WYSPIARZ niebieski
WYNIKI WYSZUKIWANIA

Szukana fraza:  |  Wyniki: 9451 - 9480 z 13089

19.11.2010 22:01

Michał Sutyła wygrywa w pierwszej turze!

Jak donosi dzisiejsza prasa w prawyborach dziennika "Kurier Szczeciński", w których to głosy oddawali czytelnicy za pomocą sms-ów zdecydowanym zwycięzcą w ubieganiu się o urząd Prezydenta Miasta Świnoujście został Michał Sutyła, reprezentujący Ruch Aktywności Samorządowej – RAS. W plebiscycie Kuriera Szczecińskiego Michał Sutyła zdobył 74,2 % głosów, zostając absolutnym zwycięzcą, deklasując zajmującego drugie miejsce kandydata PO D. Śliwńskiego (16,1 %) oraz J. Żmurkiewicza z SLD... z zaledwie 6,5 % głosów.

czytaj więcej »

19.11.2010 20:45

Znaleziono pieska

W nocy z 18/19 listopada znaleziono pieska, podobny do pudelka biały w szare łatki. Wiadomość , tel. 91 471 46 24 .

czytaj więcej »

19.11.2010 14:42

Kandydaci na radnych RAS w wyborach

Spełniając oczekiwania internautów zamieszczamy poniżej w rozbiciu na poszczególne okręgi wykaz bezpartyjnych kandydatów na radnych Rady Miasta Świnoujście z listy numer 14 - Komitetu Wyborczego Ruch Aktywności Samorządowej – RAS. Zdjęcia kandydatów są umieszczone na stronie w fotoreportażu pt. „Kandydaci RAS na radnych”.

czytaj więcej »

19.11.2010 8:37

Grzeszne lata prezydenta

Koniec drugiej już kadencji obecnego prezydenta jest bliski, czas więc na pewne podsumowanie minionych 8 lat.. W wydanej za 14.800 zł w dniu 28 października br. książeczce-przechwalance, podobnie jak i w tej która ukazała się cztery lata temu (po pierwszej kadencji), opisywane jest wyłącznie pasmo niekończących się sukcesów Janusza Żmurkiewicza. Zabrakło zaś zupełnie miejsca na prezydenckie plamy, grzechy, większe i mniejsze potknięcia, pokrętne i nieetyczne działania oraz mijanie się z prawem i balansowanie na jego granicy. Postaramy się ten widoczny błąd (w postaci wygodnego przemilczenia tego co nie było sukcesem), choć w zarysie uzupełnić, dla uzyskania pełnego obrazu ośmioletniego panowania.Wszyscy przecież powinni zdawać sobie sprawę, że jak to w życiu bywa prócz miodu jest i niejedna łyżka dziegciu. Dopiero wtedy można zważyć prezydenturę odpowiadając sobie na pytanie: sukces to czy raczej porażka?.

czytaj więcej »

19.11.2010 7:57

JESIENNE ZASŁUCHANIE

W filii MDK Warszów 17 bm. odbyło się spotkanie miłośników poezji z członkami Klubu Literackiego „Na Wyspie”. Podczas wieczoru swoje wiersze o tematyce jesiennej i o przemijaniu prezentowali: Bugajna, Janina Garczyk, Anna Kamińska - Szpachta, Irena Kozyra, Artur Marach, Janina Miecznik, Maciej Napiórkowski, Regina Orzechowska, Teresa Niezgodzka, Maja Piórska, Elżbieta Post, Edyta Rozenfeld, Beata Wołoszyn.

czytaj więcej »

19.11.2010 7:52

Z rozmyślań niezbyt starego lokalnego malkontenta

Tak, tak wiem, że czytając tytuł pierwsze co na myśl przychodzi to filmowy lokalny głupek. Jednak nie o filmie i nie o lokalnych głupkach będzie. Moją głowę ostatnio bardzo zaprząta obecna kampania do wyborów samorządowych. I choć znalazłoby się lokalnych, bynajmniej niemądrych, to też o nich bezpośrednio nie będzie.

czytaj więcej »

19.11.2010 7:33

Konsultacje wyników audytu środowiskowego

W związku z dofinansowaniem przez międzynarodowe instytucje finansowe budowy terminalu LNG w Świnoujściu, przeprowadzony został audyt środowiskowy (tzw. Due Diligence) dotyczący inwestycji, w realizację której zaangażowane są cztery podmioty: Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A., Polskie LNG S.A., Urząd Morski w Szczecinie oraz Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A.

czytaj więcej »

18.11.2010 22:22

Pięć godzin Michała Sutyły z wyborcami

Dzisiaj przez 5 godzin Michał Sutyła kandydat na urząd Prezydenta Miasta Świnoujście z Ruchu Aktywności Samorządowej RAS oraz kandydaci na radnych z tego komitetu wyborczego rozmawiali przy „Teatralnej” na Placu Słowiańskim z potencjalnymi wyborcami, zwykłymi przechodniami. To jedyna grupa kandydatów jaka zdecydowała się dotąd na takie niczym nieskrępowane, otwarte spotkanie z mieszkańcami.

czytaj więcej »

18.11.2010 18:33

Szanowni Mieszkańcy!

Dobiegł końca czas, w którym każdy mógł się zastanowić i podjąć decyzję komu udzieli swojego poparcia w nadchodzących wyborach na Prezydenta Miasta Świnoujście.

czytaj więcej »

18.11.2010 14:41

GAZ-SYSTEM S.A. operatorem polskiego odcinka gazociągu jamalskiego

17 listopada 2010 r. Prezes Urzędu Regulacji Energetyki wydał decyzję w sprawie wyznaczenia spółki GAZ-SYSTEM S.A. na niezależnego operatora polskiego odcinka gazociągu jamalskiego na okres do 31 grudnia 2025 r. GAZ-SYSTEM S.A. jest spółką Skarbu Państwa i operatorem krajowego systemu gazociągów przesyłowych o długości prawie 10 tys. km.

czytaj więcej »

18.11.2010 8:31

Rozmowy z Mieszkańcami

Michał Sutyła kandydat na Prezydenta Świnoujścia oraz kandydaci na radnych KW Stowarzyszenia RAS zapraszają Mieszkańców w czwartek (18 bm.)na spotkanie w samym sercu Miasta. Na styku Placu Słowiańskiego z Placem Wolności (przy Teatralnej) wyłożona zostanie księga, do której każdy z Mieszkańców będzie mógł wpisać swoje oczekiwania w stosunku do przyszłych władz samorządowych. “Zapraszam każdego z Mieszkańców w godzinach od 12 aż do zmroku. Chciałbym abyśmy wspólnie zweryfikowali wszystkie programy wyborcze, by to sami Mieszkańcy Świnoujścia mogli wyrazić swoje opinie. Zapraszam do wpisywania swoich pomysłów, uwag dotyczących każdej dziedziny życia Miasta. Zapraszam również do bezpośrednich rozmów. Chcemy razem z przyszłymi radnymi zawsze być blisko Mieszkańców, nie tylko w czasie wyborów”. Michał Sutyła KW Stowarzyszenia RAS

czytaj więcej »

18.11.2010 7:36

Podwójna robota

Kilka dni temu odebrane zostały praca związane z budową nowej nawierzchni ul. Gdyńskiej na odcinku od ul. Szkolnej do terenów, którymi dysponuje wspólnota mieszkaniowa oraz spółdzielnia mieszkaniowa „Słowianin”. Przebudowę ulicy wywalczyli sobie mieszkańcy tej części ulicy.

czytaj więcej »

18.11.2010 7:33

Czwórka zaprasza

Zespół Szkół Publicznych nr IV w Świnoujściu zaprasza na V Dzień Integracji i Tolerancji, który uroczyście będzie obchodzony w murach szkoły w czwartek, 18.11.10 od godziny 09.00 do 14.00.

czytaj więcej »

17.11.2010 20:52

„HONOROWY” BYŁY KOMENDANT W ROLI RADNEGO?

Poprzedni komendant świnoujskiej Policji Bogusław Brzezowski zarobił blisko 117 tyś zł na mieszkaniu komunalnym podarowanym mu od Miasta, które początkowo miało status lokalu służbowego. Dziennikarzowi „Wyspiarza” przysięgał przed laty na honor oficera i munduru, że mieszkanie to jest tylko na czas pełnienia funkcji komendanta... po czym mieszkanie wykupił z obowiązującą bonifikatą i sprzedał, a w Świnoujściu m.in. za pieniądze zarobione ze sprzedaży dawnego komunalnego mieszkania wybudował willę. Teraz dawny komendant, a obecnie zasłużony policyjny emeryt kandyduje do Rady Miasta Świnoujście w zbliżających się wyborach samorządowych z listy Sojuszu Lewicy Demokratycznej (SLD). Swoją życiową postawą w tym określonym przypadku jak się wydaje wyraźnie udowodnił już swój zakres zainteresowania dobrem Miasta i jego mieszkańców. Pisaliśmy na ten temat już wielokrotnie, bez echa i jakiegokolwiek zainteresowania władz lokalnych oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Pozostaje zatem ponownie zapytać jak to jest w Świnoujściu z takimi „lewymi” mieszkaniami komunalnymi? W Szczecinie z tego co nam wiadomo doprowadzono do zwrotu tego typu mieszkań. Taki lokal oddał tam Miastu nawet m.in. jego prezydent Piotr Krzystek. Na wyspach ma być inaczej?

czytaj więcej »

17.11.2010 15:40

BRAK WYKONAWCÓW NA ROZBUDOWĘ

Jak się dowiedzieliśmy, przebudowa centrum Miasta, zaplanowana w sumie na ponad 16 mln złotych (6 mln zł pochodzić ma z Regionalnego Programu Operacyjnego) przeciągnie się w czasie, ponieważ, jak nam oświadczył rzecznik prasowy Robert Karelus - "do przetargu na realizację inwestycji przebudowy układu komunikacyjnego centrum Świnoujścia nie zgłosiła się żadna firma.

czytaj więcej »

17.11.2010 15:35

ZAPROSZENIE DO BIEGU

Klub Biegacza Jogging zaprasza zawodników i kibiców na BIEG PAWŁA w sobotę, 20. listopada br. Będzie to cross na dystansie 5km rozegrany na górze „sankowej”. Start o 12.00, zapisy od 11.30. Bieg ten nie jest zaliczany do Międzynarodowej Ligi Biegowej. Uk

czytaj więcej »

17.11.2010 14:47

PRZYSZŁA KRYSKA NA MATYSKA ?

Prokuratura Rejonowa w Świnoujściu wszczęła 20 października śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień oraz niedopełnienia obowiązków przez Prezydenta Miasta Świnoujście Janusza Żmurkiewicza i dyrektora ZGM Joanny Rachuty polegających na stosowaniu błędnych kryteriów dotyczących ustalania wysokości czynszów dla lokali stanowiących zasoby mieszkaniowe Miasta Świnoujście.

czytaj więcej »

17.11.2010 10:49

Trwają bezpłatne szczepienia przeciw grypie

Ponad 2100 mieszkańców miasta , którzy ukończyli   60. rok  życia skorzystało już w  Świnoujściu z możliwości bezpłatnych szczepień przeciw grypie.Szczepionki jeszcze są .

czytaj więcej »

17.11.2010 8:59

Etycznie w Żegludze Świnoujskiej

- Ustawa o finansach publicznych wprowadziła obowiązek tzw. kontroli zarządczej. W związku z tym Minister Finansów ogłosił komunikat w sprawie standardów kontroli zarządczej dla sektora finansów publicznych. Jednym ze standardów jest przestrzeganie wartości etycznych. Żeby były one przestrzegane muszą być przyjęte w jednostce i opublikowane. Odpowiedzialni za wprowadzenie Kodeksów Etycznych są kierownicy jednostek – powiedział nam Sekretarz Miasta Dariusz Wojcieszek – Trzy miesiące temu odbyło się w Świnoujściu szkolenie dla wszystkich kierowników jednostek w zakresie kontroli zarządczej. Nadzór nad wdrożeniem kontroli zarządczej w miejskich jednostkach sprawuje prezydenty. Natomiast każdy kierownik jednostki musi oświadczyć, że wprowadził kontrole zarządczą, a tym samym m.in. wdrożył też Kodeks Etyczny. Termin na to jest jest do marca 2011 r – dodał D. Wojcieszek. A jaka jest w tym względzie praktyka? Oto przykład.

czytaj więcej »

17.11.2010 8:20

Pasowanie przedszkolaków

We wtorek (16 bm.) w Przedszkolu Miejskim nr 3 "Pod żaglami" miało miejsce wieeelkie wydarzenie. Najmłodsza część przedszkolnej społeczności stała się pełnoprawnymi przedszkolakami. A to za sprawą uroczystości jaką jest pasowanie na przedszkolaka.

czytaj więcej »

17.11.2010 8:06

Maksymalnie wykorzystać możliwości…

Od dawna znam dobrze wszystkie polskie porty, a tegoroczne odwiedziny jachtem „Polonez” portów Trójmiasta, pozwoliły mi dostrzec zmiany jakie tam zachodzą jeżeli chodzi o przystosowanie ich do pełnienia funkcji portów jachtowych. Każdy z tych portów stara się też sobie przypisać nazwę „stolicy polskiego żeglarstwa”, jednak to Świnoujście ma największe szanse, żeby sami żeglarze z kraju i zagranicy potwierdzili ten fakt. Tylko…, trzeba tego chcieć!

czytaj więcej »

17.11.2010 7:50

Targowiska na wyspach

Miejskie targowiska w Świnoujściu i Wolinie to przysłowiowy obrazy nędzy i rozpaczy. Ich estetyka zamknęła się w poprzedniej epoce i tkwi tak nadal w XIX wieku. Inaczej jest w Międzyzdrojach (na zdjęciu), gdzie już wkrótce handlowcy targowiskowi i co najważniejsze mieszkańcy będą mogli korzystać z nowego obiektu na miarę obecnych czasów. Jak długo przyjdzie nam w innych wyspiarskich miejscowościach czekać na takie konieczne zmiany?

czytaj więcej »

17.11.2010 7:39

Jak głosować

Już w najbliższą niedzielę 21 listopada będziemy uczestniczyć w wyborach samorządowych. W Świnoujściu kandydatów na radnych w 21-osobowej Radzie Miasta zgłosiło 7 komitetów wyborczych. Każdy z nich ma swój numer listy z kandydatami. Z tego trzy partyjne u nas (z 5 w Polsce) mają takie same numery wylosowane dla nich w całym kraju: 1 - SLD, 4 - PO i 5- PiS, a pozostałe świnoujskie komitety stowarzyszeń i wyborców wylosowały numery swoich list z tych nadanych przez Komisarza Wyborczego 13 – KW Stowarzyszenia Grupa Morska, 14 – KW Stowarzyszenia RAS,15 – KWW Czas na Zmiany, 16-KW Stowarzyszenia Nasze Miasto. Aby głos był ważny trzeba zagłosować na jednego kandydata z jednej z tych list.

czytaj więcej »

16.11.2010 17:51

ZAPRASZAMY NA BEZPŁATNĄ MAMMOGRAFIĘ

Badanie mammograficzne wykonywane w ramach programu NFZ mogą wykonać Panie w wieku od 50 do 69 roku życia, co 24 miesiące. Mammobus będzie ustawiony:na Placu Adama Mickiewicza przy Urzędzie Miasta Świnoujście  w dniach: 29 i 30 listopada 2010 r.

czytaj więcej »

16.11.2010 8:33

Mogło dojść do tragedii

(Wolin) Wczoraj ok. godz. 18.30 w znajdującym się na parterze mieszkaniu nieszczelność kuchennej instalacji gazowej , doprowadziła do wycieku gazu ziemnego.Stężenie gazu było tak duże, że przebywająca w mieszkaniu kobieta (ok. 30 lat) straciła przytomność i uderzyła głową o terakotową podłogę korytarza. W pokoju leżało jej dwuletnie dziecko. W chwili interwencji zespołu ratowników Pogotowia Ratunkowego chłopczyk nie stracił jeszcze przytomności.

czytaj więcej »

16.11.2010 5:57

Projekt „Bezpieczny Senior”

Wczoraj odbyło się w sali teatralnej Miejskiego Domu Kultury spotkanie seniorów poświęcone ich bezpieczeństwu w szerokim rozumieniu tego pojęciu. Spotkanie zorganizował Uniwersytet Trzeciego Wieku przy współudziale Wojewódzkiej Komendy Policji w Szczecinie, Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku w Szczecinie.

czytaj więcej »

16.11.2010 5:41

Stara sieć do rozbiórki

Od kilku dni na terenie Osiedla Zachodniego przy ul. Gdyńskiej trwają prace ziemne związane z rozbiórką starej sieci centralnego ogrzewania, stanowiącej własność Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Dopiero po odkryciu kanałów, w których biegła sieć widać jak była ona zagmatwana. Domyślać się można tylko, jakie straty ciepła ponoszono eksploatując te urządzenia.

czytaj więcej »

16.11.2010 5:33

Zaduszki poetyckie na Warszowie

Na zaproszenie Filii Miejskiego Domu Kultury na Warszowie, poeci skupieni wokół Klubu Literackiego „Na Wyspie” przygotowali na środę zaduszki poetyckie, których motto to słowa wiersza Anny Beaty Chodorowskiej - Gorzelniaskiej Kim dla mnie będziesz, jak mnie nie będzie.

czytaj więcej »

15.11.2010 16:42

Huszcza kontra Nowak wniosek oddalony

Radny Stanisław Huszcza złożył 5 listopada do Wydziału II Karnego Sądu Rejonowego w Świnoujściu akt oskarżenia przeciwko Krzysztofowi Nowakowi, wydawcy tygodnika „Wyspiarz niebieski”. Świnoujski sąd uznał się za niewłaściwy i sprawa w trybie ordynacji wyborczej (czyli w ciągu 48 godzin) odbyła się w poniedziałek 15 listopada przed Sądem Okręgowym w Szczecinie I Wydziałem Cywilnym. Sąd oddalił oskarżenie uznane za wniosek, co wykazało tylko kompletny brak przygotowania do sprawy ze strony radnego.

czytaj więcej »

15.11.2010 14:30

Ogólnoświatowe Ćwiczenia Łączności Kryzysowych

W minioną sobotę (13 bm.) po raz kolejny odbyły się Ogólnoświatowe Ćwiczenia Łączności Kryzysowych GlobalSET (Simulated Emergency Test), w których brał udział świnoujski harcerski klub łączności SP1ZZW "Horyzont". Obecna edycja ćwiczeń różniła się od poprzednich tym, że cały świat rozpoczął ćwiczenia według czasu lokalnego w swoich krajach.

czytaj więcej »
« Poprzednia  | 1  |  ...  |  315  | 316  |  317  |  ...  |  437  |  Następna »   
SKONTI

 

NASZE STROFKI :

OFIARY Z WYBORU

We własne siły nie mając wiary,

 niektórzy uznają się za ofiary.

 

 

NIEDOROBIONA

Na zewnątrz ładniutka,

we wnętrzu puściutka.

 

KŁAMCZUCHY

Niejedną niby prawdę mówią,

tylko w nich sedno jakoś gubią.

 

 

OWCZY PĘD

W ludzkim ciele bezmózgowcy,

żyją z mentalnością stadnej owcy.

 

 ŻAŁOSNA MATERIALISTKA

Życia sensem jest dla niej kasa

 i prezencji w oczach innych klasa.

 Wrażliwość i wartości najmniej się liczą,

bo na forsę i wygląd się nie przeliczą.

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WYSPIARZ niebieski