WYSPIARZ niebieski
WYNIKI WYSZUKIWANIA

Szukana fraza:  |  Wyniki: 9451 - 9480 z 13650

08.03.2011 4:59

Korty znów na półkę?

(MIĘDZYZDROJE) Dzierżawca kortów tenisowych przy placu przed molem po raz kolejny wystąpił do burmistrza z wnioskiem o długoletnią dzierżawę. Samorządowcy po raz kolejny nie podjęli konkretnej decyzji w tej sprawie.

czytaj więcej »

08.03.2011 4:57

Czterech kierowców jeżdżących na podwójnym gazie

W miniony weekend Świnoujscy policjanci zatrzymali cztery osoby, które poruszały się po mieście na podwójnym gazie. Mimo licznych apeli i informacji o sprawcach wypadków, którymi okazywali się nietrzeźwi kierujący wciąż policjanci zatrzymują kierowców, którzy nie potrafią powstrzymać się od kierowania po spożyciu alkoholu. Rekordzistką tego weekendu okazała się kobieta, która nie dosyć że poruszała się będąc w stanie nietrzeźwości to nie posiadała do tego nawet uprawnień.

czytaj więcej »

07.03.2011 22:32

Koncert okraszony kolorami

W sali teatralnej Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu 7 marca o godzinie 20.00 wystąpił wraz z 6-osobowym zespołem absolwent Duńskiej Królewskiej Akademii Muzycznej Czesław Mozil. Ten twórczy projekt poprzez swoją przewodnią duszę znany jest jako „Czesław Śpiewa”.

czytaj więcej »

07.03.2011 16:13

Druga rozprawa nożownika ze Świnoujścia

W poniedziałek 7 marca w Sądzie Okręgowym w Szczecinie odbyła się kolejna rozprawa będąca wynikiem tragicznych zdarzeń do jakich doszło 27 marca 2010 r. Przed szczecińskim sądem stanął doprowadzony z aresztu, nożownik 41-letni Jacek D. Sąd wysłuchał dwoje świadków, ekspedientkę innego sklepu, w którym oskarżony tego pamiętnego dnia kupował rano alkohol i świadka zdarzeń - żołnierza zawodowego. Oboje jak się wydaje specjalnie nie wnieśli do sprawy niczego nowego. W trakcie tego posiedzenia sądu na wniosek oskarżonego Jacka D. miała być prezentowana o nim opinia biegłych psychologów. Niestety biegli nie pojawili się na rozprawie, w związku z czym odroczono ją do 11 kwietnia .

czytaj więcej »

07.03.2011 16:08

Wypadek na Sosnowej

Dzisiaj w godzinach popołudniowych na Warszowie doszło do groźnego w skutkach wypadku. Samochód marki Ford Escort ścigany przez policję jadąc ulicą Barlickiego uszkodził poważnie Citroena AX, a wjeżdżając w ul. Sosnową przy ul. Czeskiej uderzył z kolei w samochód m-ki Fiat. W wyniku tego zderzenia pasażerkę Forda z miejsca wypadku zabrał helikopter, jeden z pasażerów uciekł. Znany policji kierowca Forda (niedawno wyszedł z więzienia), mieszkaniec Karsibora został zatrzymany.

czytaj więcej »

07.03.2011 14:02

Sprawcy pobicia zatrzymani

W sobotę Świnoujscy policjanci zatrzymali dwóch sprawców pobicia. Poszkodowany mężczyzna obecnie znajduje się w szpitalu z licznymi obrażeniami. Sprawcom grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

czytaj więcej »

07.03.2011 13:29

Z policją o współpracy

(MIĘDZYZDROJE). Komendant powiatowy policji w Kamieniu Pomorskim spotkał się z samorządowcami aby omówić sprawy bezpieczeństwa w gminie. W trakcie rozmów uzgodniono, że spotkania przedstawicieli policji z gospodarzami gminy powinny odbywać się cyklicznie – co najmniej raz na trzy miesiące.

czytaj więcej »

07.03.2011 13:24

Na gorącym uczynku zatrzymano 4 sprawców włamania

Świnoujscy policjanci zatrzymali po pościgu dwóch mężczyzn podejrzewanych o włamanie do garażu znajdującego się na terenie Zakładu Ślusarskiego. Mężczyźni w dniu dzisiejszym usłyszą zarzuty. Za włamanie grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

czytaj więcej »

07.03.2011 13:12

W 66. rocznicę bombardowania Świnoujścia 

W imieniu Dyrektora Ośrodka Spotkań Młodzieży Golm w Kamminke dr Nilsa Koehlera zapraszamy na uroczystości upamiętniające 66.rocznicę bombardowania miasta Świnoujście  w dniu 12 marca 1945 r., podczas którego zginęło, według nieoficjalnych informacji, nawet do 20000 osób - głównie ludności cywilnej.

czytaj więcej »

07.03.2011 6:28

Niemieckie śmieci w polskim lesie

To niestety nie jest odosobniony przypadek, a raczej można to już określić jako pewnego rodzaju plagę. Niemieccy sąsiedzi oszczędzają na swoich wydatkach permanentnie podrzucając śmieci do Świnoujścia. Pal licho jak ich wory ze śmieciami trafiają do naszych kubłów, czy koszy, ale jeśli są wyrzucane do lasu to jest to szczyt chamstwa, który należy surowo karać.

czytaj więcej »

07.03.2011 6:27

Druga rozprawa nożownika ze Świnoujścia

Dzisiaj w Sądzie Okręgowym w Szczecinie odbędzie się kolejna rozprawa będąca wynikiem tragicznych zdarzeń do jakich doszło 27 marca 2010 r. Przed szczecińskim sądem stanie nożownik 41-letni Jacek D. (na zdjęciu z poprzedniej rozprawy) Sąd ma do wysłuchania jeszcze dwoje świadków. Ma być tez prezentowana opinia psychologów o oskarżonym.

czytaj więcej »

07.03.2011 6:23

Czesław zaśpiewa

Dzisiaj sali teatralnej Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu obędzie się koncert absolwenta Duńskiej Królewskiej Akademii Muzycznej Czesława Mozila znanego jako „Czesław Śpiewa”. Koncert jak to reklamuje MDK przygotowano na koniec karnawału i jednocześnie z uwagi na termin to także muzyka z okazji Dnia Kobiet.

czytaj więcej »

06.03.2011 8:00

Dłuższa droga do awansu zawodowego

Minister Edukacji Narodowej szykuje ogromne zmiany organizacyjne w oświacie. Minister edukacji Katarzyna Hall zapowiedziała, że w okolicach kwietnia opublikuje kompleksowy projekt zmian w systemie oświaty. Jej zdaniem zmiany są konieczne, bo polska młodzież odstaje od standardów europejskich i jest słabiej przygotowana od swoich europejskich rówieśników do życia w nowoczesnym społeczeństwie. Zmiany mają dotyczyć między innymi systemu oświaty i karty nauczyciela. Mają być zlikwidowane kuratoria oświaty. Szkołami będą kierować regionalne ośrodki jakości edukacji.

czytaj więcej »

06.03.2011 7:51

O WŁOS OD MEDALU

Na trwających w Paryżu Halowych Mistrzostwach Europy znakomicie spisała się RENATA PLIŚ (MKL Maraton Świnoujście), która w finale biegu na 1500 m zajęła czwarte miejsce z czasem 4:15,16. Medalowe miejsca zajęły kolejno: Helena Arzhakowa (Rosja) 4:13,78, Nuria Fernandez (Hiszpania) 4:14,04 i Jekaterina Martynowa (Rosja) 4:14,16. Druga reprezentantka Polski na tym dystansie Sylwia Ejdys zajęła w finale ostanie – 9 miejsce 4:20,99. Renacie i jej trenerom serdecznie gratulujemy

czytaj więcej »

05.03.2011 17:38

Flota pokonała KSZO

W dzisiejszym meczu inaugurującym rundę wiosenną piłkarskich rozgrywek pierwszoligowych w Świnoujściu MKS Flota pokonała KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2:1 (0:0).

czytaj więcej »

05.03.2011 8:26

Nocna i świąteczna pomoc medyczna

Od 1 marca br. zmieniły się zasady udzielania nocnej i świątecznej pomocy medycznej. W miejscowościach, gdzie jest kilka placówek udzielających takich świadczeń pacjenci będą mogli korzystać z dowolnie wybranej placówki. Do tej pory obowiązywała rejonizacja. Nie dotyczy to Świnoujścia, gdzie nocną i świąteczną pomoc medyczną będzie sprawowała nowa placówka na terenie szpitala przy ul. Mieszka I. Szpital wygrał konkurs na tego typu świadczenia i będzie ich udzielał do końca bieżącego roku. Do tego, bowiem czasu obowiązuje kontrakt podpisany z Narodowym Funduszem Zdrowia.

czytaj więcej »

05.03.2011 8:24

Z dawnych kronik grodu –księga III (33)

Wielka Tratwa w Winoujściu na skutek odwiecznych, ogromnych zaniedbań sypać się okrutnie poczęła. Część kryp co to grodzian i przybyszów przez wodę woziła ledwo zipało goniąc resztkami sił i ino pływały staraniem tych co tam przy nich dnia każdego robili. Kasztelan Oponusus za mało zabiegał aby talary zdobyć co by krypy szkaradne Wielkiej Tratwy odnowić. Przecie zawsze miał ważniejsze sprawy na łbie, a nie tam grodu kłopoty. Trza było świecić swoją wielkością, na kobitki dnie i noce wytracać (często na marne, bo to i sił witalnych już ci było mało) , puszyć się władzą i popisy czynić by wszystkie ludziska w pas się kłaniali i peany piali. A ciężkie to przecie zajęcie było to i na robotę prawdziwą dla grodu dobra czasu zbrakło.

czytaj więcej »

05.03.2011 8:22

Jak w afrykańskiej biedzie

Targowiska w Polsce wyraźnie się w końcu cywilizują nowymi inwestycjami i co za tym idzie oferowanymi warunkami odbiegają od afrykańskiego zaścianka. Wystarczy spojrzeć na najbliższe np. Turzyn w Szczecinie, czy choćby targowisko miejskie w Międzyzdrojach. Niestety w Świnoujściu np. przy ul. Grunwaldzkiej jest nadal po staremu, czyli na poziomie głębokiej afrykańskiej prowincji. I co najgorsze zapowiedzi zmian owszem są, ale przecież mrzonkę od konkretu dzieli przepaść...

czytaj więcej »

04.03.2011 23:19

I DZIEŃ HALOWYCH MISTRZOSTW EUROPY

W pierwszym dniu (4.03) Halowych Mistrzostw Europy startowało ośmiu polskich lekkoatletów , a wśród nich biegaczki na dystansie 1500 m: Sylwia Ejdys i Renata Pliś. Sylwia Ejdys w I biegu eliminacyjnym zajęła II miejsce z czasem 4:11,04. Renata Pliś startowała w II biegu eliminacyjnym, który wygrała z czasem 4:12,15. Do biegu finałowego kwalifikowały się dwie najlepsze z każdego biegu eliminacyjnego i dodatkowo dwie z najlepszymi czasami. Zawodniczka MKL MARATON wygrywając swój bieg eliminacyjny znalazła się w biegu finałowym ME.

czytaj więcej »

04.03.2011 23:12

Acid Drinkers zabrzmiał w Centrali

Dzisiaj tuż po godzinie 19.00 niezwykle dynamicznie zabrzmiał w świnoujskim Jazz Clubie Centrala legendarny trash metalowy zespół ACID Drinkers. Zespół promował swoją najnowszą płytę zatytułowaną „Fishdick Zwei „zawierającą znakomicie zaaranżowane covery z różnych gatunków muzycznych przerobionych na nutkę metalowa. Dało się słyszeć m.in. jakże odmienne utwory Lizy Minnelli , Joe Dessina, czy Nirvany.

czytaj więcej »

04.03.2011 13:07

Młodzi Muzyka Miasto 3 M

W piątek 11 marca o godz. 17.00 w Sali Teatralnej Miejskiego Domu Kultury (ul.Matejki 11) odbędzie się Koncert Charytatywny na rzecz podopiecznych Domu Dziecka w Lubinie Gwiazdami koncertu będą między innymi Michał Pawłowski- uczestnik programu You Can Dance, Marcin Diling - świnoujski skrzypek, Karolina Szczepanik - uczestniczka programu X-factor. Oprócz występów organizatorzy przewidują wiele niespodzianek dla widzów w tym licytacje i konkursy z nagrodami.

czytaj więcej »

04.03.2011 12:57

Sukces uczennicy GP 2 w Świnoujściu

Uczennica Gimnazjum Publicznego nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Świnoujściu Natalia Szczepaniak z kl. 3 „F” została laureatką eliminacji wojewódzkich przedmiotowego konkursu organizowanego przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty.

czytaj więcej »

04.03.2011 7:19

Komisja uzupełniona o radnych

Nowa kadencja Rady Miasta Świnoujście powoduje zmiany w składzie różnych komisji, które zasilają radni. W trakcie ostatniej sesji Rady Miasta Świnoujście dokonano wyboru dwóch osób, które zgodnie z wnioskiem prezydenta weszły w skład działającej w mieście Komisji Bezpieczeństwa i Porządku.

czytaj więcej »

04.03.2011 7:16

Zastępca burmistrza doradcą

(MIĘDZYZDROJE). Z dniem 1 marca Mateusz Flotyński zrezygnował z funkcji zastępcy burmistrza Międzyzdrojów. Wybrał mandat radnego powiatu kamieńskiego, którym został w wyniku ubiegłorocznych wyborów samorządowych.

czytaj więcej »

03.03.2011 20:12

LEGENDARNY „BOUNTY” NA SAIL ŚWINOUJŚCIE 2011

Największą atrakcją trzeciej edycji imprezy Sail Świnoujście, która odbędzie się w dniach 5-7 sierpnia 2011, będzie niewątpliwie udział legendarnego żaglowca HMS Bounty.

czytaj więcej »

03.03.2011 10:24

Reklama – jeśli tak, to jaka?

Rosnąca liczba reklam, nie tylko zresztą w Świnoujściu, staje się kwestią coraz bardziej problematyczną. Miasta zaśmiecane są przez setki szyldów, billboardów, wolno stojących reklam, tzw. tablic ledowych i diodowych. Reklamy potrafią przesłonić zabytkowe kamienice, piękne hotele i pensjonaty. Umieszczane są na najbardziej reprezentacyjnych deptakach, placach i skwerach.

czytaj więcej »

03.03.2011 10:22

Gmina na planszy Monopoly Polska?

(MIĘDZYZDROJE). Pracownicy referatu promocji urzędu miasta zachęcają mieszkańców gminy (i nie tylko) do udziału w bezpłatnym internetowym projekcie ,,Głosowanie na narodową planszę gry Monopoly – Monopoly Polska”.

czytaj więcej »

03.03.2011 9:22

Pączki do rączki

Dziś wypada tradycyjny Tłusty Czwartek. Od rana także w Świnoujściu trwa pączkowe obżarstwo. Tylko w piekarni świnoujskiego PSS Społem i ciastkarni „Karpatka” Państwa Beaty i Waldemara Włodarskich będzie wypieczonych ponad 26 tysięcy pączków. Wypiek tych wspaniałych wyrobów nadal trwa, choć pączki powstają już od godzin nocnych. Na zarzekanie się, że pączek to sporo kalorii usłyszeliśmy, że cukiernicy na dzisiejszy dzień dają dyspensę.

czytaj więcej »

03.03.2011 7:28

Żmurkiewicz i Prejzner w Euroregionie Pomerania

W marcu nastąpi wybór nowych władz w Stowarzyszeniu Gmin Polskich Euroregionu Pomerania. Dotąd przedstawicielami Miasta Świnoujście zgodnie z decyzją Rady Miasta poprzedniej kadencji byli tam Zbigniew Pomieczyński (przewodniczący Rady V kadencji) i Katarzyna Rówińska, naczelnik Wydziału Rozwoju Miasta UM.

czytaj więcej »

03.03.2011 7:26

RAZEM MOŻNA WIĘCEJ

Dowodem na to będzie impreza, która odbyła się 1 marca br. w filii Miejskiego Domu Kultury na Warszowie, a okazją do jej zorganizowania była pierwsza rocznica utworzenia i działalności tamtejszego koła diabetyków. Zarząd koła działa w składzie: Krystyna Bakun (prezes), Irena Dylewska (sekretarz) i Danuta Bańska (skarbnik).

czytaj więcej »
« Poprzednia  | 1  |  ...  |  315  | 316  |  317  |  ...  |  455  |  Następna »   
SKONTI

Lokal biurowy o powierzchni 28,6 m2 na I piętrze z wejściem na wprost schodów w Pasażu "Centrum" (ul.. Armii Krajowej 12) sprzedam lub wydzierżawię.

Wiadomość telefon 601 779 254

 

NASZE STROFKI :

 

PRZYWILEJOM STOP

Przywilejom w Polsce czas kres położyć,

bo skąd brać aby do nich dołożyć?

 

SŁODKIE WODOLEJSTWO

 

 Polityka to specjalizacja w laniu wody,

 

okraszona niezbędną domieszką osłody.

 

 

POGROMCA INACZEJ

Dumnie miał się za pogromcę,

choć poskromił tylko owcę.

 

 

CI LEPSI

Kto ma w Polsce przywileje,

temu się bieda nie zadzieje.

 

 

  SKAZA

Cecha polskiej polityki,

to brak samokrytyki.

 

 

ROZKRADACZE

Narodowy majątek u cwaniaków w kieszeni,

choć każdy z nich się uczciwym mieni.

 

 

KARIEROWICZ

Tego człowieka stała maniera,

  po trupach do celu kariera.

 

 

 ROMANTYK

Miłości swojego życia przez całe lata szukał,

a świat z politowaniem tylko w głowę się pukał.

 

  BURACTWO

Za wielkopaństwo się wśród innych podają,

 ale ze słomą w butach nieudolnie to udają.

WYSPIARZ niebieski