WYSPIARZ niebieski
WYNIKI WYSZUKIWANIA

Szukana fraza:  |  Wyniki: 9451 - 9480 z 14914

08.09.2011 7:31

Remont toalet w sali teatralnej

Od dawna toalety w sali teatralnej Miejskiego Domu Kultury wołały o remont. Nie zamykały się drzwi do kabin. Trzeba było prosić kogoś, aby przytrzymał drzwi od zewnątrz. Nie zawsze sprawnie funkcjonowały spłuczki, wreszcie był problem z ciepłą wodą do umycia rąk. Wstyd było wprowadzić kogoś do takiej toalety w bądź, co bądź przybytku podobno kultury.

czytaj więcej »

08.09.2011 7:29

Ławnicy na nową kadencję

Z końcem 2011 roku upływa kadencja ławników sądowych. W związku z powyższym Rada Miejska ma obowiązek najpóźniej do końca  października br. dokonać wyboru ławników na kadencję 2012 - 2015 do sądu rejonowego w Świnoujściu spośród 15 zgłoszonych kandydatur. Maksymalną liczbę ławników dla Świnoujścia w ilości 25 osób określił Sąd Okręgowy i w Szczecinie. Czas na składanie wniosków upłynął z końcem czerwca br. Zgodnie z prawem przywrócenie terminu do zgłoszenia kandydatów jest niedopuszczalne.

czytaj więcej »

07.09.2011 15:26

Mecz Flota – Wisła Kraków

W czwartek 22.09. o godz. 15.30 na świnoujskim stadionie odbędzie się 1/16 pucharu Polski. W meczu Flota zmierzy się z Wisłą Kraków. Spotkanie transmitowane będzie przez stację TVN TURBO.

czytaj więcej »

07.09.2011 15:21

KOLEJNE MILIONY TOPIONE W STADION

Dzisiaj (7.09) w Urzędzie Miasta odbyła się prezentacja projektu finalnego czyli ostatniego etapu remontu stadionu MIEJSKIEGO. Prezentacji dokonywali Jarosław Romański i Kazimierz Cieślak z poznańskiej firmy projektowe AC Studio.

czytaj więcej »

07.09.2011 9:47

Aż dziesięciu kandydatów na stanowisko dyrektora szpitala

W dniu wczorajszym  minął  termin składania ofert przez kandydatów na dyrektora szpitala miejskiego w Świnoujściu.

czytaj więcej »

07.09.2011 8:56

Piastowska znów zamknięta -na szczęście na krótko

Przez kilka ostatnich dni ruch na wyremontowanym odcinku ulicy Piastowskiej, na odcinku od Ronda Róży Wiatrów do Monte Cassino dopuszczony był ruch samochodowy. Wczoraj, korzystając ze słonecznej pogody, wykonawca ponownie zamknął ten odcinek jezdni ze względu na konieczność namalowania oznaczeń poziomych. Ulica ponownie zostanie otwarta dla ruchu najpóźniej w czwartek.

czytaj więcej »

07.09.2011 7:24

Imprezy, których nie było - czyli sezon letni w amfiteatrze.

Kalendarz imprez, jakie miały odbyć się w tym sezonie w świnoujskim amfiteatrze „pękał w szwach”. Koncerty, kabarety… Dżem, Andrzej Piaseczny, Enej, Blue Cafe, Star Gurd Muffin & Raggafaya, happysad, Ada Szulc, Michał Szpak, Kamil Bednarek… Długo by wymieniać wokalistów i grupy, które w tym roku miały wystąpić na deskach amfiteatru. Niestety niewiele z tego udało się zrealizować.

czytaj więcej »

07.09.2011 7:20

Dzień Dobrej Wiadomości

Od 8 września 2001 r. obchodzimy w Polsce Dzień Dobrej Wiadomości. Inicjatywa ta powstała w środowisku artystyczno - literackiego Salonu 101 prowadzonego przez Małgorzatę Bocheńską. Salon 2001 to między innymi spotkania elit intelektualnych i artystycznych. Ideą naczelną salonowych spotkań było dążenie do porozumienia ponad podziałami.

czytaj więcej »

06.09.2011 13:47

Uwaga! Naciągają na kuchenki

Po domach chodzą mężczyźni, którzy podając się za kontrolerów z gazowni naciągając ludzi na kupno nowych kuchenek.

czytaj więcej »

06.09.2011 11:09

Tędy można już jeździć

Po przebudowie otwarty dla ruchu został pierwszy odcinek ulicy Piastowskiej; od ronda Róży Wiatrów do skrzyżowania z ulicą Monte Cassino. Prace obejmowały wymianę sieci kanalizacyjnej i deszczowej, oświetlenie, nową nawierzchnię jezdni i chodników, miejsca do parkowania i nową zieleń.

czytaj więcej »

06.09.2011 4:52

Ma być molo i kino

Tydzień temu pisaliśmy, że spółka Kristensen Group zrezygnowała z budowy hotelu u zbiegu ul. Chrobrego z ul. Uzdrowiskową. Działkę pod budowę hotelu sprzedała kołobrzeskiemu holdingowi inwestycyjno-deweloperskiemu i hotelarskiemu Zdrojowa Invest. Dzisiaj, po rozmowie z Janem Wróblewskim, członkiem zarządu tego holdingu, dzielimy się obszerniejszymi informacjami na temat planowanej inwestycji w Świnoujściu.

czytaj więcej »

06.09.2011 4:50

GÓWNIANY INTERES cd

(Międzyzdroje) W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o tym, że w czasie ostatniej sesji Rada Miejska w Międzyzdrojach przyjęła w głosowaniu 6 do 5 propozycję burmistrza Dorosza, aby przy zejściu na plażę na wysokości „Bałtyku” przyznać - co zaskakujące - dzierżawę toalet bez procedury przetargowej i to aż na 10 lat . Część radnych namawiała burmistrza do zastosowania procedury przetargowej, która zazwyczaj przynosi gminie więcej pieniędzy. Jednak L. Dorosz naciskał na to by radni zgodzili się na procedurę bezprzetargową, jednocześnie bardzo wychwalając dotychczasowych dzierżawców. Wówczas burmistrz postawił na swoim.

czytaj więcej »

06.09.2011 4:48

List otwarty.

W związku z zaplanowanymi na 9 października wyborami parlamentarnymi sztab wyborczy Jana Borowskiego, kandydata Platformy Obywatelskiej, wzywa do przeprowadzenia otwartej i uczciwej debaty między kandydatami do Sejmu ze Świnoujścia.

czytaj więcej »

06.09.2011 4:46

Zjazd patologów

(Międzyzdroje) Od niedzieli do najbliższej środy (7 bm.) trwa w kurorcie XIII Zjazd Polskiego Towarzystwa Patologów. Główny temat tego zjazdu to „Czynniki prognostyczne i predykcyjne w patomorfologii”. Uczestnicy debatują m.in. o chorobie raka w sali Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach. Dla nich również z koncertem piosenki francuskiej ( m. in. Edith Piaf i Juliette Grecko) w niedzielę 4 bm. wystąpiła aktorka i piosenkarka Ewa Kabsa, a w poniedziałek zjazdowicze uczestniczyli w koncercie w kamieńskiej katedrze.

czytaj więcej »

05.09.2011 16:52

Prezentacja kandydatki PiS

Świnoujskie Prawo i Sprawiedliwość na dzisiejszej konferencji prasowej w siedzibie partii przy ul. Armii Krajowej przedstawiło swoją kandydatkę do Sejmu RP w zbliżających się październikowych wyborach. Została nią Aleksandra Namyślak.

czytaj więcej »

05.09.2011 14:03

Rosjanie poznawali nasz samorząd

15 studentów Państwowej Akademii Administracji Publicznej w Rostowie nad Donem wzięło udział w projekcie „Polski samorząd w działaniach na rzecz obywateli”.

czytaj więcej »

05.09.2011 13:42

Akcja świnoujskiej Straży Miejskiej

Dzisiaj od rana na przygranicznym chodniku przy przejściu w kierunku na Ahlbeck pojawili się funkcjonariusze świnoujskiej Straży Miejskiej. Jak nam powiedział komendant Adam Woś najpierw poprosili grzecznie nielegalnie handlujących tam o zabranie ich towaru pouczając, że to nie jest to miejsce do prowadzenia tego typu działalności.

czytaj więcej »

05.09.2011 13:02

Warto zrobić darmowe badania

W dniu 17. września, w sali Domu Kultury Słowianin przy ulicy Matejki 43, w godz. 10.00-13.00 można będzie za darmo zrobić badanie poziomu cukru, ciśnienia, cholesterolu oraz porozmawiać z lekarzem diabetologiem, dostać materiały informacyjne na temat cukrzycy i nie tylko.

czytaj więcej »

05.09.2011 1:02

Piłkarski turniej dla najmłodszych

(Międzyzdroje) W niedzielę 4 września na Stadionie Miejskim w Międzyzdrojach odbył się I Wojewódzki Mini Turniej Piłki Nożnej Żaczków o Puchar Burmistrza Międzyzdrojów organizowany przez Klub Sportowy „FALA”. Grało w nim pięć drużyn chłopaków wieku 7-8 lat i młodsi. Zwyciężyła znakomita drużyna Akademii Piłkarskiej Orzeł Wałcz 2010, a najlepszym zawodnikiem turnieju i najlepszym strzelcem został zawodnik tej drużyny Jakub Czerniewicz.

czytaj więcej »

05.09.2011 0:59

Uliczna speluna

Jeden z narożników miejskich ulic w Świnoujściu wyrasta na niezła spelunkę i to tuż pod bokiem komendy świnoujskiej policji. U zbiegu ulic Paderewskiego i Kardynała Wyszyńskiego na schodkach zbiera się okoliczna „złota młodzież” . Czują się tam swobodnie i całkowicie bezkarnie, pozostawiając po sobie dosłownie pobojowisko.

czytaj więcej »

05.09.2011 0:57

Przegięcie niespełnionego, szalonego rajdowca

Co chwila dochodzi w Świnoujściu do zaskakujących zdarzeń z udziałem rodzimych kierowców . Ten świnoujski kierowca nieoczekiwanie dojeżdżający na zakazane miejsce pod szlabanem kolejowym na Warszowie ustawił się ...na czołowe zderzenie po podniesieniu szlabanu. To jakby nie patrzeć wyraźne przegięcie niespełnionego rajdowca, albo raczej czyn graniczący z czystym szaleństwem. Widać był to po prostu wariat rodem z grodu nad Świną, bo rejestrację miał miejscową.

czytaj więcej »

04.09.2011 13:34

Obradowała Komisja Rewizyjna

(Międzyzdroje) We czwartek 1 września obradowała Komisja Rewizyjna Rady Miejskiej w Międzyzdrojach. Głównymi punktami porządku jej obrad były dwie skargi na działalność Burmistrza Międzyzdrojów Leszka Dorosza. Pierwsza z nich co ciekawe to skarga radnego Jana Burzyńskiego, wedle którego odpowiedzi na interpelacje jakie otrzymywał od burmistrza wpływały do nie go po upływie ustawowego terminu. Drugą ze skarg na działalność burmistrza złożył Józef Szczupakiewicz. Stanowisko komisji w tych sprawach zostanie przedstawione na najbliższej sesji Rady Miejskiej w Międzyzdrojach.

czytaj więcej »

04.09.2011 9:36

Poprawka egzaminu maturalnego już za nami

Tydzień od 22 do 26 sierpnia był niezwykle emocjonujący dla wielu tegorocznych maturzystów. Tych maturzystów, którzy nie poradzili sobie z egzaminem dojrzałości w pierwszym terminie. Teraz mieli szansę poprawić swoje wyniki.

czytaj więcej »

04.09.2011 9:32

Stypendia i zasiłki szkolne dla świnoujskich uczniów

Rozpoczęła się procedura przyznawania stypendiów i zasiłków szkolnych o charakterze socjalnym w ramach pomocy materialnej dla uczniów zamieszkałych na terenie Świnoujścia.

czytaj więcej »

03.09.2011 22:36

XXXII UZNAMSKI MARATON I PÓŁMARATON

Przed dzisiejszym startem, do Maratonu Uznamskiego (ze świnoujskiej promenady), w którym swój udział zgłosiło 290 biegaczy nie tylko z Polski (125 osób) i Niemiec (160 0sób), ale i z Finlandii, Białorusi, Serbii, Chorwacji, wręczono gratulacyjne grawertony tym, którzy brali w nim udział po raz dziesiąty, a byli to: Zenon Szmajder, Piotr Andrzejewski, Mirosław Lasota, Irena Lasota, Jerzy Tomecki, Józef Żuk, grawerton otrzymał także Andrzej Mrozek uczestniczący w maratonie po raz szesnasty.

czytaj więcej »

03.09.2011 8:50

HISTORYCZNE HOLOWANIE

W środę (31 sierpnia) ze Świnoujskiego portu wypłynął zespół holowniczy, który składał się z holownika oceanicznego Fairplay 33 i doku pływającego wybudowanego w świnoujskiej stoczni Navikon.

czytaj więcej »

03.09.2011 8:44

Sobotnie święto biegaczy

Dzisiaj o godz. 10.20 ze świnoujskiej promenady (przy pływalni) wystartują biegacze do 32. Maratonu Świnoujście – Wolgast, natomiast ze stadionu w Wolgaście o godz. 10.30 wystartują uczestnicy 21. Półmaratonu Wolgast, oba biegi w międzynarodowej obsadzie. Limit czasowy maratonu – 5 godzin, półmaratonu 2 godz. 20 min. Trasa maratonu prowadzi przez 30 km w bezpośrednim kontakcie z morzem (promenada) i 12 km nawierzchnią utwardzoną (posiada ona atest Związku LA Niemiec).

czytaj więcej »

03.09.2011 8:40

HONOROWE OBYWATELKI WOLINA

(Wolin) 27 sierpnia br. w Wolnie odbyła się XIV sesja Rady Miejskiej, podczas której odbyło się uroczyste nadanie Honorowego Obywatelstwa Gminy Wolin dwóm zasłużonym paniom: Krystynie Gierszewskiej - Dubik i Zofii Stankiewicz.

czytaj więcej »

03.09.2011 8:34

Z dawnych kronik grodu –księga III (58)

Niekiedy wystawnie się działo na wyspie Usram. Grodzianie z Winoujścia ze swoimi sąsiadami Germanikami trakt wspólny zbudowali dla dobra narodów obu i uczcili to hucznie ino same wykwintne smakołyki godzin wiele zażerając. Wiadomo, że nie wszytkie gorodzianie z Winoujścia w Kraju Polo-polo i Germaniki z pobliskich wód zdrojowych tam bywali, a ino wybrańcy sercu władzy bliscy i pisarczyki co by tę okazyję wielką zacnie opisać ku chwale pokoleń wielu. Dyć też uśmiać się było można po pachy zanim do stołu wystawnego przybyli tam żwawo zasiedli, boć to spęd ten trwał i trwał końca nie widząc.

czytaj więcej »

02.09.2011 13:05

Świnoujska plaża znów najlepsza

Nasza plaża wygrała kolejny ranking. Internauci portalu Gazety Wyborczej www.gazeta.podroże.pl  uznali ją za najpiękniejszą na polskim  wybrzeżu Bałtyku.

czytaj więcej »
« Poprzednia  | 1  |  ...  |  315  | 316  |  317  |  ...  |  498  |  Następna »   
SKONTI
CIROKO
Wulkanizacja
lekarz medycyny pracy

spec. rehabilitacji kardiologicznej, fizjoterapii i balneologii

M. Krystyna Wasilewska - Zużałek

Świnoujście, ul. Boh. Września 6, wtorki, piątki 18 -19

Międzyzdroje, ul. M. Dąbrowskiej 6 , codzinnie 16 - 17

Rej. tel. 91 328 02 12, 601 87 19 20

CERTYFIKATY KIEROWCÓW, MARYNARZY:

NORWESKIE, DUŃSKIE, MIĘDZYNARODOWE

-badania profilaktyczne, książeczki zdrowia

EKG - choroby  serca, stawów, kręgosłupa

Rejestracja telefoniczna

 

 

Gabinet stomatologiczny

Lek. stom. J. Burzyńska-Kowalska

  • kompleksowe leczenie stomatologiczno-protetyczne, wybielanie zębów, periodentologia, zabiegi z medycyny estetycznej

                Godziny przyjęć

od poniedziałku do czwartku godz. 12:00- 18:00

tel. 91 321 85 70, 604 081 631

Świnoujście, ul. Monte Cassino 2

    

 

PRYWATNY GABINET ORTOPEDYCZNY

lek. med. Mariusz Dydyk

specjalista ortopeda - traumatolog

Poradnia Rodzinna

ul. Dąbrowskiego 4                      Rejestracja

parter                                       tel. 504 288 846

Konsultacja ortopedyczna dorosłych i dzieci

   USG stawów biodrowych niemowląt,

                 USG narządów ruchu

Ernest Pyrkosz

ORTOPEDA

  • profilaktyka stawów biodrowych u niemowląt
  • wady postawy
  • zespoły bólowe narządów ruchu
  • leczenie zmian zwyrodnieniowych i pourazowych
  • badania medycyny sportowej dzieci i młodzieży

Świnoujście, ul. Piastowska 60

wtorek 17:00- 18:00, piątek 15:30-17:00

Rejestracja telefoniczna 606 387 618

specjalista ginekolog-położnik

Maria Czajkowska

USG 4D położniczo- ginekologiczne

certyfikat USG Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego

przyjmuje prywatnie: wtorek, czwartek od godz. 16:00

ul. Boh. Września 27 (vis a vis przeprawy promowej)

rejestracja telefoniczna: 607 31 00 51

GABINET GASTROENTEROLOGICZNY

Anna Popiela-Schiller

Gastroenterolog

Specjalista Chorób Wewnętrznych

Świnoujście, ul. Sikorskiego 2 (obok apteki "Arnika")

Rejestracja telefoniczna

+48 501 070 827

ALERGOLOG

specjalista chorób wewnętrznych

Wiesław Sarapak

testy alergiczne, spirometria

wtorek, czwartek 16:00- 17:30

Gabinet  ul. Wojska Polskiego 4 A-B/ 4c

(Osiedle Platan vis a vis placu zabaw dla dzieci)

tel. 504 230 730

rejestracja telefoniczna 690 431 005

STOMATOLOG

Katarzyna Szablewska

przyjęcia prywatne

i w ramach ubezpieczenia NFZ

rejestracja telefoniczna:

 608 198 968

Świnoujście, ul. Piastowska 60

RADCA PRAWNY Dorota Krzemień-Osuch

  • porady prawne, reprezentacja przed sądami,
  • spadki, sąd pracy,
  • obsługa prawna podmiotów gospodarczych (KRS)

 Świnoujście, ul. Armii Krajowej 9/2 (wejście od ul. Monte Cassino - od strony podwórka)

kontakt po uzgodnieniu telefonicznym 

tel. 91 321 93 30, 605 426 340      e-mail: dosuch@uznam.net.pl

WRÓŻKA WANDA

KARTY TAROTA, KARTY ZWYKŁE, HOROSKOP URODZINOWY

TEL. 509 349 490, www.wrozkawanda.com

 

Zajrzyj i zgłoś do nas swoją kwaterę  www.centrumnoclegowe.com.pl

Drewno kominkowe i opałowe

tel. 693 399 346, 91 418 82 68

Wydzierżawię lub sprzedam lokal biurowy o powierzchni 28,6 m2 na

I piętrze z wejściem na wprost schodów w Pasażu "Centrum" (ul. Armii Krajowej 12) .

Wiadomość telefon 601 779 254

WYSPIARZ niebieski