około godziny 3.00 jednostka ma wpłynąć do świnoujskiego portu. Warto poświęcić część nocy i przyjść powitać żaglowiec po 8. miesiącach nieobecności w kraju.

czytaj więcej »

29.06.2011 13:14

Świnoujski strażnik i jego szczecińscy koledzy przed wielką próbą

28-letni Michał Rogalski (na zdjęciu) razem z kolegami wyjechał wczoraj w kierunku Francji. Ich celem jest wejście na Mont Blanc i przeprowadzenie tam bokserskiego treningu. W trakcie wyprawy będą promować Świnoujście.

czytaj więcej »

29.06.2011 10:48

Niedługo nabór wniosków w ramach „Rozwoju obszarów zależnych od rybactwa”

Lokalna Grupa Rybacka Zalew Szczeciński niedługo rozpocznie nabór wniosków w ramach „Rozwoju obszarów zależnych od rybactwa” . Od 16 sierpnia br. będzie przyjmowała wnioski na operacje polegające na zwiększaniu wartości produktów rybactwa i rozwoju usług na rzecz społeczności zamieszkującej obszary zależne od rybactwa oraz chronić środowisko i dziedzictwo przyrodnicze na tych obszarach.

czytaj więcej »

29.06.2011 7:51

WOLIŃSKIE SPORTOWE ZMAGANIA

(Wolin) 25.czerwca na stadionie w Wolinie odbył się sołecki wielobój lekkoatletyczny gminy Wolin. Był to kolejny turniej z cyklu - Najbardziej usportowione sołectwo gminy Wolin w 2011r.

czytaj więcej »

29.06.2011 7:33

Zastępcy burmistrza nadal nie będzie

(Międzyzdroje) Po tym jak zastępcę burmistrza w kurorcie Mateusza Flotyńskiego wybrano Przewodniczącym Rady Powiatu w Kamieniu Pomorskim pozostał vacat na tym stanowisku, a dotychczasowy zastępca został do końca czerwca br. doradcą burmistrza Leszka Dorosza (na zdjęciu). W tej sytuacji zapytaliśmy burmistrza co dalej z obsadą zastępcy?

czytaj więcej »

29.06.2011 7:27

Absolutoryjnie w Świnoujściu

Jutro odbędzie się kolejna sesja Rady Miasta Świnoujście. Porządek obrad jest niezwykle bogaty, zawiera bowiem aż 28 punktów . Zasadniczą sprawą będzie jednak absolutorium dla prezydenta Janusza Żmurkiewicza rozliczające jego działania za miniony rok.

czytaj więcej »

29.06.2011 7:16

Nwaogu do Niemiec

Najlepszy strzelec pierwszej ligi piłkarskiej w minionym sezonie, zawodnik świnoujskiej FLOTY Charles Uchenna Nwaogu podpisuje kontrakt z nowym klubem. Nwaogu przechodzi do niemieckiego klubu Energie Cottbus. Jak nam powiedziała Małgorzata Dorosz (na zdjęciu), rzecznik prasowy świnoujskiego klubu, umowa nie jest jeszcze parafowana z uwagi na chorobę Edwarda Rozwałki, prezesa Floty. Kwota sprzedaży zawodnika jest podobno tajemnicą - na życzenie niemieckiego klubu. Po sfinalizowaniu umowy, jak stwierdziła M. Dorosz prezes E. Rozwałka wyda w tej sprawie stosowne oświadczenie. Czy poda kwotę za jaka sprzedano zawodnika nie wiadomo, gdyż Pani rzecznik się w tej sprawie nie wypowiedziała. Ewentualne zatajenie takiej informacji może się wydać dziwne ,skoro klub Flota jest miejski.

czytaj więcej »

28.06.2011 15:47

BEZPŁATNA MAMMOGRAFIA

Mammobus będzie ustawiony na Placu Adama Mickiewicza przy Urzędzie Miasta Świnoujście w dniach od 6 – 15 lipca br.Badanie mammograficzne w ramach programu NFZ mogą wykonać Panie w wieku od 50 do 69 roku życia, co 24 miesiące.

czytaj więcej »

28.06.2011 15:37

Berlińczykom się u nas podoba

17-osobowa delegacja polityków SPD oraz pracowników administracji berlińskiego senatu odwiedziła Świnoujście. Spotkali się m.in. z zastępcą prezydenta miasta Joanną Agatowską i naczelnikiem wydziału rozwoju gospodarczego i obsługi inwestorów Mirosławą Gąsiorowską.

czytaj więcej »

28.06.2011 10:41

Znów budujemy razem z Niemcami

Kolejny nowy, tym razem edukacyjny  plac zabaw powstanie w Parku Zdrojowym na przeciw szpitala. Natomiast w sobotę, na wzgórzu Golm koło Kamminke, wmurowany zostanie symboliczny kamień węgielny pod budowę obiektu noclegowego dla nauczycieli.

czytaj więcej »
« Poprzednia  | 1  |  ...  |  315  | 316  |  317  |  ...  |  482  |  Następna »   
SKONTI
CIROKO
Wulkanizacja
lekarz medycyny pracy

spec. rehabilitacji kardiologicznej, fizjoterapii i balneologii

M. Krystyna Wasilewska - Zużałek

Świnoujście, ul. Boh. Września 6, wtorki, piątki 18 -19

Międzyzdroje, ul. M. Dąbrowskiej 6 , codzinnie 16 - 17

Rej. tel. 91 328 02 12, 601 87 19 20

CERTYFIKATY KIEROWCÓW, MARYNARZY:

NORWESKIE, DUŃSKIE, MIĘDZYNARODOWE

-badania profilaktyczne, książeczki zdrowia

EKG - choroby  serca, stawów, kręgosłupa

Rejestracja telefoniczna

 

 

Gabinet stomatologiczny

Lek. stom. J. Burzyńska-Kowalska

  • kompleksowe leczenie stomatologiczno-protetyczne, wybielanie zębów, periodentologia, zabiegi z medycyny estetycznej

                Godziny przyjęć

od poniedziałku do czwartku godz. 12:00- 18:00

tel. 91 321 85 70, 604 081 631

Świnoujście, ul. Monte Cassino 2

    

 

PRYWATNY GABINET ORTOPEDYCZNY

lek. med. Mariusz Dydyk

specjalista ortopeda - traumatolog

Poradnia Rodzinna

ul. Dąbrowskiego 4                      Rejestracja

parter                                       tel. 504 288 846

Konsultacja ortopedyczna dorosłych i dzieci

   USG stawów biodrowych niemowląt,

                 USG narządów ruchu

Ernest Pyrkosz

ORTOPEDA

  • profilaktyka stawów biodrowych u niemowląt
  • wady postawy
  • zespoły bólowe narządów ruchu
  • leczenie zmian zwyrodnieniowych i pourazowych
  • badania medycyny sportowej dzieci i młodzieży

Świnoujście, ul. Piastowska 60

wtorek 17:00- 18:00, piątek 15:30-17:00

Rejestracja telefoniczna 606 387 618

specjalista ginekolog-położnik

Maria Czajkowska

USG 4D położniczo- ginekologiczne

certyfikat USG Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego

przyjmuje prywatnie: wtorek, czwartek od godz. 16:00

ul. Boh. Września 27 (vis a vis przeprawy promowej)

rejestracja telefoniczna: 607 31 00 51

GABINET GASTROENTEROLOGICZNY

Anna Popiela-Schiller

Gastroenterolog

Specjalista Chorób Wewnętrznych

Świnoujście, ul. Sikorskiego 2 (obok apteki "Arnika")

Rejestracja telefoniczna

+48 501 070 827

ALERGOLOG

specjalista chorób wewnętrznych

Wiesław Sarapak

testy alergiczne, spirometria

wtorek, czwartek 16:00- 17:30

Gabinet  ul. Wojska Polskiego 4 A-B/ 4c

(Osiedle Platan vis a vis placu zabaw dla dzieci)

tel. 504 230 730

rejestracja telefoniczna 510 989 105

STOMATOLOG

Katarzyna Szablewska

przyjęcia prywatne

i w ramach ubezpieczenia NFZ

rejestracja telefoniczna:

 608 198 968

Świnoujście, ul. Piastowska 60

RADCA PRAWNY Dorota Krzemień-Osuch

  • porady prawne, reprezentacja przed sądami,
  • spadki, sąd pracy,
  • obsługa prawna podmiotów gospodarczych (KRS)

 Świnoujście, ul. Armii Krajowej 9/2 (wejście od ul. Monte Cassino - od strony podwórka)

kontakt po uzgodnieniu telefonicznym 

tel. 91 321 93 30, 605 426 340      e-mail: dosuch@uznam.net.pl

WRÓŻKA WANDA

KARTY TAROTA, KARTY ZWYKŁE, HOROSKOP URODZINOWY

TEL. 509 349 490, www.wrozkawanda.com

 

Zajrzyj i zgłoś do nas swoją kwaterę  www.centrumnoclegowe.com.pl

Drewno kominkowe i opałowe

tel. 693 399 346, 91 418 82 68

Wydzierżawię lub sprzedam lokal biurowy o powierzchni 28,6 m2 na

I piętrze z wejściem na wprost schodów w Pasażu "Centrum" (ul. Armii Krajowej 12) .

Wiadomość telefon 601 779 254

WYSPIARZ niebieski