WYSPIARZ niebieski
WYNIKI WYSZUKIWANIA

Szukana fraza:  |  Wyniki: 9451 - 9480 z 16938

25.07.2012 14:23

ŚwIR-y znów zapraszają

Świnoujska Inicjatywa Rowerowa „Świr” czyli Klub Turystyki Kolarskiej Pttk „Bieliki” w Świnoujściu oraz Urząd Miasta Świnoujście, wypożyczalnia rowerów „Gino” zapraszają na trasę rowerową skierowaną dla turystów przyjezdnych jak i mieszkańców Świnoujścia.

czytaj więcej »

25.07.2012 14:06

Akta dotyczące karsiborskiego mostu już w Szczecinie

Prokuratura Rejonowa w Świnoujściu przesłała 24 lipca akta postępowania w sprawie nieprawidłowości przy budowie mostu do Karsibora do Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

czytaj więcej »

25.07.2012 12:50

Koncert

28 lipca o godz. 18.30 w sali widowiskowej MDK Warszów odbędzie się koncert zespołu męskiego "Chwaty"- uczestników V edycji ”Mam Talent” oraz chóru Kantylena. Dyrygent Barbara Okoń z Miejskiego Domu Kultury w Świnoujściu. Wstęp wolny. Info. i fot. MDK Świnoujście.

czytaj więcej »

25.07.2012 9:17

XIV Festiwal Muzyczny – Świnoujskie Wieczory Organowe

NA FESTIWALU SENSACJA ZA SENSACJĄ. Dopiero co ucichły echa koncertu z udziałem Wolfganga Rosenmüllera (Niemcy) oraz Ireny (harfa celtycka) i Lindsaya (dudy) Davidson ze Szkocji, a już zbliża się kolejny koncert z rewelacyjną obsadą, który odbędzie się w ostatni lipcowy koncert festiwalowy. W piątek, 27.07 przy organach zasiądzie znany świnoujskiej publiczności, wybitny organista Roman PERUCKI – absolwent, a od 1994r. profesor klasy organów Akademii Muzycznej w Gdańsku.

czytaj więcej »

25.07.2012 6:53

Pomerania Development sponsorem Floty?

Według nieoficjalnych informacji firma Pomerania Development ma być nowym sponsorem pierwszoligowych piłkarzy MKS Flota. Klubowy rzecznik prasowy Małgorzata Dorosz tego nie potwierdza. Natomiast odpowiadając na pytanie mówi jedynie, że umowa ze sponsorem nie została jeszcze podpisana i trwają nadal rozmowy. Otrzymane przez nas informacje wskazują jednak, że chodzi właśnie o tego sponsora, czyli Pomeranię Development.

czytaj więcej »

25.07.2012 6:49

Dodatkowych 90 tysięcy na oczyszczalnię

(Międzyzdroje) We czwartek 19 lipca odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Międzyzdrojach. Głównym punktem porządku obrad było dokonanie zmian w tegorocznym budżecie gminy i wieloletniej prognozie finansowej. Potrzeba dokonania zmian wynikała z faktu, że wykonawca wyłoniony w przetargu na zaplanowane prace modernizacyjne w oczyszczalni wycofał się z podpisania umowy na prowadzenie robót.

czytaj więcej »

24.07.2012 22:54

Czarne chmury nad karsiborskim mostem i świnoujskim urzędem

Wczoraj (23 bm.) Prokuratura Rejonowa w Świnoujściu poinformowała Romana Kuchcińskiego - zawiadamiającego o nieprawidłowościach przy budowie mostu do Karsibora o wszczęciu 30 maja postępowania w tej sprawie. Śledztwo toczy się w sprawie niedopełnienia obowiązków i przekroczenia uprawnień przez pracowników Gminy Miasta Świnoujście oraz działania przez nich w celu osiągnięcia korzyści majątkowych w związku z budową mostu do Karsibora.

czytaj więcej »

24.07.2012 15:54

Z przyczyn zdrowotnych

Jak się dowiedzieliśmy, prezes spółki zarządzającej szpitalem powiatowym w Goleniowie Dariusz Guziak zrezygnował z pełnionego przez siebie stanowiska. Jak podał w rezygnacji, jej przyczyną są względy zdrowotne.

czytaj więcej »

24.07.2012 10:25

Sławomir Mrożek w Świnoujściu!

To prawda. Ten jeden z najwybitniejszych polskich dramatopisarzy, prozaików i rysowników, Mistrz teatru absurdu, autor kultowych Tanga, Emigrantów, Słonia, satyrycznych opowiadań i utworów dramatycznych o tematyce filozoficznej, politycznej, obyczajowej i psychologicznej, opuścił swój dom w Nicei na południu Francji, aby przez kilka lipcowych dni, wraz z żoną Susaną, odpoczywać na gościnnych wyspach Świnoujścia.

czytaj więcej »

24.07.2012 10:11

Utrudnienia w ruchu na ulicy Sosnowej

Urząd Miasta Świnoujście informuje, iż w związku z przebudową ulicy Sosnowej, od dnia 24. lipca do dnia 17. sierpnia , wyłączony z ruchu zostanie odcinek od ulicy Jana Pawła II do ulicy Barlickiego. Objazd odcinka będzie odbywał się ulicami: Czeską, Sosnową, Jaracza, Norweską i Białoruską.

czytaj więcej »

24.07.2012 8:57

Letnie warsztaty

(Wolin) W dniach 23 – 28 lipca odbywać się będą letnie warsztaty edukacyjno - artystyczne. Około 30 osobowa grupa dzieci i młodzieży weźmie w nich udział. Obejmować będą zajęcia wokalno - ruchowe (pieśni śpiewane białym głosem, świadomość ciała, ćwiczenia rytmiczne, elementy tańca), plastyczne, (techniki plastyczne, fotograficzne, recykling, rzemiosło, stroje, moda, komunikacja), aktorskie (praca z ciałem, pantomima, ekspresja ruchu scenicznego), a także klaunada (żonglerka, balonoterapia).

czytaj więcej »

24.07.2012 7:20

Trzeci przetarg na Plac Wolności

Miasto ogłosiło po raz trzeci przetarg na zadanie pn. „Przebudowa Placu Wolności w ramach przebudowy centralnego układu komunikacyjnego śródmieścia w Świnoujściu”. W pierwszym przetargu nie znaleziono wykonawcy na to zadanie. W drugim wykonawca znalazł się, ale wycofał się z niego tuż przed podpisaniem umowy.

czytaj więcej »

24.07.2012 7:16

KONKURS NA IMIONA DLA DRZEW ROZSTRZYGNIĘTY

(Międzyzdroje) We wtorek 17 lipca 2012 roku komisja konkursowa rozstrzygnęła konkurs pod nazwą ,, Nazwij międzyzdrojskie pomniki przyrody”. W konkursie wzięło udział 16 osób. Uczestnicy konkursu nadsyłali propozycje do 16 lipca. Przedmiotem konkursu było nadanie imion drzewom będącym pomnikami przyrody, które znajdują się na terenie Międzyzdrojów.

czytaj więcej »

23.07.2012 18:38

Ewakuacja z Uznamu Centrum

Około godziny 17.45 rozpoczęła się ewakuacja pracowników różnych firm oraz sklepów i klientów Uznamu Centrum. Znaleziono tam pozostawioną podejrzaną aktówkę. Na wszelki wypadek świnoujska firma ochroniarska rozpoczęła ewakuację. Po niespełna 40 minutach przyjechała policja. Aktualnie policyjny pirotechnik sprawdza co może się mieścić w aktówce. Od jego opinii zależy czy sytuacja jest faktycznie niebezpieczna.

czytaj więcej »

23.07.2012 13:58

Policja interweniuje

Jak nas poinformowała st. sierż. Dorota Małysa, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej policji w Świnoujściu w ostatnich dniach doszło w mieście do kilku zdarzeń w których interweniowali świnoujscy policjanci.

czytaj więcej »

23.07.2012 13:51

Jubileuszowy XV piknik w Sułominie

W dniach 19 - 22 lipca odbył się jubileuszowy XV Western Piknik - Folk, Blues, Country & Bluegrass Festival w Sułominie. Kolorowy, barwny i wielonarodowy program na dwóch scenach od muzyki etnicznej, folkowej, bluesa, reggae, country po rock & roll. Miłośnikom country towarzyszyły dziesiątki stoisk z rękodziełem m.in. z Meksyku, Nepalu, Mongolii, Indii, Czech i Polski. Tradycyjnie był to również jeden z największych zlotów motocyklowych, prezentowały się również znakomite rewie taneczne.

czytaj więcej »

23.07.2012 9:38

Warsztaty Archeologii Eksperymentalnej

W dniach od 27 lipca do 1 sierpnia w ramach XVIII festiwalu Słowian i Wikingów w Wolinie odbędą się warsztaty archeologii eksperymentalnej. W tym czasie prowadzone będą warsztaty rzemiosł dawnych obejmujące różne aspekty życia codziennego. Każdy chętny będzie mógł wziąć udział we wszystkich warsztatach. Wyjątkowo bogaty wybór rzemiosł i warsztatów: od garncarstwa po taniec, od produkcji filcu po odlewnictwo. Nowe doświadczenia czekają na wszystkich małych i dużych, a sceneria rekonstrukcji dawnej osady sprawi, że będzie można się poczuć naprawdę jak 1000 lat temu.

czytaj więcej »

23.07.2012 0:44

„Zaraza rowerowa”

Tak nazwał jeżdżących posiadaczy rowerów jeden z mieszkańców naszego miasta. - Jeżdżą wszędzie, gdzie się da – mówił wzburzony nasz Czytelnik - a szczególnie teraz, latem, kiedy zostały uruchomione dodatkowe wypożyczalnie rowerów. Jeżdżą niekontrolowanie. Przecież to z myślą o nich, za ciężkie miliony powstały w tym mieście ścieżki rowerowe. Ale gdzie tam! Na co im ścieżki. Najlepiej się jeździ po chodniku, tam, gdzie poruszają się tłumy pieszych. W dodatku ścieżki rowerowe są świetnie oznakowane. Wyjeżdżają z uliczek osiedlowych prosto pod nogi przechodniom albo prosto pod koła nadjeżdżających samochodów. Zdarzyło mi się parę razy przekonać jak to jest na własnej skórze. Kilka razy odpuściły mi nerwy, więc rowerzyści oberwali kilka słów ode mnie. I co z tego. Nie zostali dłużni w „pyskówce” i okazało się, że ja jako doświadczony kierowca zostałem zmiesza

czytaj więcej »

23.07.2012 0:37

Ekomoda, Czesław Śpiewa i lampiony

W niedzielę 22 lipca zakończyła się trzydniowa IV Karuzela Cooltury. Ostatnimi akordami tegorocznych blisko 150 wydarzeń na 11 scenach z 9 dziedzin był pokaz mody z surowców wtórnych i koncert Czesław Śpiewa w amfiteatrze oraz wypuszczane na plaży lampiony.

czytaj więcej »

23.07.2012 0:35

Festiwal Indii już przebrzmiał

(Międzyzdroje) Przez trzy dni od 20 do 22 lipca na skwerze przy Alei Gwiazd trwał Festiwal Indii. Była to kolejna próba przybliżenia kultury, codziennego życia i zwyczajów. Organizatorzy,każdego dnia oferowali stały program w godzinach 17:30-22:00. Na scenie: królował taniec indyjski, bharat nathyam, bhangra, fusion, teatry, pokazy sztuk walki, pokazy magii, muzyka hinduska oraz musical z udziałem dzieci przybyłych na festiwal oraz pokazy jogi.

czytaj więcej »

22.07.2012 12:16

Wspomnienia o Andrzeju Łapickim i ...Feel Harmony

Drugi dzień tegorocznej Karuzeli Cooltury w pewnym sensie zdominowała smutna wiadomość o śmierci wybitnego artysty Andrzeja Łapickiego. Dokonano w związku z tym zmian w programie imprezy i wieczorem odbyło się wspominkowe spotkanie poświęcone pamięci Andrzeja Łapickiego. Po nim już zgodnie z programem miał miejsce w Namiocie Spotkań świetny koncert zatytułowany „Vivaldi i kastraci”.

czytaj więcej »

22.07.2012 11:31

Otwarcie zmodernizowanego portu jachtowego w Świnoujściu

Z półgodzinnym opóźnieniem z powodu spóźnienia się świnoujskiego prezydenta, w sobotę 21 lipca miało miejsce otwarcie portu jachtowego po remoncie przeprowadzonym z wykorzystaniem środków unijnych.

czytaj więcej »

22.07.2012 10:55

KONCERT MUZYKI SZKOCKIEJ I NIEMIECKIEJ

Piątkowy koncert festiwalowy (20.07) w kościele pw. Chrystusa Króla oklaskiwała rekordowa ilość publiczności na tegorocznym festiwalu. Muzyczny wieczór rozpoczął organista i kompozytor Wolfgang ROSENMÜ- absolwent Wyższej Szkoły Muzyki Kościelnej w Dreźnie i Musikhochschule w Lipsku. Na zabytkowych organach z 1927r. po mistrzowsku zagrał Preludium e-moll Nikolausa Bruhnsa, niemieckiego kompozytora epoki baroku. Maestro wykonał także rzadko graną, piękną Fugę cis-moll J.S. Bacha. Publiczność gorącymi brawami przyjęła wykonanie własnych kompozycji artysty - Toccaty i Adagio. To były wirtuozowskie kompozycje, znakomicie zagrane, które ukazały możliwości brzmieniowe króla instrumentów, jakim są organy.

czytaj więcej »

21.07.2012 11:26

CBA i RIO zainteresowane budową świnoujskiego mostu

Podejrzenia o nieprawidłowości przy budowie mostu do Karsibora zainteresowały Centralne Biuro Antykorupcyjne i Regionalną Izbę Obrachunkową w Szczecinie. Z obu tych instytucji nadesłano do Urzędu Miasta Świnoujście pisma w sprawie przygotowania wyjaśnień dotyczących dokumentacji i realizacji tej inwestycji. Sprawą budowy mostu po złożonym doniesieniu intensywnie zajmuje się już od pewnego czasu Prokuratura Rejonowa w Świnoujściu. O wyjaśnienia w tej sprawie jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy ubiega się również Prokuratura Okręgowa w Szczecinie. Przypomnijmy, że jeszcze przed rozpoczęciem budowy mostu jego projektant (wyłoniony w przetargu specjalista) nie zgodził się na zmiany w projekcie jakich dokonał wykonawca robót. Mimo to świnoujski urząd kierowany przez prezydenta zezwolił na realizację inwestycji z owymi zmianami w projekcie.

czytaj więcej »

21.07.2012 11:24

Z dawnych kronik grodu – księga III (100)

Flotasie w strachu czasy ostatnimi byli, że brak talarów na utrzymanie piłokopaczy przymusi ich do zmian jakich, co to im niewygodne ze wszech miar były. Kasztelan Oponusus zapowiedział bowiem, że talarów więcej na Flotasiów nie da, co już groziło wycofaniem paki piłokopaczy z uganiania się za piłunią w wyższej kategorii piłokopiących. Taki zaś ból to ujma dla Flotasiów była, no i co najważniejsze do mieszka mniej wpływało, czego oni nie lubią, oj nie lubią. Z dawien dawna Flotasie winni już sotnię prawdziwą piłokopaczy założyć, gdzie każden grosz widoczny jak na dłoni i trudno cokolwiek skręcić przed praw wymiarem. A bronili się przed tym jak ino mogli coby wszytkich talarów nie okazywać i inrteresa różniste prowadzić.

czytaj więcej »

21.07.2012 9:47

Wywrotka motocyklisty

Dzisiaj o godzinie 7.50 świnoujska policja otrzymała informację o wywrotce motocyklisty. Doszło do tego zdarzenia na ul. Grunwaldzkiej przy skrzyżowaniu z ul. Łużycką. 25-letni motocyklista – Grzegorz K. prawdopodobnie omijał dziurę w jezdni i w trakcie manewru się przewrócił. Mężczyznę odwieziono do szpitala. Był poobijany i uskarżał się na bóle miednicy.

czytaj więcej »

21.07.2012 9:41

Dodatkowych 90 tysięcy na oczyszczalnię

(Międzyzdroje) We czwartek 19 lipca odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Międzyzdrojach. Głównym punktem porządku obrad było dokonanie zmian w tegorocznym budżecie gminy i wieloletniej prognozie finansowej. Potrzeba dokonania zmian wynikała z faktu, że wykonawca wyłoniony w przetargu na zaplanowane prace modernizacyjne w oczyszczalni wycofał się z podpisania umowy na prowadzenie robót.

czytaj więcej »

21.07.2012 3:24

HipnoShow na finał pierwszego dnia Karuzeli

Na zakończenie pierwszego dnia IV Karuzeli Cooltury w namiocie spotkań miało miejsce niezwykłe widowisko, które wzbudziło spore emocje i zapewne także gorące dyskusje i spory trwające jeszcze długo po jego zakończeniu. Określono to jako HipnoShow poed tytułem „Magia wyobraźni” w którym w roli głównej wystąpił bioenergoterapeuta, hippnotyzer i showman Jurij Mokriszczew, mieszkający od ponad 20 lat w Polsce. Momentami zabawnie, ale i na serio przez dwie godziny do północy J. Mokriszczew pokazał sztukę hipnozy i możliwości sterowania ludzkimi reakcjami i zachowaniami.

czytaj więcej »

20.07.2012 18:16

IV Karuzela Cooltury zainaugurowana

Dzisiejszym spotkaniem zorganizowanym w samo południe w namiocie spotkań, a nazwanym konferencja prasową, zainaugurowano IV odsłonę Karuzeli Cooltury. Spotkanie prowadzili Marek Ratajczak i Michał Chaciński. Natomiast na fotelach usytuowanych na scenie zasiedli m.in. Krystyna Janda, Krzysztof Zanussi, Wonna I de Jong, Allan Starski, biskup pomocniczy Krakowa Grzegorz Ryś. Mówiono o sztuce, biznesie i tym co każda z prezentowanych znanych osób może wnieść do tegorocznej Karuzeli Cooltury.

czytaj więcej »

20.07.2012 12:45

Wolińscy harcerze w Usedom

(Wolin) 15 lipca br. zastęp wolińskich harcerzy z ich opiekunką Agnieszką Szymańską wziął udział w spotkaniu historycznym w zaprzyjaźnionym z Wolinem Usedom, na wzgórzu poświęconym postaci Ottona biskupa Bambergu.

czytaj więcej »
« Poprzednia  | 1  |  ...  |  315  | 316  |  317  |  ...  |  565  |  Następna »   
SKONTI
CIROKO
Wulkanizacja

specjalista ginekolog - położnik

Renata Waszczuk

- USG

- cytologia

- prowadzenie ciązy

- porady ginekologiczne

Przyjmuje prywatnie we wtorki od godz. 16:00

Przychodnia Lekarska Tadeusza Czajki w Uznamie

ul. Grunwaldzka 21

Wydzierżawię lub sprzedam znakomity lokal użytkowy w centrum miasta. Pasaż Centrum od ul. Armii Krajowej, powierzchnia 28,6 m2, pierwsze piętro z wejściem na wprost schodów . telefon 601 77 92 54

Konsultacje okulistyczne

Prof. dr hab. n. med.

Olgierd Palacz

Przyjmuje raz w miesiącu.

Rejestracja w Przychodni Lekarskiej

Tadeusz Czajka

Tel. 91 321 94 44

lekarz medycyny pracy

spec. rehabilitacji kardiologicznej, fizjoterapii i balneologii

M. Krystyna Wasilewska - Zużałek

Świnoujście, ul. Boh. Września 6, wtorki, piątki 18 -19

Międzyzdroje, ul. M. Dąbrowskiej 6 , codzinnie 16 - 17

Rej. tel. 91 328 02 12, 601 87 19 20

CERTYFIKATY KIEROWCÓW, MARYNARZY:

NORWESKIE, DUŃSKIE, MIĘDZYNARODOWE

-badania profilaktyczne, książeczki zdrowia

EKG - choroby  serca, stawów, kręgosłupa

Rejestracja telefoniczna

 

 

Gabinet stomatologiczny

Lek. stom. J. Burzyńska-Kowalska

  • kompleksowe leczenie stomatologiczno-protetyczne, wybielanie zębów, periodentologia, zabiegi z medycyny estetycznej

                Godziny przyjęć

od poniedziałku do czwartku godz. 12:00- 18:00

tel. 91 321 85 70, 604 081 631

Świnoujście, ul. Monte Cassino 2

    

 

GABINET GASTROENTEROLOGICZNY

Anna Popiela-Schiller

Gastroenterolog

Specjalista Chorób Wewnętrznych

Świnoujście, ul. Sikorskiego 2 (obok apteki "Arnika")

Rejestracja telefoniczna

+48 501 070 827

PRYWATNY GABINET ORTOPEDYCZNY

lek. med. Mariusz Dydyk

specjalista ortopeda - traumatolog

Poradnia Rodzinna

ul. Dąbrowskiego 4                      Rejestracja

parter                                       tel. 504 288 846

Konsultacja ortopedyczna dorosłych i dzieci

   USG stawów biodrowych niemowląt,

                 USG narządów ruchu

Ernest Pyrkosz

ORTOPEDA

  • profilaktyka stawów biodrowych u niemowląt
  • wady postawy
  • zespoły bólowe narządów ruchu
  • leczenie zmian zwyrodnieniowych i pourazowych
  • badania medycyny sportowej dzieci i młodzieży

Świnoujście, ul. Piastowska 60

wtorek 17:00- 18:00, piątek 15:30-17:00

Rejestracja telefoniczna 606 387 618

specjalista ginekolog-położnik

Maria Czajkowska

USG 4D położniczo- ginekologiczne

certyfikat USG Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego

przyjmuje prywatnie: wtorek, czwartek od godz. 16:00

ul. Boh. Września 27 (vis a vis przeprawy promowej)

rejestracja telefoniczna: 607 31 00 51

ALERGOLOG

specjalista chorób wewnętrznych

Wiesław Sarapak

testy alergiczne, spirometria

wtorek, czwartek 16:00- 17:30

Gabinet  ul. Wojska Polskiego 4 A-B/ 4c

(Osiedle Platan vis a vis placu zabaw dla dzieci)

tel. 504 230 730

rejestracja telefoniczna 690 431 005

Wydzierżawię lub sprzedam znakomity lokal biurowy o powierzchni 28,6 m2 na

I piętrze z wejściem na wprost schodów w Pasażu "Centrum" (ul. Armii Krajowej 12) .

Wiadomość telefon 601 779 254

STOMATOLOG

Katarzyna Szablewska

przyjęcia prywatne

i w ramach ubezpieczenia NFZ

rejestracja telefoniczna:

 608 198 968

Świnoujście, ul. Piastowska 60

RADCA PRAWNY Dorota Krzemień-Osuch

  • porady prawne, reprezentacja przed sądami,
  • spadki, sąd pracy,
  • obsługa prawna podmiotów gospodarczych (KRS)

 Świnoujście, ul. Armii Krajowej 9/2 (wejście od ul. Monte Cassino 42-brama)

kontakt po uzgodnieniu telefonicznym 

tel. 91 321 93 30, 605 426 340      e-mail: biuro@kancelaria-osuch.pl

Drewno kominkowe i opałowe

tel. 693 399 346, 91 418 82 68

WYSPIARZ niebieski