WYSPIARZ niebieski
WYNIKI WYSZUKIWANIA

Szukana fraza:  |  Wyniki: 9451 - 9480 z 14263

08.06.2011 12:32

DYPLOMACI W 8.FOW

Prezentacja sprzętu i uzbrojenia okrętowego 8 Flotylli Obrony Wybrzeża oraz załadunek techniki wojskowej na okręt transportowo – minowy, to niektóre tylko elementy prezentacji dla gości w świnoujskim porcie. W dniach 6 – 7 czerwca w 8.FOW przebywali przedstawiciele Wojskowego Korpusu Dyplomatycznego.

czytaj więcej »

08.06.2011 12:09

Najmłodsi budują swoją małą ojczyznę

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marynarki Wojennej w wierszach, prozie, na rysunkach, fotografiach i makietach pokazali, jak widzą najstarszą część naszego miasta.

czytaj więcej »

08.06.2011 7:36

„LASY SĄ DLA LUDZI” – ludzie dla lasów

Organizacja Narodów Zjednoczonych ustanowiła rok 2011 Międzynarodowym Rokiem Lasów. Jego główne hasło „Lasy dla ludzi” uświadamia, jak ogromne znaczenie mają lasy w życiu każdego z nas. Z tej też okazji w naszym regionie organizowane są akcje i inicjatywy, mające na celu zwiększenie wiedzy i świadomości na temat roli oraz istoty leśnych ekosystemów.

czytaj więcej »

08.06.2011 7:32

Nowa stacja paliw w Międzyzdrojach

(Międzyzdroje) Niebawem w Międzyzdrojach otwarta zostanie nowa stacja benzynowa , która należeć będzie do koncernu Statoil. Stacja powstaje przy ulicy Nowomyśliwskiej, po lewej stronie, przy głównej drodze prowadzącej do Międzyzdrojów.

czytaj więcej »

08.06.2011 7:28

WYNATURZONA NATURA (2000)

Są w naszym mieście miejsca szczególne, takie które zwykły mieszkaniec omija z daleka. Czasami zdarza się, że omijanie takich miejsc jest niemożliwe ponieważ znajdują się one w samym centrum np. dzielnicy. Wystarczy wymienić tu miejsce obiegowo zwane „grobem Hansa” i już wszyscy wiedzą o które chodzi. Miejsce noclegowo – rozrywkowe, cicha przystań dla okolicznych meneli i włóczęgów. Omijane wieczorami z daleka. Drugie takie nazwane jest „pracownią”. Pracownią, bo jest to specyficzne miejsce pracy, gdzie w pocie pijackiego czoła „pracują” ci, którzy wymuszają od kierowców samochodów oczekujących na promy datki „na bułkę”, „na chlebek”. Kiedyś obliczaliśmy, że w ciągu godziny przy „Bielikach” można zarobić i 100 zł (w ciągu godziny 4 promy x 25 zł). Który pracodawca tyle płaci?!Jest jeszcze jedno takie specyficzne miejsce w naszym mieście. W dzielnicy Warszów - „pigalakiem” nazwane. Samo centrum tej dzielnicy, Plac im. lekarza Władysława Borowskiego.

czytaj więcej »

07.06.2011 12:13

Będziemy mieli już pół setki stojaków na rowery

Miasto zamówiło kolejnych 10 nowych stojaków na rowery. Będą zamontowane jeszcze w tym sezonie letnim.

czytaj więcej »

07.06.2011 11:23

Jacht 4 Oceans Dream w Ponta Delgada

Jacht 4 Oceans Dream pod banderą YACHT KLUBU POLSKI ŚWINOUJŚCIE znajduje się obecnie w Ponta Delgada na Azorach.W swój dziewiczy rejs wyruszył ze Świnoujścia pod koniec października 2010 roku.

czytaj więcej »

07.06.2011 11:18

Najbogatsza Polka i jej zięć książę Lubomirski na Karuzeli Cooltury

Grażyna Kulczyk, razem z córką Dominiką i jej mężem księciem Janem Lubomirskim wezmą udział w debacie na temat „Czy można być dobrym i bogatym?”. Razem z nimi wystąpią bp. Tadeusz Pieronek, Magda Gessler, Janina Ochojska.Tegoroczna, trzecia już edycja Karuzeli Cooltury, odbędzie się w dniach 22-24 lipca w Świnoujściu. Debaty ze znanymi ludźmi to od początku jedne z atrakcji przyciągających największe tłumy.

czytaj więcej »

07.06.2011 4:56

Nabrzeża 5 i 6 będą oddane do użytku

W tym tygodniu powinny być przekazane OSiR „ Wyspiarz” dwa na nowo wykonane nabrzeża w świnoujskiej marinie. Zostało to ustalone na wczorajszym spotkaniu z wykonawca robót. Nabrzeże 5 i 6 mają być gotowe na przyjęcie żeglarzy. Przekazanie nastąpi zatem z pewnym poślizgiem w stosunku do deklaracji wykonawcy (choć prace zgodnie z umową miały trwać do połowy lipca).

czytaj więcej »

07.06.2011 4:54

Coraz więcej kwiatów

Tuż po zimnych ogrodnika rozpoczęło się w mieście sadzenie kwiatów. W tym roku na miejskich kwietnikach, w donicach oraz w różnego rodzaju konstrukcjach posadzonych zostanie ponad 41 tys. sadzonek kwiatów i roślin ozdobnych. Na ten cel w budżecie miasta zapisana została kwota 400 tys. zł., pochodząca z podziału ubiegłorocznej nadwyżki budżetowej.

czytaj więcej »

07.06.2011 4:52

VII MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ W KARATE KYOKUSHIN

4 bm. w sali sportowej Gimnazjum Publicznego nr 1 odbył się dwudniowy Międzynarodowy Turniej Dzieci i Młodzieży w karate kyokushin pod honorowym patronatem Ambasady Japonii, Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego i Prezydenta Miasta Świnoujście. Do turnieju zgłoszono udział 321 zawodniczek i zawodników z 26 ośrodków z Ukrainy, Niemiec, Holandii, Rosji, Polski i jednego zawodnika z Azerbejdżanu. Na zawody nie dotarła ekipa z Francji (awaria autokaru pod Berlinem) i z Rosji (12 zawodników zatrzymano po rosyjskiej stronie na przejściu granicznym). Występy zawodników oceniało 20 sędziów.

czytaj więcej »

06.06.2011 15:50

OPERACJA SAPERSKA W KOŁOBRZEGU

W piątek, 3 czerwca, minister Obrony Narodowej Bogdan KLICH spotkał się z saperami z 8 Flotylli Obrony Wybrzeża, którzy prowadzą obecnie operację sprawdzenia i oczyszczenia plaży w Kołobrzegu z pozostałości po II wojnie światowej. Minister ON zapoznał się z efektami dotychczasowych prac oraz planem działań na kolejne dni.

czytaj więcej »

06.06.2011 14:02

Udany początek sezonu KS „Uznam” Świnoujście

Tegoroczny sezon Pucharu Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych zaczął się oficjalnie 30.04. w Trzebnicy pierwszym z trzynastu zaplanowanych wyścigów. Nasi kolarze wystartowali na dystansach 135 i 270 kilometrów zajmując w swoich kategoriach wysokie 3 (Katarzyna Rzepecka i Zbigniew Berezowski), 4 (Jan Wesołowski) i 5 miejsce (Jan Kowalewski).

czytaj więcej »

06.06.2011 13:49

Skandaliczna świąteczna pomoc w szpitalu

Niestety nie po raz pierwszy okazało się, że przejęcie przez świnoujski szpital świadczenia pomocy zdrowotnej w okresie świątecznym i w godzinach nocnych przysparza pacjentom więcej poważnych kłopotów niż pożytku. Dzieje się tak pomimo zapewnień dyrektora Dariusza Guziaka, że pomoc jest właściwa i skuteczna. Najnowszy przykład? Otóż w minioną sobotę pewien świnoujścianin wybrał się z chorą wnuczką o godzinie 8 rano na konieczny, kolejny zastrzyk z antybiotykiem. Niestety pielęgniarka była w terenie u pacjentów niechodzących, nadto w szpitalu tradycyjnie stała kolejka oczekujących pacjentów. W efekcie dziecko dostało zastrzyk TRZY GODZINY po czasie . Co to oznacza w przypadku nieterminowego podania antybiotyku każdy wie!

czytaj więcej »

06.06.2011 10:37

Razem ruszamy do walki o nowy plac zabaw!

Firma Nivea zaprosiła nasze miasto do akcji pod nazwą „100 placów zabaw na 100-lecie firmy.” Wyboru miejsc, gdzie Nivea za własne pieniądze zbuduje place zabaw, dokonają internauci.

czytaj więcej »

06.06.2011 7:43

Co będzie po przebudowie CUK?

Trwają intensywne prace przy przebudowie Centralnego Układu Komunikacyjnego (CUK) Świnoujścia. Prócz niesamowitych utrudnień, komplikacji i niebezpieczeństw w obecnym ruchu mieszkańcom towarzyszy niepokój o to jaki będzie efekt przebudowy. Tego jak się okazało na ostatniej sesji nikt tak na dobre nie wie.

czytaj więcej »

06.06.2011 7:24

5 lat działalności Galerii Stare Muzeum WPN w Międzyzdrojach

(Międzyzdroje) Galeria Stare Muzeum funkcjonuje w strukturach Wolińskiego Parku Narodowego w Międzyzdrojach. Została powołana do życia jesienią 2005 roku, kiedy to  rozpoczęto remont parteru starego Muzeum Parku z przeznaczeniem na organizację wystawy archiwalno-muzealnej prezentującej przekazane do kraju zbiory archiwalne emigracji londyńskiej.

czytaj więcej »

06.06.2011 7:17

Klasycznie i buńczucznie czyli „Pieśni i romanse rosyjskie”

W sobotę 4. bm. o godz. 19.00 w sali kameralnej Miejskiego Domu Kultury odbył się koncert „Pieśni i romanse rosyjskie”. Po raz kolejny mieliśmy szansę usłyszeć niebywały głos Mariny Nikoriuk.

czytaj więcej »

06.06.2011 7:09

Ogólnopolski Festiwal Profilaktyczny

(Międzyzdroje) W dniach 2 – 3 bm. odbył się I Ogólnopolski Festiwal Profilaktyczny pod hasłem „Uchronić siebie” zorganizowany przez Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II.Festiwal rozpoczął się konkursem wiedzy na temat „Pomoc osobie uzależnionej”, do którego zgłosiło się aż 67 uczniów. Młodzież odpowiadała na pytania związane z uzależnieniem, z jego objawami oraz skutkami. Musiała wykazać się znajomością podstawowych rozporządzeń prawnych w tym zakresie, oraz instytucji, które mają na celu pomóc osobom uzależnionym.

czytaj więcej »

05.06.2011 19:32

Kolarze z pucharami oraz medalami

W sobotę rywalizowali najlepsi kolarze amatorzy z całego kraju startujący w Ultramaratonie Rowerowym im. Olka Czapnika, organizowanym przez KS UZNAM. W sobotnich zawodach na trasie okalającej wyspę Wolin wystartowały 233 osoby. Natomiast dzisiaj w muszli koncertowej odbyło się wręczenie pucharów, medali i nagród.

czytaj więcej »

05.06.2011 14:52

Z dawnych kronik grodu – księga III (45)

W Winoujściu bez opamiętania żadnego, drzewa duże rżnąć na potęgę zaczęli. Cięli, czy trza, czy nie trza, bo jak powiada kasztelan Oponusus jak komu gałąź na łeb w grodzie spadnie to dwór po sądach ciągać będą, talarów się dopominając z kasy Szmalcborka. A i przecie ileż to liści na trakty opada i za ich sprzątanie takoż płacić trza, a i po co, skoro liście z drzewami na dobre znikną. Zatem lepiej wszelkie zielone, co tylko większe, to szybko i skrzętnie na glebę obalić trza i święty spokój dzięki temu mieć można. Tak to władza w grodzie obmyśliła, niby dla dobra wszystkich grodzian o zdanie ich nie pytając. Trakty w mieście robiły się zatem przestronne i słońcem omiatane, bez ptaków śpiewania, ale i bez krzty cienia, tak miłego w palące dnie.

czytaj więcej »

05.06.2011 9:20

Nową miss została Olga Krupa

(Międzyzdroje) W sobotę 4 bm. w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach odbyła się Gala Finałowa Wyborów Miss Polonia Ziemi Zachodniopomorskiej 2011. Była ona połączona z jubileuszem dziesięciolecia organizacji konkursu w województwie zachodniopomorskim przez Małgorzatę Rożniecką – jedyną Polkę, która zdobyła dwa międzynarodowe tytuły Miss International i Miss Model of the World. W trakcie gali oprócz pięknych kandydatek przed publicznością zaprezentowały się dotychczasowe laureatki tego konkursu z lat ubiegłych ( m.in.: Marzena Cieślik, Joanna Drozdowska, Anna Tarnowska. Z grona 14 kandydatek nowo wybraną Miss Polonia Ziemi Zachodniopomorskiej została OLGA KRUPA.

czytaj więcej »

05.06.2011 8:28

Trutką w komara

Ostatnio odebraliśmy kilkanaście sygnałów, że mimo akcji zwalczania komarów w mieście, owady te nadal gryzą. Głównie problem ten sygnalizowali działkowicze z rejonu Wydrzan, ul. Szkolnej oraz mieszkańcy ul. Krzywej. Zwróciliśmy się w tej sprawie do naczelnika Wydziału Ochrony Środowiska i Leśnictwa Krzysztofa Szpytki.

czytaj więcej »

04.06.2011 23:45

Kolarska rywalizacja w ultramaratonie

Dzisiaj rywalizowali najlepsi kolarze amatorzy z całego kraju. W ten jeden dzień w roku Świnoujście zmienia się w kolarską stolicę Polski w związku z organizowanym Ultramaratonem Rowerowym im. Olka Czapnika. W sobotnich zawodach na trasie okalającej wyspę Wolin wystartowały 233 osoby.

czytaj więcej »

04.06.2011 22:46

Flota pokonuje GKS

W dzisiejszym meczu piłkarskim na świnoujskim stadionie Flota pokonała GKS Katowice 3 :1 (2:1). Był to ostatni mecz w tym pierwszoligowym sezonie jaki drużyna ze Świnoujścia rozegrała na własnym stadionie.

czytaj więcej »

04.06.2011 22:30

TO JUŻ XI FESTYN

Na dzisiaj (4.06) dyrekcja, Rada Rodziców, grono pedagogiczne i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 zaprosili wszystkich chętnych na XI festyn rodzinny. Odbywał się on na terenie przyszkolnym. Pogoda – jak marzenie. Poszczęściło się. Według szacunkowych danych na festynie bawiło się dużo ponad tysiąc osób.

czytaj więcej »

04.06.2011 7:15

Do szkoły marsz!

Zakończył się w Świnoujściu nabór dzieci do miejskich przedszkoli. Zgodnie z prowadzonym przez miasto statystykami, w tym roku uprawnionych do pójścia do przedszkoli było 1141 dzieci. Są to dzieci od 3 do 6 lat oficjalnie zameldowane w Świnoujściu. Podania do przedszkoli złożyło 1059 osób, z tym, że niektórzy rodzice składali podania do kilku placówek. Przyjęto 989 dzieci. Na lewobrzeżu 823. Na prawobrzeżu wszystkie podania zostały rozpatrzone pozytywnie.

czytaj więcej »

04.06.2011 7:14

Pod lupą cz. II

Tak jak w latach poprzednich wzięliśmy pod lupę majątki samorządowców. Zaglądamy do oświadczeń majątkowych z 2010 r. złożonych przez radnych, prezydenta, jego zastępców, sekretarza miasta, naczelników wydziałów Urzędu Miasta, kierowników jednostek podległych samorządowi. Porównujemy je do stanu posiadania wynikającego z oświadczeń z 2009 r. Informacje zawarte w oświadczeniu majątkowym są jawne, z wyłączeniem informacji o adresie zamieszkania składającego oświadczenie oraz o miejscu położenia posiadanych nieruchomości. Osoba składająca oświadczenie majątkowe określa w nim przynależność poszczególnych składników majątkowych, dochodów i zobowiązań do majątku odrębnego i majątku objętego małżeńską wspólnością majątkową. Oświadczenia majątkowe przechowuje się przez sześć lat. W poprzednim wydaniu tygodnika zamieściliśmy informacje dotyczące zastępców prezydenta, skarbnika i sekretarza miasta oraz zastępców przewodniczącego Rady Miasta. Tym razem analizujemy oświadczenia majątkowe części radnych.

czytaj więcej »

04.06.2011 7:11

Listy przydziału mieszkań do wymiany

Zakończył pracę zespół powołany przez prezydenta miasta do zbadania sytuacji związanej z projektem listy osób zakwalifikowanych do zawarcia umowy najmu mieszkań socjalnych na czas nieokreślony. Zespół powołany został po sygnałach, między innymi społecznej komisji mieszkaniowej, że na liście znalazł się syn dyrektorki Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej Joanny Rachuty oraz członkowie rodzin innych pracowników tej instytucji. O wynikach pracy zespołu informowała na sesji Rady Miasta w dniu 26 maja zastępca prezydenta Barbara Michalska, jednocześnie członek tego zespołu.

czytaj więcej »

04.06.2011 7:09

Błękitny z Międzyzdrojów otrzymał Kryształek

(Międzyzdroje) Konrad Wrzecionkowski, wolontariusz z Błękitnego Patrolu WWF, jest tegorocznym laureatem nagrody przyznawanej przez miesięcznik Zwierciadło. Kryształek otrzymał w uznaniu swojego zaangażowania na rzecz ochrony ssaków bałtyckich.

czytaj więcej »
« Poprzednia  | 1  |  ...  |  315  | 316  |  317  |  ...  |  476  |  Następna »   
SKONTI
CIROKO
Wulkanizacja
lekarz medycyny pracy

spec. rehabilitacji kardiologicznej, fizjoterapii i balneologii

M. Krystyna Wasilewska - Zużałek

Świnoujście, ul. Boh. Września 6, wtorki, piątki 18 -19

Międzyzdroje, ul. M. Dąbrowskiej 6 , codzinnie 16 - 17

Rej. tel. 91 328 02 12, 601 87 19 20

CERTYFIKATY KIEROWCÓW, MARYNARZY:

NORWESKIE, DUŃSKIE, MIĘDZYNARODOWE

-badania profilaktyczne, książeczki zdrowia

EKG - choroby  serca, stawów, kręgosłupa

Rejestracja telefoniczna

 

 

Gabinet stomatologiczny

Lek. stom. J. Burzyńska-Kowalska

  • kompleksowe leczenie stomatologiczno-protetyczne, wybielanie zębów, periodentologia, zabiegi z medycyny estetycznej

                Godziny przyjęć

od poniedziałku do czwartku godz. 12:00- 18:00

tel. 91 321 85 70, 604 081 631

Świnoujście, ul. Monte Cassino 2

    

 

PRYWATNY GABINET ORTOPEDYCZNY

lek. med. Mariusz Dydyk

specjalista ortopeda - traumatolog

Poradnia Rodzinna

ul. Dąbrowskiego 4                      Rejestracja

parter                                       tel. 504 288 846

Konsultacja ortopedyczna dorosłych i dzieci

   USG stawów biodrowych niemowląt,

                 USG narządów ruchu

Ernest Pyrkosz

ORTOPEDA

  • profilaktyka stawów biodrowych u niemowląt
  • wady postawy
  • zespoły bólowe narządów ruchu
  • leczenie zmian zwyrodnieniowych i pourazowych
  • badania medycyny sportowej dzieci i młodzieży

Świnoujście, ul. Piastowska 60

wtorek 17:00- 18:00, piątek 15:30-17:00

Rejestracja telefoniczna 606 387 618

specjalista ginekolog-położnik

Maria Czajkowska

USG 4D położniczo- ginekologiczne

certyfikat USG Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego

przyjmuje prywatnie: wtorek, czwartek od godz. 16:00

ul. Boh. Września 27 (vis a vis przeprawy promowej)

rejestracja telefoniczna: 607 31 00 51

GABINET GASTROENTEROLOGICZNY

Anna Popiela-Schiller

Gastroenterolog

Specjalista Chorób Wewnętrznych

Świnoujście, ul. Sikorskiego 2 (obok apteki "Arnika")

Rejestracja telefoniczna

+48 501 070 827

ALERGOLOG

specjalista chorób wewnętrznych

Wiesław Sarapak

testy alergiczne, spirometria

wtorek, czwartek 16:00- 17:30

Gabinet  ul. Wojska Polskiego 4 A-B/ 4c

(Osiedle Platan vis a vis placu zabaw dla dzieci)

tel. 504 230 730

rejestracja telefoniczna 510 989 105

STOMATOLOG

Katarzyna Szablewska

przyjęcia prywatne

i w ramach ubezpieczenia NFZ

rejestracja telefoniczna:

 608 198 968

Świnoujście, ul. Piastowska 60

RADCA PRAWNY Dorota Krzemień-Osuch

  • porady prawne, reprezentacja przed sądami,
  • spadki, sąd pracy,
  • obsługa prawna podmiotów gospodarczych (KRS)

 Świnoujście, ul. Armii Krajowej 9/2 (wejście od ul. Monte Cassino - od strony podwórka)

kontakt po uzgodnieniu telefonicznym 

tel. 91 321 93 30, 605 426 340      e-mail: dosuch@uznam.net.pl

WRÓŻKA WANDA

KARTY TAROTA, KARTY ZWYKŁE, HOROSKOP URODZINOWY

TEL. 509 349 490, www.wrozkawanda.com

 

Zajrzyj i zgłoś do nas swoją kwaterę  www.centrumnoclegowe.com.pl

Drewno kominkowe i opałowe

tel. 693 399 346, 91 418 82 68

Wydzierżawię lub sprzedam lokal biurowy o powierzchni 28,6 m2 na

I piętrze z wejściem na wprost schodów w Pasażu "Centrum" (ul. Armii Krajowej 12) .

Wiadomość telefon 601 779 254

WYSPIARZ niebieski