WYSPIARZ niebieski
WYNIKI WYSZUKIWANIA

Szukana fraza:  |  Wyniki: 9451 - 9480 z 16374

07.05.2012 7:22

Estetyka miasta zależy od nas wszystkich

Pod koniec ubiegłego roku swoją pracę zakończyła komisja estetyzacji, powołana przez prezydenta miasta w styczniu 2011 r., w celu poprawy wizerunku Świnoujścia jako kurortu nadmorskiego. Jej zadaniem było w szczególności: zwiększenie atrakcyjności przestrzeni publicznych miasta dla mieszkańców, turystów i kuracjuszy; uzgodnienia i nadzór w zakresie wyposażenia miasta w tzw. „meble uliczne” w obszarze małej architektury, komunikacji, informacji, reklam; ustalenie zasad związanych z kształtowaniem zieleni urządzonej, dbałość o uporządkowanie drzew i krzewów; poprawa estetyki obiektów tymczasowych, w szczególności na terenach miejskich. Jednocześni komisja postawiła sobie za cel wypracowanie i wdrożenie współpracy pomiędzy poszczególnymi wydziałami Urzędu Miasta i instytucjami z zewnątrz.

czytaj więcej »

07.05.2012 7:20

Obchody Tygodnia Bibliotek

(Międzyzdroje) Jak co roku Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach przyłącza się do świętowania ogólnopolskiej akcji „Tydzień Bibliotek” (8-15 maja) oraz Dnia Bibliotekarza (8 maja). W tym roku bibliotekarze przygotowali dla Czytelników, mieszkańców oraz gości odwiedzających kurort, „Majowy maraton spotkań autorskich” oraz wiele niespodzianek dla najmłodszych.

czytaj więcej »

06.05.2012 15:35

Karatecy na seminarium

W ostatnim tygodniu kwietnia w Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki "Dojo - Stara Wieś" odbyło się seminarium kata z udziałem Mistrza Świata i Europy shihan Javier Lezkano 5 dan z Hiszpanii.

czytaj więcej »

06.05.2012 9:54

Budowa terminalu LNG trwa nieustannie

Pomimo docierających informacji o pewnych problemach jakie towarzyszą budowie terminalu LNG w Świnoujściu związanych głównie z jego wykonawcami i podwykonawcami prace trwają , a postępy są widoczne. W ostatnim czasie pokrywane jest zadaszenie jednego ze zbiorników.

czytaj więcej »

06.05.2012 9:43

Wydarzy się tego lata na wyspach

Zbliża się kolejny sezon letni a wraz z nim powracają sztandarowe festiwale i imprezy jakie w tym okresie odbywają się na wyspach. Spróbowaliśmy zebrać informacje o tych najważniejszych w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Wolinie, aby chcąc w nich uczestniczyć moc sobie dobrze zaplanować nadchodzący czas.

czytaj więcej »

06.05.2012 0:32

Wyspy umajone umaiły zimny maj

W dokuczliwym chłodzie sobotniego wieczoru, ale za to w gorącej atmosferze i w wirze wrażeń zakończył się Festiwal „Wyspy umajone”, którego głównym animatorem był artysta plastyk Andrzej Pawełczyk. Świnoujscy dojrzali i początkujący artyści zasileni przez zaproszonych gości dali z siebie wiele aby przez te kilkanaście dni pokazać się z jak najlepszej strony. I choć może nie wszystkim to wyszło i tak ów festiwal należy zaliczyć do wielce udanych przedsięwzięć kulturalnych zorganizowanych tak spontanicznie i przy tak niskim budżecie.

czytaj więcej »

05.05.2012 9:23

Flota na tarczy

Flota po serii remisów doznała wczoraj porażki na wyjeździe z Piastem Gliwice. Świnoujścianie przegrali 2 : 3 (1 :2). Obie bramki dla Floty zdobył Christian Ndubuisi Nnamani ( w 34 i 81 minucie).

czytaj więcej »

05.05.2012 8:50

Dwa brzegi już połączone

Trwają intensywne prace przy budowie mostu do Karsibora. Właściwie to dwa brzegi wysp Wolin i Karsibór już są połączone konstrukcją nowego mostu . Obecnie trwają wylewki betonu na jego części od strony wyspy Karsibór.

czytaj więcej »

05.05.2012 8:45

Teatr Krzyk dla nielicznych

W starej hali na terenie Basenu Północnego wczoraj miało miejsce jedno z wydarzeń festiwalu Wyspy umajone - spektakl Teatru Krzyk z Maszewa pt. „eksPLoracja” nawiązujący w swej głębokiej treści do minionego czasu , który jednak tak po prawdzie niewiele odbiega od współczesnych ludzkich rozterek i uwikłań osaczonych miażdżącym trybem mechanizmów władzy.

czytaj więcej »

04.05.2012 16:30

Na sesji z wielką pompą

(Międzyzdroje) We czwartek 3 maja w Międzynarodowym Domu Kultury odbyła się uroczysta sesja Rady Miejskiej podczas której Czesławie Tomczak nadawano tytuł „Zasłużony dla Międzyzdrojów” oraz wręczano listy gratulacyjne z podziękowaniami od władz kurortu.

czytaj więcej »

04.05.2012 15:53

Ukradli kabel

(Międzyzdroje) W dniu 3 maja policjanci z Komisariatu Policji w Międzyzdrojach zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o kradzież kabla położonego wzdłuż nasypu kolejowego. Niebawem zostaną im przedstawione zarzuty.

czytaj więcej »

04.05.2012 14:24

Tegoroczni maturzyści w Świnoujściu

W piątek, 4 maja br. 362 abiturientów szkół ponadgimnazjalnych w Świnoujściu zasiadło do pierwszego pisemnego egzaminu maturalnego z języka polskiego (podstawowy). W Zespole Szkół Medycznych – 32, w Technikum Elektrycznym ZDZ – 9, w Zespole Szkół – 46, w Liceum Katolickim – 25, w Zespole Szkół Morskich – 60, w Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Integracyjnymi im. Mieszka I – 158, w STSG – 15, w LOGOSIE – 17.

czytaj więcej »

04.05.2012 11:18

Jacek Zawadzki w słynnym monodramie

W ramach Festiwalu Wyspy umajone wczoraj w Jazz Clubie Centrala Scena został wystawiony spektakl pt. "Moskwa-Pietuszki" według adaptacji i reżyserii Zygmunta Duczyńskiego – założyciela i wieloletniego dyrektora Teatru Kana w Szczecinie. Jak przypomniał na wstępie Darek Ryżczak po raz pierwszy Jacek Zawadzki odtwarzający rolę Wieniczki zagrał w tym spektaklu 15 lat temu w nieistniejącej już CASABLANCE.

czytaj więcej »

04.05.2012 10:51

PIERWSZOMAJOWY MARSZ PO ZDROWIE

(Wolin) Po raz pierwszy w Wolinie miłośnicy spaceru z kijkami mieli możliwość uczestniczyć w grupowym marszu, zorganizowanym przez Stowarzyszenie Sołtysów Ziemi Wolińskiej i Ośrodek Kultury Gminy Wolin. Być może nic w tym nie byłoby dziwnego gdyby nie fakt, iż w marszu wzięli udział nie tylko posiadacze kijków, ale także Ci którzy po prostu preferują ruch na świeżym powietrzu i długie spacery. W marszu oprócz mieszkańców Wolina udział wzięli mieszkańcy Sołectwa Zastań, Kodrąbek, Domysłów, Chynowo i Laski. Wśród uczestników były również podopieczne Warsztatów Terapii Zajęciowej, a więc marsz okazał się nie tylko marszem po zdrowie, ale i marszem integracyjnym.

czytaj więcej »

04.05.2012 7:07

Ronda bezpieczeństwem w ruchu drogowym

Od ubiegłego roku mieszkańcy Świnoujścia bacznie przyglądają się przebudowie centralnego układu komunikacyjnego. Jedni zadają pytanie, po co nam to było, że to tylko zbędne zamieszanie, że tak jak było, było dobrze. Część ma wątpliwości dotyczące samych rond. Uważają, że jezdnie są za wąskie, skręty za małe. Że trudności w poruszaniu się będą miały samochody dostawcze dowożące towar do sąsiadujących z rondami pawilonów handlowych. Zwolennicy przebudowy uważają, że trzeba iść z postępem, zmieniać wygląd miasta, drogi przystosowywać do obecnych wymogów.

czytaj więcej »

04.05.2012 7:02

„Piasek” z koncertem

(Międzyzdroje) Dzisiaj o godzinie 19.00 w międzyzdrojskim amfiteatrze odbędzie się koncert Andrzeja Piasecznego. Impreza jest biletowana. Ceny biletów 25 i 10 zł.

czytaj więcej »

03.05.2012 15:10

Jubileuszowy Bieg Konstytucji ...na plaży

Tegoroczny jubileuszowy – XX Bieg Konstytucji zwany też biegiem przyjaźni polsko-niemieckiej został rozegrany w Świnoujściu po raz pierwszy na plaży. Łącznie rozegrano 13 biegów w różnych kategoriach wiekowych i na dystansach od 200, 600, 800 i 1000 metrów oraz bieg główny open na 3 mile morskie.

czytaj więcej »

03.05.2012 14:35

Monodram "Moskwa-Pietuszki" na wyspach

(Wolin,Świnoujście) 3 maja o godzinie 21 w Jazz Clubie Centrala Scena zostanie wystawiony spektakl "Moskwa-Pietuszki" według adaptacji i reżyserii Zygmunta Duczyńskiego – założyciela i wieloletniego dyrektora Teatru Kana w Szczecinie. Wcześniej - w dniu 28 kwietnia ten sam monodram był wystawiany w Ośrodku Kultury Gminy Wolin.

czytaj więcej »

03.05.2012 14:23

Z wizytą przyjaźni u Serbów

(Międzyzdroje) Dzisiaj pojechała na tydzień do Serbii do miejscowości Čačak ( prawie 1600km odległości od Międzyzdrojów) grupa 32 gimnazjalistów (najlepsi z najlepszych z klas I, II i III z GP nr 1)) wraz z 13 nauczycielami. Jadą tam z rewizytą, zaproszeni przez dyrektora Szkoły Medycznej Milorda Blagojevića. Powrót zaplanowano na 10 maja. Grupa dwa pełne dni spędzi w podróży.

czytaj więcej »

03.05.2012 10:19

Bez sukcesów we własnej hali

(Międzyzdroje) We wtorek 1 maja w hali sportowej im. Andrzeja Grubby odbyły się indywidualne i drużynowe półfinały do Mistrzostw polski w tenisie stołowym młodzików, kadetów i juniorów w których uczestniczyli także gospodarze zawodnicy UKS Chrobry Międzyzdroje.

czytaj więcej »

03.05.2012 8:24

Świnoujski pisarz i podróżnik na spotkaniu

Wczoraj w uzdrowiskowej Rusałce w ramach „Wysp umajonych” odbyło się w cyklu Atlantyda Dnia Codziennego spotkanie z autorskie z pisarzem i podróżnikiem Jarosławem Molendą. Autora kilku już książek bliżej poznali w Świnoujściu mieszkańcy dzięki publikacjom o jego podróżach i dorobku twórczym w tygodniku „Wyspiarz niebieski”. Jarosław Molenda był także kandydatem do tytułu „Wyspiarz roku 2011”.

czytaj więcej »

03.05.2012 1:07

Nowy serwis turystyczny

Fluidi.pl to ogólnopolski społecznościowy portal szeroko traktujący o turystyce i tworzony przez przewodników turystycznych, pilotów wycieczek i fascynatów turystyki.

czytaj więcej »

03.05.2012 1:05

Majówka archeologiczna dla wszystkich

(Wolin) Od 1 maja do niedzieli 6 maja trwa tam majówka archeologiczna. W skansenie na wyspie Ostrów-Recław tradycyjnie zebrała się spora grupa pasjonatów kultury wczesnośredniowiecznej pod okiem których można korzystać z całodniowych warsztatów zorganizowanych dla wszystkich których interesuje nabycie umiejętności rzemieślniczych i dawnej sztuki. Majówce towarzyszą m.in. walki wojów i pokazy sokolników.

czytaj więcej »

02.05.2012 14:25

Nie było flagowego rekordu

Obchodzimy dziś Dzień Flagi Narodowej. Z tej okazji w ramach Festiwalu „Wyspy umajone” na świnoujskiej plaży odbyła się próba pobicia rekordu w ułożeniu naszej flagi na żywo z udziałem wszystkich osób chętnych trzymających białe i czerwone baloniki.

czytaj więcej »

02.05.2012 11:19

Lirica w Świnoujściu

Tuż po godzinie 8.30 wpłynął do świnoujskiego portu ekskluzywny statek wycieczkowy MSC Lirica z 1.200 pasażerami na pokładzie. Po obróceniu się na obrotnicy NATO przy wyspie Mielino jednostka zacumowała przy nabrzeżu Wybrzeża Władysława IV (przy Kapitanacie Portu).

czytaj więcej »

02.05.2012 11:16

Strefa parkowania już obowiązuje

Od dzisiaj do 30. września włącznie w dzielnicy nadmorskiej oraz przy ulicy Wojska Polskiego będzie obowiązywała strefa płatnego parkowania. W dzielnicy nadmorskiej parkowanie będzie płatne w kwartale ulic Słowackiego – Chrobrego - Uzdrowiskowej - Żeromskiego-Małachowskiego. A na ulicy Wojska Polskiego na odcinku od ul. Fredry do granicy państwa. Strefa obowiązuje od poniedziałku do soboty włącznie w godz. 8.00 – 20.00 z wyłączeniem dni świątecznych.

czytaj więcej »

02.05.2012 7:02

Czwarty , bogaty dzień „Wysp umajonych”

W dniu 1 maja w ramach Festiwalu Wyspy umajone odbyło się kilka znamiennych imprez. Wśród nich spotkanie autorskie z historykiem Józefem Plucińskim i otwarcie w hotelu Interferie Medical Spa wystawy znanego malarza Jerzego Pawełczyka. Niezwykle bogaty był kilkugodzinny program koncertowo-pokazowy w muszli koncertowej.

czytaj więcej »

02.05.2012 6:59

12 konkurencji

(Międzyzdroje) Na Stadionie Miejskim w Międzyzdrojach, odbył się wczoraj (1 maja) czterogodzinny Festyn Sportowo-Rekreacyjny dla najmłodszych oraz piłkarski Turniej Otwarty dla dorosłych. Organizatorem imprezy był Zarząd Klubu Sportowego „Fala”.

czytaj więcej »

02.05.2012 6:57

Z ekologią nie zawsze na „ty”

„Z ekologią na ty” to trzecie z cyklu spotkań „Kobiety pytają” zorganizowane przez Stowarzyszenie „Nasze miasto”. Uczestniczyło w nim około 20 osób. Niestety wśród uczestników znalazło się zaledwie kilka osób spoza stowarzyszenia, mimo licznych plakatów informujących o spotkaniu. Szkoda, bo omawiane były na nim między innymi ważne dla miasta i wszystkich mieszkańców sprawy związane z wdrożeniem tzw. ustawy śmieciowej. Na spotkaniu poruszono szereg spraw. Były one ujęte w trzech blokach tematycznych: śmiecie i surowce wtórne, ochrona ujęć wody, zwierzęta w naszym mieście.

czytaj więcej »

01.05.2012 10:58

Wielka majówka

Trwa w najlepsze długa majówka oto propozycje organizatorów ze Świnoujścia, Międzyzdrojów i Wolina z których można jeszcze w tych dniach skorzystać (prócz Festiwalu „Wyspy umajone” w Świnoujściu i „Przypływ sztuki” w Międzyzdrojach)

czytaj więcej »
« Poprzednia  | 1  |  ...  |  315  | 316  |  317  |  ...  |  546  |  Następna »   
SKONTI
CIROKO
Wulkanizacja

Rodzinie, Przyjaciołom i Współpracownikom

ŚP Piotra Jani

Wojewody Zachodniopomorskiego
Działacza, Społecznika i Patrioty
a nade wszystko Dobrego Człowieka

wyrazy współczucia i solidarności w bólu

Zarząd i Załoga
Terminalu Promowego Świnoujście

​​​​​prezes
Marek Kowalewski​​

​​​​v-ce prezes
Agnieszka Stój

Rodzinie, Bliskim i Współpracownikom

ŚP Piotra Jani

Wojewody Zachodniopomorskiego
Serdecznego Przyjaciela

wyrazy współczucia
Członkowie KP Prawa i Sprawiedliwości w Świnoujściu

Wydzierżawię lub sprzedam znakomity lokal użytkowy w centrum miasta. Pasaż Centrum od ul. Armii Krajowej, powierzchnia 28,6 m2, pierwsze piętro z wejściem na wprost schodów . telefon 601 77 92 54

Konsultacje okulistyczne

Prof. dr hab. n. med.

Olgierd Palacz

Przyjmuje raz w miesiącu.

Rejestracja w Przychodni Lekarskiej

Tadeusz Czajka

Tel. 91 321 94 44

lekarz medycyny pracy

spec. rehabilitacji kardiologicznej, fizjoterapii i balneologii

M. Krystyna Wasilewska - Zużałek

Świnoujście, ul. Boh. Września 6, wtorki, piątki 18 -19

Międzyzdroje, ul. M. Dąbrowskiej 6 , codzinnie 16 - 17

Rej. tel. 91 328 02 12, 601 87 19 20

CERTYFIKATY KIEROWCÓW, MARYNARZY:

NORWESKIE, DUŃSKIE, MIĘDZYNARODOWE

-badania profilaktyczne, książeczki zdrowia

EKG - choroby  serca, stawów, kręgosłupa

Rejestracja telefoniczna

 

 

GABINET GASTROENTEROLOGICZNY

Anna Popiela-Schiller

Gastroenterolog

Specjalista Chorób Wewnętrznych

Świnoujście, ul. Sikorskiego 2 (obok apteki "Arnika")

Rejestracja telefoniczna

+48 501 070 827

PRYWATNY GABINET ORTOPEDYCZNY

lek. med. Mariusz Dydyk

specjalista ortopeda - traumatolog

Poradnia Rodzinna

ul. Dąbrowskiego 4                      Rejestracja

parter                                       tel. 504 288 846

Konsultacja ortopedyczna dorosłych i dzieci

   USG stawów biodrowych niemowląt,

                 USG narządów ruchu

Ernest Pyrkosz

ORTOPEDA

  • profilaktyka stawów biodrowych u niemowląt
  • wady postawy
  • zespoły bólowe narządów ruchu
  • leczenie zmian zwyrodnieniowych i pourazowych
  • badania medycyny sportowej dzieci i młodzieży

Świnoujście, ul. Piastowska 60

wtorek 17:00- 18:00, piątek 15:30-17:00

Rejestracja telefoniczna 606 387 618

specjalista ginekolog-położnik

Maria Czajkowska

USG 4D położniczo- ginekologiczne

certyfikat USG Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego

przyjmuje prywatnie: wtorek, czwartek od godz. 16:00

ul. Boh. Września 27 (vis a vis przeprawy promowej)

rejestracja telefoniczna: 607 31 00 51

ALERGOLOG

specjalista chorób wewnętrznych

Wiesław Sarapak

testy alergiczne, spirometria

wtorek, czwartek 16:00- 17:30

Gabinet  ul. Wojska Polskiego 4 A-B/ 4c

(Osiedle Platan vis a vis placu zabaw dla dzieci)

tel. 504 230 730

rejestracja telefoniczna 690 431 005

Wydzierżawię lub sprzedam znakomity lokal biurowy o powierzchni 28,6 m2 na

I piętrze z wejściem na wprost schodów w Pasażu "Centrum" (ul. Armii Krajowej 12) .

Wiadomość telefon 601 779 254

STOMATOLOG

Katarzyna Szablewska

przyjęcia prywatne

i w ramach ubezpieczenia NFZ

rejestracja telefoniczna:

 608 198 968

Świnoujście, ul. Piastowska 60

RADCA PRAWNY Dorota Krzemień-Osuch

  • porady prawne, reprezentacja przed sądami,
  • spadki, sąd pracy,
  • obsługa prawna podmiotów gospodarczych (KRS)

 Świnoujście, ul. Armii Krajowej 9/2 (wejście od ul. Monte Cassino - od strony podwórka)

kontakt po uzgodnieniu telefonicznym 

tel. 91 321 93 30, 605 426 340      e-mail: dosuch@uznam.net.pl

WRÓŻKA WANDA

KARTY TAROTA, KARTY ZWYKŁE, HOROSKOP URODZINOWY

TEL. 509 349 490, www.wrozkawanda.com

 

Zajrzyj i zgłoś do nas swoją kwaterę  www.centrumnoclegowe.com.pl

Drewno kominkowe i opałowe

tel. 693 399 346, 91 418 82 68

WYSPIARZ niebieski