WYSPIARZ niebieski
WYNIKI WYSZUKIWANIA

Szukana fraza:  |  Wyniki: 9451 - 9480 z 13428

25.01.2011 7:36

Może warto skończyć z histerią?

Wedle informacji Polskiej Agencji Prasowej na spotkaniu przedstawicieli spółki Nord Stream z Zarządem Morskich Portów Szczecin i Świnoujście w dniu 10 stycznia br. zdecydowano o utworzeniu grupy roboczej, której celem będzie określenie parametrów i procesów jakie będą wymagane do położenia głębiej tego gazociągu. Grupa ma pomóc w sformułowaniu uzasadnienia wniosku do władz Niemiec w sprawie pogłębienia gazociągu na obecnym, etapie realizacji . Spółka Nord Stream wskazuje też, że treść decyzji o pozwoleniu na budowę umożliwia pogłębienie gazociągu w przyszłości.

czytaj więcej »

25.01.2011 7:35

LO Mistrzostwa Sportowego wzbudziło emocje

Nie tylko uchwała budżetowa wydatnie podniosła świnoujskim radnym ciśnienie poczas ostatniej sesji Rady. Pozornie niewinne brzmiący punkt porządku obrad - „Zapoznanie z informacją o stanie realizacji zadań oświatowych Miasta Świnoujście za rok szkolny 2009/2010” - nagle także wzbudził emocje i to wyłącznie za sprawą Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego.

czytaj więcej »

25.01.2011 7:33

Niemcy inwestują, a Świnoujście zarabia

Związek Celowy Zaopatrzenia w Wodę i Odprowadzania Ścieków Wyspy Uznam realizuje w Świnoujściu bardzo ważną inwestycję. Jest nią budowa nowej nitki rurociągu,który będzie zwiększał możliwości podłączania się kolejnych niemieckich partnerów do naszej miejskiej oczyszczalni ścieków. Inwestycja realizowana przez niemiecką firmę ma zakończyć się jeszcze w pierwszym półroczu bieżącego roku. Świnoujski ZWiK z tytułu oczyszczania ścieków ,z niemieckiej części wyspy Uznam, zarabia rocznie około 2,8 mln złotych- teraz istnieje realna szansa ,że zysk będzie wyższy.

czytaj więcej »

24.01.2011 15:13

Skrystalizował się skład Komisji Stypendialnej

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta Świnoujście dokonano wyboru z grona radnych przedstawicieli tego gremium do Komisji Stypendialnej zajmującej się opiniowaniem wniosków o przyznanie stypendiów dla sportowców. Poprzednio taka komisja działała w oparciu o dwie uchwały Rady w składzie, 7-osobowym (trzech przedstawicieli prezydenta Miasta, dwie osoby z Rady Miasta Świnoujście i dwie osoby z Rady Sportu). Liczba członków komisji miała pozostać bez zmian.

czytaj więcej »

24.01.2011 14:58

Ruszają prace przy budowie międzywyspowego mostu Wolin -Karsibór

Konsorcjum firm POLIMEX -MOSTOSTAL S.A. WARSZAWA oraz Zakład Robót Hydrotechnicznych i Podwodnych UW SERVICE Sp. z o.o. Szczecin przejęło plac budowy i rozpoczęło  realizację zadania pn: " Budowa mostu nad Starą Świną łączącego wyspy Wolin i Karsibór wraz z rozbiórką Mostu Piastowskiego w Świnoujściu".

czytaj więcej »

24.01.2011 7:27

ICE może uratować Ci życie

Wiele osób już wie, ale jest jeszcze spore grono, które się nie orientuje, że nic nie kosztujący, prosty zabieg może uratować życie. Bardzo rzadko osoby chore na przewlekłe schorzenia: alergicy, astmatycy, cukrzycy itp. mają przy sobie informację na temat swoich chorób, zażywanych leków, alergenów na które są uczulone, czy posiadanej grupy krwi. Stwarza to w razie nagłych wypadków poważne problemy ratownikom ratującym zdrowie, czy nawet życie. W tym jednak może nam być pomocny telefon komórkowy, który teraz niemalże każdy posiada.

czytaj więcej »

24.01.2011 7:25

Kolejny hotel pod koniec roku

Jest szansa na to, że pod koniec tego roku zakończone zostaną prace przy budowie kolejnego hotelu w Świnoujściu. Budynek hotelowy przy ul. Wyspiańskiego powstaje na bazie dawnego budynku szpitalnego, który przez wiele lat użytkowany był przez wojska radzieckie stacjonujące w Świnoujściu. Teraz jest własnością kilku biznesmenów. Po przerwie spowodowanej zimową aurą, prace rozpoczęto ponownie zarówno w budynku głównym jak i w mniejszym budynku.

czytaj więcej »

24.01.2011 7:24

Biblioteczne spotkanie z aktorką

Miejska Biblioteka Publiczna w Świnoujściu zaprasza dzisiaj wszystkich  miłośników talentu aktorskiego Katarzyny Żak (znanej między innymi ze znakomitej roli Solejukowej w serialu "Ranczo") - na spotkanie z  tą artystką. Spotkanie poprowadzi Mariola Żółtowska - redaktor naczelna Telewizji "Słowianin". Serdecznie zapraszamy do Biblioteki Głównej przy ul Piłsudskiego 15 w poniedziałek, 24 stycznia 2011 roku o godz. 11:00. Wstęp wolny.  

czytaj więcej »

23.01.2011 14:53

SEN O TUNELU TRWA

Nawarstwiające się problemy finansowe naszego państwa znajdują swoje bezpośrednie odbicie w możliwości realizacji szeregu inwestycji. Jakiś czas temu wydawało się, że zarysowała się (nie po raz pierwszy już) szansa na budowę stałego połączenia między wyspami Uznam i Wolin. Nawet na ten cel było już zabezpieczonych na liście indykatywnej 220 milionów złotych. Pieniędzy tych już praktycznie nie ma, ale świnoujskie władze chcą za wszelką cenę podtrzymać sen o tunelu.

czytaj więcej »

23.01.2011 10:09

"WYSPIARZ ROKU 2010"

Po raz szesnasty wybierać będziemy wyjątkową osobę mieszkającą na polskich wyspach, która z uwagi na swoje szczególne, powszechnie uznane zasługi, czy też dokonania w 2010 r. godna jest zdobycia zaszczytnego tytułu "WYSPIARZ ROKU 2010". Wybierać ją będziemy z grona dziesięciu zgłoszonych kandydatur przez P.T. Czytelników, tym razem spośród kandydatów wywodzących się ze Świnoujścia i z Wolina. .

czytaj więcej »

23.01.2011 10:07

„Partnerstwo dla Transplantacji”

W październiku ubiegłego roku, w województwie zachodniopomorskim, ruszył program „Partnerstwo dla Transplantacji”. List intencyjny w tej sprawie podpisało 15 sygnatariuszy – między innymi prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz. 

czytaj więcej »

23.01.2011 10:05

"Tryton 2010 "- zgłoś swoją kandydaturę

Rusza kolejna edycja Nagród Prezydenta Miasta Świnoujście TRYTON 2010 (na zdjęciu). Wyróżnienie to jest  przyznawane od 2004 roku za wybitne osiągnięcia wpływające na społeczno-kulturalną i gospodarczą aktywizację Miasta, poprawę jego wizerunku, stanu bezpieczeństwa oraz promocję.W skład Kapituły Nagrody wchodzą: prezydent,jego zastępcy, sekretarz i skarbnik Miasta, przewodniczący Rady oraz przedstawiciele lokalnych mediów.

czytaj więcej »

22.01.2011 20:13

Cykl spotkań „Popołudnie w muzeum”

W piątek (21 bm) odbyło się pierwsze z cyklu „Popołudnie w muzeum” spotkanie entuzjastów historii Świnoujścia na które przybyło sporo osób w różnym wieku. Prowadzącym spotkanie był Piotr Piwowarczyk, gospodarz Fortu Gerharda. Zaprezentował on mundury różnych formacji wojskowych, które stacjonowały w Świnoujściu.

czytaj więcej »

22.01.2011 10:01

Prawobrzeże bezpieczne?

Mieszkańcy prawobrzeża nie mają co liczyć na zwiększenie liczby patroli policyjnych na Warszowie i w pozostałych dzielnicach na wyspie Wolin. Przed kilkoma laty funkcjonował tam posterunek policji, teraz jest dwóch dzielnicowych, choć przybyło przecież mieszkańców prawobrzeża i powstaje na Warszowie terminal LNG, a co za tym idzie zwiększa się znacząco liczba przebywających dodatkowych osób. Komendant świnoujskiej policji uważa, że obecna obsada odpowiada potrzebom także dzięki pomocy innych służb.

czytaj więcej »

22.01.2011 9:31

Recytowali w Jedynce

W Szkole Podstawowej nr 1 w Świnoujściu im. Marynarki Wojennej RP w piątek 21 stycznia , odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski zatytułowany "Poezja i Ja". Przygotowała go nauczycielka Joanna SZYMOROWSKA.

czytaj więcej »

22.01.2011 9:17

MÓJ ZAWÓD, MOJA PASJA

Tak jak powyższy tytuł, tak brzmi hasło konkursu, do którego przystąpiło kilku uczniów z Zespołu Szkół Morskich. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół zawodowych z województwa zachodniopomorskiego, którzy chcą zaprezentować swój przyszły zawód oraz interesują się nagrywaniem i montażem filmów. Patronat nad konkursem sprawuje m.in. Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie i został objęty opieką medialną TV Pomerania oraz TVP Szczecin. Konkurs ma na celu pobudzenie wyobraźni i kreatywności wśród uczniów, promowanie edukacji zawodowej, ale przede wszystkim promowanie swojego przyszłego zawodu

czytaj więcej »

22.01.2011 9:14

Dotacje w górę

Wiele kontrowersji wzbudził na ostatniej sesji Rady Miasta projekt uchwały dotyczący stawek dotacji przedmiotowej (dofinansowanie działalności bieżącej) dla zakładów budżetowych – Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej i Ośrodka Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”.Projektodawcy tej uchwały byli zdania, że podwyższenie dotacji OSiR-owi pozwoli nie tylko na korzystanie większej ilości osób, zwłaszcza młodzieży, z obiektów sportowych, ale także na prowadzenie niezbędnych remontów za zaoszczędzone, dzięki dotacji, fundusze. Krótko mówiąc OSIR wyda mniejsze środki na działalność bieżącą. W OSiR zakłada się, że tylko w tym roku na remonty potrzeba będzie około 800 tys. zł. Podobnie jest z Zakładem Gospodarki Mieszkaniowej.

czytaj więcej »

21.01.2011 14:49

NIECODZIENNE ŚWIĘTA

Z okazji babcinych i dziadkowych świąt w filii Miejskiego Domu Kultury w Przytorze 19 stycznia odbył się niecodzienny koncert. Śpiewały – i to jak! - dzieci ze Studium Piosenki MDK oraz zespół wokalny ze Szkoły Podstawowej nr 6 pod kierunkiem Beaty Tysowskiej. Zespół wystąpił z niecodziennym repertuarem, a mianowicie śpiewane były piosenki głównie z musicali i operetek. Szczególnymi oklaskami nagrodzono utwór ze „Skrzypka na dachu” - „ Gdybym był bogaty” oraz piosenkę Jana Kiepury „Brunetki, blondynki” wykonane przez chłopców. Potem był czas na poczęstunek przygotowany przez babcie, a szczególnie wszystkim smakował słynny już przytorski jabłecznik Marianny.

czytaj więcej »

21.01.2011 14:41

Najlepsze gimnazjalistki

(MIĘDZYZDROJE) dyrekcja gimnazjum wyróżniła uczniów, którzy w wyniku klasyfikacji semestralnej osiągnęli wysokie wyniki w nauce, bardzo dobre i wzorowe zachowanie. Wśród wyróżnionych na liście znalazły się same panie.

czytaj więcej »

21.01.2011 0:40

Dajmy szansę temu budżetowi...

...bo jest na początku tej kadencji – takim wyjątkowo rachitycznym argumentem, na poziomie prostackiej naiwności przekonywał we czwartek 20 stycznia pozostałych członków świnoujskiej Rady, radny senior Stanisław Bartkowiak (na zdjęciu) z SLD, nawołując do przyjęcia Budżetu Miasta Świnoujście na 2011 r .Budżet ostatecznie przegłosowano bez entuzjazmu 14 głosami „za” przy 6 przeciwnych.

czytaj więcej »

21.01.2011 0:35

Interesujące piątkowe spotkanie

Muzeum Rybołówstwa Morskiego oraz Muzeum Obrony Wybrzeża  w Świnoujściu  (z siedzibą  w Forcie Gerharda) serdecznie zapraszają na dzisiejsze spotkanie zatytułowane „Grupy rekonstrukcji historycznej- pasja inna niż wszystkie”.

czytaj więcej »

21.01.2011 0:32

Z dawnych kronik grodu – księga III (27)

Leoncjo zwany Strusiem z racji głowy w piasek chowania - jak się kłopoty jakoweś zbliżały - po tym jak wicekasztelanię oddał ,powrócił na łono chałupy kuglarzy, pieśniarzy, malarzy i innych, co to grodzian bawić mieli. Tam ponownie zasiadł w fotelu chałupie przewodzącego. Na czas jego nieobecności przybytek ten prowadził Grzech-ulec, a że nie bardzo dobrze mu to szło to Leoncjo dumał w skrytości co by go roboty pozbawić. W swej nieostrożności się Struś jednakowoż wygadał i Grzech-ulec szybko do medyka pobiegł i chorować zaczął. A chorować ci długo w Winoujściu jak trza to można. Talary zaś do chorującego wartkim nurtem w owym czasie płynąć będą i tylko grodzianie na tym stracą.

czytaj więcej »

21.01.2011 0:27

Wieloletni Plan Inwestycyjny przyjęty

W programie V sesji Rady Miasta, która zwołana została na 20 styczeń br. znalazły się projekty istotnych dla funkcjonowania miasta uchwał. Jedna z nich dotyczyła przyjęcia Wieloletniego Planu Inwestycyjnego na lata 2011 – 2013.

czytaj więcej »

20.01.2011 23:08

Praca KMP Świnoujście w liczbach

W czwartek (20 bm.) odbyła się roczna odprawa policjantów wszystkich ogniw Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu podsumowująca pracę tej jednostki w 2010 roku. Po przyjęciu meldunku przez Z-ce Komendanta Wojewódzkiego insp. Jana Pytkę odprawę poprowadził Komendant KMP Świnoujście insp. Waldemar Ratajczak. W odprawie brali udział również Z-ca Prokuratora Rejonowego prok. Małgorzata Konczalska i prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz.

czytaj więcej »

20.01.2011 17:00

ANALOGS I KZK w CENTRALI

CENTRALA zaprasza 22 stycznia (sobota) o godz.18.00 na koncert zespołów THE ANALOGS i K.Z.K.

czytaj więcej »

20.01.2011 7:48

ZOSTAŁY NAM PROMY

To, że będzie stała przeprawa w Świnoujściu, obojętnie, czy tunel, czy most, to obecnie wszyscy wiedzą, że to mrzonka. Przynajmniej w najbliższych latach. Koszt wybudowania tunelu to miliard złotych, most byłby tańszy, ale rząd nie znajdzie takich pieniędzy dla Świnoujścia w dobie kryzysu finansów publicznych. Wszak ważniejsze dla kraju europejskie piłki kopanie, że o historiach z koleją nie wspomnę. A co z naszymi „sypiącymi się” promami?

czytaj więcej »

20.01.2011 7:42

Menadżer do spraw technicznych, czy też mobbingu?

Pan Edward był gospodarzem obiektu od pierwszego dnia oddania do użytku Hali tenisowej Ośrodka Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” w Świnoujściu. Już podczas jej budowy chodził tam na spacery z psem podziwiając nowo powstający obiekt. Hala wyrosła więc na jego oczach i z nią wiązał swój dalszy los, oddając się całkowicie swojej pracy gospodarza. Chuchał i dmuchał na wykładzinę obiektu, czystość wnętrza, własnoręcznie zagospodarował klomby przy hali przywożąc sadzonki także od swojego znajomego. To był jego świat do chwili, kiedy tak na dobre pojawił się tam w kwietniu 2010 r menadżer do spraw technicznych Ryszard Teterycz, będący jednocześnie wiceprzewodniczącym Rady Miasta Świnoujście. Zaczął mnie nękać – mówi o R. Teteryczu (na zdjęciu) Pan Edward - a wszystko zaczęło się od zabronienia mi w 2010 roku wyjazdu na zaplanowany urlop.

czytaj więcej »

20.01.2011 7:38

100 na 100 dla świnoujskiego LPR

Maksymalną ilość 100. punktów w ocenie eksperckiej otrzymał Lokalny Program Rewitalizacji opracowany przez Miasto Świnoujście. Urząd Marszałkowski podał wyniki konkursu na wybór Lokalnych Programów Rewitalizacji we wtorek 18 bm. Ocenie merytorycznej niezależnych ekspertów podlegały 24 Lokalne Programy Rewitalizacji z obszaru województwa (z wyłączeniem szczecińskiego obszaru metropolitarnego)

czytaj więcej »

20.01.2011 7:30

MORSEM BYĆ

Ewa BUGAJNA (na zdjęciu) od sześciu lat bez mała zażywa zimowych morskich kąpieli, wśród pływającej kry i nie tylko. Brrr ... Takich ludzi jak Ewa w naszym mieście jest więcej. To pomysł na życie czy spełnienie marzeń?

czytaj więcej »

19.01.2011 11:41

Sprawdź, czy Twój dowód jest ważny!

Kończą się terminy ważności plastikowych dowodów osobistych. Dowody wydawane od 2001 roku mają 10-letni okres ważności.

czytaj więcej »
« Poprzednia  | 1  |  ...  |  315  | 316  |  317  |  ...  |  448  |  Następna »   
SKONTI

 

NASZE STROFKI :

 

BAWIDAMEK

Damy wszelkie zwodzić lubi

 i w dodatku tym się chlubi.

Każda z nich jest bez znaczenia,

stanowiąc tylko numer zaliczenia.

 

 

MAGIA POLITYKI

Politykierzy z polskiego świecznika,

są jak króliki z kapelusza magika.

 

 

PORTFELISTKA

 Wymarzonym jej modelem,

facet z wypasionym portfelem.

 

POZERZY

Pod szyldem udawanej duchowości,

tłumią niepohamowane do niej mdłości.

 

 KRYSKA NA MATYSKA

Nic bezkarnie nie uchodzi,

komuś kto innych zwodzi.

 

 WKOŁO MACIEJU

Co mądrzy nasz świat ulepszą,

to głupi go znowu spieprzą.

 

ZWOLENNIK ZMIAN

Rajcowała go ciągła odmienność,

więc stosował kobiet zmienność.

 

PONAD PRAWEM

Bezkarni są tylko ci „mocarni”,

których wspierają ludzie marni.

 

WYSPIARZ niebieski