WYSPIARZ niebieski
Jedyny tygodnik ukazujący się w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Wolinie

28.07.2021 7:33

30 lipca uroczyste otwarcie w Heringsdorfie

(Heringsdorf) W dniu 1 czerwca br. w Heringsdorfie została dla pierwszych gości uruchomiona Uznamska Ścieżka w koronach drzew. Ze względu na obowiązujące wówczas obostrzenia dotyczące koronawirusa odbyło się to bez oficjalnej ceremonii otwarcia. Ta nastąpi w dniu 30 lipca. Informacje o tym obiekcie zamieszczaliśmy już dwukrotnie (w czerwcu i przed paroma dniami o jego rozbudowie)

 

Prowadzący ten obiekt w kurorcie Heringsdorf chcieliby nadrobić ten brak oficjalnego otwarcia i zapraszają gości na uroczystą inaugurację. Uznamska Ścieżka w koronach drzew zostanie formalnie uruchomiona 30 lipca od godziny 17.30.

  Nowy atrakcyjny obiekt to 33-metrowa wieża widokowa, której szczyt wyznacza najwyższy punkt na całej wyspie Uznam. Ostatnio dla miłośników ekstremalnych wrażeń wieża wzbogacona została o siatkę o powierzchni 50 m2 zawieszoną na wysokości na którą można wejść aby doznać dodatkowych niezwykłych wrażeń. Podobnie jak inne szlaki w koronach drzew, również na Uznamie wieża pozbawiona jest barier i przy nachyleniu do 6% doskonale nadaje się dla wózków inwalidzkich i dziecięcych. Z platformy szczytowej wieży, roztacza się wspaniała dookólna panorama na Uzdrowiska Cesarskie Heringsdorf i Ahlbeck, Świnoujście oraz dalsze obszary wyspy. Miłośnicy wypoczynku na świeżym powietrzu mogą napawać się wspaniałym widokiem aż po polski i niemiecki stały ląd, a w pogodne dni widoczna jest nawet wyspa Rugia.


© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów bez zgody redakcji zabronione.

Tygodnik "WYSPIARZ niebieski"
Świnoujście  •  ul. Armii Krajowej 12  •  Pasaż Centrum  •  I piętro, p. 109
Tel. +48 91 327 10 64  •  Tel./Fax +48 91 321 54 36

www.wyspiarzniebieski.pl