WYSPIARZ niebieski
WYNIKI WYSZUKIWANIA

Szukana fraza:  |  Wyniki: 9451 - 9480 z 12600

28.08.2010 8:06

Pożegnanie z FAMĄ

W sobotę 28 bm. o godz. 20.00 w amfiteatrze odbędzię się finałowy koncert FAMY zatytułowany „Odwrót od przyszłości” w reżyserii Krzysztofa Haicha. Podczas imprezy, którą poprowadzi cieszący się dużą sympatią widzów Piotr Bałtroczyk, zaprezentowane zostaną osiągnięcia i prądy czterech dekad funkcjonowania festiwalu.

czytaj więcej »

28.08.2010 7:59

Przebudowa z „niespodziankami”

(MIĘDZYZDROJE). Trwa kolejny etap przebudowy ulic w centrum miasta. Mieszkańcy skarżą się na zamieszanie i uciążliwości z tym związane. Włodarze przepraszają za utrudnienia.

czytaj więcej »

28.08.2010 7:55

Władze z odznaczeniami

Tuż przed rozpoczęciem czwartkowej sesji Rady Miasta odbyła się krótka uroczystość związana z przyznaniem przez Zarząd Główny Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Warszawie, z okazji 50 – lecia Związku, odznaczeń i wyróżnień dla władz miasta, władz Oddziału Rejonowego PZERiI w Świnoujściu oraz osób współpracujących ze tym Związkiem.

czytaj więcej »

27.08.2010 15:43

Nietoperz – demon czy anioł?

W Galerii Stare Muzeum Wolińskiego Parku Narodowego , w samo południe miało miejsce dzisiaj otwarcie wystawy zatytułowanej „Nietoperz – demon czy anioł?". Wystawę zorganizował Polski Klub Ekologiczny wraz z Muzeum WPN. Można ją oglądać tylko do 10 września.

czytaj więcej »

27.08.2010 14:37

XXXI Maraton Świnoujście -Wolgast  

4 września po raz 31 odbędzie się polsko-niemiecki Freundschaft Lauf -Bieg Przyjaźni. Uczestnicy maratonu wystartują spod pływalni miejskiej w Świnoujściu o godz. 9.50. Do przebiegnięcia mają dystans 42 km na trasie Świnoujście-Wolgast.

czytaj więcej »

27.08.2010 7:15

Artystyczna rewelacja na FAMIE

W czwartek w ramach tegorocznej FAMY miało miejsce niezwykle ważne wydarzenie artystyczne. W kościele pw. Bł. Michała Kozala o godzinie 20.00 wystąpiła Orkiestra Kameralna Polskiego Radia AMADEUS.„CZTERY PORY ROKU. CZTERY PORY ŻYCIA” (Vivaldi/Piazzolla). Koncert poprowadziła najsłynniejsza polska dyrygentka - Agnieszka Duczmal, a na skrzypcach zagrał Jarosław ŻOŁNIERCZYK.

czytaj więcej »

27.08.2010 7:13

Zwroty książek bez naliczania kar

Miejska Biblioteka Publiczna im Stefana Flukowskiego w Świnoujściu zaprasza wszystkich byłych i obecnych Czytelników do odwiedzenia Biblioteki i dokonania zwrotu wypożyczonych książek, których termin wypożyczenia minął.

czytaj więcej »

27.08.2010 7:11

Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy do 2012 r.

Zakład Pielęgnacyjno - Opiekuńczy funkcjonuje w Świnoujściu w 2000 r. Z początku jako jedna z działalności Samodzielnego Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej. Z chwilą reorganizacji świnoujskiej służby zdrowia stał się jednostką samodzielną. Organem założycielskim Zakładu jest Urząd Miasta Świnoujście. ZPO to około 30 łóżek. Przebywają tam osoby, które po pobycie w szpitalu wymagają rehabilitacji, której nie mogą odbywać w swoich domach. Jest to także miejsce pobytu osób przewlekle chorych. Budynek „Fregata” przy ul. Żeromskiego 21 od lat wymaga przebudowy. Obecne warunki nie spełniają norm unijnych.

czytaj więcej »

27.08.2010 7:09

Niektóre świnoujskie stawki żywieniowe

W odpowiedziach na interpelacje czwartkowej sesji Rady Miasta Świnoujścia znalazła się informacja na temat niektórych stawek żywieniowych jakie obowiązują w naszym mieście. I tak według zastępcy prezydenta Leona Kowalskiego stawka żywieniowa w Areszcie Śledczym wynosi 4,50 zł, w Domu dla Bezdomnych 5-6 zł, a w świnoujskim szpitalu normalna stawka to 13 zł, a dzieci i cukrzycy są żywieni w oparciu o stawkę całodzienną (pięć posiłków) w przedziale 14-20 zł.

czytaj więcej »

26.08.2010 22:28

Władza wycofała się z projektem uchwały

Podczas czwartkowej sesji Rady Miasta Świnoujścia radni mieli się zająć zmianami wieloletniego programu gospodarowania mieszkaniowym zasobem Miasta Świnoujście. To wynik wyroku sądowego w tej sprawie. Legalność regulacji uchwały Rady Miasta Świnoujścia dotyczących głównie przyjętych „Zasad polityki czynszowej” w Świnoujściu zakwestionowała bowiem Prokuratura Okręgowa w Szczecinie. Stosowny wyrok w tej sprawie uznający wadliwość świnoujskiej uchwały o tym wieloletnim planie zapadł w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym w Szczecinie. To spowodowało z kolei konieczność podjęcia prób dostosowania dotychczasowych bezprawnych uregulowań przyjętych w Świnoujściu do obowiązujących w kraju przepisów prawa. Zmiany przygotowano ...i się z nich wycofano.

czytaj więcej »

26.08.2010 9:37

Koncert z udziałem Agnieszki Duczmal

 Dziś (26 bm.) w ramach FAMY będzie miało miejsce niezwykle ważne wydarzenie artystyczne. W kościele pw. Bł. Michała Kozala o godzinie 20.00 wystąpi Orkiestra Kameralna Polskiego Radia AMADEUS.„CZTERY PORY ROKU. CZTERY PORY ŻYCIA” (Vivaldi/Piazzolla). Nad całością koncertu będzie czuwać najsłynniejsza polska dyrygentka - Agnieszka Duczmal, a na skrzypcach zagra natomiast Jarosław ŻOŁNIERCZYK. Projekt ma charakter interdyscyplinarny. Łączy muzykę Antonio Vivaldiego i Astora Piazzolli oraz wykorzystuje plastyczne gry Mariusza Kałdowskiego. Wstęp na koncert wolny. ZAPRASZAMY!

czytaj więcej »

26.08.2010 9:05

Kitesurferzy opanowali plażę

Wczoraj w Świnoujściu rozpoczęły się finałowe rozgrywki mistrzostw KiteSurf Tour Europe 2010. Są to pierwsze mistrzostwa kontynentalne w Europie rozgrywane pod nadzorem IKA (International Kiteboarding Association).

czytaj więcej »

26.08.2010 7:35

Świnoujście i Wolin w „Skarbach nieodkrytych”

Zarówno Świnoujście jak i Wolin mają być bohaterami jednego z odcinków programu „SKARBY NIEODKRYTE” emitowanego na antenie Telewizji POLONIA.

czytaj więcej »

26.08.2010 7:29

Laboratorium odpowiada szpitalowi

Od kilku miesięcy trwa nieporozumienia na linii świnoujski szpital - prywatne Laboratorium Centralne. Laboratorium od lat prowadziło badania szpitalnych pacjentów korzystając z wyremontowanego przez siebie budynku dzierżawionego od szpitala. Nagle zadłużony świnoujski szpital postanowił prowadzić w pewnym wymiarze własne badania w nowo tworzonym u siebie laboratorium nie wywiązując się z zawartych wcześniej umów. O całej sytuacji już pisaliśmy. Dziś wobec licznych niedopowiedzeń dyrektora szpitala prezentujemy zdecydowane i konkretne stanowisko Laboratorium.

czytaj więcej »

25.08.2010 15:54

Zachodniopomorskie Warsztaty Chopinowskie w Świnoujściu

Rok 2010  ogłoszono światowym rokiem Fryderyka Chopina w 200. rocznicę jego urodzin. Dla uczczenia tego wydarzenia i dalszej, ale intensywniejszej promocji jego twórczości, młodzi muzycy ze Szczecina i regionu zachodniopomorskiego składają hołd wielkiemu pianiście. 

czytaj więcej »

25.08.2010 14:41

Studenciaki w Międzyzdrojach

4 września po raz szesnasty rozpocznie się Campus Akademicki Studenciak 2010. Tradycyjnie już miejscem spotkania studentów z całej Polski są Międzyzdroje.

czytaj więcej »

25.08.2010 14:29

Rowery połączą wyspę

W ciągu najbliższych trzech lat na Uznamie powstanie nowoczesny system rowerowy „UsedomRad”, podobny do tych działających w Kopenhadze, Belinie czy Londynie. Pierwszy etap projektu już ruszył: rower można wynająć i oddać w dowolnej z dziesięciu stacji rozlokowanych wzdłuż wybrzeża Bałtyku. W razie technicznych problemów rowerzysta na całej wyspie otrzyma bezpłatną pomoc.

czytaj więcej »

25.08.2010 7:41

Uroczyste otwarcie hali

(MIĘDZYZDROJE) W przyszłą środę (1 września br.) przy Szkole Podstawowej Nr 1 odbędzie się uroczystość otwarcia nowej hali sportowej i nadania jej imienia Andrzeja Grubby.

czytaj więcej »

25.08.2010 7:38

Świnoujscy radni na sierpniowej sesji

Jutro odbędzie się po przerwie wakacyjnej kolejna sesja Rady Miasta Świnoujście. Najważniejsze bez wątpienia uchwały będą dotyczyć wymuszonych przez prawomocny wyrok sądu zmian w wieloletnim programie gospodarowania mieszkaniowym zasobem miasta Świnoujścia na lata 2009-2013 oraz aktualizacji Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta Świnoujście.

czytaj więcej »

24.08.2010 15:20

Świnoujście znowu najlepsze w opinii internautów

Jak poinformował rzecznik prasowy Prezydenta Miasta, Świnoujście wygrało internetowy ranking na najlepszą miejscowość wypoczynkową nad Bałtykiem. Ponad 200 tysięcy internautów popularnego portalu turystycznego www.czasnadmorze.pl oceniało i wybierało najciekawsze miejsca na wakacyjny wypoczynek spośród 24.zaproponowanych kurortów.

czytaj więcej »

24.08.2010 15:15

Głupi żart

W poniedziałek około godziny 10:00 przy ulicy Matejki, 8-letni chłopiec wspólnie z o rok młodszym kolegą, dla „żartu” podpalili na klatce schodowej dwa wózki dziecięce. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

czytaj więcej »

24.08.2010 15:13

Konkurs kulinarny „Świnoujście z cukinii słynie”.

W dniu 11 września br. podczas okręgowych i świnoujskich obchodów Dnia Działkowca jedną z najciekawszych  z zaplanowanych imprez będzie konkurs kulinarny na najlepszą potrawę z cukinii pn. "Świnoujście z cukinii słynie".

czytaj więcej »

24.08.2010 6:16

Wtorkowe spotkanie RAS

Dzisiaj o godzinie 18.00 w sali za ogrodem Jazz Clubu Central'a (przy ul. Armii Krajowej) odbędzie sie spotkanie członków i sympatyków RUCH AKTYWNOŚCI SAMORZĄDOWEJ – RAS. Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby, którym bliska jest idea samorządności i przyszłość naszego miasta.

czytaj więcej »

24.08.2010 5:52

Powalczą z hałasem

(MIĘDZYZDROJE) Miasto zakupiło urządzenie do pomiaru poziomu dźwięku. Trwa wyznaczanie mapy najgłośniejszych miejsc w gminie.

czytaj więcej »

24.08.2010 5:51

Błąd za błędem w świnoujskiej radzie i urzędzie

Pasmo niekorzystnych wyroków sądowych dla świnoujskiej władzy uchwałodawczej i wykonawczej wydaje się nie mieć końca. Prokuratura Okręgowa w Szczecinie kieruje do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego budzące prawne zastrzeżenia, a przygotowane przez prezydenta i jego służby projekty uchwał, które później po podjęciu przez Radę Miasta Świnoujście stają się obowiązującymi aktami prawnymi. Dotyczą one już dwóch sfer gospodarowania mieszkaniowym zasobem miasta Świnoujście (głównie polityki czynszowej) oraz opłat za przedszkola. Te uchwały zostały już przez sąd po części lub w całości uchylone.

czytaj więcej »

23.08.2010 22:28

Muzyczne wspomnienia w nowych wersjach

W sali teatralnej MDK odbył się dzisiaj interesujący koncert jubileuszowej 40-tej FAMY. Młodzi artyści Famy sięgnęli po zapomniane nieco, stare polskie przeboje, które w nowych aranżacjach zabrzmiały mimo wszystko z ciepłą nutką resentymentu.

czytaj więcej »

23.08.2010 16:01

Druga edycja kampanii „Pozory mylą, dowód nie!”

Po raz drugi świnoujscy policjanci włączyli się w ogólnopolską kampanię edukacyjną pn „Pozory mylą, dowód nie!”, którą honorowym patronatem objął Komendant Główny Policji. Celem kampanii jest edukacja sprzedawców napojów alkoholowych między innymi poprzez zwracanie uwagi, że dorosły wygląd klienta nie oznacza jego pełnoletności.Istotną kwestią jest także zwrócenie uwagi na datę urodzenia podczas sprawdzania dowodów osobistych przez sprzedających. Pamiętać należy, że sam fakt posiadania tego dokumentu nie stwierdza pełnoletniości, gdyż wydawany jest także osobom, które nie ukończyły 18 roku życia.

czytaj więcej »

23.08.2010 15:58

Ofiara wody

Jak nam powiedziała rzeczniczka KMP mł asp. Małgorzata Śliwińska w niedzielę 22 bm. o godzinie 7.30 w Basenie Rybackim przy Bielikach znaleziono zwłoki 64 -letniego mężczyzny. Denat jak stwierdzono utonął, a śmierć nastąpiła bez udziału osób trzecich. Mężczyzna był pensjonariuszem schroniska dla bezdomnych a ostatnio pomieszkiwał w jednym z kontenerów usytuowanym przy nabrzeżu.

czytaj więcej »

23.08.2010 13:37

Otwarcie Daszyńskiego za kilka dni

Zakończenie prac związanych z z przebudowa ul. Wybrzeże Władysława IV na odcinku od ul. Marynarzy do ul. Daszyńskiego opóźnione jest około 2 miesięcy. Ostatnio wykonawca kładł ostatnią warstwę bitumiczna na przebudowanej jezdni. Żeby ją położyć musiał czekać na korzystne warunki pogodowe czyli wpasować się w okres bez deszczu.

czytaj więcej »

23.08.2010 10:13

Kitesurfingowcy bez wiatru

(MIĘDZYDROJE) Trzydziestu pięciu zawodników wzięło udział w tegorocznych zawodach kitesurfingowych w ramach Summer Kite Festiwal (dawniej UnityLine Sea&Sky Festival), rozegranych w miniony weekend na tutejszej plaży. Wśród nich - czołówka polskich wyczynowców: Wiktor Borsuk, aktualny mistrz Polski kite w freestyle, a także wicemistrz Marek Rówiński, czy Mateusz Derleta ze Szczecina(trzeci na mistrzostwach), a także Łukasz Maciejewski, Tomek Daktera i Błażej Ożóg (ósmy zawodnik w pucharze świata i czwarty w pucharze Europy w konkurencji race).

czytaj więcej »
« Poprzednia  | 1  |  ...  |  315  | 316  |  317  |  ...  |  420  |  Następna »   
SKONTI

Do wynajęcia na dłużej lokal biurowy

28,5 m2 I p., w pasażu "Centrum"

wejście na wprost schodów,

tel. 601 779 254

WYSPIARZ niebieski