WYSPIARZ niebieski
WYNIKI WYSZUKIWANIA

Szukana fraza:  |  Wyniki: 9451 - 9480 z 13896

19.04.2011 4:52

"EUROTOUR 2011" zamknął podwoje

 (Międzyzdroje) W czasie minionego weekendu w dniach 16-17 kwietnia w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach odbyły się TARGI WYPOSAŻENIA OBIEKTÓW WYPOCZYNKOWYCH I GASTRONOMII EUROTOUR 2011. Są one najtańszą i najważniejszą imprezą targową w Zachodniej Polsce w segmencie wyposażenia obiektów noclegowych i gastronomii.

czytaj więcej »

18.04.2011 10:49

W walce z rakiem

(MIĘDZYZDROJE) Powstała inicjatywa powołania w gminie Stowarzyszenia Osób po Chorobie Raka Piersi, ze szczególnym naciskiem na udzielanie wzajemnej pomocy chorym i wsparcia w walce z chorobą całych rodzin. Grupę inicjatywna reprezentuje Barbara Bartosik. Uruchomiono już telefon zaufania: 601 982 144. Inicjatorzy czekają na sygnały od zainteresowanych przystąpieniem do stowarzyszenia, bądź oczekującym takiego wsparcia.

czytaj więcej »

18.04.2011 0:28

Dwudniowa bezpłatna przygoda z zabytkami

Podczas minionego weekendu w Świnoujściu obchodzony był Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków. Po ubiegłorocznych doświadczeniach ten dzień wydłużono do dwóch dni (16-17 bm.) . Organizatorem obchodów z licznym jak się okazało udziałem mieszkańców i turystów była Świnoujska Organizacja Turystyczna oraz gestorzy obiektów zabytkowych. Wstęp do muzeów i zwiedzanie zabytków było bezpłatne.

czytaj więcej »

18.04.2011 0:27

Pisankowe Grand Prix dla świnoujścianina

W Niedzielę Palmową w Galerii ART Miejskiego DK w Świnoujściu odbyło się otwarcie pokonkursowej wystawy Pisanki Wielkanocnej. Zwycięzcom zostały wręczone nagrody, a prace które napłynęły na konkurs można było kupić na aukcji z której dochód tradycyjnie zostanie przeznaczony na cele społeczne. Zdobywcą Grand Prix tegorocznego ogólnopolskiego konkursu został Zdzisław Kardzis (na zdjęciu odbiera nagrodę), autor pięknych drapanek.

czytaj więcej »

18.04.2011 0:25

Podstawą znajomość języka niemieckiego

Zagadnienia dotyczące podjęcia pracy w Niemczech były tematem spotkania mieszkańców Świnoujścia, zainteresowanych znalezieniem tam pracy ( zwłaszcza w miejscowościach położonych w niemieckiej części wyspy Uznam), z przedstawicielką Urzędu Pracy w Greifswaldzie dr Sabine Teubner – Schoebel (na zdjęciu w środku).

czytaj więcej »

18.04.2011 0:23

35-lecie Jacht Klubu MW Kotwica

Podczas skromnej rocznicowej uroczystości w sobotę 16 kwietnia spotkali się ci, którzy odgrywali przez lata znaczącą rolę w działalności klubu i z tej to okazji komandor klubu Karol Gryc wręczył im pamiątkowe medale XXXV-lecia Jacht Klubu Marynarki Wojennej Kotwica.

czytaj więcej »

17.04.2011 23:44

Pomoc nocna i świąteczna w szpitalu z dopłatą?

W tym roku, aby koniecznie zarobić dodatkowe pieniądze świnoujski szpital przejął na zasadzie podpisanego kontraktu z NFZ opiekę nocną i świąteczną w ramach Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Odbyło się to kosztem niepublicznych ZOZ-ów, które dotąd świadczyły te usługi i przegrały w rywalizacji ze szpitalem. Co do wysokości tego kontraktu i stawek dla personelu dyrektor Guziak zastrzegł, że to tajemnica handlowa (!?)

czytaj więcej »

17.04.2011 10:34

Ciężkie brzmienie na koncercie

W Centrali odbył się wczoraj dla miłośników ciężkiej muzyki kolejny koncert zorganizowany przez Stowarzyszenie Rombanka Team. Tym razem w mocnym graniu w Jazz Clubie Central'a zaprezentował się świnoujski zespół C.S.M.E.D, goleniowska kapela MORTAL GOD, a na deser czeski SILVA NEGRA

czytaj więcej »

17.04.2011 10:14

Pisanka po konkursie

Dzisiaj o godzinie 14.00 w Galerii ART MDK w Świnoujściu odbędzie się otwarcie pokonkursowej wystawy na Pisankę Wielkanocną. Zwycięzcom zostaną wręczone nagrody, a prace które napłynęły na konkurs (298 sztuk) będzie można kupić na aukcji z której dochód tradycyjnie zostanie przeznaczony na cele społeczne. Na zdjęciu nagrodzone prace.

czytaj więcej »

17.04.2011 10:06

Misterium wielkanocne

(MIĘDZYZDROJE) Międzynarodowy Dom Kultury zaprasza we wtorek (19 bm.) o godz. 18.30 na misterium inspirowane tekstami ks. Jana Twardowskiego w wykonaniu grupy De Profundis (muzyka) i (gościnnie) znanego artysty Jana Nowickiego.

czytaj więcej »

17.04.2011 10:03

Stacja pogotowia ratunkowego na Warszowie?

Do tej pory prawobrzeże obsługiwane jest przez stację pogotowia ratunkowego z lewobrzeża, a także z Międzyzdrojów. Przedłuża to znacznie uzyskanie pomocy w razie nagłego przypadku. Prezydent Świnoujścia informował, że wystąpi w tej sprawie z pismem do wojewody szczecińskiego i Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego. Pismo ma przygotować Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta.

czytaj więcej »

16.04.2011 18:21

Malarstwo z ludzką twarzą

W galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Piłsudskiego otwarta została w piątek – 15 kwietnia br. wystawa prac Marcina Wagnera. To kolejny artysta malarz, który pojawił się niedawno w naszym mieście.

czytaj więcej »

16.04.2011 8:26

Międzynarodowy dzień zabytków w Świnoujściu

Przypominamy, że w dniach 16-17 kwietnia w Świnoujściu obchodzony będzie Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków. Wstęp do muzeów i zwiedzanie zabytków będzie darmowe!

czytaj więcej »

16.04.2011 8:23

SIŁAMI WŁASNYMI

Została usunięta poważna awaria u zbiegu ulic Wielkopolskiej i Grunwaldzkiej. Uszkodzony był kolektor o przekroju Fi 500 mm. Prace utrudniała ciągle napływająca do wykopu woda gruntowa.

czytaj więcej »

16.04.2011 8:05

BYŁO WARTO

Wczoraj (15 bm.) w filii Miejskiego Domu Kultury w Przytorze odbyły się otwarte dla wszystkich warsztaty plastyczne podczas których wszyscy chętni uczyli się i wykonywali wielkanocne dekoracje. Wzięła w nich udział spora ilość mieszkańców nie tylko z tej dzielnicy. Panie prowadzące warsztaty demonstrowały i uczyły różnych technik wykonywania nie tylko ozdób stołów wielkanocnych, ale nawet dekoracji zewnętrznych posesji.

czytaj więcej »

16.04.2011 8:03

Z dawnych kronik grodu – księga III (39)

Ognistowłosa wicekasztelanka Czarna Otchłań w dalekie kraje na czas jakiś wybyła żeby odetchnąć po utarczkach licznych z pierwszą wicekasztelanką Bamichą i sił zebrać na dalszych ciosów wymianę. A było o co boje toczyć boć to przecie obie w kasztelana Oponususa jak w obrazek wpatrzone o łaski jego zabiegały. Tenże zaś sprytnie lawirował między jedną i drugą obdarzając dobrem wszelakim na ile mu sił starczało. One jednakoż chciały jedna przed drugą na pierwszym miejscu po względy władcy stawać i oczkiem w głowie bywać nieustająco. Stąd i błyskawice w ślepiach ich ciągle gorzały jako ze sobą na dworze w Szmalcborku nieopodal siebie działać musiały. Każda z nich ino czekała, żeby drugiej krzywdę jaka poczynić choć drobna nawet, ale przecie sercu miła. Dworzanie popatrywali na to i ino chichotali po kątach widząc rywalki w ciągłym walecznym podgrzaniu.

czytaj więcej »

15.04.2011 18:20

Ku przestrodze w smudze dymu

W dniach od 15 kwietnia do 13 maja br. można w Świnoujściu obejrzeć wystawę planszową Światowej Organizacji Zdrowia pt. „Siła Komunikacji Antynikotynowej”. Wystawa prezentowana była po raz pierwszy w Brukseli, objechała Austrię, Szwajcarię, Portugalię, Słowenię, Wielką Brytanię, Irlandię, Rumunię, USA, by wreszcie dotrzeć do Polski. W Polsce prezentowana była już w wielu miastach. Teraz trafiła do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świnoujściu. Biblioteka użyczyła na ten cel salę konferencyjną. Wystawę można oglądać w godzinach pracy biblioteki.

czytaj więcej »

15.04.2011 9:55

TARGI EUROTOUR 2011

(Międzyzdroje) W dniach 16.04. (sobota) i 17.04.(niedziela) odbędą się w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach TARGI WYPOSAŻENIA OBIEKTÓW WYPOCZYNKOWYCH I GASTRONOMII EUROTOUR 2011.

czytaj więcej »

15.04.2011 7:29

Nowy, drugi zastępca dyrektora szpitala?

Od pewnego czasu pojawił się nagle w świnoujskim szpitalu ktoś kto jest niby zastępcą dyrektora i ma się zajmować sprawami finansowymi, modernizacją, reorganizacją i rozwojem. Szokujące, gdyż w statucie szpitala jest wpisany tylko jeden zastępca dyrektora do spraw lecznictwa i jest nim już lekarz Krzysztof Szczucki. Skąd zatem drugi zastępca? Zapytaliśmy telefonicznie dyrektora D. Guziaka jak to jest z tym nowym zastępcą.

czytaj więcej »

15.04.2011 7:27

Trzeba złapać na gorącym uczynku

Śmiecie to problem nie tylko na skalę światową, ale przede wszystkim także na skalę lokalną, bo od dołu wszystko się zaczyna. Część z nas uważa, że po co płacić za wywózkę śmieci, jak można podrzucić je do cudzego pojemnika albo po prostu do lasu, czy parku. Wielu innych drażni sprawa nielegalnych wysypisk, a także to, że znajdują się na nich również śmiecie pochodzące od naszych zachodnich sąsiadów.

czytaj więcej »

15.04.2011 7:26

Tunelowa czkawka

Choć od dłuższego czasu już wiadomo, że stałe połączenie międzywyspowe jest mrzonką to nadal jak czkawka powraca w dysputach rodzimych politykierów. Prezydent uskarża się, że z Ministerstwa Infrastruktury w kwestii finansowania tunelu jest zero odpowiedzi. „Mogliby powiedzieć wprost NIE” – mówi J. Zmurkiewicz. Z kolei szef PO Dariusz Śliwiński proponuje zwołanie sesji o stałej przeprawie, a zastępca prezydenta Barbara Michalska przekonywała ostatnio radnych, że trzeba ułożyć model finansowania stałego połączenia. Rzuciła też rewolucyjny pomysł, żeby wśród mieszkańców zrobić referendum czy sami sfinansujemy stałe połączenie. Więcej w papierowym wydaniu gazety.

czytaj więcej »

15.04.2011 7:16

ZSP 4 z otwartymi drzwiami

Rodzice oraz przyszli zerówkowicze i pierwszoklasiści byli gośćmi środowych (13 bm.) „Otwartych drzwi” jakie odbyły się w Zespole Szkół Publicznych nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi.

czytaj więcej »

14.04.2011 20:44

Kolizja auta ze ścianą

Około godziny 19.00 doszło dziś do kolizji samochodu marki BMW ze ścianą nowego budynku przy ul. Niedziałkowskiego.

czytaj więcej »

14.04.2011 17:21

Konferencja falochronowa tym razem w Szczecinie

W Urzędzie Morskim w Szczecinie odbyła się dzisiaj druga konferencja dotycząca przebudowy falochronu wschodniego w Świnoujściu. Gospodarzem spotkania był Andrzej Borowiec, dyrektor UM w Szczecinie. O poziomie zaawansowania prac mówili głównie inżynier kontraktu Władysław Janas i dyrektor kontraktu Zbigniew Jankowski.

czytaj więcej »

14.04.2011 16:04

"POLSKA PRZEKĄTNA - LOT REKORDÓW"

„Polska Przekątna – Lot Rekordów”, czyli pierwszy przelot motoparalotniami po przekątnej Polski ze Świnoujścia do Bieszczad. Powyższy projekt, polega na realizacji szeregu przedsięwzięć, (związanych z widowiskowym, dynamicznie rozwijającym się, lotnictwem mikrolotowym) ukazujących nowe przestrzenie i możliwości… Uwiecznieniem tego przelotu będzie kampania podsumowująca zapewniająca cykl wystaw - prezentacji fotograficznych i filmowych, warsztatów, spotkań… w Galeriach, Klubach, Szkołach, Instytucjach Kultury, Centrach… na terenie kraju i nie tylko.

czytaj więcej »

14.04.2011 15:40

Enea Operator informuje.

ENEA Operator Oddział Dystrybucji Szczecin informuje, iż ze względu na niezbędne prace modernizacyjne sieci elektroenergetycznej w poniedziałek 18 Kwietnia 2011r. o godzinie 05:30 rano planowane jest wyłączenie do godziny 07:30 zasilania miasta Świnoujścia (wyspa Uznam) w energię elektryczną. Mamy nadzieję, że ta informacja pozwoli Państwu na zmniejszenie do minimum niedogodności wynikających z planowanej przerwy w zasilaniu.

czytaj więcej »

14.04.2011 13:03

Sprzątają piasek

Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”prowadzi od 11 bm. gruntowne prace odpiaszczające na świnoujskiej plaży. Ich celem jest przygotowanie do tegorocznego sezonu oraz usunięcie skutków ostatniej sztormowej aury. Prace, prowadzone m.in. przy użyciu ciężkiego sprzętu, potrwają prawdopodobnie do końca tego tygodnia.

czytaj więcej »

14.04.2011 7:38

Przy ul. Wojska Polskiego ma powstać następny hotel

Inwestor Pomerania Development Sp. z o.o. budujący osiedle „Platan” w kwartale ulic J. Chełmońskiego, 11 Listopada, Wojska Polskiego i J. Malczewskiego powoli kończy budowę I i II etapu inwestycji. Z końcem kwietnia zakończyć się ma budowa ul. J. Malczewskiego łączącej ul. J. Chełmońskiego z ul. Wojska Polskiego. Ulica powstaje w ramach inwestycji tej spółki. Będzie to pieszo jezdnia. To jednak nie koniec inwestycji na tym terenie.

czytaj więcej »

14.04.2011 7:31

Świąteczne warsztaty

Miejski Dom Kultury filia w Przytorze serdecznie zaprasza dzieci i dorosłych do udziału w warsztatach plastycznych pt.: DEKORACJE WIELKANOCNE. Zajęcia warsztatowe zaczynają się 15.04 (piątek) o godz. 16.00. Poprowadzą warsztaty świnoujscy artyści plastycy. Warto zobaczyć i samemu wykonać dekoracje świąteczne i wiosenne.

czytaj więcej »

14.04.2011 7:30

Rusza akcja odkomarzania

Świnoujście od wielu lat walczy z plagą owadów,przede wszystkim komarów,wydając w skali kraju, na akcję odkomarzania, rekordowe kwoty. W latach 2007-2010 było to prawie milion złotych.  

czytaj więcej »
« Poprzednia  | 1  |  ...  |  315  | 316  |  317  |  ...  |  464  |  Następna »   
SKONTI
CIROKO
Wulkanizacja

PRYWATNY GABINET ORTOPEDYCZNY

lek. med. Mariusz Dydyk

specjalista ortopeda - traumatolog

Poradnia Rodzinna

ul. Dąbrowskiego 4                      Rejestracja

parter                                       tel. 504 288 846

Konsultacja ortopedyczna dorosłych i dzieci

   USG stawów biodrowych niemowląt,

                 USG narządów ruchu

Ernest Pyrkosz

ORTOPEDA

  • profilaktyka stawów biodrowych u niemowląt
  • wady postawy
  • zespoły bólowe narządów ruchu
  • leczenie zmian zwyrodnieniowych i pourazowych
  • badania medycyny sportowej dzieci i młodzieży

Świnoujście, ul. Piastowska 60

wtorek 17:00- 18:00, piątek 15:30-17:00

Rejestracja telefoniczna 606 387 618

specjalista ginekolog-położnik

Maria Czajkowska

USG 4D położniczo- ginekologiczne

certyfikat USG Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego

przyjmuje prywatnie: wtorek, czwartek od godz. 16:00

ul. Boh. Września 27 (vis a vis przeprawy promowej)

rejestracja telefoniczna: 607 31 00 51

lekarz medycyny pracy

spec. rehabilitacji kardiologicznej, fizjoterapii i balneologii

M. Krystyna Wasilewska - Zużałek

Świnoujście, ul. Boh. Września 6, wtorki, piątki 18-19

Międzyzdroje, ul. M. Dąbrowskiej 6, codziennie 16-17

Rej. tel. 91 328 02 12, 601 87 19 20

CERTYFIKATY KIEROWCÓW, MARYNARZY:

NORWESKIE, DUŃSKIE, MIĘDZYNARODOWE

-badania profilaktyczne, książeczki zdrowia

EKG - choroby serca, stawów, kręgosłupa

 Rejestracja telefoniczna

GABINET GASTROENTEROLOGICZNY

Anna Popiela-Schiller

Gastroenterolog

Specjalista Chorób Wewnętrznych

Świnoujście, ul. Sikorskiego 2 (obok apteki "Arnika")

Rejestracja telefoniczna

+48 501 070 827

ALERGOLOG

specjalista chorób wewnętrznych

Wiesław Sarapak

testy alergiczne, spirometria

wtorek, czwartek 16:00- 17:30

Gabinet  ul. Wojska Polskiego 4 A-B/ 4c

(Osiedle Platan vis a vis placu zabaw dla dzieci)

tel. 504 230 730

rejestracja telefoniczna 510 989 105

STOMATOLOG

Katarzyna Szablewska

przyjęcia prywatne

i w ramach ubezpieczenia NFZ

rejestracja telefoniczna:

 608 198 968

Świnoujście, ul. Piastowska 60

RADCA PRAWNY Dorota Krzemień-Osuch

  • porady prawne, reprezentacja przed sądami,
  • spadki, sąd pracy,
  • obsługa prawna podmiotów gospodarczych (KRS)

 Świnoujście, ul. Armii Krajowej 9/2 (wejście od ul. Monte Cassino - od strony podwórka)

kontakt po uzgodnieniu telefonicznym 

tel. 91 321 93 30, 605 426 340      e-mail: dosuch@uznam.net.pl

WRÓŻKA WANDA

KARTY TAROTA, KARTY ZWYKŁE, HOROSKOP URODZINOWY

TEL. 509 349 490, www.wrozkawanda.com

 

Zajrzyj i zgłoś do nas swoją kwaterę  www.centrumnoclegowe.com.pl

Drewno kominkowe i opałowe

tel. 693 399 346, 91 418 82 68

Sprzedam lokal biurowy o powierzchni 28,6 m2 na

I piętrze z wejściem na wprost schodów w Pasażu "Centrum" (ul. Armii Krajowej 12) .

Wiadomość telefon 601 779 254

WYSPIARZ niebieski