Jedyny tygodnik ukazujący się w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Wolinie

Niedzielna uroczystość wręczenia nagród w muszkli koncertowej

05.06.2011 19:32

Kolarze z pucharami oraz medalami

W sobotę rywalizowali najlepsi kolarze amatorzy z całego kraju startujący w Ultramaratonie Rowerowym im. Olka Czapnika, organizowanym przez KS UZNAM. W sobotnich zawodach na trasie okalającej wyspę Wolin wystartowały 233 osoby. Natomiast dzisiaj w muszli koncertowej odbyło się wręczenie pucharów, medali i nagród.

Zawodnicy wyruszyli spod Stoczni Remontowej, by następnie jadąc przez Międzyzdroje, Wisełkę, Międzywodzie i Wolin wrócić do Świnoujścia pokonując 85 kilometrową pętlę. Takich pętli, w zależności od wyboru trasy, mieli do pokonania jedną, dwie, albo trzy. Najwytrwalsi więc zmierzyli się na dystansie 255 kilometrów. Zwycięzców było wielu w zależności od kategorii. Najważniejsza bezwzględnie jest jednak kategoria open. Wśród pań na dystansie 255 kilometrów open zwyciężyła jedyna startująca kobieta Monika Jagodzińska (w czasie 8 h i 11').W gronie panów natomiast wygrał Zdzisław Kalinowski przed Janem Lipczyńskim i Romanem Kościakiem. Na dystansie 170 kilometrów kobiet zwyciężyła Monika Buchowiecka przed Irena Kosińską i Beatą Tulimowską. Wśród panów na dwóch pętlach najlepszy był Roman Szczepaniak przed Marianem Kołodziejskim i Marianem Przybylskim. Na jednej pętli ultramaratonu liczącej 85 kilometrów w gronie kobit zwyciężyła Magdalena Kaszuba przed Barbarą Węglarską i Dorotą Buraczyńską. Panowie zaś linię mety mijali w następującej kolejności : Jan Zugaj przed Zbigniewem Szkołudą i Franciszkiem Harbacewiczem.

Więcej na ten temat w papierowym wydaniu gazety. A więcej zdjęć z obu dni – rywalizacji i wręczenia nagród, w zakładce fotoreportaż