Jedyny tygodnik ukazujący się w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Wolinie

VI Półmaraton w Worku

10.08.2015 17:27

Bieg dla twardzieli w ukropie

W niedzielę 09. sierpnia 2015r. po raz szósty przeprowadzony został bieg na crossowej, silnie urozmaiconej i bardzo trudnej trasie wiodącej wzgórzami w masywie Góry Słowiańskiej w Worku. Bieg składał się z 4 pętli (z Góry Słowiańskiej do okolic jeziora Wolgastsee i z powrotem) – każda po 5,275 km (łącznie 21,1km). Walka toczyła się o uzyskanie certyfikatów twardziela (wśród tych, którzy ukończyli cały dystans).

Wystartowało 31 zawodników z kilku miast Polski i Niemiec, z których dwóch przebiegło jedną pętlę, czterech dwie pętle, dwóch trzy pętle i 23 cały dystans, czyli cztery pętle (21,1 km) i oni to uzyskują tytuł twardziela (wśród nich trzy panie).

-3 pętle (15,825 km)

1.Horst Trettin--------------------2.26.48 (Garz)

2.Gerard Tolz----------------------2.27.39 (Bansin)

Rywalizację o zwycięstwo na dystansie głównym (4 pętle – 21,1 km) wygrał po raz pierwszy najbardziej progresywny zawodnik – Jacek Giba (w roku ubiegłym zdobywca drugiego miejsca w tym biegu), pokonując Janusza Michalskiego i Grzegorza Tałandę. Wśród pań najszybciej dystans ten pokonała Anna Stafiej, a za nią Agnieszka Szopa-Poppel i Elżbieta Jabłońska.

Oto pełne zestawienie wyników:

1.Jacek Giba----------------------1.39.40

2.Janusz Michalski--------------1.42.02

3.Grzegorz Tałanda-------------1.43.05

4.Aleksander Borkowski--------1.48.44

5.Przemysław Stefańczyk------1.51.19

6.Paweł Majchrzak--------------1.52.30 (Połczyn Zdrój Biega)

7.Adam Brudnik------------------1.52.38

8.Arkadiusz Drzewiecki---------1.54.02

9.Krzysztof Hajduk---------------1.54.47 (Kraków)

10.Andrzej Skrzypiec------------1.56.31

11.Anna Stafiej-------------------2.00.22

12.Krystian Matuszewski-------2.01.26

13.Grzegorz Kiljan---------------2.04.44

14.Kai Lachmann----------------2.07.14 (Greifswald)

15.Sławomir Weremij----------2.07.51

16.Tadeusz Olszyk---------------2.08.31

17.Robert Pezdek----------------2.11.34 (Zabrze)

18.Sławomir Kaczorowski------2.11.55 (Jelenia Góra)

19.Waldemar Pyzik--------------2.13.42

20.Dariusz Kowalewski---------2.14.24

21.Włodzimierz Potrzebny-----2.18.36

22.Agnieszka Szopa-Poppel----2.20.09

23.Elżbieta Jabłońska-----------2.20.20

Cieszy powrót na biegowe trasy po wielu latach Grzegorza Kiliana oraz dynamiczny wzrost formy Krystiana Matuszewskiego zamierzającego pokonać najbliższy maraton Świnoujście-Wolgast w czasie około 3,5 godz. Zawody sędziowała Agnieszka Stój, a na punkcie pomiarowo-żywieniowym na trasie – Maciej, Wiesław Zabrocki i Katarzyna Stój odpowiadająca jednocześnie za zabezpieczenie medyczne, jako kwalifikowany ratownik medyczny. Obsługę foto sprawował Sebastian Błaż.