WYSPIARZ niebieski
WYNIKI WYSZUKIWANIA

Szukana fraza:  |  Wyniki: 9451 - 9480 z 12776

26.09.2010 11:07

Światowy Dzień Morza na festynie

Towarzystwo Przyjaciół Świnoujścia z pomocą Ośrodka Sportu i rekreacji 'Wyspiarz” zorganizowało w sobotę 25 września na terenie Basenu Północnego festyn z okazji Światowego Dnia Morza. W czasie kilku godzin pomimo niesprzyjających pogody odbyło się wiele imprez z udziałem sporego grona mieszkańców i gości. Gwiazdami sobotniego spotkania byli m.in. znani szantymeni Marek Szurawski i Ryszard Muzaj.

czytaj więcej »

26.09.2010 10:04

17. Uznamski Festiwal Muzyki od soboty

Wczoraj koncertem inauguracyjnym w Hali Turbin Muzeum w Peenemünde rozpoczął się już siedemnasty Uznamski Festiwal Muzyki. Tegoroczny trzytygodniowy Festiwal, który tradycyjnie przedstawia kultury krajów nadbałtyckich jest poświęcony jednemu z najmniejszych państw- Łotwie. Organizatorzy nie zapomnieli też o innej jakże ważnej okazji, którą jest 200. rocznica urodzin Fryderyka Chopina. Z koncertem chopinowskim wśród innych wykonawców wystąpi także Ewa Kupiec.

czytaj więcej »

26.09.2010 9:38

Jubileuszowe uroczystości w ZSM

25 września br. 143 uczniów zostało przyjętych w poczet uczniów Zespołu Szkół Morskich do sześciu pierwszych klas o profilach: nawigacyjny, mechaniczny, logistyka, analityka, informatyka oraz do Liceum Mistrzostwa Sportowego i do Zasadniczej Szkoły Zawodowej o profilu mechanik monter maszyn i urządzeń.

czytaj więcej »

25.09.2010 13:24

ŚWIATOWY DZIEŃ MORZA '2010 - ROK MARYNARZA

Co roku Międzynarodowa Organizacja Morska (IMO) zachęca państwa i społeczności do obchodzenia – zazwyczaj w ostatnim tygodniu września (ostatnia sobota września, w tym roku przypada to 25 września)) – specjalnego dnia poświęconego problemom morskim. Z tej okazji Towarzystwo Przyjaciół Świnoujścia organizuje festyn, który od godziny 13.00 trwać będzie na terenie Basenu Północnego.

czytaj więcej »

25.09.2010 12:04

Wystartował X Ultramaraton

Dzisiaj o godziny 8.00 przy wjeździe do Morskiej Stoczni Remontowej startowali zawodnicy uczestniczący w X Ultramaratonie Rowerowym im. Olka Czapnika oraz nieliczna grupa VIP-ów jadąca na krótkim dystansie. W zawodach uczestniczy 197 zawodników.

czytaj więcej »

25.09.2010 9:59

Powstaje falochron osłonowy

Trwają intensywne prace przy budowie falochronu osłonowego na przedłużeniu ul.Ku Morzy na Warszowie. To inwestycja związana z budową terminalu LNG i rozbudową portu. Powstanie tam nabrzeże do którego dobijać będą w przyszłości gazowce.

czytaj więcej »

25.09.2010 7:11

Nowe zadanie inwestycyjne

Sesja nadzwyczajna Rady Miasta zwołana na dzień 22 września br. poświęcona była wprowadzeniu limitu do Wieloletniego Planu Inwestycyjnego na nowe zadanie inwestycyjne w postaci zakup lokalu na potrzeby Biura Informacji Turystycznej oraz doposażenia tego biura.

czytaj więcej »

25.09.2010 7:07

Z dawnych kronik grodu – księga III (11)

Z ust dworzan i członków Klanu Komuhunów zewsząd płynęły przy okazji każdej do pospólstwa grodzkiego słowa chwalące Jego Nieomylność, Wielkiego Skubiącego świecącego jakoże słońce za dnia - kasztelana Oponususa. Każda ci okazja po temu dobra była, a to traktu nowego oddanie, wstęgi jakowejś przecinanie, a to na nauczalniach początek roku ogłaszanie, czy nawet we dniu święta drobnorolnych - warzywo i zwierza małego hodujących. Piali ci tam i przy innych sposobnościach piewcy Oponususa pod niebiosa go wychwalając, aby to jak kropla namolna w umysłach grodzian po wsze czasy zapadła, jaki ci to władca jedyny, wielki zbawca i ostoja prawa.

czytaj więcej »

24.09.2010 13:43

Uroczystości Złotych Godów

W dniu 27 września o godzinie 13.00 w świnoujskim Urzędzie Stanu Cywilnego odbędą się uroczystości Złotych Godów. Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz, w imieniu Prezydenta RP,  odznaczy sześć par Jubilatów Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

czytaj więcej »

24.09.2010 7:22

Będą szczepienia przeciwko grypie

Od kilku lat w Świnoujściu w okresie jesieni prowadzone są bezpłatne szczepienia przeciwko grypie dla osób, które ukończyły 60 r. życia. Również w tym roku takie szczepienia będą prowadzone na terenie szpitala miejskiego.Rozstrzygnięto już przetarg na dostawę szczepionek. Z trzech ofert wybrana została ta firmy ABBOT PRODUCTS Sp. z o.o. z Piaseczna, która zobowiązała się dostarczyć 2200 ampułek szczepionki do 21 września br. Koszt samych szczepionek to 27,5 tys. zł. Szczepienia rozpoczną się na początku października br. O dokładnym terminie szczepień powiadomimy później.

czytaj więcej »

24.09.2010 7:20

Łan tulipanów i krokusów

Wiosną przyszłego roku na Placu Wolności, oprócz krokusów, zakwitnie 22 tys. tulipanów. Do już rosnących tam krokusów dosadzonych zostanie 5 tys. cebul tych wiosennych kwiatów.

czytaj więcej »

23.09.2010 17:36

Uroczyste ślubowanie na ORP „LUBLIN”

W dniu 23 września, na pokładzie okrętu ORP „LUBLIN” z 8. Flotylli Obrony Wybrzeża odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych. Siedemdziesięcioro dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marynarki Wojennej RP w Świnoujściu przysięgało sumiennie się uczyć oraz dbać o dobre imię szkoły i klasy.

czytaj więcej »

23.09.2010 17:13

Uchwała w sprawie opłat za przedszkola

Wczoraj ( 22 bm.) w Dzienniku Urzędowym Województwa Zachodniopomorskiego opublikowana została uchwała Rady Miasta Świnoujście w sprawie opłat za świadczenia udzielane przez przedszkola publiczne.

czytaj więcej »

23.09.2010 16:47

“Bajkowe igraszki” w bibliotece

W najbliższy poniedziałek (27 bm.) o godz. 11.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Piłsudskiego 15 odbędzie się przedstawienie pt.” Bajkowe igraszki” w wykonaniu aktorów Teatru Polskiego ze Szczecina. Wstęp wolny.

czytaj więcej »

23.09.2010 15:48

Nominacje wręczone

W środę (22 bm.) na placu przy Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu odbyła się uroczystość objęcia stanowiska Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej przez kpt. Piotra Osińskiego dotychczasowego zastępcy dowódcy JRG PSP w Świnoujściu oraz na stanowisko Zastępcy Dowódcy JRG przez mł. kpt Leszka Labisia dotychczasowego Dyżurnego Operacyjnego Rejonu. Akty Nominacji wręczył Komendant Miejski PSP w Świnoujściu bryg. Witold Kalisz.

czytaj więcej »

23.09.2010 7:38

Płot niezgodnie z prawem?

W czasie ostatniej wizycie na terenie ogrodów działkowych pracownika Zachodnio-Pomorskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych, Terenowego Oddziału w Kamień Pomorski, wyszło na jaw, że Zarząd Ogrodów Działkowych „Nad Zalewem” wybudował ogrodzenie w sąsiedztwie wałów przeciwpowodziowych niezgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami. Do takiej sytuacji prawdopodobnie by nie doszło, gdyby zarząd przed podjęciem decyzji o budowie ogrodzenia i wydatkowaniu działkowych funduszy dokonał stosownych uzgodnień z zarządem melioracji. Teraz płot trzeba będzie rozebrać i na to pójdą kolejne fundusze.

czytaj więcej »

23.09.2010 7:33

Goście z Serbii w ZSP w Wolinie

(Wolin) Kilkudziesięciu uczniów z Technikum Gastronomiczno-Turystycznego w serbskim mieście Čačak wraz z nauczycielami, dyrektorem szkoły, burmistrzem Čačak i innymi osobami towarzyszącymi, odwiedziło koleżanki i kolegów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Wolinie.

czytaj więcej »

22.09.2010 19:01

Flota przegrała już w 5 minucie

Podczas dzisiejszego meczu rozgrywanego na świnoujskim stadionie miejscowa MKS Flota przegrała 0:1 (0:1) mecz w ramach eliminacji o Puchar Polski z grającą w ekstralidze Jagielonią Białystok.

czytaj więcej »

22.09.2010 15:26

Falochron przebudowywany

U stóp wieży dyspozycyjnej świnoujskiego Kapitanatu Portu przy ul. Ku Morzu na Warszowie odbyła się dzisiaj plenerowa konferencja prasowa dotycząca przebudowy falochrony wschodniego w Świnoujściu, który niedługo już stanie się falochronem środkowym wobec trwającej budowy nowego falochrony osłonowego związanego z inwestycją terminalu LNG .

czytaj więcej »

22.09.2010 10:49

Pochód kibiców

Dzisiaj o godz. 9.30 ulicami Świnoujścia przeszedł „pochód”:10 samochodów policyjnych i żandarmerii, zwarty kordon policji otaczający grupę około 100 osób – kibiców Jagiellonii Białystok, którzy idąc od promu ul. Chrobrego od czasu do czasu wznosili bliżej nieokreślone grupowe okrzyki.

czytaj więcej »

22.09.2010 10:23

Konferencja w sprawie falochronu wschodniego

Dziś o godzinie 11.00, w pobliżu falochronu wschodniego w Świnoujściu odbędzie się plenerowa konferencja prasowa, poświęcona jego przebudowie. Zostanie na niej przedstawiony zakres, przebieg i stan zaawansowania prac, a także rys historyczny budowli.

czytaj więcej »

22.09.2010 9:40

Realizacja budowy terminalu LNG w Świnoujściu

Zgodnie z harmonogramem, spółka Polskie LNG S.A. (PLNG) przekazała wykonawcy – konsorcjum SAIPEM-TECHINT-PBG – teren pod budowę terminalu gazu skroplonego (LNG) w Świnoujściu. Szczegółowy harmonogram realizacji przedsięwzięcia zakłada oddanie obiektu do eksploatacji w terminie do 30 czerwca 2014 roku.

czytaj więcej »

22.09.2010 7:30

Warsztaty dla rodziców i opiekunów dzieci

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Świnoujściu zaprasza rodziców i opiekunów dzieci na bezpłatne warsztaty ,które pomogą poznać  złożoność procesu wychowawczego realizowanego w rodzinie. 

czytaj więcej »

22.09.2010 7:28

Rodzice przedszkolaków, bądźcie rozsądni

Uchyleniem przez Wojewódzki Sąd Administracyjny uchwały Rady Miasta w sprawie opłat za świadczenia udzielane przez przedszkola publiczne wywołało spore poruszenie wśród głównych zainteresowwanch- rodziców przedszkolaków. Obok osób, które uważają, że roztrzygnięcie jest dla nich korzystne i deklarują podjęcie starań o zwrot opłat, są także rodzice, którzy twierdzą, że przez wymuszoną zmianę przepisów i konieczność podjęcia nowej uchwały ich dzieci zostaną pozbawione zajęć dodatkowych takich jak np. rytmika, język angielski, czy niemiecki.

czytaj więcej »

21.09.2010 15:31

Dzień patrona w „Mieszku”

Wymarszem spod budynku szkoły przy ul. Niedziałkowskiego 2 rozpoczęły się dziś uroczyste obchody Dnia Patrona Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi im. Mieszka I.

czytaj więcej »

21.09.2010 14:49

Komunikat Społecznego Komitetu budowy pomnika "Orła Białego"

Szanowni Kibice, Dnia 22 września 2010 o godz. 15.30 na Stadionie Miejskim odbędzie się mecz piłki nożnej pomiędzy MKS „Flota" Świnoujście, a MKS Jagielonią Białystok. Zanim oddamy się emocjom związanym z meczem, chcę Państwu ogłosić komunikat z prośbą o przychylne jego potraktowanie.

czytaj więcej »

21.09.2010 12:06

Świnoujście w kampanii promocyjnej Radia Zet

 Radio Zet - jedna z największych rozgłośni radiowych w Polsce, w ramach najnowszej kampanii promocyjnej, przygotowała trzy spoty reklamowe,które pojawiać się będą w ogólnopolskich mediach publicznych i komercyjnych. Jeden ze spotów nawiązuje do Świnoujścia.Występuje w nim grupa młodych Japończyków zmierzających właśnie do wyspiarskiego miasta.

czytaj więcej »

21.09.2010 9:34

Trasa Gazociągu Północnego zostanie zmieniona?

Polska zażądała od Komisji Europejskiej by wobec inwestorów Nord Stream podjąć działania mające na celu zmuszenie ich do zmiany trasy gazociągu – taką informację podał "Kommierstant", powołując się na słowa rosyjskiego premiera.

czytaj więcej »

21.09.2010 8:36

Nadzwyczajna LXXV Sesja Rady Miasta Świnoujście V kadencji

W środę (22 bm.) o godz.14.00 w sali konferencyjnej nr 1 Urzędu Miasta odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Miasta Świnoujście. Porządek obrad przewiduje podjęcie uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie uchwalenia budżetu miasta Świnoujście na rok 2010.

czytaj więcej »

21.09.2010 8:32

Odwiedziny piątoklasistów w świnoujskiej Komendzie

Gośćmi Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu byli wczoraj uczniowie V klasy ze Szkoły Podstawowej Nr 6. Dzieci zapoznały się między innymi z policyjnym wyposażeniem jednostki, a także otrzymały kolorowe odblaski.

czytaj więcej »
« Poprzednia  | 1  |  ...  |  315  | 316  |  317  |  ...  |  426  |  Następna »   
SKONTI

Do wynajęcia na dłużej lokal biurowy

28,5 m2 I p., w pasażu "Centrum"

wejście na wprost schodów,

tel. 601 779 254

WYSPIARZ niebieski