WYSPIARZ niebieski
WYNIKI WYSZUKIWANIA

Szukana fraza:  |  Wyniki: 9451 - 9480 z 15847

13.02.2012 7:10

O międzyzdrojskich ogrodach na spotkaniu

(Międzyzdroje) W  środę15 lutego o godz. 16:00 w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach odbędzie się spotkanie zmierzające do uregulowania stanu prawnego nieruchomości zajętych pod ogrody działkowe . Na spotkanie zaprosił działkowców burmistrz Międzyzdrojów Leszek Dorosz. Sprawa prawa użytkowania ogrodów ciągnie się już od wielu miesięcy. Budzi też szereg kontrowersji, a opinie jej dotyczące są wyraźnie rozbieżne. Burmistrz po próbie wynegocjowania ze stronami ugody i sposobu rozwiązania problemu dzierżaw działek zamierza poddać tę sprawę pod obrady na posiedzeniu Rady Miejskiej.

czytaj więcej »

13.02.2012 7:07

W bibliotece... bajka

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić dzieci oraz wszystkie osoby zainteresowane na bajkę  p.t. „ZŁOTA KACZKA” –  w wykonaniu grupy aktorów z Zielonej Góry. Zapraszamy we wtorek,  14 lutego 2012 roku,  o godzinie 11:00 do Biblioteki Głównej przy ul. Piłsudskiego 15. Wstęp wolny!

czytaj więcej »

13.02.2012 7:05

100 zdjęć z gali Trytonów

Na naszej stronie w zakładce fotoreportaż można już obejrzeć 100 zdjęć z sobotniej gali w Interferie Medical Spa podczas której wręczano Trytony.

czytaj więcej »

12.02.2012 16:40

Odsłonięto pamiątkową tablicę

W Kaplicy Garnizonowej przy ulicy marszałka Józefa Piłsudskiego dziś w samo południe odbyła się podniosła uroczystość patriotyczna zorganizowana przez kombatantów i członków Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej (ŚZZAK) Koło Terenowe w Świnoujściu, połączona z mszą święta. W uroczystości brała udział liczna rzesza mieszkańców i gości .

czytaj więcej »

12.02.2012 16:01

Śmiertelna ofiara mrozu

Dzisiaj o godzinie 12.30 w bunkrze przy ul. Uzdrowiskowej vis a vis Interferie Medical Spa znaleziono zwłoki 50-letniego bezdomnego Tomasza S. O nie dającym oznak życia mężczyźnie poinformował przechodzień, któremu powiedział o tym współlokator zmarłego. Przybyli na miejsce pracownicy Pogotowie Ratunkowego stwierdzili zgon z wyziębienia, a prokurator odstąpił od podejmowania dalszych czynności. Zmarły Tomasz S. spożywał poprzedniego dnia alkohol, co nie pozostało bez wpływu na tragiczny finał.

czytaj więcej »

12.02.2012 15:52

Nowa zajezdnia autobusowa

Spółka „Komunikacja Autobusowa” zmieniła swoją siedzibę. Od września 2010 r. nową zajezdnię autobusową budowano na ul. Karsiborskiej. 5 stycznia tego roku wydana została decyzja na użytkowanie nowych obiektów. Z dniem 1 lutego br. zajezdnia funkcjonuje w nowej siedzibie. Z ul. Kołłątaja przeniesiono do niej pracowników technicznych oraz biurowych. W nowym miejscu znajduje się 13 wiat oraz 7 garaży dla autobusów, warsztaty, nowoczesna myjnia, szatnia, stołówka i poczekalnia dla kierowców. Są też przestronne pomieszczenia biurowe, wyposażone w nowe meble. Wkrótce powinno też zacząć pracę stanowisko kontroli pojazdów. Będzie świadczyło usługi także dla mieszkańców miasta. W tej chwili przenoszone są jeszcze z ul. Kołłątaja zasoby magazynowe. Wszystkie prace związane z przenosinami zajezdni muszą się zakończyć do 17 lutego, bowiem w tym dniu mają zostać odłączone media (woda i energia).

czytaj więcej »

12.02.2012 9:35

TRYTONY rozdane

W sobotę, 11 lutego w hotelu Interferie Medical SPA odbyła się Gala Trytona w czasie, której wręczono Nagrody Prezydenta Miasta Świnoujście „Tryton 2011”. Nagrody te przyznawane są od 2004 r. osobom, instytucjom i wydarzeniom mającym wpływ na rozwój miasta, a także za wybitne osiągnięcia wpływające na społeczno - kulturalną i gospodarczą aktywizację, poprawę wizerunku oraz promocję Świnoujścia. Przyznano je w następujących kategoriach: gospodarka i przedsiębiorczość; działalność kulturalna, społeczna, edukacja i sport; obiekt roku.

czytaj więcej »

11.02.2012 18:30

Parlamentarzyści PiS na konferencji i wyjazdowym posiedzeniu

W świnoujskiej siedzibie Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Armii Krajowej odbyła się dzisiaj konferencja prasowa z udziałem posłów Joachima Brudzińskiego, Leszka Dobrzyńskiego i Michała Jacha oraz europarlamentarzysty Marka Gróbarczyka. Parlamentarzyści biorą dziś także udział w wyjazdowym posiedzeniu Zarządu Okręgowego PiS w Szczecinie, gdzie ma być omawiana strategia społeczno-gospodarcza dla Pomorza Zachodniego.

czytaj więcej »

11.02.2012 17:45

Flota zwycięża w sparingu

W dzisiejszym meczu sparingowym na świnoujskim stadionie ze sztuczna nawierzchnią pierwszoligowa Flota pokonała Gwardię Koszalin 2:0 (1:0). Bramki zdobyli dla MKS Flota nowy nabytek - Patryk Cierniewski (25 min.) i Christian Ndubuisi Nnamani (70 min.) .

czytaj więcej »

11.02.2012 15:36

Pokazy taneczne w MDK

Dzisiaj w sali sportowej Miejskiego Domu Kultury odbył się pokaz tańca najmłodszych adeptów sztuki tanecznej. Prezentowały się głównie dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych uczestniczące w zajęciach nauki tańca prowadzone przez trenerów Klubu Tańca Sportowego Jantar.

czytaj więcej »

11.02.2012 15:08

Uroczyste zakończenie ferii i otwarcie wystawy prac dzieci

9 lutego 2012 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyło się uroczyste zakończenie ferii zimowych i otwarcie wystawy prac. Dzieci, które brały udział w warsztatach plastycznych pt. "Kreatywna pracownia plastyczna w Bibliotece", zaprosiły swoich najbliższych na swój pierwszy wernisaż.

czytaj więcej »

11.02.2012 9:09

Oddadzą hołd Bohaterom

Kombatanci i Członkowie Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Koło Terenowe w Świnoujściu zapraszają mieszkańców i gości Miasta na uroczystość odsłonięcia tablicy poświęconej pamięci żołnierzy 72. Pułku Piechoty Okręgu Radomsko Kieleckiego Armii Krajowej.Uroczystość odbędzie się w Kaplicy Garnizonowej przy ulicy Marszałka Józefa Piłsudskiego w dniu 12 lutego, o godzinie 12.00.

czytaj więcej »

11.02.2012 9:07

Msza w intencji

W Kościele Chrystusa Króla odbyła się wczoraj (10 bm.) o godzinie 18.00 msza św. w intencji wszystkich Sybiraków i tragicznie poległych w katastrofie smoleńskiej. Zapraszał na nią Klubu Gazety Polskiej w Świnoujściu działający pod kierownictwem Włodzimierza Kotuniaka. Msza zgromadziła wielu mieszkańców i gości miasta.

czytaj więcej »

11.02.2012 8:57

Zaczarowany ogród

Nie do poznania zmieniła się sala wystawowa w filii Miejskiego Domu Kultury w Przytorze. Swoje obrazy udostępniła na wystawę mieszkanka malowniczej wyspy Karsibór - Małgorzata Kozieł. Sala wystawowa teraz to iście zaczarowany ogród, w którym rosną piękne, kolorowe tulipany, irysy, kalie, maki, róże, słoneczniki (malarstwo olejne), ale są także obrazy – kwiaty wykonane techniką mieszaną.

czytaj więcej »

11.02.2012 8:46

Z dawnych kronik grodu – księga III (79)

W grodzie gniewny pomruk przeszedł wśród szarych członków Klanu Komuhunów. Z dzionkiem każdym coraz bardziej mierziła ich zachłanność kasztelana Oponususa, co to w interesach niby dla grodu dobra starania czynił, a tak po prawdzie to najsampierw swoje zawszeć ciągnął bez umiaru. Takoż ino zdanie własne na górze trzymał, jako wyrok bez skazy stawiając, innych zaś grodzian za nic nie słuchając, choć prawo tak stanowiło. Na co Oponusus zwykł rzec : „Prawo to ja i nikt tu z tępych niewolnych grodzian podpowiedzi mi dawać żadnych nie będzie, boć przecie każden przygłup, a ino ja wiem lepiej i po swojemu wszytko zrobię”

czytaj więcej »

10.02.2012 14:20

PROJEKT 3MIASTO vol. 5 - SNAKE

W sobotę 11 bm. o godzinie 22.00 w Jazz Club Scena zapraszamy na walentynkową, piątą edycje Projektu 3Miasto! Z tego powodu przewidzieliśmy małą promocję dla par - wstęp 15 pln od pary, 10 pln od osoby. Tym razem zawita do nas na wyspę z Trójmiasta SNAKE (NoDuck Crew).

czytaj więcej »

10.02.2012 14:19

VINO na koncertach ...w Międzyzdrojach

(Międzyzdroje) Kto chce poznać buntowniczą naturę ludzką we wszystkich odcieniach, mocne rock’n rollowe rify, wsłuchać się w poruszające melodie oraz pisane sercem teksty, musi przyjść do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Międzyzdrojach na koncert Maćka Winogrodzkiego. Koncert odbędzie się 16 lutego (czwartek) o godz. 18:00. Podczas koncertu będzie możliwość zakupu debiutanckiej płyty zespołu Vino, którego świnoujścianin Maciek jest wokalistą i współzałożycielem.

czytaj więcej »

10.02.2012 14:09

Ponad 6 milionów wpłynie do kasy miasta

A to wszystko dzięki dwóm udanym, dzisiejszym  przetargom na miejskie nieruchomości. Za 5 560 000  złotych została sprzedana nieruchomość, o powierzchni 3704 metrów kwadratowych,  przy ulicy Powstańców Śląskich, z przeznaczeniem na  zabudowę usługowo handlową i gastronomiczną, gdzie dopuszcza się również usługi kultury.

czytaj więcej »

10.02.2012 7:22

Z informacji konserwatora zabytków

Basen Północny to nie tylko remontowana gruntownie za ogólną kwotę 18 621 680 PLN marina (finansowana z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007 – 2013). T o także, a właściwie głównie cenny zabytek architektury przemysłowej z przełomu XIX i XX wieku. Dawna stocznia z lat 1897-1903, obejmująca w chwili obecnej budynki administracyjne, halę warsztatową, trzy magazyny, wieżyczkę wodowskazową, nabrzeża Basenu Północnego z urządzeniem dźwigowym oraz kolejową wieżę ciśnień, zbudowaną w 1898 z czerwonej cegły i czerwonego granitu, która jest znacznie uszkodzona od czasu bombardowań portu w 1945. Jaki jest stan budynków – widać gołym okiem. Budynków było więcej, ale przez ewidentne zaniedbania latami po kolei niszczały i w końcu trzeba było je rozebrać. Teraz trzeba ratować to, co zostało. I właśnie w tym temacie trwa od lat korespondencja pomiędzy wojewódzkim konserwatorem zabytków a Urzędem Miasta.

czytaj więcej »

10.02.2012 7:17

Każdemu po równo, ale czy sprawiedliwie?

W połowie stycznia sejm uchwalił nowelizacje ustawy o emeryturach i rentach. Nowelizacja przewiduje, że pobierający te świadczenia, niezależnie, z jakiego funduszu są wypłacane, otrzymają po 71 zł. Według rządu, który przygotował zmiany, wprowadzenie w 2012 r. waloryzacji kwotowej zamiast procentowej ma chronić budżety gospodarstw domowych emerytów i rencistów pobierających niższe świadczenia. Z danych rządu wynika, że przy poziomie 71 zł wyższą od procentowej podwyżkę otrzyma 59 % emerytów i rencistów.

czytaj więcej »

10.02.2012 7:14

Mózg – początek uzależnienia

(Międzyzdroje) W czwartek 9 lutego br. Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach zaprosiła młodzież z Gimnazjum Nr 1 im. Jana Pawła II w Międzyzdrojach na warsztaty o uzależnieniach. Na spotkanie przyszły klasy trzecie wraz z opiekunami i dyrektor Tamarą Starachowską. Zajęcia poprowadziła Małgorzata Wychodil, trener interpersonalny z pomocą bibliotekarzy: Anny Piecyk i Szymona Głoda.

czytaj więcej »

09.02.2012 17:03

KONCERT WALENTYNKOWY w Scenie

Zakochani! - również w tańcu i muzyce. Dla Was zagrają zespół Mantra Park & Dj B.!Artyści porwą Was w taneczne rytmy: funk, soul, club, dance. Piątek: 10/02 | Godzina: 21:00 | Bilety: 5 pln https://www.facebook.com/MantraPark

czytaj więcej »

09.02.2012 13:26

Będzie konkurs na ordynatora chirurgii

W papierowym wydaniu naszego tygodnika ukazał się artykuł pt. „Trudna sytuacja szpitala”. Napisaliśmy w nim między innymi o tym, że kontraktu na pracę w szpitalu nie podpisał doktor Krzysztof Szczucki, który do 31 grudnia ubiegłego roku był ordynatorem oddziału chirurgicznego. Poprzednio zawarty ze szpitalem kontrakt skończył się właśnie z końcem 2011 r.

czytaj więcej »

09.02.2012 13:03

Nowe oblicze Świnoujścia w internecie

Wiosną ma ruszyć nowa , oficjalna miejska strona internetowa Świnoujścia www.swinoujscie.pl.Wbrew wcześniejszym doniesieniom niektórych mediów, nowy portal nie będzie kosztował 200 tys. złotych, a niecałe 30 tys. 

czytaj więcej »

09.02.2012 12:47

Na wrocławskich targach

W dniach 3 – 5 lutego 2012 roku w Hali Stulecia we Wrocławiu odbyła się czwarta edycja Międzynarodowych Targów Turystycznych. Partnerem tegorocznych targów było województwo Lubelskie. Hasło targów brzmiało: ,,Smakuj Życie” i odwiedzający targi mogli spróbować wielu przysmaków regionalnych kuchni, wypieków, miodów, ryb itp. Wśród wystawców znalazły się regiony z całej Polski, gminy, uzdrowiska, stowarzyszenia, przedstawiciele branży hotelowej, organizatorzy atrakcji turystycznych, biura podróży, touroperatorzy, promotorzy aktywnego wypoczynku. Obecni byli przedstawiciele z zagranicy, min.: z Niemiec, Włoch, Indonezji i innych. Gmina Międzyzdroje wystawiała się wspólnie z innymi gminami w ramach stoiska Województwa Zachodniopomorskiego organizowanego przez Zachodniopomorską Regionalną Organizację Turystyczną w Szczecinie.

czytaj więcej »

09.02.2012 9:36

Flota – Kotwica 3 : 1 ( 1 : 1)

Na bardzo dobrze przygotowanym boisku, przy obecności ponad 200 kibiców obejrzeliśmy ciekawy sparing.Flota Świnoujście w dobrym stylu pokonała u siebie Kotwicę Kołobrzeg.Trzecioligowa drużyna bardzo ambitnie podeszła do zadania i już w 18tej minucie zdobyła prowadzenie. Cenną bramkę zaliczył po rzucie karnym Ropiejko, chociaż mało brakowało aby nasz golkiper pozbawił złudzeń kołobrzeżan...doskonale wyczuł zagranie przeciwnika rzucając się w lewy róg, nie zdołał jednak złapać mocno kopniętej piłki, która z dobitki znalazła się w siatce.

czytaj więcej »

09.02.2012 9:18

Rezygnacja Śliwińskiego

W związku z rezygnacją z funkcji Przewodniczącego Zarządu Powiatu PO w Świnoujściu Pana Dariusza Śliwińskiego, z dniem 23.01.2012 r. obowiązki i prawa Przewodniczącego Zarządu Powiatu PO w Świnoujściu przejęła Pani Poseł Ewa Żmuda-Trzebiatowska. Rzecznik Prasowy Platformy Obywatelskiej RP powiat Świnoujście Elżbieta Jabłońska

czytaj więcej »

09.02.2012 7:42

Przekrętowa procedura

Od kilku lat kwitnie proceder sprzedaży, czy też przejęć spółek z długami. Pisali o nim już dwaj dziennikarze, w listopadzie 2009 r na łamach Gazety Wyborczej. Autorzy przywołali liczne ogłoszenia w internecie zapewniające o chęci kupienia firm z długami. Internetowi oszuści podawali w nich np., „za 15-30 tysięcy kupimy ją od ciebie i uwolnimy cię od komornika” .

czytaj więcej »

09.02.2012 7:38

Posztormowe licznie strat

(Świnoujście, Międzyzdroje) Ostatnie sztormy przyczyniły się do powstania zniszczeń na świnoujskiej plaży (m.in. podmyte wydmy). O to czy, kiedy i kto to wyceni, jakiego rzędu potrzebne będą pieniądze na ten cel, a także kto będzie naprawiał te zniszczenia zapytaliśmy w Urzędzie Morskim w Szczecinie. Odpowiedzi udzieliła Ewa Wieczorek – rzecznik prasowy UMS.

czytaj więcej »

08.02.2012 16:34

Podsumowanie XX WOŚP

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świnoujściu odbyło się dzisiaj podsumowanie XX finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Prowadziła je hm Iwona Postulka szefowa harcerskiego sztabu. Już na wstępie po pierwszych podziękowaniach poinformowała zebranych, że rozpoczęto prace przygotowawcze do XXI finału, który odbędzie się 13 stycznia 2013 r.

czytaj więcej »
« Poprzednia  | 1  |  ...  |  315  | 316  |  317  |  ...  |  529  |  Następna »   
SKONTI
CIROKO
Wulkanizacja

Wydzierżawię lub sprzedam znakomity lokal użytkowy w centrum miasta. Pasaż Centrum od ul. Armii Krajowej, powierzchnia 28,6 m2, pierwsze piętro z wejściem na wprost schodów . telefon 601 77 92 54

Konsultacje okulistyczne

Prof. dr hab. n. med.

Olgierd Palacz

Przyjmuje raz w miesiącu.

Rejestracja w Przychodni Lekarskiej

Tadeusz Czajka

Tel. 91 321 94 44

lekarz medycyny pracy

spec. rehabilitacji kardiologicznej, fizjoterapii i balneologii

M. Krystyna Wasilewska - Zużałek

Świnoujście, ul. Boh. Września 6, wtorki, piątki 18 -19

Międzyzdroje, ul. M. Dąbrowskiej 6 , codzinnie 16 - 17

Rej. tel. 91 328 02 12, 601 87 19 20

CERTYFIKATY KIEROWCÓW, MARYNARZY:

NORWESKIE, DUŃSKIE, MIĘDZYNARODOWE

-badania profilaktyczne, książeczki zdrowia

EKG - choroby  serca, stawów, kręgosłupa

Rejestracja telefoniczna

 

 

Gabinet stomatologiczny

Lek. stom. J. Burzyńska-Kowalska

  • kompleksowe leczenie stomatologiczno-protetyczne, wybielanie zębów, periodentologia, zabiegi z medycyny estetycznej

                Godziny przyjęć

od poniedziałku do czwartku godz. 12:00- 18:00

tel. 91 321 85 70, 604 081 631

Świnoujście, ul. Monte Cassino 2

    

 

GABINET GASTROENTEROLOGICZNY

Anna Popiela-Schiller

Gastroenterolog

Specjalista Chorób Wewnętrznych

Świnoujście, ul. Sikorskiego 2 (obok apteki "Arnika")

Rejestracja telefoniczna

+48 501 070 827

PRYWATNY GABINET ORTOPEDYCZNY

lek. med. Mariusz Dydyk

specjalista ortopeda - traumatolog

Poradnia Rodzinna

ul. Dąbrowskiego 4                      Rejestracja

parter                                       tel. 504 288 846

Konsultacja ortopedyczna dorosłych i dzieci

   USG stawów biodrowych niemowląt,

                 USG narządów ruchu

Ernest Pyrkosz

ORTOPEDA

  • profilaktyka stawów biodrowych u niemowląt
  • wady postawy
  • zespoły bólowe narządów ruchu
  • leczenie zmian zwyrodnieniowych i pourazowych
  • badania medycyny sportowej dzieci i młodzieży

Świnoujście, ul. Piastowska 60

wtorek 17:00- 18:00, piątek 15:30-17:00

Rejestracja telefoniczna 606 387 618

specjalista ginekolog-położnik

Maria Czajkowska

USG 4D położniczo- ginekologiczne

certyfikat USG Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego

przyjmuje prywatnie: wtorek, czwartek od godz. 16:00

ul. Boh. Września 27 (vis a vis przeprawy promowej)

rejestracja telefoniczna: 607 31 00 51

ALERGOLOG

specjalista chorób wewnętrznych

Wiesław Sarapak

testy alergiczne, spirometria

wtorek, czwartek 16:00- 17:30

Gabinet  ul. Wojska Polskiego 4 A-B/ 4c

(Osiedle Platan vis a vis placu zabaw dla dzieci)

tel. 504 230 730

rejestracja telefoniczna 690 431 005

Wydzierżawię lub sprzedam znakomity lokal biurowy o powierzchni 28,6 m2 na

I piętrze z wejściem na wprost schodów w Pasażu "Centrum" (ul. Armii Krajowej 12) .

Wiadomość telefon 601 779 254

STOMATOLOG

Katarzyna Szablewska

przyjęcia prywatne

i w ramach ubezpieczenia NFZ

rejestracja telefoniczna:

 608 198 968

Świnoujście, ul. Piastowska 60

RADCA PRAWNY Dorota Krzemień-Osuch

  • porady prawne, reprezentacja przed sądami,
  • spadki, sąd pracy,
  • obsługa prawna podmiotów gospodarczych (KRS)

 Świnoujście, ul. Armii Krajowej 9/2 (wejście od ul. Monte Cassino - od strony podwórka)

kontakt po uzgodnieniu telefonicznym 

tel. 91 321 93 30, 605 426 340      e-mail: dosuch@uznam.net.pl

WRÓŻKA WANDA

KARTY TAROTA, KARTY ZWYKŁE, HOROSKOP URODZINOWY

TEL. 509 349 490, www.wrozkawanda.com

 

Zajrzyj i zgłoś do nas swoją kwaterę  www.centrumnoclegowe.com.pl

Drewno kominkowe i opałowe

tel. 693 399 346, 91 418 82 68

WYSPIARZ niebieski