WYSPIARZ niebieski
Jedyny tygodnik ukazujący się w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Wolinie

06.06.2011 14:02

Udany początek sezonu KS „Uznam” Świnoujście

Tegoroczny sezon Pucharu Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych zaczął się oficjalnie 30.04. w Trzebnicy pierwszym z trzynastu zaplanowanych wyścigów. Nasi kolarze wystartowali na dystansach 135 i 270 kilometrów zajmując w swoich kategoriach wysokie 3 (Katarzyna Rzepecka i Zbigniew Berezowski), 4 (Jan Wesołowski) i 5 miejsce (Jan Kowalewski).

Już tydzień później odbyła się kolejna impreza z tej serii. 7. maja nasi zawodnicy rywalizowali z kolarzami z całej Polski w Radkowie. Tam na dystansie 190 i 130 kilometrów nasi zawodnicy zajęli odpowiednio 3 (Jan Wesołowski) i 5 miejsce (Dariusz Bielenis). Najliczniejsza reprezentacja Świnoujścia wystartowała do wyścigu w niedalekich Gryficach. Tam na starcie stanęło aż 12 świnoujścian, również zajmując wysokie miejsca i zaznaczając tym samym bardzo wyraźnie swoją obecność. Zawodnicy ścigali się na dystansach 94, 187, 280 i 410 kilometrów w łącznej liczbie 247 zawodników. Pierwsze miejsca w swoich kategoriach wywalczyli Kamil Chwistecki (410km), Zbigniew Berezowski (280) i Stanisław Zając (94km). Dalsze miejsca zajęli: Ewa Skórka (2 na 94km), Jan Kowalewski (2 na 280km), Jan Wesołowski (3 na 410km), Remigiusz Zając (3 na 94km), Stanisław Wieczorek (4 na 410 km), Zenon Tarnawski (5 na 94km), Cezary Dobrochowski (6 na 410km), Adam Stefański (12 na 187 km), Romuald Parczewski (13 na 187km).

Nasi zawodnicy uplasowali się wysoko w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski w Szosowych Maratonach Rowerowych. Nasi kolarze zajmują 5 z miejsc w czołowej dziesiątce wśród mężczyzn i 2 w pierwszej piątce wśród kobiet.