WYSPIARZ niebieski
WYNIKI WYSZUKIWANIA

Szukana fraza:  |  Wyniki: 9451 - 9480 z 18081

09.01.2013 12:49

Okręt RP pod patronatem miasta Świnoujście

ORP „Kontradmirał Xawery Czernicki” – polski okręt dowodzenia stanie na czele NATO-wskiego Zespołu Sił Obrony Przeciwminowej. Tuż przed wypłynięciem z portu w kolejną misję pokojową zostanie objęty honorowym patronatem Miasta Świnoujście. Od tej chwili w każdym porcie, do którego zawinie, na prawym noku rei jednostki będzie powiewała flaga Świnoujścia.

czytaj więcej »

09.01.2013 12:39

Aukcja serduszek

Drugi raz, świnoujski sztab WOŚP wystawia na aukcje 2 serduszka złote wykonane ze złomu złota, które mieszkańcy przekazali do szkatuły sztabowej. Serca przedstawiają krople krwi, symbolu życia, ale też bezcennego daru jakim jest pomoc każdego z nas zaangażowanego w pomoc drugiemu człowiekowi.

czytaj więcej »

09.01.2013 6:15

Naga prawda o szpitalnych pensjach

Krążą różne legendy na temat wynagrodzeń w świnoujskim szpitalu, którego sytuacja finansowa jak powszechnie wiadomo jest wręcz fatalna. Placówka ta została zmodernizowana za kilkadziesiąt milionów złotych. Niestety w ślad za tym, tak jak i za totalnym brakiem przez kilka lat nadzoru władz miasta nad tą placówką ( to zasługa prezydenta Janusza Żmurkiewicza i jego poprzedniego zastępcy Leona R. Kowalskiego), narastało jej zadłużenie , które obecnie sięga około 15 mln zł. Jednym z najpoważniejszych z kolei składników powstania tego zadłużenia były płace nad którymi wydaje się nikt przez kilka lat nie panował. Na temat poborów pracowników szpitala pisaliśmy parokrotnie. Informacje jednak były dość ogólnikowe, gdyż pomimo tego, że placówka należy do Miasta i jego mieszkańców to dyrekcje szpitala zawsze zasłaniały się niezrozumiałą formułką „tajemnica handlowa” lub „ochrona danych osobowych” . Teraz uzyskaliśmy nieco więcej informacji.

czytaj więcej »

09.01.2013 6:12

Połączone komisje z bogatym programem

(Międzyzdroje) Na 10 stycznia zaplanowano posiedzenie połączonych komisji Rady Miejskiej w Międzyzdrojach. Zanosi się ono na dość burzliwe i długotrwałe z uwagi na niezwykle istotne punkty porządku obrad. Radni mają debatować nad przyszłością ukończonego niedawno Portu Jachtowego w Wapnicy. Ma być podjęta, wypracowana wspólnie z władzami Gminy decyzja czy przeprowadzić konkurs, czy też przetarg na administrowanie portem jachtowym.

czytaj więcej »

09.01.2013 6:10

Terminy tegorocznych sesji

Jeszcze podczas grudniowej sesji Rady Miasta Świnoujście w głosowaniu ustalono harmonogram sesji Rady w 2013 roku. Przewidziano 11. zwyczajnych roboczych sesji i 1. sesję uroczystą w dniu święta narodowego – 11 listopada. Pozostałe planowe sesje z przerwą wakacyjną w lipcu mają się odbyć : 17 stycznia , 28 lutego, 28 marca , 25 kwietnia , 23 maja , 27 czerwca , 29 sierpnia, 26 września, 31 października, 11 listopada (uroczysta), 28 listopada i 19 grudnia. W zależności od potrzeb i wagi tematów w trakcie roku w dowolnych terminach mogą być zwoływane nadzwyczajne sesje Rady.

czytaj więcej »

09.01.2013 6:05

Błękitna Flaga dla kąpielisk i marin na sezon 2013

Rozpoczął się nabór wniosków aplikacyjnych do otrzymania międzynarodowego wyróżnienia Blue Flag (Błękitna Flaga) na sezon 2013. Jest to najbardziej popularne i najbardziej cenione wyróżnienie dla kąpielisk i marin. Obecnie certyfikat ten posiada 3850 obiektów w 46 krajach na Całym Świecie. W Polsce w ostatnich latach wyróżnienie to cieszy się także coraz większym zainteresowaniem.

czytaj więcej »

08.01.2013 14:31

Ruszają  Trytony

Rusza kolejna już edycja Nagrody Prezydenta Miasta Świnoujście. Statuetka TRYTON 2012 przyznawana jest za wybitne osiągnięcia wpływające na społeczno-kulturalną i gospodarczą aktywizację Miasta, poprawę jego wizerunku, stanu bezpieczeństwa oraz promocję. Swoich kandydatów zgłaszają członkowie Kapituły oraz mieszkańcy Świnoujścia.

czytaj więcej »

08.01.2013 13:18

Książki Mrożka i Wołoszańskiego na aukcji Orkiestry

Pewnego rodzaju atrakcja czeka uczestników czwartego już Balu Charytatywnego , który odbędzie się w ramach tegorocznej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w gościnnych salach hotelu Interferie Medical Spa.W ramach prowadzonej licytacji będzie można stać się właścicielem trzech wyjątkowych książek. Te książki to: Tango -  autorstwa Sławomira Mrożka oraz Tajemnica twierdzy szyfrów, a także   Wojna, miłość i zdrada Bogusława Wołoszańskiego. Wyjątkowość tych książek polega na tym , że są one opatrzone autografami ich autorów

czytaj więcej »

08.01.2013 11:36

W MIĘDZYZDROJACH ODBĘDĄ SIĘ 3 OGÓLNOPOLSKIE IMPREZY ZAPAŚNICZE

(Międzyzdroje) W listopadzie 2012 roku informowaliśmy, że Uczniowski Klub Sportowy GIMSPORT w Międzyzdrojach będzie organizatorem 2 dużych ogólnopolskich imprez zapaśniczych w 2013 roku. Działacze UKS GIMSPORT podjęli się kolejnego trudnego wyzwania, organizacji trzeciej ważnej imprezy zapaśniczej.

czytaj więcej »

08.01.2013 11:25

Ciąg dalszy sprawy Beaty K. w lutym br.

Nie odbył się zaplanowany na dzisiaj drugi dzień procesu przeciwko Beacie K., co jest wynikiem pierwszego dnia. Otóż zaplanowane na wczoraj (7.01) i dzisiaj składanie wyjaśnień przez Beatę K. po prostu się nie odbyło albowiem oskarżona nie przyznała się do winy i odmówiła składania wyjaśnień. W związku z tym sędzia przesłuchała oskarżycieli posiłkowych i na tym sąd zakończył pierwsze posiedzenie. W następnym wyznaczonym terminie, a będzie to w dniach 11 – 14 lutego br. sąd zaplanował przesłuchania świadków.

czytaj więcej »

08.01.2013 11:11

W 20. rocznicę największej morskiej tragedii

W dniu 14. stycznia 2013 roku, o godzinie 11.59 ,sygnałem " Słuchajcie wszyscy" ,w Świnoujściu rozpoczną się uroczystości odsłonięcia tablicy  upamiętniającej 20. rocznicę zatonięcia promu M/F Jan Heweliusz. Punktualnie w południe rozlegną się dźwięki kurantów oraz syren okrętów i statków.

czytaj więcej »

08.01.2013 7:23

Prawie 100 milionów złotych dofinansowania dla projektu budowy terminalu LNG

Zwiększeniu uległa kwota dofinansowania projektu budowy terminalu LNG w Świnoujściu z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ). Maksymalne dofinansowanie wzrosło z 456 mln PLN do 551,8 mln PLN. Stanowi to potwierdzenie właściwego sposobu wydatkowania dotychczas przyznanych środków oraz jest istotną przesłanką do obniżenia taryfy.

czytaj więcej »

08.01.2013 7:18

Kropla Życia dla WOŚP

Od 2 do 18 stycznia br. Harcerski Klub HDK „Kropla Życia” po raz trzeci prowadzi akcję poboru krwi na rzecz WOŚP. Jak nas poinformował hm. Marek Niewiarowski do 7 stycznia krew oddało 40 krwiodawców. Są nimi członkowie ZHP, stali krwiodawcy ze Świnoujścia, jak również pełnoletnia młodzież w wieku szkolnym, która krew oddaje po raz pierwszy.

czytaj więcej »

08.01.2013 7:16

Proces się rozpoczął

W poniedziałek 7 stycznia rozpoczął się w świnoujskim Sądzie Rejonowym proces przeciwko Beacie K. , która stawiła się przed obliczem sądu. Kobieta podawała się za radczynię prawną nie mając aplikacji radcowskiej ani adwokackiej, naciągała ludzi na branie dla niej kredytów, których nie spłacała. Obiecywała za pieniądze załatwiać także różne sprawy. Wszystko to odbywało się w latach 2006 - 2010.

czytaj więcej »

07.01.2013 16:07

Spektakl dla dzieci

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu ma przyjemność zaprosić dzieci i dorosłych na uroczy spektakl, przygotowany przez artystów scen szczecińskich, pt. „PCHŁA SZACHRAJKA I JEJ GOŚCIE”.

czytaj więcej »

07.01.2013 16:02

Nowy wykonawca na stadionie OSiR

Świnoujska firma Stawal kontynuuje budowę zadaszenia na części trybun oraz budynku technicznego na miejskim stadionie. Termin zakończenia prac wyznaczono na koniec lipca tego roku. Pierwotny wykonawca firma Budchem zbankrutował i miasto rozwiązało z nim umowę. Po inwentaryzacji placu budowy oszacowano, że zaplanowane prace wykonane są w ok. 60 procentach. Kolejnego wykonawcę wybrano w drugim przetargu. Za dokończenie inwestycji Stawal zaoferowała cenę 1,97 mln złotych.

czytaj więcej »

07.01.2013 11:06

Komu mają służyć te kłamstwa?

W dniu 4. stycznia bieżącego roku na jednym z miejskich portali internetowych ukazał się artykuł anonimowego autora pt. „Lars Pteresen nie unika rozmów w sprawie Linii Europejskiej. Odnosi się on do rzekomej wypowiedzi Prezydenta Świnoujścia, podczas grudniowej sesji Rady Miasta, w której -  według autora artykułu - zarzuca on burmistrzowi Heringsdorfu brak woli współpracy przy utrzymaniu funkcjonującego na wyspie Uznam transgranicznego połączenia autobusowego. Burmistrz Petersen poczuł się dotknięty tym faktem, czemu wyraz dał w udzielonym portalowi wywiadzie.

czytaj więcej »

07.01.2013 9:37

Królewski bieg i królewska zabawa

W południe 06. stycznia 2013 na promenadzie w Świnoujściu pojawili się Trzej Królowie Kacper, Melchior i Baltazar, wzięli oni udział w akurat trwającym biegu. Otóż w aurze wiosennej rozegrany został pierwszy tegoroczny bieg z kalendarza Klubu Biegacza Jogging. Bieg ten zaliczany jest do klasyfikacji Międzynarodowej Ligi Biegowej. Na starcie stanęło pół setki zawodników, którzy pokonali trasę promenada - plaża na dystansie do wyboru 10km, 6,8km lub 3,6km.

czytaj więcej »

07.01.2013 9:29

Dobry występ „Prawobrzeża” na turnieju w Ahlbecku

Drużyna „Prawobrzeża” Świnoujście  6 stycznia rozpoczęła swoje przygotowania do rundy wiosennej. Przygotowania rozpoczęły się turniejem halowym który odbył się w Ahlbecku. Nasza drużyna rywalizowała z dwoma miejscowymi zespołami z SV Eintracht Ahlbeck, SG Karlsburg/Züssow, FC Insel Usedom, FC Insel Usedom II, SV Neukirchen oraz polskim „Pomorzaninem” Przybiernów. Zawodnicy UKS zajęli czwarte miejsce ulegając w walce o finał SG Karlsburg/Züssow. 

czytaj więcej »

07.01.2013 9:25

Świnoujście na TOP-ie

Związek Powiatów Polskich ogłosił wyniki Rankingu TOP 10 na najlepsze polskie samorządy 2012 roku. Tytuł Laureata Rankingu Polskich Miast oraz możliwość używania przez 2013 rok specjalnego logotypu, jako jedyne w województwie zachodniopomorskim, zdobyło Świnoujście.  

czytaj więcej »

07.01.2013 9:07

Nowy piłkarz Floty

Maciej Mysiak został nowym piłkarzem Floty Świnoujście. To piłkarz, który może grać głównie jako defensywny pomocnik lub stoper. 29-letni piłkarz ostatnio występował w Warcie Poznań. Wcześniej pochodzący z Radziszewa 29-letni zawodnik grał m.in. w Pogoni Szczecin, GKS Bełchatów oraz Wiśle Kraków. Krzysztof Dziedzic, rzecznik prasowy MKS Flota

czytaj więcej »

07.01.2013 7:15

Dwudniowa rozprawa

Na 10 grudnia br. była pierwotnie wyznaczona pierwsza rozprawa przeciwko Beacie K. działającej w sferze prawniczej najsłynniejsza w ostatnim okresie wyspiarskiej oszustce -nie odbyła się w wyznaczonym terminie. Sąd przyjął nagłe usprawiedliwienie nieobecności Beaty K. i wyznaczył termin następnej rozprawy na poniedziałek 7 stycznia 2013 r. Jak się dowiedzieliśmy druga część rozprawy została zaplanowana na następny dzień, czyli wtorek 8 stycznia.

czytaj więcej »

07.01.2013 7:14

Świetlice na tych samych zasadach

Nowelizacją ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej Sejm zdecydował, że świetlice środowiskowe będą mogły działać na dotychczasowych zasadach przez kolejne dwa lata. Ustawa weszła w życie z początkiem 2012 r. i pierwotnie przewidywała roczny okres przejściowy dla świetlic socjoterapeutycznych dotyczący przystosowania ich do nowych przepisów.

czytaj więcej »

06.01.2013 18:41

Kolędy i pastorałki w Przytorze

W sobotę 5 stycznia br. w filii Miejskiego Domu Kultury w Przytorze dzieci i młodzież z tej dzielnicy wystąpiły z ciekawą propozycją kolęd i pastorałek. Wykonawcy to uczestnicy zajęć w kołach zainteresowań w filii oraz śpiewający w Scholi misyjnej w Przytorze.

czytaj więcej »

06.01.2013 9:55

WOŚP MIĘDZYZDROJE

(Międzyzdroje) Tutaj wszelkie imprezy orkiestralne mają miejsce w dniu XXI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się w niedzielę 13 stycznia. Międzyzdroje graja wspólnie z Wolinem, a sztab będzie działał w Międzynarodowym Domu kultury.

czytaj więcej »

06.01.2013 9:46

XXI FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY W WOLINIE

(Wolin) Wielki XXI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę 13 stycznia. Tak jak już od kilku lat wolińska Orkiestra zagra w ramach sztabu WOŚP jaki funkcjonuje w Międzyzdrojach

czytaj więcej »

06.01.2013 9:42

O opłatach cmentarnych i nie tylko

W tym roku zaplanowano wyższe dochody z tytułu opłat za usługi cmentarne. Jednocześnie do naszej redakcji napływają uwagi i różnego tupu spostrzeżenia dotyczące funkcjonowania i spraw porządkowych świnoujskiego cmentarza komunalnego. Sporo krytycznych uwag zgłoszono też pod adresem firmy zarządzającej cmentarzem, które to uwagi przekazaliśmy do Urzędu Miasta i otrzymaliśmy obszerne wyjaśnienia od rzecznika prasowego prezydenta.

czytaj więcej »

06.01.2013 9:40

Konkurs rozstrzygnięty

(Międzyzdroje) Rozstrzygnięty został otwarty konkurs ofert na organizację i świadczenie usług opiekuńczych dla zamieszkujących na terenie Gminy Międzyzdroje osób niepełnosprawnych fizycznie, sprawnych intelektualnie, poruszających się na wózkach inwalidzkich.

czytaj więcej »

05.01.2013 18:37

Pozew zbiorowy świnoujskich pielęgniarek

76. pielęgniarek ze świnoujskiego szpitala złożyło pozew zbiorowy do Sądu Pracy w Goleniowie. Domagają się od dyrekcji szpitala odszkodowania za okres jaki upłynął od momentu obniżenia im wynagrodzenia.

czytaj więcej »

05.01.2013 10:04

XXI Finał WOŚP w Świnoujściu

W najbliższym tygodniu następuje kulminacja wszelkich wydarzeń, a wielki XXI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę 13 stycznia. W tym roku zbierane są pieniądze dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów. Poniżej zamieszczamy programy wyspiarskich działań w ramach tegorocznej akcji WOŚP.

czytaj więcej »
« Poprzednia  | 1  |  ...  |  315  | 316  |  317  |  ...  |  603  |  Następna »   
SKONTI
CIROKO
Wulkanizacja

Poszukiwana osoba lub firma, która na zasadzie partnerstwa chciałaby współdzierżawić z firmą turystyczną wspólne pomieszczenie biurowe o powierzchni ponad 28 m2. Wiadomość telefon 601 779 254

Prywatny gabinet ginekologiczno-położniczy

Lek. med. RENATA WASZCZUK

specjalista ginekolog-położnik

Przyjmuje co drugi poniedziałek w

Przychodni Zdrowia w Międzyzdrojach

ul. Niepodległości 10 a

Rejestracja telefoniczna pod nr 603916017

specjalista ginekolog - położnik

Renata Waszczuk

- USG

- cytologia

- prowadzenie ciązy

- porady ginekologiczne

Przyjmuje prywatnie we wtorki od godz. 16:00

Przychodnia Lekarska Tadeusza Czajki w Uznamie

ul. Grunwaldzka 2,  Rejestracja  tel 91 321 94 44

Wydzierżawię lub sprzedam znakomity lokal użytkowy w centrum miasta. Pasaż Centrum od ul. Armii Krajowej, powierzchnia 28,6 m2, pierwsze piętro z wejściem na wprost schodów . telefon 601 77 92 54

Konsultacje okulistyczne

Prof. dr hab. n. med.

Olgierd Palacz

Przyjmuje raz w miesiącu.

Rejestracja w Przychodni Lekarskiej

Tadeusz Czajka

Tel. 91 321 94 44

lekarz medycyny pracy

spec. rehabilitacji kardiologicznej, fizjoterapii i balneologii

M. Krystyna Wasilewska - Zużałek

Świnoujście, ul. Boh. Września 6, wtorki, piątki 18 -19

Międzyzdroje, ul. M. Dąbrowskiej 6 , codzinnie 16 - 17

Rej. tel. 91 328 02 12, 601 87 19 20

CERTYFIKATY KIEROWCÓW, MARYNARZY:

NORWESKIE, DUŃSKIE, MIĘDZYNARODOWE

-badania profilaktyczne, książeczki zdrowia

EKG - choroby  serca, stawów, kręgosłupa

Rejestracja telefoniczna

 

 

Gabinet stomatologiczny

Lek. stom. J. Burzyńska-Kowalska

  • kompleksowe leczenie stomatologiczno-protetyczne, wybielanie zębów, periodentologia, zabiegi z medycyny estetycznej

                Godziny przyjęć

od poniedziałku do czwartku godz. 12:00- 18:00

tel. 91 321 85 70, 604 081 631

Świnoujście, ul. Monte Cassino 2

    

 

GABINET GASTROENTEROLOGICZNY

Anna Popiela-Schiller

Gastroenterolog

Specjalista Chorób Wewnętrznych

Świnoujście, ul. Sikorskiego 2 (obok apteki "Arnika")

Rejestracja telefoniczna

+48 501 070 827

PRYWATNY GABINET ORTOPEDYCZNY

lek. med. Mariusz Dydyk

specjalista ortopeda - traumatolog

Poradnia Rodzinna

ul. Dąbrowskiego 4                      Rejestracja

parter                                       tel. 504 288 846

Konsultacja ortopedyczna dorosłych i dzieci

   USG stawów biodrowych niemowląt,

                 USG narządów ruchu

Ernest Pyrkosz

ORTOPEDA

  • profilaktyka stawów biodrowych u niemowląt
  • wady postawy
  • zespoły bólowe narządów ruchu
  • leczenie zmian zwyrodnieniowych i pourazowych
  • badania medycyny sportowej dzieci i młodzieży

Świnoujście, ul. Piastowska 60

wtorek 17:00- 18:00, piątek 15:30-17:00

Rejestracja telefoniczna 606 387 618

specjalista ginekolog-położnik

Maria Czajkowska

USG 4D położniczo- ginekologiczne

certyfikat USG Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego

przyjmuje prywatnie: wtorek, czwartek od godz. 16:00

ul. Boh. Września 27 (vis a vis przeprawy promowej)

rejestracja telefoniczna: 607 31 00 51

Wydzierżawię lub sprzedam znakomity lokal biurowy o powierzchni 28,6 m2 na

I piętrze z wejściem na wprost schodów w Pasażu "Centrum" (ul. Armii Krajowej 12) .

Wiadomość telefon 601 779 254

RADCA PRAWNY Dorota Krzemień-Osuch

  • porady prawne, reprezentacja przed sądami,
  • spadki, sąd pracy,
  • obsługa prawna podmiotów gospodarczych (KRS)

 Świnoujście, ul. Armii Krajowej 9/2 (wejście od ul. Monte Cassino 42-brama)

kontakt po uzgodnieniu telefonicznym 

tel. 91 321 93 30, 605 426 340      e-mail: biuro@kancelaria-osuch.pl

Drewno kominkowe i opałowe

tel. 693 399 346, 91 418 82 68

WYSPIARZ niebieski