WYSPIARZ niebieski
Jedyny tygodnik ukazujący się w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Wolinie

18.02.2013 9:33

Remisowo z Niemcami z minutą ciszy

W sobotnie (16. bm.) popołudnie na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Matejki w Świnoujściu rozegrany został mecz towarzyski pomiędzy „Prawobrzeżem” Świnoujście, a niemieckim Grün-Weiß Usedom. Piłkarze gości to drużyna występująca na co dzień w Kreisoberlidze odpowiedniku polskiej okręgówki. Mecz rozegrany został systemem 3 x 30 minut. Nim mecz się rozpoczął zebrani kibice oraz zawodnicy obu zespołów uczcili pamięć zmarłego tragicznie radnego Tadeusza Kaczmarka, który był wielkim fanem „Prawobrzeża„, jednym z założycieli klubu, który w ogromny sposób angażował się w działalność sportową.

Pierwsze minuty meczu to napór gości, którzy zaatakowali z ogromnym zaangażowaniem. Ich ataki nie przyniosły jednak skutku. Po 10 minutach mecz wyrównał się, a po kolejnych 5 minutach do głosu coraz częściej zaczęli dochodzić grający w żółto-czarnych strojach gospodarze. „Prawobrzeże” zdecydowanie dłużej utrzymywało się przy piłce, konstruowało coraz groźniejsze ataki i gdy wydawało się, że bramka dla Świnoujścian jest kwestią czasu, Zielono-Biali wyprowadzili kontratak i wykorzystując błąd w ustawieniu lewej strony „Prawobrzeża” wyszli na prowadzenie. Od momentu straty bramki „Prawobrzeże” jeszcze bardziej skomasowało ataki na bramkę piłkarzy z Niemiec. Na 5 minut przed końcem pierwszej tercji po dośrodkowaniu z rzutu rożnego obrońca Piotr Sułkowski pięknym strzałem głową wyrównał stan meczu. Remisem 1:1 zakończyła się pierwsza tercja spotkania. W drugiej trener dokonał aż 9 zmian. Zmiennicy bardzo chcieli pokazać się z dobrej strony i od początku mocno zaatakowali ,posiadając inicjatywę praktycznie przez całą drugą tercję. Niestety nieskuteczność spowodowała, że w tej fazie meczu nie padły kolejne bramki dla „Prawobrzeża„ Goście praktycznie nie zagrozili bramce miejscowych, oddając zaledwie 3 strzały z czego jeden celny przez 30 minut gry. Ostatnia odsłona meczu to nadal duża przewaga „Prawobrzeża„, z której nadal nic nie wynikało, gdyż brakowało wykończenia akcji. I podobnie jak w pierwszej tercji niewykorzystane okazje zemściły się na żółto-czarnych. Jeden z nielicznych ataków gości, dośrodkowanie z lewego skrzydła, błąd bramkarza Oskara Chrzanowskiego, który źle obliczył lot piłki i piłkarzowi z Usedom pozostało skierować ją do pustej bramki. „Prawobrzeże” ponownie zaatakowało, jednak znakomicie spisywał się bramkarz Grün-Weiß, który bronił w świetnym stylu. Na 7 minut przed końcem spotkania piękny strzał oddał Krystian Waliszewski, bramkarz gości zdołał jeszcze obronić ten strzał, ale wobec dobitki Krzysztofa Nowaka był już bezradny. 2:2. Trzy minuty później mogło być 3:2 dla „Prawobrzeża„ gdy w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Krzysztof Nowak. Niestety jego strzał znów w fenomenalny sposób obronił bohater meczu- bramkarz Grün-Weiß Usedom. W doliczonym czasie gry z kolei Zielono- Biali mogli przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, ale w ostatniej chwili obrońcy „Prawobrzeża” zażegnali niebezpieczeństwo. Podsumowując zespół UKS rozegrał dobry mecz, jednak jak zwykle zawiodła skuteczność. Grün-Weiß Usedom okazał się bardzo wymagającym przeciwnikiem i miejmy nadzieję, że będzie to stały sparingpartner „Prawobrzeża” w kolejnych przerwach w rozgrywkach. Piłkarze niemieccy już zapowiedzieli rewanż ,tym razem na ich terenie w Stadt Usedom latem po zakończeniu sezonu 2012/2013. Kolejny sparing został ustalony na 23 lutego godz. 14.00 sztuczna murawa w Świnoujściu. Rywalem będzie dziwnowski „Jantar”. Serdecznie zapraszamy do kibicowania naszej drużynie.