WYSPIARZ niebieski
WYNIKI WYSZUKIWANIA

Szukana fraza:  |  Wyniki: 9451 - 9480 z 18377

19.02.2013 7:15

W sprawie melioracji Warszowa

Z udziałem zastępcy prezydenta Barbary Michalskiej (na zdjęciu), Rafała Łysiaka – naczelnika Wydziału Eksploatacji, Wiesławy Worożańskiej – Skorupka – zastępcy naczelnika Wydziału Ewidencji i Obrotu Nieruchomościami, Włodzimierza Bogdała z WIM Urzędu Miasta, przedstawicieli MET – INSTAL - goleniowskiego wykonawcy melioracji w Świnoujściu oraz mieszkańców w miniony piątek, w filii MDK Warszów odbyło się spotkanie w sprawie trwających tam prac melioracyjnych.

czytaj więcej »

19.02.2013 7:11

Orkiestralne podsumowanie w MDK

(Międzyzdroje) W Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach 15 bm. odbyło się podsumowanie 21 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Międzyzdrojach, podczas którego grano dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów. Kolejny raz zebrano więcej pieniędzy. Ze zbiórek ulicznych oraz sprzedaży fantów w Gminie Międzyzdroje łącznie uzbierano 21.513,94 zł . Do sztabu WOŚP w Międzyzdrojach dołączyła Gmina Wolin, w której uzbierano na poczet WOŚP kwotę 13.754,48 zł. Łącznie, więc Sztab w Międzyzdrojach przekazał na konto fundacji kwotę w wysokości 35.268,42 zł.

czytaj więcej »

18.02.2013 16:00

Karsibór II za dwa tygodnie w eksploatacji

Jak już informowaliśmy w sobotę wrócił do Świnoujścian po remoncie prom Karsibór II. Remont promu rozpoczął się w SSR „Gryfia” w połowie września 2012 r i planowo miał się zakończyć 31 grudnia ubiegłego roku. Termin nie został jednak dotrzymany. Jak nam wcześniej mówił Leszek Paprzycki, dyrektor Żeglugi Świnoujskiej powodem były m.in. także dodatkowe prace jakie wyniknęły podczas realizacji tego zadania. Niemniej jednak „Gryfia” została ukarana karami umownymi za przekroczenie terminu i już zapłaciła z tego tytułu ok. 270 tys zł.

czytaj więcej »

18.02.2013 15:54

XX Miejsko - Gminny Konkurs Recytatorski rozstrzygnięty

(Wolin) W sobotę 16 bm. odbyła się jubileuszowa, XX edycja Konkursu Recytatorskiego o Nagrodę Przewodniczącego Rady Miejskiej w Wolinie. Wydarzenie to zainicjowane zostało przez byłego nauczyciela-polonistę, a obecnego Przewodniczącego Rady Miejskiej w Wolinie- Jana Frankowskiego. Otwarcia Konkursu dokonał Burmistrz Wolina Eugeniusz Jasiewcz.

czytaj więcej »

18.02.2013 15:08

Uwaga na „telewizyjnych”oszustów

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim przestrzegają przed oszustami, którzy wdrożenie naziemnej telewizji cyfrowej mogą potraktować jako świetną okazję do wzbogacenia się.

czytaj więcej »

18.02.2013 15:07

Wyjazdowe zwycięstwo kobiet w Gorzowie

(Międzyzdroje) W sobotę 16 bm. w hali sportowej w Gorzowie Wlkp. została rozegrana 13 kolejka I Ligi Kobiet tenisa stołowego. Tym razem zawodniczki „Chrobrego” zmierzyły się na wyjeździe z GKS Gorzowią Gorzów Wlkp. W pierwszej rundzie rozgrywek nasz zespół zwyciężył na własnym parkiecie 9 : 1. W meczu rewanżowym sytuacja się powtórzyła.

czytaj więcej »

18.02.2013 9:35

Zobacz, jak wyglądało Świnoujście 50 lat temu

Na oficjalnym profilu naszego miasta http://www.facebook.com/swinoujsciemiasto można zobaczyć, jak przed pół wieku wyglądało Świnoujście. Film jest reklamą świnoujskiego uzdrowiska z lat 60. ubiegłego wieku. Znaleźliśmy go w serwisie internetowym You Tube.

czytaj więcej »

18.02.2013 9:33

Remisowo z Niemcami z minutą ciszy

W sobotnie (16. bm.) popołudnie na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Matejki w Świnoujściu rozegrany został mecz towarzyski pomiędzy „Prawobrzeżem” Świnoujście, a niemieckim Grün-Weiß Usedom. Piłkarze gości to drużyna występująca na co dzień w Kreisoberlidze odpowiedniku polskiej okręgówki. Mecz rozegrany został systemem 3 x 30 minut. Nim mecz się rozpoczął zebrani kibice oraz zawodnicy obu zespołów uczcili pamięć zmarłego tragicznie radnego Tadeusza Kaczmarka, który był wielkim fanem „Prawobrzeża„, jednym z założycieli klubu, który w ogromny sposób angażował się w działalność sportową.  

czytaj więcej »

18.02.2013 6:52

PÓŁEKSPRESOWA DROGA S3

Pod koniec ubiegłego wieku, gdy dojrzewała wizja „morskiej autostrady” łączącej Skandynawię ze Świnoujściem, w wystąpieniach polityków, w mediach, w opracowaniach naukowych pojawiały się liczne głosy o konieczności zbudowania autostrady A3 łączącej Świnoujście z południową granicą państwa. Poparcie dla projektu było ogromne, w efekcie rząd podjął konkretne decyzje. W 2001 roku ze względu na przewidywaną przez ekspertów zbyt małą liczbę pojazdów mających korzystać z tej drogi w ciągu doby, obniżono jej kategorię z autostrady na drogę ekspresową. W kwietniu 2004 roku podpisano międzyregionalne porozumienie dotyczące budowy Środkowoeuropejskiego Korytarza Transportowego (Inicjatywa CETC). W wyniku zorganizowanych działań wielu ludzi, wielu organizacji, budowa ekspresówki stała się faktem.

czytaj więcej »

18.02.2013 6:49

Czas dojrzewania przed nami

Ostatnio doświadczyłam luksusu w zagranicznej służbie zdrowia. Towarzyszyłam osobie chorej w wizytach u holenderskich lekarzy i za każdym razem doznawałam lekkiego szoku w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Pierwsza styczność z tamtejszą służbą zdrowia to jedna z poradni w klinice w Amsterdamie. Wizyta w niej była wcześniej umówiona na konkretną godzinę, i co tam jest w zwyczaju, potwierdzona przez poradnię listem wysłanym na domowy adres.

czytaj więcej »

17.02.2013 22:39

Poważny wypadek na ul. Armii Krajowej

Dzisiaj po godzinie 20.0 doszło do poważnego wypadku na ul. Armii Krajowej. Kierujący samochodem osobowym Honda jadąc jak mówi.ą świadkowie z wyraźnie nadmierną prędkością uderzył w lampę oświetleniową, a po odbiciu utkwił w płocie ogradzającym plac po byłym hotelu.

czytaj więcej »

17.02.2013 9:15

Zamierzenia po zamianie

Dawny budynek szpitalny „Warszawa” przy ul. Żeromskiego 22 ma wreszcie nowego właściciela. Szpital wystawiany był na sprzedaż od końca 2008 r. Od tego czasu odbyło się 8 przetargów. W pierwszym przetargu cena nieruchomości stanowiła 10 mln zł a w ostatnim jej wartość określono na 6,4 mln. zł. Ponadto miasto ponosiło, co roku koszty związane z ochroną budynku przed dewastacją. Wreszcie pod koniec ubiegłego roku znalazł się inwestor, który chętny był zamienić posiadany i użytkowany budynek przy ul. Wyspiańskiego 35 c (budynek, w którym znajduje się między innymi sklep z używanymi rzeczami, gabinet dentystyczny i siedziba Stowarzyszenia Kobiet po Chorobie Raka Piersi „Anna”) na budynek przy ul. Żeromskiego 22.

czytaj więcej »

17.02.2013 9:10

Sobotni wernisaż wystawy Beaty Król

Wczoraj (16. bm.) w galerii ART Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu miał miejsce wernisaż wystawy malarstwa Beaty Król, szczecinianki zamieszkałej w okolicach Wolina. Artystka, absolwentka Studium Reklamy w Szczecinie jest członkiem szczecińskiego Stowarzyszenia Artystycznego Integracji Europejskiej „SAIE”, NEST-ART w Nowym Warpnie i ART Wolin.

czytaj więcej »

16.02.2013 23:43

Klub Jogging rozdał medale i nagrody

W sobotę 16 lutego w świnoujskim Klubie Garnizonowym, Klub Biegacza JOGGING podsumował ubiegłoroczne osiągnięcia swoich biegaczy. Rozdano przy tej okazji liczny grad medali i upominków. Po części oficjalnej odbył się bankiet , który zainaugurował recital obsypanej nagrodami na różnych konkursach, młodej świnoujskiej wokalistki - Karoliny Szczepanik.

czytaj więcej »

16.02.2013 23:19

Karsibór II powrócił

Prom Karsibór II wrócił do Świnoujścia po remoncie głównie siłowni jaki przeprowadzono w Szczecińskiej Stoczni Remontowej „GRYFIA” . Przypłynął w okolice przeprawy karsiborskiej w sobotę 16 bm. o godzinie 15.43. Prom syrenami powitały pozostałe Karsibory. Remont promu planowo miał się zaokńczyć z końcem grudnia 2012 r.

czytaj więcej »

16.02.2013 15:10

Bracia na remis

Na zakończenie zgrupowania w Kamieniu koło Rybnika piłkarze Floty rozegrali mecz sparingowy z II-ligowym Ruchem Zdzieszowice, w którym bramkarzem jest Tomasz Kasprzik - brat golkipera Floty, Grzegorza Kasprzika.

czytaj więcej »

16.02.2013 15:05

Kolejne dwa dni procesu Beaty K.

W środę i w czwartek (12 -13.02) trwały przed Sądem Rejonowym dwa kolejne dni procesu przeciwko Beacie K., której prokuratura postawiła 34 zarzuty z art.286 kk i innych. W art. 286 kk czytamy: Kto w celu osiągnięcia korzyści majątkowej doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do ośmiu lat.

czytaj więcej »

16.02.2013 9:25

Problemy zarządców z ustawą śmieciową

Pod koniec stycznia (25.01.2013) Sejm znowelizował ustawę śmieciową. Wprowadzone zmiany pozwolą gminom naliczać opłaty za wywóz odpadów według różnych metod, a nie tylko jednej jak to było dotychczas. Wprowadzenie rozwiązania różnicującego metody ustalania opłat za śmieci umożliwi samorządom lepsze dopasowanie nowego systemu do potrzeb mieszkańców. W dalszym ciągu gminy mają do wyboru cztery metody ustalania opłat: od liczby mieszkańców, powierzchni nieruchomości, ilości zużytej wody lub za gospodarstwo domowe (stawka ryczałtowa). Jednak przyjęta zmiana zakłada możliwość wyboru różnych metod dla poszczególnych części obszaru gmin (np. części wyposażonej w wodociągi - według zużycia wody, natomiast, co do pozostałego obszaru - według innej metody). Znowelizowaną ustawę przyjął także Senat. Ustawa ma wejść w życie do 1 lipca br.

czytaj więcej »

16.02.2013 9:19

Pędziwiatr z winylami

Impreza w stylu funk/soul, jazz, old school, tru school rap w Jazz Club Scena już dzisiaj (sobota 16 bm.) o godzinie 22.00. Swoją kolekcję winyli zaprezentuje: Marek 'STUDENT A' Pędziwiatr - pianista jazzowy, klawiszowiec, wokalista, raper, producent, dj, absolwent Wydziału Jazzu na Akademii Muzycznej w Katowicach.

czytaj więcej »

16.02.2013 9:18

Nominacje do TRYTONA 2012

W środę 13 lutego odbyło się posiedzenie Kapituły Nagrody Prezydenta Miasta Świnoujście „Tryton 2012”. W składzie tegorocznej Kapituły znaleźli się: prezydent Miasta, przewodniczący Rady Miasta, zastępcy prezydenta Miasta, sekretarz Miasta, przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta oraz redaktorzy Telewizji Świnoujście, Telewizji Słowianin, Wyspiarza niebieskiego, portalu internetowego eswinoujście. Laureatów poznamy podczas Gali Trytona, która odbędzie się 22 lutego br. w sali teatralnej Miejskiego Domu Kultury. Uroczystości tej będzie towarzyszyć koncert z udziałem najlepszych świnoujskich zespołów muzycznych i wokalistów.

czytaj więcej »

15.02.2013 16:33

Pożegnanie radnego

Dzisiaj po godzinie 14.00 świnoujska społeczność pożegnała na cmentarzu komunalnym tragicznie zmarłego w wyniku zaczadzenia Tadeusza Kaczmarka, radnego trzech kadencji Rady Miasta Świnoujście. W pogrzebie uczestniczył tłum mieszkańców, a pożegnalne słowa nad grobem zmarłego wygłosił przewodniczący świnoujskiej Rady Miasta.

czytaj więcej »

15.02.2013 13:45

Loranc śpiewała Jakubczak

(Międzyzdroje) 14 lutego w bibliotece w odbył się koncert walentynowy pt. „Loranc śpiewa Jakubczak”. Iwona Loranc zaśpiewała piosenki Ludmiły Jakubczak, tragicznie zmarłej w 1961 r. w wypadku samochodowym. Utwory takie jak „Alabama”, „Żurawi klucz” czy „Dwie szklaneczki wina”, były utrzymane w rytmach samby i bossa novy. Artystce akompaniował na gitarze Witold Żuromski, który zdradził, że ma duszę rockendrolowca. Na koncert przybyło wielu gości z Międzyzdrojów i z okolic.

czytaj więcej »

15.02.2013 13:20

Odkryto kolejne szczątki

Podczas prac w Parku Chopina natrafiono na kawałki zmurszałego drewna wśród których znaleziono także szczątkowe elementy, najprawdopodobniej ludzkich kości. Do odkrycia doszło podczas prowadzonych, w ramach rewitalizacji parku, prac ziemnych. To drugie tego typu znalezisko w tym miejscu. W dniu 12. lutego znaleziono tam trzy zmurszałe trumny. 

czytaj więcej »

15.02.2013 11:58

PREZYDENT DO PREMIERA

Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz wystosował osobiste pismo do Donalda Tuska, zapraszając  w nim premiera do odwiedzenia Świnoujścia.

czytaj więcej »

15.02.2013 7:08

Druga nitka S 3 niezbędna

Im bliżej jest do terminu uruchomienia w Świnoujściu terminalu LNG i m.in. w jego kontekście wzrostu dalszego obciążenia ruchem samochodowym na trasie S 3, tym częściej mówi się już o konieczności rozszerzenia tej drogi ekspresowej o kolejne pasy ruchu od Parłówka do Świnoujścia.

czytaj więcej »

15.02.2013 7:06

Z dawnych kronik grodu – księga III (126)

W grodzkiej Wielkiej Tratwie zamieszanie ci powstało, a to z dwóch nawet przyczyn. Pierwsza z nich to fakt, że jej przewodzący Lesio Paprzyk co to czas długi stał na czele na spoczynek się szykował. Paprzyk ci był znużon wielce trwaniem na stołku, ale i przebiegły wielce dostrzegł, że krypy co to grodzian i przybyłą na wypoczynek stonkę przez wodę wożą już ledwie dyszą i ino wiecznego kłopotu dzionka każdego dostarczają. Po co zatem zmartwienia na łbie nosić w kwiecie jakże słusznego wieku skoro można w spokoju większym jeszcze niż dotąd fajunię pykać i w karciochy pogrywać.

czytaj więcej »

15.02.2013 7:03

Wernisaż Beaty Krół już w sobotę

W najbliższą sobotę 16 bm. w Galerii ART Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Beaty Król, artystki ze Szczecina związanej ze środowiskiem twórczym Wolina. Wystawa nosi tytuł „światło”. Malarka jest absolwentką Studium Reklamy w Szczecinie. Należy do tamtejszego Stowarzyszenia Artystycznego Integracji Europejskiej „SAIE”.

czytaj więcej »

14.02.2013 16:20

Zakończenie ferii i otwarcie dziecięcej wystawy

13 lutego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach odbyło się uroczyste zakończenie ferii zimowych i otwarcie wystawy prac. Dzieci, które brały udział w warsztatach plastycznych pt. "Kreatywna pracownia plastyczna w bibliotece", zaprosiły najbliższych na swój pierwszy wernisaż. Mali artyści i goście tłumnie przybyli do biblioteki na godzinę 17:00. Wszyscy wspólnie podziwiali efekty twórczej pracy najmłodszych. Na wernisaż przybyła też zastępca burmistrza Międzyzdrojów Katarzyna Kutereba-Gnitecka i Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Międzyzdrojach Elżbieta Jakubiak.

czytaj więcej »

14.02.2013 16:07

Konkurs na stanowisko dyrektora Żeglugi Świnoujskiej

Prezydent miasta ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Żeglugi Świnoujskiej. Dotychczasowy 73-letni  Leszek Paprzycki (na zdjęciu) po 16. latach pracy odchodzi na emeryturę.

czytaj więcej »

14.02.2013 15:48

W Walentynki do muzeum

Dzisiaj Muzeum lotnicze mieszczące się w hangarze nr 10 przy lotnisku w Heringsdorfie (za miejscowością Zirchow) oferuje bezpłatne zwiedzanie. Korzysta z tego sporo osób, zarówno Niemcy jak i Polacy.

czytaj więcej »
« Poprzednia  | 1  |  ...  |  315  | 316  |  317  |  ...  |  613  |  Następna »   
SKONTI
Uzdrowisko Swinoujscie Sklep
CIROKO
Wulkanizacja
Pastelowy

USŁUGI OGÓLNOBUDOWLANE

w zakresie :  - wykańczania mieszkań

                        - malowania

                         - szpachlowania

                          - układania paneli

                          - tapet natryskowych i wiele innych

telefon 720 807 723                

 

PRAKTYKA LEKARSKA

lek. med. Bogusław Brzuchalski

spec. psychiatrii dzieci i młodzieży

       spec. terapii uzależnień

  Gabinet prywatny   

Szczecin i Świnoujście

  Rejestracja telefoniczna

tel. 530 645 447

Prywatny gabinet ginekologiczno-położniczy

Lek. med. RENATA WASZCZUK

specjalista ginekolog-położnik

Przyjmuje co drugi poniedziałek w

Przychodni Zdrowia w Międzyzdrojach

ul. Niepodległości 10 a

Rejestracja telefoniczna pod nr 603916017

specjalista ginekolog - położnik

Renata Waszczuk

- USG

- cytologia

- prowadzenie ciązy

- porady ginekologiczne

Przyjmuje prywatnie we wtorki od godz. 16:00

Przychodnia Lekarska Tadeusza Czajki w Uznamie

ul. Grunwaldzka 2,  Rejestracja  tel 91 321 94 44

Wydzierżawię lub sprzedam znakomity lokal użytkowy w centrum miasta. Pasaż Centrum od ul. Armii Krajowej, powierzchnia 28,6 m2, pierwsze piętro z wejściem na wprost schodów . telefon 601 77 92 54

Konsultacje okulistyczne

Prof. dr hab. n. med.

Olgierd Palacz

Przyjmuje raz w miesiącu.

Rejestracja w Przychodni Lekarskiej

Tadeusz Czajka

Tel. 91 321 94 44

lekarz medycyny pracy

spec. rehabilitacji kardiologicznej, fizjoterapii i balneologii

M. Krystyna Wasilewska - Zużałek

Świnoujście, ul. Boh. Września 6, wtorki, piątki 18 -19

Międzyzdroje, ul. M. Dąbrowskiej 6 , codzinnie 16 - 17

Rej. tel. 91 328 02 12, 601 87 19 20

CERTYFIKATY KIEROWCÓW, MARYNARZY:

NORWESKIE, DUŃSKIE, MIĘDZYNARODOWE

-badania profilaktyczne, książeczki zdrowia

EKG - choroby  serca, stawów, kręgosłupa

Rejestracja telefoniczna

 

 

Gabinet stomatologiczny

Lek. stom. J. Burzyńska-Kowalska

  • kompleksowe leczenie stomatologiczno-protetyczne, wybielanie zębów, periodentologia, zabiegi z medycyny estetycznej

                Godziny przyjęć

od poniedziałku do czwartku godz. 12:00- 18:00

tel. 91 321 85 70, 604 081 631

Świnoujście, ul. Monte Cassino 2

    

 

GABINET GASTROENTEROLOGICZNY

Anna Popiela-Schiller

Gastroenterolog

Specjalista Chorób Wewnętrznych

Świnoujście, ul. Sikorskiego 2 (obok apteki "Arnika")

Rejestracja telefoniczna

+48 501 070 827

PRYWATNY GABINET ORTOPEDYCZNY

lek. med. Mariusz Dydyk

specjalista ortopeda - traumatolog

Poradnia Rodzinna

ul. Dąbrowskiego 4                      Rejestracja

parter                                       tel. 504 288 846

Konsultacja ortopedyczna dorosłych i dzieci

   USG stawów biodrowych niemowląt,

                 USG narządów ruchu

Ernest Pyrkosz

ORTOPEDA

  • profilaktyka stawów biodrowych u niemowląt
  • wady postawy
  • zespoły bólowe narządów ruchu
  • leczenie zmian zwyrodnieniowych i pourazowych
  • badania medycyny sportowej dzieci i młodzieży

Świnoujście, ul. Piastowska 60

wtorek 17:00- 18:00, piątek 15:30-17:00

Rejestracja telefoniczna 606 387 618

specjalista ginekolog-położnik

Maria Czajkowska

USG 4D położniczo- ginekologiczne

certyfikat USG Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego

przyjmuje prywatnie: wtorek, czwartek od godz. 16:00

ul. Boh. Września 27 (vis a vis przeprawy promowej)

rejestracja telefoniczna: 607 31 00 51

Wydzierżawię lub sprzedam znakomity lokal biurowy o powierzchni 28,6 m2 na

I piętrze z wejściem na wprost schodów w Pasażu "Centrum" (ul. Armii Krajowej 12) .

Wiadomość telefon 601 779 254

RADCA PRAWNY Dorota Krzemień-Osuch

  • porady prawne, reprezentacja przed sądami,
  • spadki, sąd pracy,
  • obsługa prawna podmiotów gospodarczych (KRS)

 Świnoujście, ul. Armii Krajowej 9/2 (wejście od ul. Monte Cassino 42-brama)

kontakt po uzgodnieniu telefonicznym 

tel. 91 321 93 30, 605 426 340      e-mail: biuro@kancelaria-osuch.pl

Drewno kominkowe i opałowe

tel. 693 399 346, 91 418 82 68

WYSPIARZ niebieski