WYSPIARZ niebieski
WYNIKI WYSZUKIWANIA

Szukana fraza:  |  Wyniki: 9451 - 9480 z 17484

11.10.2012 7:22

Naukowiec o wybranych wyspiarskich problemach

(Świnoujście, Międzyzdroje) Korzystając z odbywających się niedawno w Międzyzdrojach warsztatów FoMoBi (Foredune Morphodynamics Biodiversity) zapytaliśmy prowadzącego zajęcia i zarazem ich organizatora - dr. Tomasza A. Łabuza (na zdjęciu) z Wydziału Nauki o Ziemi Uniwersytetu Szczecińskiego o kilka istotnych spraw związanych z ochroną środowiska i przyrodą na naszych wysp. Spróbowaliśmy zasięgnąć opinii także o zasileniu piaskiem międzyzdrojskiej plaży, co planował burmistrz Międzyzdrojów Leszek Dorosz i o skutkach budowy w Świnoujściu terminalu LNG powodujących zmiany środowiskowe. Informacje jakie uzyskaliśmy są naszym zdaniem istotne i m.in. rzucają całkiem nowe światło na szereg spraw dotyczących terminalowej inwestycji, a dotąd pomijanych milczeniem.

czytaj więcej »

10.10.2012 16:03

Targi Edukacyjne w MDK

Centrum Aktywizacji Zawodowej Powiatowego Urzędu Pracy w Świnoujściu było organizatorem dzisiejszych III Targów Edukacyjnych, które odbyły się w Miejskim Domu Kultury. W tej dwugodzinnej imprezie uczestniczyło 37 wystawców oraz prelegenci.

czytaj więcej »

10.10.2012 15:39

Groził nożem

(Wolin) Wczoraj (9.10) funkcjonariusze z komisariatu policji zatrzymali mężczyznę, który wtargnął do Ośrodka Pomocy Społecznej i trzymając w ręku nóż groził pracownikom pozbawieniem życia. Policjanci przedstawili mu kilka zarzutów.

czytaj więcej »

10.10.2012 14:38

„Klub Pancernika" w Świnoujściu

Dziś na jednej z ulic Świnoujścia policjanci z zespołu ruchu drogowego świnoujskiej komendy przeprowadzili działania profilaktyczne pod nazwą „ Klub Pancernika klika w fotelikach". Mundurowi sprawdzali prawidłowość przewożenia dzieci w pojazdach.

czytaj więcej »

10.10.2012 12:04

Śmierć w Areszcie Śledczym

Jak nas informuje rzecznik wojewódzkiej stacji pogotowia ratunkowego Elżbieta Suchanowska - Wczoraj (9.10) po godz. 16.00 służby pogotowia ratunkowego zostały wezwane do Aresztu Śledczego do około 30 – letniego mężczyzny. Pomimo podjętej akcji reanimacyjnej nastąpił zgon. Z informacji, jakie uzyskaliśmy od prokuratora rejonowego Włodzimierza Cetnera wynika, że przeprowadzone zostały oględziny miejsca zdarzenia a prokuratorzy przesłuchali funkcjonariuszy służby więziennej. Ciało przewieziono do Szczecina w celu przeprowadzenia sekcji, jej wyniki będą znane w listopadzie. Areszt Śledczy w Świnoujściu nie udziela informacji na ten temat.

czytaj więcej »

10.10.2012 11:18

Wygrana w Stepnicy

Kolejne cenne wyjazdowe zwycięstwo w Stepnicy 4:2 odniosła drużyna „Prawobrzeża” Świnoujście. Mecz z tamtejszym „Zalewem” toczył się w strugach rzęsistego deszczu, który przeszkadzał obu drużynom. Po 10 minutach spotkania „Prawobrzeże” prowadziło 2:0, na listę strzelców wpisywali się kolejno Arkadiusz i Kamil Waliszewski.

czytaj więcej »

10.10.2012 11:05

„ Popołudnie z poezją”

(Wolin) 12 października o godz. 17.00 w Ośrodku Kultury Gminy Wolin odbędzie się „Popołudnie z poezją Donaty Stankowskiej” - uczestniczki warsztatu terapii zajęciowej w Wolinie.

czytaj więcej »

10.10.2012 10:51

Wrócili z wycieczki do Trójmiasta

Członkowie Polsko - Niemieckiego Forum Kobiet, Niemiecko - Polskiego Forum Kobiet oraz sympatycy obu organizacji wspólnie, przez dwa dni zwiedzali Trójmiasto.

czytaj więcej »

10.10.2012 10:43

“W pułapce gestapo i NKWD – historia mojego życia”.

15 października o godz. 11.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świnoujściu odbędzie się spotkanie z Władysławem Zammelem ze Szwecji, promującym książkę pt.: "W pułapce gestapo i NKWD - historia mojego życia." Autorem książki jest nieżyjący ojciec Władysława Zammela, Michał Zammel. Książka została opublikowana już po śmierci autora, natomiast Władysław Zammel postanowił dzieło oraz koleje życia swego ojca promować w Polsce i na świecie. Wstęp wolny.

czytaj więcej »

10.10.2012 7:21

Pokrętnie, niespójnie ...i bez pamięci

W Sądzie Okręgowym w Szczecinie odbył się w 9 bm. kolejny odcinek tasiemcowego serialu pt. „Jak kasjerka okradała kasę wybitnego świnoujskiego samorządowca” , czyli rozprawa w pięcioletnim procesie Jolanty K., kasjerki Urzędu Miasta Świnoujście, która bezkarnie okradała urzędową kasę w czasie prezydentury Janusza Żmurkiewicza.

czytaj więcej »

10.10.2012 7:03

Andrzej Zieliński (streetworker) o sobie samym

Nie mam ściśle sprecyzowanego dnia pracy. To nie jest praca objęta ścisłym harmonogramem godzinowym. Od sześciu lat na terenie naszego miasta docieram do ludzi bezdomnych aby z nimi nawiązać jakiś kontakt. Trzeba posłuchać tego, co oni mają do opowiedzenia. Trzeba umieć słuchać. Trzeba poznać przyczynę bezdomności, czy alkoholizmu danej osoby. Nikt przecież od urodzenia nie jest skazany na alkoholizm. Ja bazuję na własnym doświadczeniu. Mnie też kiedyś się wydawało, że mogę kontrolować siebie.

czytaj więcej »

10.10.2012 6:54

Nie chcą się chwalić

Faktem zdania matury może pochwalić się 80 % tegorocznych maturzystów. Maturę z języka polskiego zdało 97 % piszących, z matematyki - 85 %., a z najczęściej wybieranego języka obcego, czyli angielskiego – 91 %. Pozytywny wynik z języka polskiego uzyskało 97% uczniów. Najtrudniejszym przedmiotem na tegorocznej maturze okazała się, jak to bywa najczęściej, matematyka. Nie zdało jej aż 15% maturzystów. Słabo poszedł także język rosyjski, z którego wyniki może być zadowolonych 11% piszących.Co roku podajemy w naszym tygodniku statystykę dotyczącą matur w świnoujskich szkołach publicznych i niepublicznych. Dotychczas nie mieliśmy problemu z uzyskaniem danych z poszczególnych szkół funkcjonujących na terenie miasta. Podobnie było i w tym roku. Jedynym niechlubnym wyjątkiem było Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. św. Jadwigi Królowej, przy ul. Wyspiańskiego 12, które nie chciało chwalić się swoimi wynikami.

czytaj więcej »

09.10.2012 21:59

Wybuch gazu na ul. Kościuszki

Około godziny 20.00 doszło dziś do wybuchu gazu w jednym z mieszkań bloku przy ul. Kościuszki 5. Interweniowała świnoujska Państwowa Straż Pożarna gasząc pożar do jakiego doszło w miejscu zdarzenia. Na szczęście nikt podczas wybuchu nie ucierpiał.

czytaj więcej »

09.10.2012 21:49

19. Uznamski Festiwal Muzyki to już historia

W niedzielę koncertem z 29-letnim znakomitym wiolonczelistą Alexandrem Buzlowem (na zdjęciu na pierwszym planie) zakończył się 19. Uznamski Festiwal Muzyki Tematem tegorocznego Festiwalu była Rosja. W ciągu trzech tygodni od 15 września do 7 października odbyło się 40 imprez po polskiej i niemieckiej stronie wyspy Uznam. Festiwalowa publiczność w tym roku to aż 14 tysięcy osób. W trzech największych koncertach i biletowanej próbie w Peenemünde wystąpiło 700 wykonawców grających dla ponad 4 tysięcy uczestników.

czytaj więcej »

09.10.2012 15:28

Policja interweniuje

Jak nas poinformowała st. sierż. Dorota Małysa, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej policji w Świnoujściu w dniach 5-7 października doszło w mieście do kilku zdarzeń w których interweniowali świnoujscy policjanci.

czytaj więcej »

09.10.2012 12:08

III Międzynarodowy Turniej w Zapasach w Stylu Wolnym

(Międzyzdroje) 13 października w hali sportowej im. A. Grubby przy Szkole Podstawowej nr 1 odbędzie się III Międzynarodowy Turniej w Zapasach w Stylu Wolnym o Puchar Burmistrza Międzyzdrojów. Wstęp wolny. Info. UM Międzyzdroje.

czytaj więcej »

09.10.2012 11:04

Inaguracja roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Miejski Dom Kultury zaprasza na inaugurację roku akademickiego 2012/2013 Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Uroczystość odbędzie się 13. października o godz. 12 w sali teatralnej przy ul. Matejki 11.

czytaj więcej »

09.10.2012 10:50

Niemcy też zbierają nakrętki

Świetlica „Alte Feuerwache” („Stara remiza”) w Heringsdorfie, już w ubiegłym roku przystąpiła do akcji zbierania nakrętek. „Zainspirowała nas akcja zbiórki nakrętek dla chorego Antka i postanowiliśmy też się przyłączyć. Krótko po rozpoczęciu, zalała nas lawina nakrętek”- mówi Kersten Fubel, dyrektor placówki.

czytaj więcej »

09.10.2012 10:22

Kolejna inicjatywa świnoujskiego PUP

Centrum Aktywizacji Zawodowej Powiatowego Urzędu Pracy w Świnoujściu zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w III Targach Edukacyjnych, które odbędą się 10.10.2012r. w godz. 13.00-15.00 w Hali Sportowej MDK przy ul. Matejki 11.

czytaj więcej »

09.10.2012 8:56

VII Otwarte Mistrzostwa Świnoujścia w Lotach Latawców

14 października na plaży koło „wiatraka” odbędą się Latawcowe Mistrzostwa Świnoujścia. Organizatorem zawodów jest Świnoujska Akademia Karate Kyokushin, a współorganizatorami Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz ” i Urząd Miasta Świnoujście. Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów. Należy tylko stawić się 14 października o godz. 11.30 na plaży i mieć ze sobą zakupiony lub własnoręcznie wykonany latawiec.

czytaj więcej »

09.10.2012 8:53

Spór wokół inkasenta opłaty targowej

(Międzyzdroje) Projekt uchwały o opłacie targowej wzbudził spore emocje podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Międzyzdrojach. Głównie dotyczyło to sprawy inkasenta pobierającego opłatę. Burmistrz Leszek Dorosz zaproponował bowiem w przygotowanym projekcie suchy zapis bez żadnego uszczegółowienia, iż inkasentami będą wskazani przez Burmistrza Międzyzdrojów pracownicy Urzędu Miejskiego. To jako mało konkretne nie spodobało się niektórym radnym i wywołało ożywioną dość dyskusję z różnymi propozycjami.

czytaj więcej »

09.10.2012 8:48

Chce unieważnienia planu zagospodarowania przestrzennego

W czerwcu tego roku Rada Miasta uchwaliła miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego obszaru II miasta, który tworzony był na przestrzeni ośmiu lat. Przy uchwalaniu planu najwięcej emocji wzbudziła sprawa działki przy ul. 11 Listopada, na której właściciel chciał budować stację benzynową. Tego typu usługa nie znalazła się w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego obszaru II, mimo iż przed laty była w tym miejscu planowana.

czytaj więcej »

08.10.2012 16:04

Spotkanie z europosłem Sławomirem Nitrasem

Dzisiaj o godz. 10.30 w auli LO im. Mieszka I odbyło się spotkanie posła do parlamentu europejskiego Sławomira Nitrasa z licznie zgromadzoną grupą uczniów. W spotkaniu uczestniczyli również: posłanka Ewa Żmuda Trzebiatowska, dyrektorka LO Grażyna Szczodry, a także nauczyciele i przedstawiciele lokalnych mediów.

czytaj więcej »

08.10.2012 14:25

Nietrzeźwy kapitan barki

Prawie promil alkoholu w wydychanym powietrzu miał 64-letni kapitan prowadzący szczecińską barkę po morskich wodach wewnętrznych w rejonie Świnoujścia. Ujęli go funkcjonariusze z Pomorskiego Dywizjonu Straży Granicznej wraz z bosmanem portu i przekazali policji.

czytaj więcej »

08.10.2012 14:02

Policjanci ujawnili sieci kłusownicze

W minioną niedzielę, 7 października funkcjonariusze policji wodnej w Świnoujściu ujawnili na akwenach wodnych w okolicach portu i starorzecza pięć siatek i dziewięć ekranów kłusowniczych.

czytaj więcej »

08.10.2012 13:33

Świnoujska Akademia Karate Kyokushin rozpoczęła sezon

Świnoujska Akademia Karate Kyokushin rozpoczęła sezon mocnym uderzeniem. Podczas minionego weekendu, odbyły się otwarte mistrzostwa Niemiec GERMAN OPEN 2012, których organizatorem był Klub Karate Kyokushin z Frankfurtu n/Menem. W zawodach wzięło udział 196 zawodników, z 36 ośrodków z 13 krajów.

czytaj więcej »

08.10.2012 12:00

PIĘTNASTKA ZŁOTEJ JESIENI

Bieg ten (7.10), zorganizowany przez Klub Biegacza Jogging zaliczany jest do punktacji Międzynarodowej Ligi Biegowej. Zawodnicy mieli do pokonania 15 km (4 okrążenia wokół Jez. Wolgastsee), niektórzy mogli wybrać krótszą trasę (do wyboru: 1,2 lub 3 okrążenia). Udział w biegu wzięło 39 zawodników ze Świnoujścia, Wolina, Garzu, Bansinu, Korswandt i Szczecina.

czytaj więcej »

08.10.2012 10:49

Dziś ostatni dzień ankiet w sprawie tzw. podatku śmieciowego

Jeszcze dziś do północy na oficjalnej stronie internetowej miasta WWW.swinoujscie.pl można wypełnić ankietę w sprawie metody naliczania tzw. podatku śmieciowego.  Po zaznaczeniu odpowiedzi i kliknięciu „wyślij” ankieta natychmiast znajdzie się w Biurze Informacji i Konsultacji Społecznej Urzędu Miasta.

czytaj więcej »

08.10.2012 10:47

Wielki remis kapitanów i ich jachtów

W dniu dzisiejszym, o godzinie 4.30 jachty biorące udział w bitwie żeglarskiej pomiędzy wschodem i zachodem kraju osiągnęły metę. Oba jachty przecięły linię mety niemal w tym samym momencie.

czytaj więcej »

08.10.2012 7:05

Zakończono postępowanie wyjaśniające

Pomimo zamieszczonej już informacji w oparciu o wyjaśnienia rzecznik prasowej KMP w Świnoujściu na temat rozstrzygnięcia w sprawie kolizji zastępcy prezydenta Barbary Michalskiej do jakiej doszło w dniu 8 sierpnia otrzymaliśmy jeszcze na ten temat dodatkową notkę od tej samej rzecznik, którą niniejszym w całości zamieszczamy... bez komentarza.

czytaj więcej »
« Poprzednia  | 1  |  ...  |  315  | 316  |  317  |  ...  |  583  |  Następna »   
SKONTI
CIROKO
Wulkanizacja

Prywatny gabinet ginekologiczno-położniczy

Lek. med. RENATA WASZCZUK

specjalista ginekolog-położnik

Przyjmuje co drugi poniedziałek w

Przychodni Zdrowia w Międzyzdrojach

ul. Niepodległości 10 a

Rejestracja telefoniczna pod nr 603916017

specjalista ginekolog - położnik

Renata Waszczuk

- USG

- cytologia

- prowadzenie ciązy

- porady ginekologiczne

Przyjmuje prywatnie we wtorki od godz. 16:00

Przychodnia Lekarska Tadeusza Czajki w Uznamie

ul. Grunwaldzka 2,  Rejestracja  tel 91 321 94 44

Wydzierżawię lub sprzedam znakomity lokal użytkowy w centrum miasta. Pasaż Centrum od ul. Armii Krajowej, powierzchnia 28,6 m2, pierwsze piętro z wejściem na wprost schodów . telefon 601 77 92 54

Konsultacje okulistyczne

Prof. dr hab. n. med.

Olgierd Palacz

Przyjmuje raz w miesiącu.

Rejestracja w Przychodni Lekarskiej

Tadeusz Czajka

Tel. 91 321 94 44

lekarz medycyny pracy

spec. rehabilitacji kardiologicznej, fizjoterapii i balneologii

M. Krystyna Wasilewska - Zużałek

Świnoujście, ul. Boh. Września 6, wtorki, piątki 18 -19

Międzyzdroje, ul. M. Dąbrowskiej 6 , codzinnie 16 - 17

Rej. tel. 91 328 02 12, 601 87 19 20

CERTYFIKATY KIEROWCÓW, MARYNARZY:

NORWESKIE, DUŃSKIE, MIĘDZYNARODOWE

-badania profilaktyczne, książeczki zdrowia

EKG - choroby  serca, stawów, kręgosłupa

Rejestracja telefoniczna

 

 

Gabinet stomatologiczny

Lek. stom. J. Burzyńska-Kowalska

  • kompleksowe leczenie stomatologiczno-protetyczne, wybielanie zębów, periodentologia, zabiegi z medycyny estetycznej

                Godziny przyjęć

od poniedziałku do czwartku godz. 12:00- 18:00

tel. 91 321 85 70, 604 081 631

Świnoujście, ul. Monte Cassino 2

    

 

GABINET GASTROENTEROLOGICZNY

Anna Popiela-Schiller

Gastroenterolog

Specjalista Chorób Wewnętrznych

Świnoujście, ul. Sikorskiego 2 (obok apteki "Arnika")

Rejestracja telefoniczna

+48 501 070 827

PRYWATNY GABINET ORTOPEDYCZNY

lek. med. Mariusz Dydyk

specjalista ortopeda - traumatolog

Poradnia Rodzinna

ul. Dąbrowskiego 4                      Rejestracja

parter                                       tel. 504 288 846

Konsultacja ortopedyczna dorosłych i dzieci

   USG stawów biodrowych niemowląt,

                 USG narządów ruchu

Ernest Pyrkosz

ORTOPEDA

  • profilaktyka stawów biodrowych u niemowląt
  • wady postawy
  • zespoły bólowe narządów ruchu
  • leczenie zmian zwyrodnieniowych i pourazowych
  • badania medycyny sportowej dzieci i młodzieży

Świnoujście, ul. Piastowska 60

wtorek 17:00- 18:00, piątek 15:30-17:00

Rejestracja telefoniczna 606 387 618

specjalista ginekolog-położnik

Maria Czajkowska

USG 4D położniczo- ginekologiczne

certyfikat USG Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego

przyjmuje prywatnie: wtorek, czwartek od godz. 16:00

ul. Boh. Września 27 (vis a vis przeprawy promowej)

rejestracja telefoniczna: 607 31 00 51

Wydzierżawię lub sprzedam znakomity lokal biurowy o powierzchni 28,6 m2 na

I piętrze z wejściem na wprost schodów w Pasażu "Centrum" (ul. Armii Krajowej 12) .

Wiadomość telefon 601 779 254

STOMATOLOG

Katarzyna Szablewska

przyjęcia prywatne

i w ramach ubezpieczenia NFZ

rejestracja telefoniczna:

 608 198 968

Świnoujście, ul. Piastowska 60

RADCA PRAWNY Dorota Krzemień-Osuch

  • porady prawne, reprezentacja przed sądami,
  • spadki, sąd pracy,
  • obsługa prawna podmiotów gospodarczych (KRS)

 Świnoujście, ul. Armii Krajowej 9/2 (wejście od ul. Monte Cassino 42-brama)

kontakt po uzgodnieniu telefonicznym 

tel. 91 321 93 30, 605 426 340      e-mail: biuro@kancelaria-osuch.pl

Drewno kominkowe i opałowe

tel. 693 399 346, 91 418 82 68

WYSPIARZ niebieski