WYSPIARZ niebieski
Jedyny tygodnik ukazujący się w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Wolinie

13.09.2010 7:22

W ROKU DZIESIĘCIOLECIA

Bieżący rok jest szczególny w działaniach UKS KEJA (przy SP 9) albowiem klub ten obchodzi dziesięciolecie swojej działalności. Z tej właśnie okazji zorganizowano jubileuszową imprezę, podczas której zaprezentowano bogaty dorobek członków – młodych żeglarzy, którzy zdobyli ponad 100 pucharów w imprezach różnej rangi, m.in. na mistrzostwach Polski w klasie OPTY i ISA 407.

Członkowie klubu w maju br. wzięli udział w imprezie Dzień profilaktyki i edukacji morskiej” w Wolinie, podczas której w konkursie wiedzy o tematyce morskiej Ada Miller zajęła I miejsce. W czerwcu zorganizowany został kolejny Międzygminny Festiwal Piosenki Żeglarskiej, w której udział wzięło 200 uczestników. W tym samym miesiącu czołowe zawodniczki klubu – Ada Czysieska i Ada Miller wzięły udział w X Ogólnopolskich Regatach o Puchar Ziemi Złocienieckiej. W klasyfikacji generalnej w klasie ISA 407 Ada Czysieska zajęła IV miejsce (w klasyfikacji dziewcząt I miejsce), Ada Miller – X miejsce (w klasyfikacji dziewcząt – II miejsce).

Także w Złocieńcu odbyły się Mistrzostwa Okręgu Zachodniopomorskiego i tutaj Ada Czysieska zajęła II miejsce , a Ada Miller V (w klasyfikacji dziewcząt odpowiednio I i II miejsce). Natomiast podczas Międzynarodowego Chojnickiego Tygodnia Żeglarskiego Ada Miller w klasyfikacji generalnej zajęła IV miejsce, a spośród dziewcząt pierwsze.

Podsumowując sezon żeglarski należy podkreślić, że był on kolejnym udanym dla zawodników UKS KEJA ponieważ pojawiły się nowe talenty żeglarskie – dziewczęta (!). Zawodnicy z tego klubu wezmą jeszcze udział w mistrzostwach Polski w październiku, które odbędą się w Chojnicach. Założycielem klubu i jego szefem jest Jerzy Miller, a tradycje piosenki żeglarskiej od lat z sukcesem kontynuuje Alicja Miller.