WYSPIARZ niebieski
WYNIKI WYSZUKIWANIA

Szukana fraza:  |  Wyniki: 9451 - 9480 z 20260

15.12.2013 9:33

W hołdzie secesji Hołdu Pruskiego

W prowadzonej przez Andrzeja Pawełczyka Galerii ms44 w sobotę 14 grudnia miało miejsce otwarcie wystawy fotograficznej zatytułowanej „Atlantyda dnia codziennego /świnoujska secesja/.” Prace są poświęcone secesyjnej, eklektycznej architekturze ul. Hołdu Pruskiego, dawnej Eggebrechtstrasse.

czytaj więcej »

15.12.2013 9:30

Statut jednogłośnie przyjęty

(Międzyzdroje) Podczas listopadowej sesji Rady Miejskiej jednogłośnie i bez obszernej dyskusji podjęta została przez rajców uchwała w sprawie przyjęcia Statutu Gminy Międzyzdroje. Jak zaznaczono na wstępie Gmina obejmuje obszar 114,38 ha, a w jej skład wchodzi miasto Międzyzdroje, Lubiewo – część miasta, wsie – Lubin, Wapnica, Wicko, Zalesie – część wsi Wicko, Trzciągowo – część wsi wapnica, Kępa – część wsi Wapnica i dwie osady Biała Góra i Grodno.

czytaj więcej »

15.12.2013 9:26

Jarosław Molenda w Sonacie

Wczoraj w kawiarni Sonata odbyło się spotkanie autorskie z Jarosławem Molendą, świnoujskim pisarzem i podróżnikiem. Przewodni temat popołudniowego spotkania brzmiał: "Jak w Ameryce Łacińskiej, ojczyźnie papieża, obchodzi się święta".

czytaj więcej »

14.12.2013 21:47

Świąteczny Jarmark już czynny

Dzisiaj w samo południe na Placu Wolności oraz deptaku przy ul Piłsudskiego rozpoczął się Świąteczny Jarmark. Można na nim m.in. kupić świąteczne ozdoby, wyroby artystyczne, czy też różne wyroby gastronomiczne i cukiernicze. Poza zakupami można skorzystać z pomocy plastyków Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu i samemu przyozdobić świąteczną bombkę, a od Mikołaja i Śnieżynki dostać słodycze.

czytaj więcej »

14.12.2013 9:11

Jak na lodowisko to...do Niemiec

Wielu osobom w Świnoujściu brakuje do szczęścia lodowiska. Kilka lat temu takowe - prywatne funkcjonowało przy ul. Matejki. Niestety dla właściciela okazało się mało dochodowe. Nadzieją na lodowisko była przebudowa pl. Wolności, gdzie taką możliwość dawał projekt przebudowy. Miasto nie skorzystało z tego pomysłu. Temat lodowiska co jakiś czas powraca w interpelacjach radnych na sesjach Rady Miasta. Tak było też na sesji październikowej. Tym razem interpelację złożyła radna Elżbieta Jabłońska.

czytaj więcej »

14.12.2013 8:44

Bezprawna podwyżka czynszów w Międzyzdrojach?

(Międzyzdroje) Stowarzyszenie Miłośników Międzyzdrojów „Odnowa” zarzuciło burmistrzowi złamanie prawa w wydanym zarządzeniu dotyczącym wysokości czynszów w mieszkaniach komunalnych. Sprawa dotyczy zarządzenia nr 152/GEO/2012 z dnia 15 października 2012r., którego wejście w życie skutkowało podwyżką czynszów od 1 lutego 2013r.

czytaj więcej »

14.12.2013 8:39

Z dawnych kronik grodu – księga III (164)

Nawalił ci znowu na linii całej kasztelan Oponusus wraz z umiłowaną wicekasztelanką Bamichą z planów wcześniejszych się w popłochu cofając. Tak ci oboje pewni byli, że myto na moście na wyspę Karasi słuszne ci jest, nie słuchając przy tem za nic grodzian tamtejszych, którzy się temu przeciwiali,że rad żadnych nie przyjmowali w oślim uporze trwając. Oponusus i Bamicha gadali nie raz przecie, że jak myto się ino ustali to w nagrodę za gospodarność takową cała kopa talarów do grodu spłynie z mieszka Kraju Polo-polo.

czytaj więcej »

13.12.2013 16:58

Warsztaty plastyczne „Fabryka bombek” w bibliotece

(Międzyzdroje) W dniach 3, 10 i 12 grudnia w bibliotece w Międzyzdrojach zorganizowano rodzinne zajęcia plastyczne pt. „Fabryka bombek”. Warsztaty cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, większość małych dzieci myślało, że to już ferie zimowe, podczas których organizujemy „Kreatywną pracownię plastyczną”.

czytaj więcej »

13.12.2013 7:25

Plac Wolności niebezpieczny?

Plac Wolności jest niebezpieczny dla niektórych odwiedzających to miejsce. Tak uważali radni Elżbieta Jabłońska i Stanisław Bartkowiak na listopadowej sesji Rady Miasta. Radni dopytywali też o to jak często jest sprzątany centralny plac w mieście. Czy jest wybierana woda opadowa z cieku wodnego na placu. Mówiono o niebezpieczeństwie wpadnięcia do niego przez nieuwagę, czy też o niebezpiecznych schodach.

czytaj więcej »

13.12.2013 7:19

Zaadoptuj choinkę!

Widzieliście kiedyś choinkę przyozdobioną kołpakami samochodowymi? Albo kulami armatnimi? A drzewo świecące jak latarnia morska? A może macie własny pomysł na nietypową ozdobę świątecznego drzewka? Świnoujska Organizacja Turystyczna wraz z organizatorami Jarmarku Świątecznego postanowiła w tym roku zorganizować wyjątkowy konkurs. I ustawić w centrum miasta choinki, do których przystrojenia zapraszamy mieszkańców Świnoujścia!

czytaj więcej »

13.12.2013 7:17

Są pieniądze i niedrogie wcale pomysły...tylko korzystać

(Międzyzdroje) Stacja Morska Uniwersytetu Szczecińskiego w Międzyzdrojach była 28 listopada organizatorem spotkania pt. „DEMOKRACJA ENERGETYCZNA”. Dotyczyło ono najogólniej korzyści płynących z rozproszonej energetyki odnawialnej, mówiono wiele o szansach jakie daje transformacja energetyczna. To proekologiczne spotkanie miało charakter otwarty niestety nie zgromadziło tłumów, co tylko potwierdza niską u nas świadomość społeczną w tej jakże ważnej sferze dotyczącej środowiska naturalnego, ale i zasobów naszych kieszeni.

czytaj więcej »

13.12.2013 7:11

Ośrodek kultury w Wolinie zrealizował pięć nowych projektów

(Wolin) Ośrodek kultury w Wolinie dzięki współpracy z Lokalną Grupą Działania „Partnerstwo w rozwoju”, a także dzięki współpracy z burmistrzem Wolina i Radą Miejską w Wolinie, realizuje swoje inicjatywy o charakterze kulturalnym, a także przedsięwzięcia mające na celu podniesienie standardu wiejskich ośrodków kultury.

czytaj więcej »

12.12.2013 15:29

Świnoujście: dzięki „Kurtce dla malucha” ponad 100 kg odzieży trafi do dzieci

108 kilogramów odzieży udało się zebrać wolontariuszom Chrześcijańskiej Służby Charytatywnej (ChSCh) podczas akcji „Kurtka dla malucha” w Świnoujściu. Wiadomo już komu zostaną przekazane zebrane dary.

czytaj więcej »

12.12.2013 12:15

Schronisko póki co nie do odzyskania

- Aktualnie  znajdujemy się w sytuacji patowej i wręcz kuriozalnej. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, mimo wypowiedzenia umowy, miasto nie ma narzędzi, by nie łamiąc prawa, odzyskać obiekt schroniska w trybie natychmiastowym. Jedynym sposobem jest wystąpienie windykacyjne do sądu z powództwa cywilnego. Na jutro zaplanowano spotkanie zastępcy prezydenta Barbary Michalskiej z przedstawicielami  Zachodniopomorskiego Towarzystwa Praw Zwierząt oraz ich prawnikiem ,po którym zapadnie decyzja, co do dalszych kroków w tej sprawie – poinformował nas dzisiaj Robert Karelus, rzecznik prasowy prezydenta, pytany co dalej ze schroniskiem dla bezdomnych zwierząt.

czytaj więcej »

12.12.2013 11:45

Graja pierwszoligowe tenisistki

(Międzyzdroje) Już w najbliższą sobotę, 14 grudnia o godz. 15:00 w hali sportowej im. A. Grubby, ul. Leśna 17 zostanie rozegrane spotkanie 9 kolejki I Ligi kobiet. Nasz zespół będzie podejmował POLMLEK ZAMER II Lidzbark Warmiński. Zapraszamy wszystkich kibiców i sympatyków tenisa stołowego na to z pewnością emocjonujące spotkanie.poniżej link do wyników oraz tabeli: http://wr.pzts.pl/pdf/2013/liga/1314_1kpn_1r.pdf

czytaj więcej »

12.12.2013 8:06

Uhonorowano Państwa Kędzierskich

(Międzyzdroje) W środę 11 bm w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach miała miejsce podniosła uroczystość. Państwu Danucie i Eugeniuszowi Kędzierskim wręczono książkę pt. ,,Turystyczne odkrywanie Międzyzdrojów”, szczególnie też uhonorowano Pana Eugeniusza z okazji Jego jubileuszu 95-lecia urodzin.

czytaj więcej »

12.12.2013 7:45

Targowisko dopiero po świętach

Jeszcze nie tak niedawno pisaliśmy o tym, że oficjalne otwarcie targowiska przy ul. Kołłątaja wykonanego za 5,4 mln zł nastąpić miało 6 – 7 grudnia br. - taką informacją otrzymaliśmy od rzecznika prasowego prezydenta miasta Roberta Karelusa. Aby dopuścić rynek do użytkowania muszą być spełnione wszystkie warunki techniczne. Musi być więc droga dojazdowa (od ul. Kołłątaja), teren powinien być ogrodzony, do targowiska musi być doprowadzony prąd zgodnie z projektem, w kioskach mają być zamontowane żaluzje antywłamaniowe itp., bez wykonania tych wszystkich elementów nie można dopuścić nowego rynku do użytku.

czytaj więcej »

12.12.2013 7:42

22 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Świnoujściu

11 grudnia br. w Urzędzie Miasta odbyło się posiedzenie robocze świnoujskiego szerokiego sztabu 22 WOŚP, które prowadziła jego szefowa Iwona Postulka. Na spotkaniu tym przedstawiony został program działań orkiestry w naszym mieście. Finał finału odbędzie się 12 stycznia 2014 roku, ale działania wielkoorkiestrowe zaczną się już wcześniej.

czytaj więcej »

11.12.2013 16:24

Mister Camping  RELAX

Polska Federacja Campingu i Caravaningu  dokonała podsumowania Ogólnopolskiego Konkursu „Mister Camping 2013”.Konkurs ten jest organizowany od 1965 roku Przez Polską Federację Campingu i Caravaningu przy współudziale Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiej Organizacji Turystycznej. Celem  konkursu jest podnoszenie standardu polskiej bazy campingowej, jakości świadczonych usług oraz kultury obsługi turystów. Świnoujski camping „RELAX”, administrowany przez  Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz”, po raz kolejny zdobył w tym roku to prestiżowe wyróżnienie.

czytaj więcej »

11.12.2013 13:47

Tomograf jest poddawany testom

Na początku przyszłego roku planowane jest uruchomienie pracowni tomograficznej w świnoujskim szpitalu miejskim. Badania będą prowadzone zarówno dla pacjentów szpitala w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, jak i odpłatnie dla osób nie będących pacjentami placówki.

czytaj więcej »

11.12.2013 13:41

Kablowe krety

Dzisiejszej nocy świnoujscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy z ziemi wykopywali kable. Obaj sprawcy trafili do policyjnych cel, gdzie oczekują na przedstawienie im zarzutów. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie, a mężczyźni odpowiedzą za zniszczenie infrastruktury. Za popełniony czyn grozi im kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.  

czytaj więcej »

11.12.2013 7:02

Pensjonaty przy ul. Wolińskiej

Prywatny inwestor chce przystąpić do budowy pensjonatów na terenie byłej jednostki wojsk artylerii lotniczej położonym na północ od ul. Wolińskiej. Jest on właścicielem tego terenu.

czytaj więcej »

11.12.2013 6:58

Jarmark Świąteczny

(Międzyzdroje) W sobotę 14 grudnia w sali gimnastycznej Gimnazjum nr 1 w Międzyzdrojach od godz. 10.00. trwać będzie Jarmark Świąteczny . W programie m.in. kolędowanie, pokazy tańca, karate, zapasów oraz walk średniowiecznych. Podczas jarmarku będzie można nabyć świąteczne stroiki, bombki, wypieki czy wyroby ekologiczne. Na jarmark zapraszają organizatorzy: Międzyzdrojskie Stowarzyszenie Rodzina, Stowarzyszenie Archeozdroje, Miejska Biblioteka Publiczna i Gimnazjum nr 1 w Międzyzdrojach.

czytaj więcej »

11.12.2013 6:55

Świąteczny Jarmark na placu Wolności

W sobotę 14 grudnia na placu Wolności rozpocznie się Świąteczny Jarmark. Na otwarcie zaśpiewają wokalistki ze Studium Piosenki, wystąpi zespół ‘Keja”. Będzie też oczywiście Mikołaj, a nawet wielu Mikołajów i to na dodatek na motorach!  Każdy będzie mógł skorzystać z pomocy plastyków świnoujskiego Miejskiego Domu Kultury i samemu ozdobić świąteczną bombkę. To tylko niektóre atrakcje i  imprezy, które odbędą się w Świnoujściu z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

czytaj więcej »

11.12.2013 6:53

Okiem Starego Jankesa (1)

Czy tak powinno wyglądać nabrzeże przy kanale Świny ? Wszędzie na całym świecie takie miejsca są wykorzystane i przynoszą zyski miastom. U nas, to na małym odcinku miejsce do spacerów po betonowej pustyni i nic…. Parę ławeczek i parking przy miejskiej ciepłowni, parę drzewek, a na odcinku od przystani promowej do przystani jachtowej nie ma nawet ławki aby usiąść i odpocząć po spacerze.Gdzie zysk dla miasta żyjącego głównie z turystyki ?

czytaj więcej »

11.12.2013 6:44

Książka o działalności Państwa Kędzierskich

(Międzyzdroje) Zarząd Oddziału PTTK w Międzyzdrojach jest organizatorem uroczystości wręczenia Państwu Danucie i Eugeniuszowi Kędzierskim księgi pt. ,,Turystyczne odkrywanie Międzyzdrojów”, która odbędzie się w dniu 11 grudnia o godzinie 10.00 w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach. Książka dedykowana jest Eugeniuszowi Kędzierskiemu, Jego żonie Danucie oraz wszystkim, którzy z obojgiem współdziałali.

czytaj więcej »

10.12.2013 20:12

W dowód pamięci

13. XII 2013 Roku Stowarzyszenie Młodzi Demokraci wspólnie z świnoujską Platformą Obywatelską zaplimy znicze na znak szacunku i pamięci ofiar stanu wojennego. Znicze zapalimy w piątek o godz. 19.00 na Placu Słowiańskim w Świnoujściu. Nie szukamy winnych, ale wspólnie uczymy się odpowiedzialnego patriotyzmu. Zapraszamy serdecznie państwa oraz mieszkańców miasta do wspólnego czuwania. Zarząd Stowarzyszenia Młodzi Demokraci koło w Świnoujściu

czytaj więcej »

10.12.2013 16:05

Odzysk z kradzieży

Policjanci ze Świnoujścia odzyskali wczoraj utracony na terenie Niemiec samochód marki Dacia Sandero na niemieckich numerach rejestracyjnych oraz skradziony kilka dni temu rower marki Author. Oba pojazdy zostały zabezpieczone, a jednoślad niebawem powróci do właścicielki.  

czytaj więcej »

10.12.2013 13:34

Kiermasz sztuki w Galerii ART

Tradycyjnie już w Galerii ART Miejskiego Domu Kultury przy ul. Wojska Polskiego do 30 grudnia odbywa się kiermasz świąteczny. Można tam nabyć malarstwo, rzeźbę, ceramikę, biżuterię i szkło artystyczne dzieła, które stanowią znakomity prezent pod choinkę.

czytaj więcej »

10.12.2013 13:25

ROZLICZENIE AKCJI NA RZECZ WSPARCIA ANNY HARKOWSKIEJ

Drodzy Państwo! Przedstawiamy Państwu oficjalny komunikat ze zbiórki publicznej. Znamy już wynik finansowy naszej zbiórki do skarbony, którą dysponował Komitet Organizacyjny Akcji charytatywnej na rzecz wsparcia Anny Harkowskiej.

czytaj więcej »
« Poprzednia  | 1  |  ...  |  315  | 316  |  317  |  ...  |  676  |  Następna »   
SKONTI
Wulkanizacja

             mgr Agnieszka Strzelec

Psychoterapeutka, trenerka psychoedukacji, socjoterapeutka, pedagog, socjolog, członkini PTPPD w Krakowie i Klubu Trenerów Biznesu DTI Polska w Warszawie

             PSYCHOTERAPIA INDYWIDUALNA

             PORADNIA RODZICA / WYCHOWANIA

             PORADNIA MAŁŻEŃSKA

             SOCJOTERAPIA DZIECI I MŁODZIEŻY

             INTERWENCJA KRYZYSOWA

Przyjmuje w Świnoujściu i Szczecinie. Telefon . +48 696 46 99 69

Wydzierżawię lub sprzedam znakomity lokal użytkowy w centrum miasta. Pasaż Centrum od ul. Armii Krajowej, powierzchnia 28,6 m2, pierwsze piętro z wejściem na wprost schodów . telefon 601 77 92 54

Konsultacje okulistyczne

Prof. dr hab. n. med.

Olgierd Palacz

Przyjmuje raz w miesiącu.

Rejestracja w Przychodni Lekarskiej

Tadeusz Czajka

Tel. 91 321 94 44

lekarz medycyny pracy

spec. rehabilitacji kardiologicznej, fizjoterapii i balneologii

M. Krystyna Wasilewska - Zużałek

Świnoujście, ul. Boh. Września 6, wtorki, piątki 18 -19

Międzyzdroje, ul. M. Dąbrowskiej 6 , codzinnie 16 - 17

Rej. tel. 91 328 02 12, 601 87 19 20

CERTYFIKATY KIEROWCÓW, MARYNARZY:

NORWESKIE, DUŃSKIE, MIĘDZYNARODOWE

-badania profilaktyczne, książeczki zdrowia

EKG - choroby  serca, stawów, kręgosłupa

Rejestracja telefoniczna

 

 

Gabinet stomatologiczny

Lek. stom. J. Burzyńska-Kowalska

  • kompleksowe leczenie stomatologiczno-protetyczne, wybielanie zębów, periodentologia, zabiegi z medycyny estetycznej

                Godziny przyjęć

od poniedziałku do czwartku godz. 12:00- 18:00

tel. 91 321 85 70, 604 081 631

Świnoujście, ul. Monte Cassino 2

    

 

GABINET GASTROENTEROLOGICZNY

Anna Popiela-Schiller

Gastroenterolog

Specjalista Chorób Wewnętrznych

Świnoujście, ul. Sikorskiego 2 (obok apteki "Arnika")

Rejestracja telefoniczna

+48 501 070 827

PRYWATNY GABINET ORTOPEDYCZNY

lek. med. Mariusz Dydyk

specjalista ortopeda - traumatolog

Poradnia Rodzinna

ul. Dąbrowskiego 4                      Rejestracja

parter                                       tel. 504 288 846

Konsultacja ortopedyczna dorosłych i dzieci

   USG stawów biodrowych niemowląt,

                 USG narządów ruchu

Ernest Pyrkosz

ORTOPEDA

  • profilaktyka stawów biodrowych u niemowląt
  • wady postawy
  • zespoły bólowe narządów ruchu
  • leczenie zmian zwyrodnieniowych i pourazowych
  • badania medycyny sportowej dzieci i młodzieży

Świnoujście, ul. Piastowska 60

wtorek 17:00- 18:00, piątek 15:30-17:00

Rejestracja telefoniczna 606 387 618

specjalista ginekolog-położnik

Maria Czajkowska

USG 4D położniczo- ginekologiczne

certyfikat USG Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego

przyjmuje prywatnie: wtorek, czwartek od godz. 16:00

ul. Boh. Września 27 (vis a vis przeprawy promowej)

rejestracja telefoniczna: 607 31 00 51

Wydzierżawię lub sprzedam znakomity lokal biurowy o powierzchni 28,6 m2 na

I piętrze z wejściem na wprost schodów w Pasażu "Centrum" (ul. Armii Krajowej 12) .

Wiadomość telefon 601 779 254

RADCA PRAWNY Dorota Krzemień-Osuch

  • porady prawne, reprezentacja przed sądami,
  • spadki, sąd pracy,
  • obsługa prawna podmiotów gospodarczych (KRS)

 Świnoujście, ul. Armii Krajowej 9/2 (wejście od ul. Monte Cassino 42-brama)

kontakt po uzgodnieniu telefonicznym 

tel. 91 321 93 30, 605 426 340      e-mail: biuro@kancelaria-osuch.pl

Drewno kominkowe i opałowe

tel. 693 399 346, 91 418 82 68

WYSPIARZ niebieski