WYSPIARZ niebieski
WYNIKI WYSZUKIWANIA

Szukana fraza:  |  Wyniki: 9451 - 9480 z 16709

25.06.2012 7:50

Taksówkarze o rondach

Zmiany w ruchu drogowym na terenie miasta szeroko komentowane są nie tylko przez kierowców, ale także osoby poruszające się pieszo. Kierowcy zapytani o opinię na temat rond w centrum miasta podkreślają jedno. Ronda są za ciasne. Wychodząc z założenia, że Przytaczamy rozmowy przeprowadzone z kilkoma świnoujskimi taksówkarzami, którzy są najczęstszymi użytkownikami ulic.

czytaj więcej »

25.06.2012 7:46

XXV regaty „Dni Morza 2012”

24 bm. wręczeniem nagród zakończyły się dwudniowe zmagania żeglarzy z zachodniopomorskiego w których udział wzięło 29 jachtów, w tym 9 ze świnoujskich klubów. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali cenne nagrody rzeczowe. Podajemy zajęte miejsca przez świnoujścian.

czytaj więcej »

25.06.2012 7:39

Kasztanowiec do wycięcia

Przed kilku laty pisaliśmy o nadmiernej przycince drzew w Świnoujściu graniczącej często z ogłowieniem. Pierwsze efekty tej „dbałości o drzewa inaczej” można już zobaczyć na rogu ulic Paderewskiego i Chopina. Z kasztanowca odłamał się tzw. „wilk”, czyli gałąź - odrost wyrastająca prosto z pnia, a nie z konaru jak to jest w naturze. Drzewo praktycznie zostało już łyse i trzeba je wyciąć

czytaj więcej »

25.06.2012 7:17

Absolutorium dla burmistrza

(Międzyzdroje) W najbliższy wtorek 26 czerwca w sali konferencyjnej urzędu odbędzie się kolejna sesja Rady Miejskiej w Międzyzdrojach. Głównym punktem porządku obrad jest udzielenie absolutorium za 2011 r. burmistrzowi Leszkowi Doroszowi.

czytaj więcej »

25.06.2012 7:14

47. festiwal zainaugurowany

(Międzyzdroje) Od niedzieli 24. czerwca do piątku 29. czerwca potrwa 47 Międzynarodowy Festiwal Pieśni Chóralnej. Wczoraj w szczelnie wypełnionej słuchaczami sali Międzynarodowego Domu Kultury odbył się koncert inauguracyjny. Wystąpili w nim wrocławscy kameraliści Cantores Minores Wratislavienses (na zdjęciach) pod dyrekcją Piotra Karpety.

czytaj więcej »

24.06.2012 19:04

Plażowy pokaz mody

(Heringsdorf) W ramach Usedom Baltic Fashion na plaży tuż przy molo w Heringsdorfie odbył się dzisiaj pokaz mody z cyklu „BRIDGE OF FASHION”. Pokaz przygotowany przez kreatorów z różnych krajów europejskich prezentowano w strefie kibica prowadzonej przez telewizję ZDF na potrzeby EURO 2012.

czytaj więcej »

24.06.2012 14:08

Zbigniew Pomieczyński wiceprezesem ZW PSL

W imieniu Prezydium Zarządu Wojewódzkiego Polskiego Stronnictwa Ludowego informujemy, że w sobotę, 23.06.21012, podczas posiedzenia Prezydium kol. Zbigniew Pomieczyński został powołany na stanowisko wiceprezesa Zarządu Wojewódzkiego naszej partii.

czytaj więcej »

24.06.2012 10:54

Działkowcy protestują

Świnoujscy działkowcy wraz z innymi w Polsce rozpoczęli protest. Oflagowali wejścia do ogrodów zaznaczając w ten sposób swój czynny w nim udział. Działkowcy obawiają się podniesienia opłat za korzystanie z ogródków, a nawet utraty swoich działek. Obawy wynikają z zaskarżenia do Trybunału Konstytucyjnego ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych, dzięki której mogą od wielu lat korzystać z działek, które co prawda nie są ich własnością, ale poprze zasiedzenie traktują je jak swoje.

czytaj więcej »

24.06.2012 9:21

Od dziś chóralne święto

(Międzyzdroje) W dniach 24.06 - 29.06 odbędzie się 47 Międzynarodowy Festiwal Pieśni Chóralnej. Festiwal ten odbywa się nieprzerwanie od 1966 roku. Organizatorami festiwalu są Polski Związek Chórów i Orkiestr Odział w Szczecinie, Urząd Miasta w Szczecinie, Stowarzyszenie Przyjaciół MFPCH w Międzyzdrojach.

czytaj więcej »

24.06.2012 9:18

Miasto przygotowane do sezonu

W czasie ostatniej sesji zwyczajnej Rady Miasta przedstawiono radnym obszerną informację dotyczącą przygotowania miasta do sezonu letniego. Zebrano w niej dane dotyczące jednostek podlegających prezydentowi miasta, a także z Komendy Miejskiej Policji, Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego, Państwowego Powiatowego Inspektora Weterynaryjnego, Państwowej Straży Pożarnej. Wynika z niego, że już jesteśmy gotowi na przyjęcie sezonowych gości.

czytaj więcej »

24.06.2012 9:09

Spora troć łupem wędkarzy

W cieśninie Świny nieopodal świnoujskiego Kapitanatu Portu wędkarze wyciągnęli w poniedziałek 18 czerwca dużą troć, co zdarza się tutaj bardzo rzadko. Ryba z rodziny łososiowatych ważyła 13,5 kg. Dzięki uprzejmości naszej Czytelniczki dostaliśmy zdjęcie owej pokaźnej troci złowionej w kanale koło Kapitanatu Portu w Świnoujściu. Fot. Halina Chłopek

czytaj więcej »

23.06.2012 23:34

Trwają Dni Wolina

(Wolin) Na tamtejszych błoniach od piątku do jutra czyli do niedzieli 24 czerwca trwają II Dni Wolina. W ramach trzydniowego cyklu imprez odbywają się liczne koncerty zespołów prezentujących różne nurty muzyczne, pokazy , współzawodnictwo sportowe i działania rekreacyjne, a także plener artystyczny, regaty żeglarskie i nieodłączny jarmark.

czytaj więcej »

23.06.2012 22:08

VIII wielobój za nami

Dzisiaj już po raz 8 przedstawiciele miast – okrętów oraz Świnoujścia spotkali się w świnoujskim Porcie Wojennym na Wieloboju Morskim. Reprezentacje Lublina, Gniezna, Krakowa, Poznania, Torunia i Świnoujścia rywalizowały w Turnieju o "Złotą Kotwicę Dowódcy Marynarki Wojennej RP". Gimnazjaliści zmierzyli się w czterech marynarskich konkurencjach: sztafeta z odbijaczem, rzut kołem ratunkowym, walka na bomie i przeciąganie liny. Wśród obecnych w Świnoujściu znamienitych gości imprezy trzeba wymienić Prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego.

czytaj więcej »

23.06.2012 21:54

Na działkach kradną kable

W ostatnim czasie nasiliły się kradzieże na działkach. Zdarza się nawet, że złodzieje okradają po kilka działek w ciągu jednej nocy. Ich łupem są wszelkiego rodzaju kable elektryczne. Kable odcinane są od sprzętów takich jak: kosiarki, pompy, radia, telewizory, lodówki, kuchenki. Złodzieje zgarniają wszelkiego rodzaju przedłużacze. Kable odcinają w taki sposób, że niektóre z urządzeń nie nadają się do użytku.

czytaj więcej »

23.06.2012 8:43

V ROCZNICA „INAUGURACJI” sprawy sądowej

Jedyna w swoim rodzaju to „inauguracja”. Mija już pięty rok jak przed Sądem Okręgowym w Szczecinie toczy się proces przeciwko Jolancie K. - byłej kasjerce Urzędu Miasta Świnoujście, która była uprzejma przywłaszczyć sobie duże pieniądze z kasy miasta. Ta sama rocznica wedle oceny prokuratury tyczy także Wiesławy M. - byłej naczelnik Wydziału Księgowości UM, która jakoś nie potrafiła pełnić należycie obowiązków służbowych w związku z „działalnością” kasjerki. Znalazłyby się jeszcze inne osoby w urzędzie i firmach współpracujących , które można byłoby obarczyć winą niedopatrzenia , ale na tych dwóch paniach poprzestano O tych sprawach pisaliśmy wielokrotnie od roku 2004 kiedy to proceder kradzieży odkryto.

czytaj więcej »

23.06.2012 8:40

Stan promów, a zaangażowanie władzy

Od kilku lat systematycznie pisujemy na naszych łamach o fatalnym stanie technicznym kilkudziesięcioletnich promów typu „Karsibór”, a także wciąż niestety pogarszającym się stanie promów „Bielik”. Władza świnoujska wyraźnie jednak problem omijała szerokim łukiem wyraźnie odsuwając go na bok i dopiero od kilku miesięcy przymierzono się do częściowego remontu jednego z sędziwych „Karsiborów”. Zapytaliśmy w tej sprawie o opinię także internautów.

czytaj więcej »

23.06.2012 8:34

Z dawnych kronik grodu – księga III (96)

Czarne ci chmury cięgiem płynęły nad Szmalcbork i Winoujście całe, a to głównie za sprawą rządów sprawowania. Nieszczęściem zaś nieogarniętym była w grodzie wicekasztelanki Bamichy postawa, co to ino bez zmian, wielu nerwy naruszała. Babsko to pomimo czasu upływu nijak niczego się uczyć nie chciało. Nadal uważało, że rozumy wszytkie w sobie nosi, zdań przeciwnych nie uznawała grodzian za idiotów mając, a rozkazy jakie wydawała w mgnieniu ślipia pomieniała na nowe i po chwili znowu inne tak, że dworzanom we łbach się już mieszało o co to babie koniec końców chodzi. Pochlebców swoich zaś Bamicha do zaszczytów wynosiła i cięgiem dobrze im robiła z usty ich pijąc z lubością słowa o swojej wielkości i mądrości niezgłębionej.

czytaj więcej »

22.06.2012 17:25

Błękitna Flaga po raz pierwszy na maszt

(Międzyzdroje) Dzisiaj na promenadzie przy molo nastąpiło oficjalne otwarcie sezonu letniego 2012 i kąpieliska Międzyzdroje. Po raz pierwszy w historii Międzyzdrojów podniesiono też na maszt Błękitną Flagę. Dokonał tego burmistrz Leszek Dorosz wraz z ratownikiem i radnym Mateuszem Bobkiem oraz nastoletnią wczasowiczką.

czytaj więcej »

22.06.2012 16:16

Posłanka o świnoujskim Uzdrowisku

Dzisiaj w świnoujskiej siedzibie PO odbyła się konferencja prasowa poseł Ewy Żmuda – Trzebiatowskiej dotycząca spraw związanych z prywatyzacją Uzdrowiska Świnoujście S.A. (zachowano wypowiedzi oryginalne)

czytaj więcej »

22.06.2012 14:47

Uwaga!Będą  utrudnienia w ruchu  

Informuję Mieszkańców i Gości Miasta, iż od dnia 25 czerwca 2012 roku do dnia 30 czerwca 2012 roku , w związku z przebudową centralnego układu komunikacyjnego, wyłączone z ruchu zostanie skrzyżowanie ulic Plac Wolności i Zaułek Kościelny. Dojazd do ulicy Zaułek Kościelny przebiegać będzie od ulicy Konstytucji 3 Maja. Proszę o rozważną jazdę i przestrzeganie oznakowania pionowego. Za utrudnienia przepraszamy. Robert Karelus rzecznik Prezydenta Miasta

czytaj więcej »

22.06.2012 12:12

ŚWIĘTO MARYNARKI WOJENNEJ W ŚWINOUJŚCIU

W ostatni weekend czerwca marynarze obchodzić będą Święto Marynarki Wojennej. Z tej okazji w sobotę i niedzielę (23 i 24 czerwca) zaplanowane zostały atrakcje rodzinne, uroczystości oraz przedstawienia artystyczne i zawody sportowe. Imprezy zorganizowane przez 8. Flotyllę Obrony Wybrzeża odbywać się będą w Porcie Wojennym oraz na terenie Promenady Nadmorskiej w pobliżu świnoujskiej Muszli Koncertowej.

czytaj więcej »

22.06.2012 11:53

Absolwenci opuścili SP 1

W Szkole Podstawowej nr 1 w Świnoujściu odbyło się dzisiaj zakończenie roku. Mury szkolne uroczyście opuszczali absolwenci szóstych klas. Z tej okazji w obecności władz miasta, rodziców i uczniów szkoły nagrodzono także najlepszych.

czytaj więcej »

22.06.2012 7:42

Uporczywa, często nieskuteczna sprzedaż

Aktualnie Miasto oferuje do sprzedaży 8 nieruchomości położonych głównie w dzielnicy nadmorskiej. Są to nieruchomości przeznaczone pod zabudowę pensjonatową, działalność handlowo-gastronomiczną usługi turystyczno-wypoczynkowo-pensjonatowe i hotelowe, mieszkaniową wielorodzinną i usługową. Największa i najdroższa z nich to działka przy ul. Bałtyckiej, gdzie zaplanowano budowę między innymi hali targowej, do której mieliby przenieść się handlujący w rejonie przejścia granicznego z Ahlbeck i ul. Wojska Polskiego.

czytaj więcej »

22.06.2012 7:31

TVP Szczecin poleca na weekend

22 czerwca (piątek) godz. 17:00 PRZYPŁYW LATA - 1 odc. wakacyjnego cyklu Wakacyjny cotygodniowy program Joanny Klimowskiej-Kronic i Joanny Tryniszewskiej, o tym jak atrakcyjne spędzić wakacje w Szczecinie. Już w pierwszym odcinku o Nocy Kupały na zamkowych dziedzińcach, Piknik nad jeziorem Dąbie, Szczecin Music Fest oraz Musical „HIT”. Nie zabraknie tez konkursu, ale o tym już w programie.

czytaj więcej »

22.06.2012 7:27

Rewelacyjni wykonawcy koncertu włączonego w DNI MORZA

Tego koncertu nie można nie wysłuchać. Odbędzie się on 22 czerwca (piątek) w kościele pw. Chrystusa Króla o godz. 19.00.Już sam program zachęca do jego wysłuchania, a będzie można posłuchać m.in. takich utworów jak : Antoni Vivaldi - koncert „Tampesta di mare”, „Burza na morzu”, Feliks Nowowiejski – introdukcja na temat sekwencji wielkanocnej „Victimae paschali laudes” op.9,7, Grażyna Bacewicz – Kwartet, Georg Philips Teleman – Koncert G – Dur. W koncercie tym wystąpią artyści znani i uznani w kraju i za granicą.

czytaj więcej »

22.06.2012 7:22

Kliknij na Świnoujście, bo warto

Wakacje tuż, tuż. Tym samym ruszyła kolejna edycja Rankingu Miejscowości Nadmorskich portalu www.czasnadmorze.pl. Wszyscy głosujemy oczywiście na Świnoujście! Redaktorzy portalu wybrali 20 miejscowości, które w poprzednich edycjach cieszyły się największą popularnością. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Świnoujście zajęło drugie miejsce, dwa lata temu pierwsze ,pokonując  tak znane miejscowości jak m.in. Jastarnia, Łeba, Sopot, Kołobrzeg, Mielno czy Władysławowo.

czytaj więcej »

22.06.2012 7:10

Odkrycia archeologów na wyspie

(Wolin) Na terenie budowanej w Wolinie mariny podczas ratowniczych badań archeologicznych prowadzonych przez Instytut Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk – Ośrodek Archeologii Średniowiecza Krajów Nadbałtyckich - Oddział w Wolinie. w ostatnim czasie dokonano rewelacyjnych odkryć. Jak nas poinformował Mateusz Łągiewka z Muzeum Regionalnego w Wolinie, pierwszym znaleziskiem jest drewniany posąg prawdopodobnie bóstwa (twarz się niestety nie zachowała) wysokości ok. 1 m pochodzący z XI wieku. Taka jest na razie robocza teza dotycząca znaleziska. Jeżeli okaże się ona prawdziwa, to będzie to bardzo rzadki zabytek.

czytaj więcej »

21.06.2012 20:49

Plan po ośmiu latach

Osiem lat pracował nad miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego miasta Świnoujście obszaru II (teren osiedli mieszkaniowych) szczeciński projektant Tomasz Cykalewicz. Decyzję o przystąpieniu do opracowania tego planu Rada Miasta podjęła w lipcu 2004 r. Projekt planu dwukrotnie wykładany był do publicznego wglądu. Pierwszy raz na przełomie stycznia i lutego 2011 r., drugi raz na przełomie listopada i grudnia tego samego roku. Po każdym wyłożeniu planu do Urzędu Miasta wpływały uwagi do planu od zainteresowanych mieszkańców miasta. Po pierwszym wyłożeniu wpłynęło 160 uwag, po drugim 35. Zdecydowana większość uwag została załatwiona pozytywnie. Po każdym wyłożeniu odbywały się też dyskusje publiczne nad planem. W czwartek 21 czerwca br. projekt planu był przedmiotem sesji nadzwyczajnej Rady Miasta.

czytaj więcej »

21.06.2012 15:39

Rozstrzygnięcie konkursu na plakat

Dzisiaj o godz. 14.00 w gabinecie Prezydenta Miasta miało miejsce wręczenie nagrody dla zwyciężczyni konkursu na plakat kampanii informacyjnej mającej na celu przeciwdziałanie zjawisku żebractwa bezdomnych w naszym mieście. Zwyciężyła Natalia Wierzykowska- Zając, mieszkanka Świnoujścia.

czytaj więcej »

21.06.2012 12:51

VIII WIELOBÓJ MORSKI

W najbliższą sobotę, 23 czerwca, już po raz 8 przedstawiciele miast – okrętów oraz Świnoujścia spotkają się w świnoujskim Porcie Wojennym na Wieloboju Morskim. Reprezentacje Lublina, Gniezna, Krakowa, Poznania, Torunia i Świnoujścia będą rywalizowały w Turnieju o "Złotą Kotwicę Dowódcy Marynarki Wojennej RP". Gimnazjaliści zmierzą się w czterech marynarskich konkurencjach: sztafeta z odbijaczem, rzut kołem ratunkowym, walka na bomie i przeciąganie liny.

czytaj więcej »
« Poprzednia  | 1  |  ...  |  315  | 316  |  317  |  ...  |  557  |  Następna »   
SKONTI
CIROKO
Wulkanizacja

Wydzierżawię lub sprzedam znakomity lokal użytkowy w centrum miasta. Pasaż Centrum od ul. Armii Krajowej, powierzchnia 28,6 m2, pierwsze piętro z wejściem na wprost schodów . telefon 601 77 92 54

Konsultacje okulistyczne

Prof. dr hab. n. med.

Olgierd Palacz

Przyjmuje raz w miesiącu.

Rejestracja w Przychodni Lekarskiej

Tadeusz Czajka

Tel. 91 321 94 44

lekarz medycyny pracy

spec. rehabilitacji kardiologicznej, fizjoterapii i balneologii

M. Krystyna Wasilewska - Zużałek

Świnoujście, ul. Boh. Września 6, wtorki, piątki 18 -19

Międzyzdroje, ul. M. Dąbrowskiej 6 , codzinnie 16 - 17

Rej. tel. 91 328 02 12, 601 87 19 20

CERTYFIKATY KIEROWCÓW, MARYNARZY:

NORWESKIE, DUŃSKIE, MIĘDZYNARODOWE

-badania profilaktyczne, książeczki zdrowia

EKG - choroby  serca, stawów, kręgosłupa

Rejestracja telefoniczna

 

 

Gabinet stomatologiczny

Lek. stom. J. Burzyńska-Kowalska

  • kompleksowe leczenie stomatologiczno-protetyczne, wybielanie zębów, periodentologia, zabiegi z medycyny estetycznej

                Godziny przyjęć

od poniedziałku do czwartku godz. 12:00- 18:00

tel. 91 321 85 70, 604 081 631

Świnoujście, ul. Monte Cassino 2

    

 

GABINET GASTROENTEROLOGICZNY

Anna Popiela-Schiller

Gastroenterolog

Specjalista Chorób Wewnętrznych

Świnoujście, ul. Sikorskiego 2 (obok apteki "Arnika")

Rejestracja telefoniczna

+48 501 070 827

PRYWATNY GABINET ORTOPEDYCZNY

lek. med. Mariusz Dydyk

specjalista ortopeda - traumatolog

Poradnia Rodzinna

ul. Dąbrowskiego 4                      Rejestracja

parter                                       tel. 504 288 846

Konsultacja ortopedyczna dorosłych i dzieci

   USG stawów biodrowych niemowląt,

                 USG narządów ruchu

Ernest Pyrkosz

ORTOPEDA

  • profilaktyka stawów biodrowych u niemowląt
  • wady postawy
  • zespoły bólowe narządów ruchu
  • leczenie zmian zwyrodnieniowych i pourazowych
  • badania medycyny sportowej dzieci i młodzieży

Świnoujście, ul. Piastowska 60

wtorek 17:00- 18:00, piątek 15:30-17:00

Rejestracja telefoniczna 606 387 618

specjalista ginekolog-położnik

Maria Czajkowska

USG 4D położniczo- ginekologiczne

certyfikat USG Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego

przyjmuje prywatnie: wtorek, czwartek od godz. 16:00

ul. Boh. Września 27 (vis a vis przeprawy promowej)

rejestracja telefoniczna: 607 31 00 51

ALERGOLOG

specjalista chorób wewnętrznych

Wiesław Sarapak

testy alergiczne, spirometria

wtorek, czwartek 16:00- 17:30

Gabinet  ul. Wojska Polskiego 4 A-B/ 4c

(Osiedle Platan vis a vis placu zabaw dla dzieci)

tel. 504 230 730

rejestracja telefoniczna 690 431 005

Wydzierżawię lub sprzedam znakomity lokal biurowy o powierzchni 28,6 m2 na

I piętrze z wejściem na wprost schodów w Pasażu "Centrum" (ul. Armii Krajowej 12) .

Wiadomość telefon 601 779 254

STOMATOLOG

Katarzyna Szablewska

przyjęcia prywatne

i w ramach ubezpieczenia NFZ

rejestracja telefoniczna:

 608 198 968

Świnoujście, ul. Piastowska 60

RADCA PRAWNY Dorota Krzemień-Osuch

  • porady prawne, reprezentacja przed sądami,
  • spadki, sąd pracy,
  • obsługa prawna podmiotów gospodarczych (KRS)

 Świnoujście, ul. Armii Krajowej 9/2 (wejście od ul. Monte Cassino - od strony podwórka)

kontakt po uzgodnieniu telefonicznym 

tel. 91 321 93 30, 605 426 340      e-mail: dosuch@uznam.net.pl

Drewno kominkowe i opałowe

tel. 693 399 346, 91 418 82 68

WYSPIARZ niebieski