WYSPIARZ niebieski
Jedyny tygodnik ukazujący się w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Wolinie

25.11.2022 19:53

Świnoujscy zawodnicy sportów walki na zawodach

W dniach 18-20 listopada 2022 w Toruniu odbył się Puchar Polski w taekwondo olimpijskim w kategoriach kadet i junior. ULKSW Pomorze Świnoujście reprezentowała piątka zawodników - cztery kadetki oraz jeden junior.

Julia Grosicka oraz Vanessa Zakrzewska odpadły w walkach eliminacyjnych z późniejszymi finalistkami swoich kategorii, natomiast Klaudia Bukowska wygrała pierwszą walkę i uległa w ćwierćfinałach z zawodniczką, która wygrała całą kategorię. Najlepiej wypadła Maja Kowalewska, która wygrała wszystkie walki z wyjątkiem finału, w którym przegrała minimalnie 1:2 zdobywając srebrny medal.

Wśród juniorów swoją dominację w kategorii do 51 kg potwierdził Kajetan Rupar, który zdecydowanie wygrał wszystkie walki i zdobył złoty medal. W najbliższą sobotę (26 listopada) Kajetan po raz pierwszy spróbuje swoich sił w rywalizacji z seniorami w Bornym Sulinowie.

W tym samym czasie  w Radlinie odbyła się kolejna edycja Grand Prix Polski w kickboxingu. Nasz klub reprezentowała Cecylia Somska. Cylka w formule point fighting zdobyła złoty medal, a w formule kick light srebrny.