WYSPIARZ niebieski
WYNIKI WYSZUKIWANIA

Szukana fraza:  |  Wyniki: 9451 - 9480 z 19097

13.06.2013 10:33

XI Festiwal Piosenki Żeglarskiej za nami

12.bm. Szkoła Podstawowa nr 9 w Świnoujściu była organizatorem dorocznego Międzyszkolnego Festiwalu Piosenki Żeglarskiej. W tym roku występy młodych artystów oceniało jury w składzie: Maria Piórska, Urszula Kapusta i Krystyna Iwan.

czytaj więcej »

13.06.2013 7:39

Wernisaż po wielkim malowaniu

Spotykamy się wszyscy w sobotę 15 czerwca o godzinie 16.00, aby otworzyć wystawę prac plastycznych powstałych podczas warsztatów „MorzeJa” w miejscu sztuki44. Zachęcamy wszystkich uczestników do przybycia i podpisania się pod swoimi pracami, ponieważ niektóre z nich mogą trafić na pocztówki, będące bezpłatną reklamą Świnoujścia. Zapraszamy do ms44 przy ulicy A. Krajowej 13.

czytaj więcej »

13.06.2013 7:35

NOWE MIEJSCE REKREACJI W MIĘDZYZDROJACH

(Międzyzdroje) 10 czerwca oddano do użytku jedną z trzech wiosennych inwestycji realizowanych w tym roku przez Referat Infrastruktury Technicznej i Inwestycji Urzędu Miejskiego w Międzyzdrojach. Jest to nowa forma zagospodarowania skwerku na rogu ul. Gryfa Pomorskiego i ul. Spokojnej. Działka ta funkcjonowała przez lata jako nielegalny parking i była bardzo zaniedbana.

czytaj więcej »

13.06.2013 7:29

Mistrz Polski w Kickboxingu

Mateusz Niżejewski został Mistrzem Polski federacji UFR (Ultimate Fighting Rules) podczas odbywających się 08.06 2013 w Suszu zawodów. Zawodnik klubu Pomorze Świnoujście, trenujący w związku z nauką w Szczecinie z tamtejszym klubem Alkon wystartował na Mistrzostwach Polski w trzech konkurencjach. W każdej zdobył medal.

czytaj więcej »

13.06.2013 7:21

Czy budują i remontują dla wszystkich?

W ostatnim czasie w Świnoujściu położono nacisk na remont lub organizację od nowa terenów sportowych przyległych do szkół. Ponieważ w mieście brakuje ogólnodostępnych terenów sportowych w różnych jego częściach, mieszkańcy, którzy mają dzieci lub są sami zainteresowani korzystaniem z takich miejsc pytają, czy z nowych boisk szkolnych będą mogli korzystać tylko uczniowie danej szkoły czy też wszyscy mieszkańcy.

czytaj więcej »

12.06.2013 14:41

Świnoujście w ramach DECOUVRIR LA POLOGNE!

Od dwóch dni (11-12 bm.) nad Świnoujściem krąży helikopter, z pokładu którego ekipa francuskiej stacji telewizyjnej przy współpracy z warszawską agencją reklamową i niemiecką firmą produkcyjną realizuje materiał ukazujący piękno naszego miasta w ramach serialu dokumentalnego (dla TV Arte http://www.arte.tv/fr i niemieckiej NDR) o Polsce (serial uzupełniony zostanie o 90-cio minutowy film).

czytaj więcej »

12.06.2013 14:36

LETNI KIERMASZ „KSIĄŻKA ZA 1 ZŁ”

(Międzyzdroje) Od 17 czerwca do 16 sierpnia 2013 (w godzinach otwarcia biblioteki ) lub do ewentualnego wyczerpania zapasów, będzie trwał letni kiermasz "Książka za 1 zł" zorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Międzyzdrojach. Na kiermasz zostało przygotowanych ponad 3 tys. książek. Kwota, którą uzyskamy ze sprzedaży, zasili budżet instytucji i zostanie wydana na zakup nowych książek. Kiermasz od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców, jak i turystów.

czytaj więcej »

12.06.2013 14:18

Świnoujście wolne od dymu tytoniowego

Nikola Wojciechowska ze Szkoły Podstawowej nr 2 i Sebastian Matysik z Gimnazjum Publicznego nr 3 zajęli pierwsze miejsca w swoich kategoriach w konkursie pod hasłem „Świnoujście wolne od dymu tytoniowego. Nagrodzono i wyróżniono także kilka innych osób.

czytaj więcej »

12.06.2013 13:58

Znaleziono psa

To już kolejny pies, który przybłąkał się na terenie gminy  Międzyzdroje w ostatnim czasie. Tym razem w miejscowości Wapnica.  Został przywieziony do siedziby ZOŚ, niestety nie może pozostać w niej dłużej, dlatego dziś został odwieziony do schroniska w Sosnowicach. Pies jest niespokojny, ale bardzo łagodny, być może ktoś go szuka.  

czytaj więcej »

12.06.2013 11:38

Wydawnictwa dla turystów do pobrania

Mapa rowerowa, przewodnik, kolorowanka dla dzieci oraz inne publikacje wydane przez Urząd Miasta Świnoujście można pobrać ze strony internetowej www.swinoujscie.pl.

czytaj więcej »

12.06.2013 6:34

Miłość tematem Karuzeli Cooltury 2013

80 osobowości ze świata kultury, mediów, sportu i nauki. Wyjątkowa liczba spotkań, warsztatów, spektakli i koncertów w trzy dni. Wszystko to pomiędzy  19 a 21 lipca w Świnoujściu i na terenie Niemiec. Po raz piąty zakręcimy całą Polską, tym razem pod hasłem „miłość i działanie” – tak o tegorocznej Karuzeli mówią jej organizatorzy. W V edycji imprezy ma się pojawić 150 zdarzeń w 9 dyscyplinach. Wszystko ma się dziać na 11 scenach.

czytaj więcej »

12.06.2013 6:30

O prawie spadkowym słów kilka

Testament, spadek – z tymi pojęciami spotyka się każdy z nas, który utracił kogoś znajomego albo z rodziny. Co się zatem pod nimi kryje? Testament to rozporządzenie swoim majątkiem dokonane przez osobę fizyczną, które wywołuje skutki prawne dopiero po jej śmierci. Obowiązujące przepisy prawne nie precyzują liczby podmiotów prawa cywilnego, które do dziedziczenia można powołać. Należy zatem przyjąć, że w testamencie należy wskazać co najmniej jeden podmiot. Obecnie wyróżniamy kilka form testamentu, jednakże najczęściej sporządzane są testamenty w formie aktu notarialnego i holograficzne.

czytaj więcej »

12.06.2013 6:29

Otwarty wykład o AIDS

(Międzyzdroje) W ostatnich latach w naszym regionie wykryto trzy razy więcej zakażeń wirusem HIV niż w poprzednich latach. Większość zakażeń dotyczyła osób w wieku od 19 do 60 lat, pochodzących z małych miejscowości. Osoby te dowiedziały się o chorobie przypadkiem, wykonując badania profilaktyczne.

czytaj więcej »

11.06.2013 14:04

Czy  Świnoujściu  przybędzie  kolejna wyspa?

Do tej pory Świnoujście słynne było z najszerszej plaży na polskim wybrzeżu, najcieplejszej wody w morzu oraz unikalnemu położeniu na 44 wyspach, które wszystkie są widoczne jedynie przy niskim poziomie wód. To ostatnie wkrótce może się zmienić. W pobliżu najmniejszej z zamieszkałych wyspie  Karsibór , mieszkaniec miasta odkrył bowiem coś, co może okazać się kolejną, a więc 45. już wyspą.

czytaj więcej »

11.06.2013 13:50

ŚwIR-y znów zapraszają

W najbliższą niedzielę 16 czerwca zapraszamy mieszkańców i turystów na kolejną wycieczkę rowerową. Tym razem trasa prowadzić będzie dookoła wyspy Karsibór (38,6 km). Organizatorami są ŚWINOUJSKA INICJATYWA ROWEROWA „ŚwIR” czyli KLUB TURYSTYKI KOLARSKIEJ PTTK „BIELIKI” w Świnoujściu oraz URZĄD MIASTA ŚWINOUJŚCIE WYPOŻYCZALNIA ROWERÓW „GINO” Zbiórka o godz. 9.00 przy dworcu PKP na Warszowie.

czytaj więcej »

11.06.2013 13:37

Most zamiast tunelu?

W Świnoujściu powstaje Społeczny Komitet Poparcia Budowy Przeprawy Mostowej. To pierwsza próba urzeczywistnienia budowy stałej przeprawy między wyspami Wolin i Uznam.  

czytaj więcej »

11.06.2013 9:18

Uwaga na oszustów!

W ostatnich tygodniach w mediach powtarzają się doniesienia o wyłudzeniach i kradzieżach pieniędzy od seniorów, przez osoby podające się za pielęgniarki, pracowników zakładu gazowniczego lub elektrycznego oraz pracowników instytucji pomocy społecznej.

czytaj więcej »

11.06.2013 7:35

ROZPOCZYNA SIĘ JUBILEUSZOWY FESTIWAL

Za zgodą i pomocą proboszcza parafii pw. Chrystusa Króla ks. Kazimierza Sasadeusza w 1998r. odbyły się pierwsze trzy koncerty w wykonaniu wybitnych organistów z Polski i Niemiec, którzy orzekli, że świnoujskie organy mają wyjątkowo bogatą polifonię i że jest to instrument „z duszą i romantycznym sercem”. Gra na tym instrumencie stała się inspiracją nowych interpretacji utworów dawnych po współczesne i tak w 1999 roku narodził się Międzynarodowy Festiwal Muzyczny – ŚWINOUJSKIE WIECZORY ORGANOWE – wiosna, lato – w wykonaniu znakomitych artystów z kraju i zza granicy.

czytaj więcej »

11.06.2013 7:30

Druga książka Anny Piecyk

(Międzyzdroje) W piątek 14 czerwca nakładem Wydawnictwa Oficynka ukaże się na rynku wydawniczym książka "Matnia" Anny Piecyk, autorki mieszkającej w Międzyzdrojach, pracującej w tamtejszej Miejskiej Bibliotece Publiczne. „Matnia” to powieść o miłości, nienawiści i dramatycznej walce o przeżycie.

czytaj więcej »

11.06.2013 7:28

W jednym stali domu...

Przed laty, bez mała dwudziestu, sami budowali ten budynek. Tak, tak, budynek, a nie dom. W tamtych latach kolejka po mieszkania była dłuższa niż życie i dlatego brać stoczniowa skrzyknęła się i postanowili sami sobie wybudować to wymarzone „M”. Było ich dwudziestu (tyle, że budowało ich więcej, bo całymi rodzinami). Powstało dwadzieścia mieszkań w pięknym, cichym, blisko parku i morza miejscu. Mijały lata. Dzieci jakoś szybko wyrosły i poszły na swoje. Teraz niektórym bliżej już do emerytury, niektórym choróbska nieobce, ale ciągle jedno ich łączy, ten dom wspólnie stawiany. I jak to w życiu - pojawiają się problemy i problemiki, które chwilami urastają do kłótni i niesnasek. Właściwie to jak w małżeństwie, tyle tylko, że rozwodów nie ma.

czytaj więcej »

10.06.2013 16:21

Medale dla zawodników taekwondo

W Bornym Sulinowie odbył się tegoroczny Finał Mistrzostw Polski Juniorów w Taekwondo Olimpijskim. W tym roku ten prestiżowy turniej był bardzo mocno obsadzony, udział wzięły wszystkie liczące się w tej dyscyplinie kluby kraju w tym także czołówka akademickich klubów z  Warszawy, Olsztyna, Poznania, Wrocławia czy Bydgoszczy, których zawodnicy są aktualnymi mistrzami Polski a nawet Europy.

czytaj więcej »

10.06.2013 16:18

Żeglarze „na holu”

Funkcjonariusze Straży Granicznej przerwali pod Świnoujściem rejs dwóch jachtów prowadzonych przez nietrzeźwych żeglarzy. Na obu jednostkach przebywało łącznie 10 osób.

czytaj więcej »

10.06.2013 16:11

Policja interweniuje

Jak nas poinformowała st. sierż. Dorota Małysa, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej policji w Świnoujściu w ostatni weekend doszło w mieście do kilku zdarzeń w których interweniowali świnoujscy policjanci.

czytaj więcej »

10.06.2013 15:57

O stoczniowej konsolidacji na konferencji

Po czwartkowej sesji nadzwyczajnej na poniedziałek 10 czerwca konferencję prasową zwołała poseł Platformy Obywatelskiej Ewa Zmuda-Trzebiatowska, która wystąpiła na niej wraz z dyrektorem swojego biura poselskiego Tomaszem Szybowskim. Tematem było przejęcie Morskiej Stoczni Remontowej w Świnoujściu przez Szczecińską Stocznię Remontową „Gryfia”.

czytaj więcej »

10.06.2013 15:55

Odnaleziono zaginionego młynarza! Zakończyła się gra miejska

Blisko sto osób wzięło udział w zabawie organizowanej w niedzielę 9 bm. przez Świnoujską Organizację Turystyczną i Uniwersytet Szczeciński. Gracze musieli odnaleźć dziennik, który prowadził zaginiony młynarz. Po drodze rozwiązywali zagadki, dowiadując się jakie składniki były potrzebne do stworzenia eliksiru odmładzającego. Wśród uczestników zabawy rozlosowano bardzo atrakcyjne nagrody.

czytaj więcej »

10.06.2013 13:47

Poszukiwany zaginiony

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim prowadzą poszukiwania za zaginionym 35-letnim Markiem Śliwą zamieszkałym w Troszynie.

czytaj więcej »

10.06.2013 12:36

Świnoujski etap młodzieżowej wymiany

W ubiegłym tygodniu, w dniach 3-8 czerwca młodzież Gimnazjum Publicznego nr2 im. Henryka Sienkiewicza gościła u siebie grupę uczniów z Berlina. Spotkanie odbyło się w ramach PNWM (Polsko-Niemieckiej Wymiany Młodzieży) i było przez tę organizację dofinansowane.

czytaj więcej »

10.06.2013 12:22

BALTOPS 2013

Pomiędzy dwoma państwami dochodzi do sytuacji kryzysowej. Podłożem napięcia jest długotrwały kryzys finansowy oraz nowo odkryte złoża surowców energetycznych. Na podstawie rezolucji ONZ w rejon kryzysu skierowane zostają międzynarodowe siły, które mają zapewnić bezpieczeństwo transportu morskiego oraz zapobiegać aktom piractwa. To scenariusz ćwiczenia BALTOPS 2013, którego faza morska rozpoczyna się dzisiaj (poniedziałek, 10 czerwca) na Morzu Bałtyckim.

czytaj więcej »

10.06.2013 9:40

Mityng kwalifikacyjny

8 bm. w Białogardzie odbył się Mityng Kwalifikacyjny, w którym startowali młodzi lekkoatleci z Polski płn. Po raz kolejny biegacze z MKL MARATON potwierdzili, że stanowią czołówkę zachodniopomorskiego. W biegu na dystansie 400 m Aleksandra Hołda (na zdjęciu) zajęła I miejsce, na 800 m Magdalena Wałaszewska była IV z najlepszym (jak do tej pory) czasem w tegorocznym sezonie 2:34,39. Na 1500 m Michał Brzozowski zajął II miejsce, a na 5000 m Jakub Organista był drugi, trzecie miejsce zajął Artur Miller po raz pierwszy startując w barwach Maratonu.

czytaj więcej »

10.06.2013 6:55

Już wkrótce będzie tomograf komputerowy

Długo oczekiwana w Świnoujściu pracownia badań tomograficznych ma powstać jeszcze w tym roku. 27 maja br. rozpoczęła się przebudowa pomieszczeń na parterze szpitalnego budynku. Tam, bowiem zlokalizowana będzie pracownia. Planowo prace mają się zakończyć 31 lipca br. Przetarg na to zadanie wygrała świnoujska Firma Budowlana „Fogt” Eugeniusz Fogt. W związku z tymi pracami do końca lipca br. zamknięte będzie główne wejście do szpitala od strony ul. Mieszka I. Do szpitalnego budynku będzie można się dostać wejściem od strony ul. Jana z Kolna.

czytaj więcej »
« Poprzednia  | 1  |  ...  |  315  | 316  |  317  |  ...  |  637  |  Następna »   
SKONTI
Uzdrowisko Swinoujscie
Wulkanizacja

 

PRAKTYKA LEKARSKA

lek. med. Bogusław Brzuchalski

spec. psychiatrii dzieci i młodzieży

       spec. terapii uzależnień

  Gabinet prywatny   

Szczecin i Świnoujście

  Rejestracja telefoniczna

tel. 530 645 447

Prywatny gabinet ginekologiczno-położniczy

Lek. med. RENATA WASZCZUK

specjalista ginekolog-położnik

Przyjmuje co drugi poniedziałek w

Przychodni Zdrowia w Międzyzdrojach

ul. Niepodległości 10 a

Rejestracja telefoniczna pod nr 603916017

specjalista ginekolog - położnik

Renata Waszczuk

- USG

- cytologia

- prowadzenie ciązy

- porady ginekologiczne

Przyjmuje prywatnie we wtorki od godz. 16:00

Przychodnia Lekarska Tadeusza Czajki w Uznamie

ul. Grunwaldzka 2,  Rejestracja  tel 91 321 94 44

Wydzierżawię lub sprzedam znakomity lokal użytkowy w centrum miasta. Pasaż Centrum od ul. Armii Krajowej, powierzchnia 28,6 m2, pierwsze piętro z wejściem na wprost schodów . telefon 601 77 92 54

Konsultacje okulistyczne

Prof. dr hab. n. med.

Olgierd Palacz

Przyjmuje raz w miesiącu.

Rejestracja w Przychodni Lekarskiej

Tadeusz Czajka

Tel. 91 321 94 44

lekarz medycyny pracy

spec. rehabilitacji kardiologicznej, fizjoterapii i balneologii

M. Krystyna Wasilewska - Zużałek

Świnoujście, ul. Boh. Września 6, wtorki, piątki 18 -19

Międzyzdroje, ul. M. Dąbrowskiej 6 , codzinnie 16 - 17

Rej. tel. 91 328 02 12, 601 87 19 20

CERTYFIKATY KIEROWCÓW, MARYNARZY:

NORWESKIE, DUŃSKIE, MIĘDZYNARODOWE

-badania profilaktyczne, książeczki zdrowia

EKG - choroby  serca, stawów, kręgosłupa

Rejestracja telefoniczna

 

 

Gabinet stomatologiczny

Lek. stom. J. Burzyńska-Kowalska

  • kompleksowe leczenie stomatologiczno-protetyczne, wybielanie zębów, periodentologia, zabiegi z medycyny estetycznej

                Godziny przyjęć

od poniedziałku do czwartku godz. 12:00- 18:00

tel. 91 321 85 70, 604 081 631

Świnoujście, ul. Monte Cassino 2

    

 

GABINET GASTROENTEROLOGICZNY

Anna Popiela-Schiller

Gastroenterolog

Specjalista Chorób Wewnętrznych

Świnoujście, ul. Sikorskiego 2 (obok apteki "Arnika")

Rejestracja telefoniczna

+48 501 070 827

PRYWATNY GABINET ORTOPEDYCZNY

lek. med. Mariusz Dydyk

specjalista ortopeda - traumatolog

Poradnia Rodzinna

ul. Dąbrowskiego 4                      Rejestracja

parter                                       tel. 504 288 846

Konsultacja ortopedyczna dorosłych i dzieci

   USG stawów biodrowych niemowląt,

                 USG narządów ruchu

Ernest Pyrkosz

ORTOPEDA

  • profilaktyka stawów biodrowych u niemowląt
  • wady postawy
  • zespoły bólowe narządów ruchu
  • leczenie zmian zwyrodnieniowych i pourazowych
  • badania medycyny sportowej dzieci i młodzieży

Świnoujście, ul. Piastowska 60

wtorek 17:00- 18:00, piątek 15:30-17:00

Rejestracja telefoniczna 606 387 618

specjalista ginekolog-położnik

Maria Czajkowska

USG 4D położniczo- ginekologiczne

certyfikat USG Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego

przyjmuje prywatnie: wtorek, czwartek od godz. 16:00

ul. Boh. Września 27 (vis a vis przeprawy promowej)

rejestracja telefoniczna: 607 31 00 51

Wydzierżawię lub sprzedam znakomity lokal biurowy o powierzchni 28,6 m2 na

I piętrze z wejściem na wprost schodów w Pasażu "Centrum" (ul. Armii Krajowej 12) .

Wiadomość telefon 601 779 254

RADCA PRAWNY Dorota Krzemień-Osuch

  • porady prawne, reprezentacja przed sądami,
  • spadki, sąd pracy,
  • obsługa prawna podmiotów gospodarczych (KRS)

 Świnoujście, ul. Armii Krajowej 9/2 (wejście od ul. Monte Cassino 42-brama)

kontakt po uzgodnieniu telefonicznym 

tel. 91 321 93 30, 605 426 340      e-mail: biuro@kancelaria-osuch.pl

Drewno kominkowe i opałowe

tel. 693 399 346, 91 418 82 68

WYSPIARZ niebieski