WYSPIARZ niebieski
Jedyny tygodnik ukazujący się w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Wolinie

26.02.2016 14:22

Pionierzy u świnoujskiego prezydenta.

Pani Mira Lasak oraz  Panowie Józef Górski, Tadeusz Goliński i Henryk Szczodrowski spotkali się dziś w Urzędzie Miasta z Januszem Żmurkiewiczem, Prezydentem Miasta Świnoujście.

 

Zaproszeni goście zostali wyróżnieni specjalnymi, okolicznościowymi medalami z okazji           70-lecia polskiego Miasta Świnoujście. Tym samym dołączyli do grona Pionierów, którzy takie medale otrzymali na uroczystej sesji Rady Miasta w dniu 11 listopada ubiegłego roku.

Spotkanie było okazją do wspomnień oraz  rozmów o trudnych początkach i historii polskiego Świnoujścia, ale także  planów dotyczących dalszego rozwoju miasta.

- Jesteście żywą historią Świnoujścia. To wy odbudowywaliście  ten piękny przedwojenny kurort, który dziś należy do najpiękniejszych na polskim wybrzeżu. Wnieśliście też na wyspy to, co najważniejsze - polską kulturę i tradycję, tak ważną dla kolejnych pokoleń mieszkańców naszych wysp- powiedział Prezydent Janusz Żmurkiewicz.

 

- Jesteśmy dumni z tego, że mieszkamy w Świnoujściu. Największym źródłem radości   i uznaniem dla naszej pracy jest to, gdy widzimy, jak nasze ukochane miasto pięknieje z dnia na dzień, dzięki pracy Pana i wielu młodych świnoujścian – mówili podczas spotkania Pionierzy.

Oprócz medali Pionierzy otrzymali również albumy o Świnoujściu, w których, na  prośbę gości , Prezydent wpisał imienną dedykację.

 

Tekst/fot BIK

 


© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów bez zgody redakcji zabronione.

Tygodnik "WYSPIARZ niebieski"
Świnoujście  •  ul. Armii Krajowej 12  •  Pasaż Centrum  •  I piętro, p. 109
Tel. +48 91 327 10 64  •  Tel./Fax +48 91 321 54 36

www.wyspiarzniebieski.pl