WYSPIARZ niebieski
WYNIKI WYSZUKIWANIA

Szukana fraza:  |  Wyniki: 9451 - 9480 z 12527

15.08.2010 9:41

Jubileuszowa wystawa Bogumiły Chylińskiej

W sobotę 14 sierpnia w Galerii Art Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu miało miejsce otwarcie wystawy niezwykle urokliwego malarstwa Bogumiły Chylińskiej. Wystawę tę zorganizowano z okazji jubileuszu 30-lecia pracy twórczej malarki.

czytaj więcej »

15.08.2010 9:19

Lokalna Grupa Rybacka utknęła w ministerstwie

Lokalna Grupa Rybacka „Zalew Szczeciński”, to organizacja, której trzon stanowią cztery gminy z obszarów leżących nad Zalewem Szczecińskim – Świnoujście, Międzyzdroje, Stepnica, Wolin. W jej składzie jest ponad 70 członków. Są to m.in.: rybacy, przedsiębiorcy, organizacje społeczne funkcjonujący na terenie tych gmin. Kluczem do rozwinięcia w pełni działalności tej grupy jest uzyskanie dotacji unijnej w wysokości 34,6 mln. zł. na wsparcie różnego rodzaju działań w ramach Programie Operacyjnym „PO RYBY 2007 –2013”. Grupa ta jako jedna z pierwszych w kraju złożyła 26 lutego br. wniosek o dofinansowanie do Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

czytaj więcej »

14.08.2010 21:04

Flota zwycięża w kiepskim meczu

W rozgrywanym na świnoujskim stadionie piłkarskim meczu pierwszej ligi Flota Świnoujście pokonała skromnie 1:0 (0:0) Pogoń Szczecin. W meczu odnotowano 10 kartek żółtych i jedną czerwoną (Marcin Nowak z drużyny gości).

czytaj więcej »

14.08.2010 15:05

Dzisiaj w Jazz Clubie Centrala – koniecznie zobacz !

 Stowarzyszenie Twórców i Producentów Sztuki Artist & artProducers Association zaprasza dzisiaj o godzinie 20.00 do Jazz Clubu Centrala do udziału w niebywałym zdarzeniu artystycznym.

czytaj więcej »

14.08.2010 14:49

Z dawnych kronik grodu – księga III (5)

Duchota jaka nad Winoujściem nastała pomieszała rozumy kilku dworzanom w Szmalcborku. Miast zaniechać letnią porą robót wszelakich, swarów i słów kłamliwych, a jeno skubaniem z talarów Stonki przybyłej z kraju Polo-polo i Germanii się zajmować, pomylenie wielkie ze skwaru co poniektórych naszło.

czytaj więcej »

14.08.2010 9:26

Łobaszewska w Centrali

Tuż po godzinie 21.00 w Jazz Clubie Centrala w wypełnionej do granic możliwości sali odbył się wczoraj znakomity koncert piosenkarki Grażyny Łobaszewskiej. Towarzyszyła Jej pochodząca z Tczewa grupa AJAGORE w składzie: Sławomir Kornas (wokal, gitara), Maciej Kortas (gitara) i Mic

czytaj więcej »

14.08.2010 8:56

Nagrody na WIATRACZKU rozdzielone

W piątek (13 bm.) rozpoczął się w Świnoujściu Festiwal WIATRAK, a w jego ramach odbył się skromny Ogólnopolski Konkurs Piosenki Morskiej dla dzieci do lat 16 „WIATRACZEK 2010”. Uczestniczyło w nim 10 zespołów i solistów.

czytaj więcej »

14.08.2010 8:27

NIEODBYTE SESJE W GMINIE WOLIN

(Wolin) Gmina Wolin razem z 27 innymi gminami należy do Związku Gmin R-XXI, którego celem jest budowa kompleksu do segregacji i utylizacji śmieci z tych gmin w Słajsinie (gmina Nowogard). Podczas końcowego przygotowywania dokumentów aplikujących projekt budowy składowiska śmieci zaszła konieczność aktualizacji i dostosowania statutu Związku R-XXI do nowych potrzeb. W związku z tym wszystkie samorządy gminne (członkowie Związku) muszą w trybie pilnym podjąć uchwały zmieniające statut.

czytaj więcej »

14.08.2010 8:23

CZAS NA MISTRZA IMPROWIZACJI

W sobotnim (14 sierpnia br.) festiwalowym koncercie, w kościele pw. Chrystusa Króla, wystąpi organista - mistrz improwizacji - Tomasz Adam Nowak z Niemiec.

czytaj więcej »

13.08.2010 13:09

Telewizyjny poranek na świnoujskim nabrzeżu

Na świnoujskim Wybrzeżu Władysława IV realizowane było dzisiejsze wydanie porannego programu TVP1 „ Kawa czy herbata” z cyklu „ Wypasione wakacje”.W plenerowym studio, na tle żaglowców przybyłych na Sail Świnoujście 2010, prowadzący program Paulina Chylewska i Robert Brzózka rozmawiali z zaproszonymi gośćmi.

czytaj więcej »

13.08.2010 11:51

Po medale pierwszy, do skarg ostatni

Świnoujski prezydent Janusz Żmurkiewicz (na zdjęciu) po zaszczyty wszelkie staje w pierwszym szeregu. Każdy sukces wypracowany przez świnoujskich urzędników jest przede wszystkim jego zasługą i tak już jest od wielu lat. Jeden z ostatnich przykładów to podniesienie Błękitnej Flagi na świnoujskiej plaży – przy tym prezydent był i pochwały wszystkie osobiście odbierał. W momencie jak pojawiły się bakterie coli, co było równoznaczne ze zdjęciem tejże flagi to prezydenta już przy tym nie było. Wtedy kiedy trzeba za coś negatywnego odpowiadać to „bohaterskiego” prezydenta już nie ma. Zabawy jest z tym co niemiara. W trakcie jednej z ostatnich interwencji telefonicznych u prezydenta w związku z plagą komarów, kobieta która dzwoniła dowiedziała się w sekretariacie, że to nie prezydent odpowiada za plażę, komary i co tam jeszcze, bo za to jest odpowiedzialny zastępca prezydenta i dyrektor OSiR. Jesteśmy natomiast pewni, że jak komary wymrą to będzie to z pewnością zasługa J. Żmurkiewicza.

czytaj więcej »

13.08.2010 6:29

Tomograf i inne szpitalne bolączki

Od dłuższego czasu trwają starania dyrekcji świnoujskiego szpitala o to, aby pozyskać tomograf komputerowy, który poszerzy ofertę usług świadczonych przez szpital. Tomograf miał pojawić się w Świnoujściu pod koniec ubiegłego roku. Nie pojawił się. Kolejny termin to wiosna tego roku. Ten termin też okazał się niemożliwy do zrealizowania. Nie udało się niestety podpisać umowy z kontrahentem, który miał tomograf dostarczyć i obsługiwać go.

czytaj więcej »

13.08.2010 6:27

SZANSA DLA ŚWINOUJSKIEGO PORTU

Autostrady morskie to inaczej bezpośrednie połączenia między dwoma portami, pomiędzy którymi regularnie kursują statki towarowe. Takie połączenia istnieją w Polsce jak do tej pory tylko między Świnoujściem a Ystad i Trelleborgiem oraz pomiędzy Gdańskiem a Rotterdamem. Trasy te w Komisji Europejskiej nie są jeszcze wpisane na listę autostrad morskich. Koncepcja takich autostrad to szansa na zwiększenie udziału transportu morskiego w transporcie europejskim. Poza tym status autostrady morskiej podnosi znaczenie istniejącego połączenia i danego portu.

czytaj więcej »

12.08.2010 18:04

Polsko-niemiecki patrol w Międzyzdrojach

(Międzyzdroje) Kamieńscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszem niemieckiej policji w Wolgaście pełnili służbę w Międzyzdrojach. Międzynarodowy patrol można było spotkać między innymi na promenadzie, gdzie wzbudził ogromne zainteresowanie wśród turystów. Funkcjonariusze poruszali się też radiowozem z wideorejestratorem oraz policyjnym motocyklem po międzyzdrojskich drogach.

czytaj więcej »

12.08.2010 17:59

Odzyskali silnik

Skradziony przed dwoma laty w Szwecji silnik zaburtowy Yamaha 115 do łodzi warty ok. 25.000 zł., odzyskali 11 sierpnia 2010 r. w Łunowie funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej ze świnoujskiej  Placówki SG.

czytaj więcej »

12.08.2010 17:57

WYPŁYWAMY NA SZEROKIE WODY JUŻ W TEN WEEKEND!

Już dziś – czwartek 12 sierpnia – do Świnoujścia przypływają żaglowce: Joanna Saturna, Baltic Beauty, Hansine, Galene, Bryza-H, Baltic Star, Baltic Lady. Jutro – piątek 13 sierpnia - około godziny 10 do świnoujskiego portu będzie wchodził DAR MŁODZIEŻY! Nie przegap, przyjdź na plażę – najlepsze miejscówki z falochronu zachodniego przy „Wiatraku”!

czytaj więcej »

12.08.2010 11:55

Ujawnili podróbki

Odzież z podrobionymi i zastrzeżonymi znakami towarowymi znanych i renomowanych firm o szacunkowej wartości ok. 51.000 złotych ujawnili w Świnoujściu i Międzywodziu funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej z miejscowej Placówki SG. Ich działania wspierał rzeczoznawca.

czytaj więcej »

12.08.2010 11:47

Odzyskano skradzione rowery.

Świnoujscy policjanci odzyskali dwa rowery, skradzione we wtorek przy plaży. Sprawcą okazał się być 51- letni mieszkaniec miasta.Pozostawione przy zejściu na plażę przy ul. Bałtyckiej, dwa rowery turystyczne, stały się łupem dla 51-letniego mieszkańca Świnoujścia.

czytaj więcej »

12.08.2010 0:07

FESTIWAL PIOSENKI MORSKIEJ „WIATRAK” 2010 i Sail Świnoujście

W dniach, 13 – 15 sierpnia po raz szesnasty w Świnoujściu odbędzie się festiwal piosenki morskiej „Wiatrak 2010”. Towarzyszyć mu będzie druga edycja Sail Świnoujście. Dużą atrakcją będzie możliwość zwiedzania Daru Młodzieży, który zacumuje podczas trwania tej imprezy przy Wybrzeżu Władysława IV. Przez wszystkie trzy dni, parę razy dziennie, wszystkie żaglowce pływać będą na pełne morze. Szczegółowy program na naszym portalu w zakładce kultura i sport.

czytaj więcej »

12.08.2010 0:05

Tuż przed rozpoczęciem budowy

Miasto ogłosiło przetarg na docieplenie budynku Przedszkola Miejskiego nr 5 przy ul. Witosa nr 7. Termin składania ofert mija 16 sierpnia br. 18 sierpnia natomiast mija czas składania ofert w przetargu na opracowanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej dla zadania p.n.: „Przebudowa ulic Hołdu Pruskiego, kard. S. Wyszyńskiego i Monte Cassino w Świnoujściu”.

czytaj więcej »

12.08.2010 0:01

„Kwiat Pustyni” ozdobą pokazu

Podczas środowego pokazu mody w hotelu DAS AHLBECK w Ahlbecku, autorstwa polskiej projektantki mody Magdaleny Buchałow ozdobą była jej najnowsza kolekcja nosząca nazwę „KWIAT PUSTYNI”. Nowa kolekcja była szyta jeszcze do godziny 24 nocy poprzedzającej pokaz.

czytaj więcej »

11.08.2010 14:55

13 sierpnia Wydział Komunikacji nieczynny

W najbliższy piątek, 13 sierpnia br., Wydział Komunikacji  Urzędu Miasta Świnoujście będzie nieczynny ze względu na prace związane z wymianą sprzętu informatycznego.

czytaj więcej »

11.08.2010 13:04

Woda w Międzyzdrojach już czysta

(Międzyzdroje) Po przebadaniu kolejnej partii próbek wody pobranych z kąpieliska w Międzyzdrojach dyrektor Sanepidu w Kamieniu Pomorskim wydał dziś decyzję o cofnięciu zakazu kąpieli obowiązującego od 7 sierpnia. Obecnie zatem bakteria coli już nie zagraża i można się kąpać na całej długości międzyzdrojskiego kąpieliska.

czytaj więcej »

11.08.2010 10:39

Zmiana miejsca realizacji programu „Kawa czy herbata”

Plenerowe studio programu „Kawa czy herbata”, który będzie nagrywany w Świnoujściu w najbliższy piątek, będzie znajdowało się nie jak pierwotnie planowano na plaży, ale na WYBRZEŻU WŁADYSŁAWA IV w okolicach przeprawy promowej ( przy SAIL ŚWINOUJŚCIE). Realizatorzy bardzo liczą na obecność jak największej liczby mieszkańców i turystów na planie. Przypominamy: star o godz. 6.00.

czytaj więcej »

11.08.2010 7:28

Pokaz mody w hotelu Das Ahlbeck

Dzisiaj o godznie 17, 18 i 21 odbędą się pokazy mody w hotelu DAS AHLBECK w pobliskim niemieckim Ahlbecku. Będą to kolekcje strojów przygotowane przez polską projektantkę mody Magdalenę Buchałow (na zdjęciu) , która ma swój sklep w tym właśnie hotelu. O godzinie 21.00 odbędzie się pokaz najnowszej kolekcji projektantki. Przypomnijmy, że M. Buchałow jest laureatką Heringsdorf Goes Fashion.

czytaj więcej »

11.08.2010 7:23

W Centrali wystąpi Grażyna Łobaszewska

Pojutrze (piątek 13.08) o godzinie 21.00 w Jazz Clubie Centrala odbędzie się koncert Grażyny Łobaszewskiej. Piosenkarce towarzyszyć będzie pochodząca z Tczewa AJAGORE w składzie: Sławomir Kornas (wokal, gitara), Maciej Kortas (gitara), Michał Szczeblewski (perkusja) i Zdzisław Kalinowski (instrumenty klawiszowe).

czytaj więcej »

10.08.2010 16:54

Śladami Funduszy Europejskich po Polsce

Do 15 listopada 2010 r. można nadsyłać zgłoszenia do udziału w konkursie „Śladami Funduszy Europejskich po Polsce”. Konkurs, objęty patronatem Minister Rozwoju Regionalnego, skierowany jest do wszystkich, którzy mają pomysł na ciekawą trasę turystyczną - śladami Funduszy Europejskich.

czytaj więcej »

10.08.2010 8:54

JUBILEUSZ "IZBY"

Jan "Izba" Izbiński świnoujski gitarzysta, bluesmanem, wokalista. Krzysztof Sadowski kiedyś nazwał Izbę "białym murzynem polskiego bluesa". Swoją pozycję na scenie zawdzięcza własnej pracy. Każdy jego koncert pozostawia u widza niezatarty ślad. Zadebiutował w roku 1970 na Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych w Lublinie. Współpracował z wieloma polskimi zespołami, nie tylko jazzowymi. Koncertował m.in. z Ewą Urygą, Wojciechem Karolakiem, Zbigniewem Namysłowskim, Tomaszem Stańko, Michałem Urbaniakiem oraz big bandami: Jonesa, Woody Hermanna. Współpracował z zespołami takimi jak Sami Swoi, Recydywa, After Blues, Brekout, czy Trubadurzy. Zebrał wiele prestiżowych nagród na festiwalach.

czytaj więcej »

10.08.2010 5:01

„Niekontrolowany wylęg” komarów już pod kontrolą?

(Świnoujście, Międzyzdroje) Od połowy ubiegłego tygodnia pojawiła się niespotykana od dawna, ogromna ilość małych, wyjątkowo zjadliwych komarów. Jak nam powiedziano w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Środowiska UM Świnoujście plaga komarów pojawiła się w mieście w wyniku „niekontrolowanego wylęgu”. Zastępca naczelnika tegoż wydziału, Grażyna Melerska twierdziła, że winne są warunki pogodowe, a miasto odpowiada jedynie za odkomarzanie terenów komunalnych.

czytaj więcej »

10.08.2010 4:54

KARSIBORSKI PIKNIK

W miniony piątek (6.08) mieszkańcy Karsiboru i wczasowicze bawili się wyśmienicie na pikniku zorganizowanym przez tamtejszą filię MDK, Radę Sołecką, którym dzielnie sekundowali (pod względem organizacyjnym) członkowie karsiborskiej Ochotniczej Straży Pożarnej.

czytaj więcej »
« Poprzednia  | 1  |  ...  |  315  | 316  |  317  |  ...  |  418  |  Następna »   
SKONTI

Do wynajęcia na dłużej lokal biurowy

28,5 m2 I p., w pasażu "Centrum"

wejście na wprost schodów,

tel. 601 779 254

WYSPIARZ niebieski