WYSPIARZ niebieski
WYNIKI WYSZUKIWANIA

Szukana fraza:  |  Wyniki: 9451 - 9480 z 13270

24.12.2010 8:47

Weihnachtsturnier Taekwondo Rostock 2010

Na zaproszenie Hanseatischer Sportverein e.V. Rostock zawodnicy ULKSW Pomorze Świnoujście 18.12.2010 udali się na Turniej Gwiazdkowy w Taekwondo do Rostoku. Pomimo śnieżyc i mrozów, dzięki doświadczeniu kierowcy z firmy Emilbus, dotarliśmy na miejsce po 2 i pół godzinie (ok. 150 km). Drogi po stronie niemieckiej były tego dnia w bardzo dobrym stanie. Do turnieju zgłosiło się ponad 80 zawodników z Greifswaldu, Stralsundu, Hamburga, Wismaru, Lubeki oraz Rostoku i Świnoujścia.

czytaj więcej »

24.12.2010 8:35

Z dawnych kronik grodu –księga III (24)

Knebbels Karl Luz pomęczon był już wielce długim usługiwaniem Jego Nieomylności, kasztelanowi Oponususowi zwanemu takoż Wielkim Skubiącym. Coraz częściej pomyśliwał o tym aby Winoujście opuścić. Nie służyły mu już nawet tęgie popijawy okowity u Pasuja, Szujką zwanego, co to tera Ględzisku przewodził. Oj każdego prawie wieczora w gardła sowicie lali, aż się jako to zwykle po tym uchlewali. Dzień następny tedy na obrotach spowolnionych im mijał i tak można było go jakoś przy Oponosusie przeżywać, nie do końca myśli ogarniając. Dzięki temu łatwiej było trwać u boku władcy, trawić te bezeceństwa wszelakie jakie się tam wkoło działy, bo to i za mgłą je jakby widać było i łatwiej o nich zapomnieć będąc w okowity oparach pod czachą przyczajonych. Zawszeć to i powiedzieć później będzie można : pamięci nie mam, widzieć nie widziałem boć przecie struty trunkiem byłem.

czytaj więcej »

23.12.2010 8:03

WIGILIJNE ŻYCZENIA DLA MIESZKAŃCÓW

Już jutro ( 24 grudnia) na deptaku przy ul. Boh. Września, świnoujscy restauratorzy częstować będą mieszkańców Miasta wigilijnymi potrawami. Stanowiska ze świątecznymi smakołykami czynne będą od godz. 10.00. W tym samym czasie i miejscu świąteczne życzenia składać będą władze Miasta oraz świnoujscy rajcowie.

czytaj więcej »

23.12.2010 8:01

Rok wytężonej pracy nad terminalem LNG w Świnoujściu

Budowa terminalu LNG o kilka miesięcy wyprzedza harmonogram. Generalny Realizator Inwestycji prowadzi właśnie ostatnie badania gruntu przed rozpoczęciem intensywnych robót ziemnych. Wkrótce spodziewane są pierwsze transze dotacji ze środków Unii Europejskiej. Rok 2010 był dla projektu przełomowy, obfitował w kluczowe wydarzenia i decyzje.

czytaj więcej »

23.12.2010 7:58

Podaruj gadżety

(MIĘDZYZDROJE) Wzorem lat ubiegłych sztab międzyzdrojskiego XIX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy został utworzony w Międzynarodowym Domu Kultury. Celem tegorocznej akcji w dniu 09.01.2011 jest zbieranie środków pieniężnych dla dzieci z chorobami urologicznymi i neurologicznymi.

czytaj więcej »

22.12.2010 23:25

Wigilia w świetlicy przy ul. Modrzejewskiej

Przed wigilią w dniu 24 grudnia odbywa się tradycyjnie wiele spotkań o charakterze wigilijnym organizowanych w różnych miejscach i gremiach. Jednym z nich był niezwykle uroczy wieczór przedwigilijny zorganizowany w środę 22 grudnia w świetlicy dziecięcej prowadzonej przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci przy ul. Modrzejewskiej 20.

czytaj więcej »

22.12.2010 21:57

V sesja Młodzieżowej Rady Miasta

Dzisiaj odbyła się sesja Młodzieżowej Rady Miasta. Wzięło w niej udział jedenastu młodych radnych, co stanowiło większość, potrzebną do podjęcia uchwał ujętych w porządku obrad. W sesji wzięli udział m.in. Przewodniczący Rady Miasta Świnoujścia Paweł Sujka, zastępcy prezydenta Joanna Agatowska i Barbara Michalska oraz ks. Dziekan Dariusz Kiljan

czytaj więcej »

22.12.2010 7:33

Kolejna  wyśpiewana  nagroda

 Zespół wokalno instrumentalny KEJA  działający przy filii MDK Warszów w dniach 17 - 18 grudnia wziął udział w XVI Zachodniopomorskim Konkursie Kolęd i Pastorałek, który odbył się w Goleniowie i zajął trzecie miejsce w kategorii: zespoły wokalno - instrumentalne.

czytaj więcej »

22.12.2010 7:31

Andrzej Szczodry zrezygnuje z prezesury

Podczas odbywającego się w ubiegłym tygodniu w Międzyzdrojach Walnego Zgromadzenia członków Lokalnej Grupy Rybackiej „Zalew Szczeciński”Andrzej Szczodry, były zastępca prezydenta Świnoujścia zapowiedział, że złoży jednak rezygnację z prezesury w LGR. Zgodnie z procedurami ma ją złożyć w Komisji Rewizyjnej LGR. Tymczasem do LGR „Zalew Szczeciński” zrzeszającego Świnoujście, Międzyzdroje, Wolin i Stepnicę świnoujski prezydent oddelegował swojego zastępcę Barbarę Michalską, która ma tam teraz reprezentować gminę.

czytaj więcej »

21.12.2010 17:04

Umowa podpisana

W dniu dzisiejszym w gabinecie Prezydenta Miasta odbyło się podpisanie umowy ze Szczecińskim Przedsiębiorstwem Usług Budowlanych "ODRABUD" Sp.z o.o. na realizację  inwestycji pn."Budowa ciągu pieszo-rowerowego wraz z oświetleniem i elementami małej architektury wzdłuż ulicy Żeromskiego na odcinku od ul. Prusa do granicy Państwa w Ahlbeck " Komisja przetargowa wybrała ofertę firmy jako najkorzystniejszą spośród trzech,które wpłynęły w ramach ogłoszonego przetargu. Koszt inwestycji po stronie Świnoujścia to 2,1 mln złotych. Inwestycja ta wykonywana będzie  w ramach projektu pn. "Transgraniczna promenada pomiędzy Świnoujściem i Gminą Heringsdorf."

czytaj więcej »

21.12.2010 16:54

Podziel się miłością– zostań rodziną zastępczą

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Świnoujściu poszukuje osób i rodzin zainteresowanych pełnieniem funkcji rodziny zastępczej.

czytaj więcej »

21.12.2010 4:53

„Piątka” na „jedynkę”

Mieszkańcy Karsibora uskarżają się na brak punktualności w kursowaniu porannego autobusu linii nr 5 świnoujskiej Komunikacji Autobusowej. To niestety systematyczne czasowe wpadki, które komplikują mieszkańcom codzienne życie. Może po tej informacji odpowiedzialni za ten stan nie do przyjęcia przejmą się i autobus zacznie kursować zgodnie z rozkładem?

czytaj więcej »

21.12.2010 4:51

Podpisanie umowy na budowę ciągu pieszo rowerowego

Dzisiaj o godzinie 11.50, w gabinecie prezydenta Miasta odbędzie się podpisanie umowy ze Szczecińskim Przedsiębiorstwem Usług Budowlanych "ODRABUD" Sp.z o.o. na realizację  inwestycji pn."Budowa ciągu pieszo-rowerowego wraz z oświetleniem i elementami małej architektury wzdłuż ulicy Żeromskiego na odcinku od ul. Prusa do granicy Państwa w Ahlbeck „

czytaj więcej »

21.12.2010 4:47

Harcerska wigilia

W minioną niedzielę (19 bm.) w domu kultury „Słowianin”, odbyła się harcerska wigilia. Stawili się na nią licznie przedstawiciele wszystkich harcerskich pokoleń, od seniorów, po najmłodsze zuchy. Gdy już wszystkie przygotowania przyniesionych potraw dobiegły końca. Gdy już wszyscy zajęli miejsce przy stole. Jako pierwszy złożył życzenia świąteczne, prowadzący – hm Marek Niewiarowski. Następnie hm Marek Janta-Lipiński, który wystąpił w „dwóch osobach”, członka Rady Chorągwi i Zastępcy Komendanta Hufca.

czytaj więcej »

20.12.2010 15:00

Konsultacje wyników audytu środowiskowego

W związku z dofinansowaniem przez międzynarodowe instytucje finansowe budowy terminalu LNG w Świnoujściu, przeprowadzony został audyt środowiskowy (tzw. Due Diligence) dotyczący inwestycji, w realizację której zaangażowane są cztery podmioty: Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A., Polskie LNG S.A., Urząd Morski w Szczecinie oraz Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A.

czytaj więcej »

20.12.2010 13:47

Lodowisko bezpłatne ...dla świnoujskich uczniów.

Wszyscy uczniowie świnoujskich szkół będą mieli możliwość nieodpłatnego skorzystania z lodowiska w okresie ferii świątecznych, tj. od 23 do 31 grudnia 2010  r. (z wyłączeniem dni świątecznych), w  godzinach od 09:00 do 16:30 w następujących turach :09:00 – 10:00, 10:15 – 11:15, 11:30 – 12:30, 13:00 – 14:00, 14:15 – 15:15, 15:30 – 16:30. Każdy uczeń, po okazaniu ważnej legitymacji szkolnej, ma prawo do nieodpłatnego korzystania z lodowiska. Osoby wypożyczające łyżwy ponoszą niewielką odpłatność    w wysokości 2 zł/godz. za parę łyżew.

czytaj więcej »

20.12.2010 12:22

Przy wspólnym stole

(MIĘDZYZDROJE). Ponad dwustu mieszkańców gminy spotkało się w piątek przy wspólnym wigilijnym stole w Międzynarodowym Domu Kultury. Do gminnej wigilii zaproszono m.in. kombatantów, emerytów i rencistów, samorządowców, członków lokalnych stowarzyszeń i podopiecznych miejscowego Ośrodka Pomocy Społecznej. Był opłatek i świąteczne życzenia, poczęstunek i wspólne kolędowanie.

czytaj więcej »

20.12.2010 11:23

XIX FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Od poniedziałku (20 grudnia) można wziąć udział w licytacjach rejsu okrętem podwodnym, fregatą rakietową i lotu symulatorem samolotu „Bryza”. To trzy specjalne aukcje, które przygotowała Marynarka Wojenna w ramach XIX Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

czytaj więcej »

20.12.2010 0:46

Kto jest kim w Radzie Miasta Świnoujście VI kadencji

Po wcześniejszym wyborze przewodniczącego Rady Pawła Sujki (SLD) oraz wyborze wiceprzewodniczących Rady Ryszarda Teterycza (SLD) i Zenona Gudzowskiego (Czas na zmiany) i wyłonieniu przewodniczących pozostałych komisji Radę zdominowało SLD. Sześć z ośmiu stanowisk funkcyjnych w Radzie Miasta Świnoujście VI kadencji obsadzili właśnie radni SLD. Wskazuje to jednoznacznie na zdecydowanie jednostronne funkcjonowanie nowej Rady, w pełni podporządkowane oczekiwaniom i wymaganiom prezydenta Miasta. Nie wróży to niestety zbyt dobrze na przyszłości, z uwagi na podobną przewagę w głosach radnych oraz funkcjach we władzach poprzedniej kadencji i wynikającą z tego sumę poczynionych błędów, wytkniętych przez prokuratury i sądy.

czytaj więcej »

20.12.2010 0:42

Powszechny spis ludności i mieszkań w 2011 r.

Na początku przyszłego roku czeka nas powszechny spis ludności i mieszkań. Zostanie on przeprowadzony w dniach od 1 kwietnia do 30 czerwca 2011. Zgodnie z zaleceniami ONZ, przygotowanymi wspólnie z Unią Europejską, spisy ludności i mieszkań powinny odbywać się co 10 lat, na przełomie poszczególnych dekad w roku kończącym się na „1”.

czytaj więcej »

19.12.2010 19:38

Drzewa nie wytrzymują

Na drodze od Przytoru do przeprawy promowej Centrum pod naporem śniegu pękają drzewa. Dzisiaj o godzinie 10 .40 Straż Pożarna i policja interweniowała żeby usunąć drzewo, które zwaliło się na drogę do promów Karsibór. Na skutek tego zdarzenia droga była zamknięta .

czytaj więcej »

19.12.2010 8:56

Ozdoby choinkowe po konkursie

Podczas sobotniej przedświątecznej imprezy w Galerii Art Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu wręczono nagrody dla zwycięzców w Ogólnopolskim Konkursie na Ozdobę Choinkową. Odbyła się także aukcja prac konkursowych z której dochód w postaci 766 zł przeznaczono na cele charytatywne.

czytaj więcej »

19.12.2010 8:51

Śnieg do wywiezienia

Po piątkowej decyzji o otwarciu miejsc składowania śniegu rozpoczęły się w Świnoujściu roboty oczyszczające z białego puchu place i ulice. Pracowały spychacza i wielkimi ciężarówkami wywożono zebrany śnieżny urobek.

czytaj więcej »

18.12.2010 9:29

Budowa Galerii Świnoujście w 2012 r?

Jedna z holenderskich firm ,specjalizująca się w budowie galerii handlowych, zainteresowana jest wybudowaniem w Świnoujściu obiektu, podobnego do zlokalizowanych już między innymi w Niemczech ,Hiszpanii,Francji i Anglii . Obiekt zostałby usytuowany przy ulicy Dąbrowskiego w miejsce dzisiejszego Komfortu.Istotną dla mieszkańców i turystów informacją jest to , iż w obiekcie, według planów inwestora miałoby się również znaleźć tak długo oczekiwane kino. Jak nam powiedziała Barbara Michalska, zastępca prezydenta Świnoujścia aktualnie trwają prace zmierzające do zapewnienia spięcia finansowego tej inwestycji. Ustalany jest również zakres programowy funkcjonowania galerii i poszukiwani są dzierżawcy. Jeśli to wszystko będzie już ustalone i zostaną uzyskane odpowiednie pozwolenia to wówczas prace przy budowie powinny się rozpocząć w 2012 r.

czytaj więcej »

18.12.2010 9:21

IMPREZA POZYTYWNIE ZAKRĘTKOWA

W wypełnionej po brzegi sali teatralnej MDK uczniowie Gimnazjum Publicznego nr 2 im. Henryka Sienkiewicza oraz przyjaciele rozkręcili wczoraj niesamowitą imprezę. Przez prawie dwie godziny zabawiali publiczność występami muzycznymi, tanecznymi i wokalno-muzycznymi. Zachwyceni widzowie, wśród których był także ten najważniejszy -Kamil Rokosz, nagradzali każdy występ gromkimi brawami.

czytaj więcej »

18.12.2010 9:11

Z dawnych kronik grodu –księga III (23)

Kasztelan Oponusus z ulgą odetchnął po tym jak plany jego, po dobrej myśli szły. Peonici co to w Radzie Grodu Ględziskiem zwanej mogli mu wiele złej krwi narobić z łapy tera jedli i skorzy do pomocy, jako też to wszem i wobec dobitnie w grodzie powiadali. Radość to dawało Oponususowi, bo w Ględzisku to już ci nikt za wysoko podskoczyć mu nie mógł. Jak niektóre grodzianie powiadali kasztelan miał takoż i na Klan Pisów niezłe trzymanie. W szachu ustawił Sopla, za dawne sprawy jego, a i młodemu Staszynowi co nieco dobrego awansem ludziska w Wielkiej Tratwie przyobiecali dla dobra kasztelana swojego. To spokój dawało przy Peonitów działaniu, nieskorym do stawania okoniem.

czytaj więcej »

17.12.2010 15:37

Zatrzymany za posiadanie narkotyków

W dniu 17 grudnia policjanci z Komendy Miejskiej w Świnoujściu zatrzymali 24-letniego mieszkańca Świnoujścia, podejrzanego o posiadanie znacznej ilości narkotyków. W trakcie zatrzymania,które odbywało się w rejonie ulicy Orkana, mężczyzna próbował połknąć woreczek foliowy z zawartością blisko 4 gramów amfetaminy.

czytaj więcej »

17.12.2010 15:04

Świnoujście na biało

Według informacji z Wydziału Gospodarki Komunalnej i Środowiska UM Świnoujście od dzisiaj od godziny 15 są wyznaczone miejsca do składowania śniegu. Na lewobrzeżu jest to przygraniczny parking tzw. patelnia, a jako rezerwowy teren parkingu nieopodal Wiatraka. Na prawobrzeżu śnieg można zwozić na wysypisko śmieci. Wedle urzędników prace przy odśnieżaniu na terenie Miasta przebiegają odpowiednio pomimo wielu negatywnych odczuć ze strony mieszkańców.

czytaj więcej »

17.12.2010 7:35

Kolejne uproszczenia w przekazywaniu 1% podatku na rzecz OPP

1 stycznia 2011 r. rusza kolejna akcja PIT. Podatnicy chcący przekazać swój 1% organizacjom pożytku publicznego będą wpisywali tylko numer KRS i deklarowaną kwotę. Organizacje szybciej otrzymają pieniądze.

czytaj więcej »

17.12.2010 7:33

Dla Kamila - IMPREZA POZYTYWNIE ZAKRĘTKOWA

Gimnazjum Publiczne nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Świnoujściu oraz RMF MAXX dołączając do zbiórki zakrętek dla Kamila Rokosza zapraszają mieszkańców Miasta na koncert charytatywny IMPREZA POZYTYWNIE ZAKRĘTKOWA, na którym wystąpią uczniowie GP 2 oraz przyjaciele. Koncert odbędzie się dzisiaj (piątek 17 bm.) o godz.17.00 w sali teatralnej MDK. Serdecznie zapraszamy. Bilet wstępu to 20 zakrętek plastikowych. GP 2

czytaj więcej »
« Poprzednia  | 1  |  ...  |  315  | 316  |  317  |  ...  |  443  |  Następna »   
SKONTI

 

NASZE STROFKI :

 

ZWOLENNIK ZMIAN

Rajcowała go ciągła odmienność,

więc stosował kobiet zmienność.

 

 

PONAD PRAWEM

Bezkarni są tylko ci „mocarni”,

których wspierają ludzie marni.

 

 

ZAPATRZENIE

Rój kobiet oczekuje od facetów kasy,

nie szukając w nich żadnej klasy.

 

 

PANTA RHEI

Na zgliszczach nieszczęścia,

wyrastają cudze szczęścia.

 

 

SNOBY MODY

Cenią wyłącznie znaną markę.

Dla nich stanowi oceny miarkę

 

 

DWA STANY

Jak niewiasta błoga,

to ci skrzydeł doda.

 Jak zaś utrapienie,

podetnie ci korzenie.

 

 

WYPALANKA

Głupota jest stanem szkodliwości,

więc trzeba ją wypalać aż do kości.

 

 MANEKINY

Są ludzie co jak bezwolne lalki,

oddają życie, całkiem bez walki.

 

 

KALKULACJA

Miłość i troskliwość nie mają żadnej ceny,

 z wyjątkiem wyrachowanych wyceny.

 

 

KARKOMANIA

Panoszą się mocarne karki,

choć brak im zacnej marki.

 

 DAMSKA NATURA

Naiwnie wierzyć tej kobiecie,

która z natury głupio plecie.

 

 NA POŻARCIE

  Wrażliwość w tych czasach wymiera,

   bo zobojętnienie skutecznie ją zżera.

 

 RECYDYWISTKA

Na gładkie słowa dała się znowu nabrać,

bo polubiła w mętnym życiu się babrać.

WYSPIARZ niebieski