WYSPIARZ niebieski
Jedyny tygodnik ukazujący się w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Wolinie

22.10.2014 6:54

„IV Bieg leśnika”

W niedzielne (19.10) słoneczne południe, przeprowadzona została IV edycja „Biegu Leśnika”. Udział wzięło w sumie 42 zawodników. Trasa wiodła duktami leśnymi na Wydrzanach – 3 okrążenia, każde po 4.333 m. Jedno okrążenie przebiegli dwaj zawodnicy, dwa okrążenia ośmiu zawodników z najstarszym biegaczem Horstem Trettinem. Natomiast pełen dystans – 13 km - pokonało 27 biegaczy. Nie obyło się bez niespodzianki. Otóż na tych krótszych od maraton dystansach zdecydowanie wygrywał jak do tej pory Artur Miller z Przytoru, tym razem jednak pokonał go świnoujski maratończyk Aleksander Borkowski (o ponad pół minuty).

Oto pełne zestawienie wyników na dystansie głównym – 13 km.:na mecie meldowali się kolejno: Aleksander Borkowski, Artur Miller, Arkadiusz Drzewiecki, Andrzej skrzypiec, Ulrich Faust, Robert Dusza, Joanna Szczepaniak, Waldemar Wojtkowski, Krzysztof Pyzik, Paweł Adamkiewicz, Mariusz Fryska, Tadeusz Olszyk,Waldemar Pyzik, Katarzyna Bielaszmyt, Magdalena Juszczyk-Bukowiecka, Paweł Lesnau i Mateusz Smok, Michał Czapor, Agnieszka BochenekKamila Lewkowicz-Braun, Krystian Matuszewski, Roland Macko, Agnieszka Michalska, Katarzyna Kaliciuk oraz Marzena Kisielewska iAgnieszka Parzątka-Lipińska.Poza klasyfikacją dystans główny pokonał Jan Dudziak. Dystans jednego okrążenia (4.3km) pokonali także kijkarze: Dorota Czapor, Elżbieta Osak, Gerlinde Tolz i Gerhard Buchweister.

Na podkreślenie zasługuje to, że zwycięzca biegu Aleksander Borkowski tydzień wcześniej przebiegł w Poznaniu swój dwusetny maraton (w którym udział wzięło 25 Świnoujścian, patrz www.jogging.republika.pl).

Po biegu, na polanie za leśniczówką odbyło się ognisko sponsorowane przez prezesa KNW „Włóczykije” Marka Stefanickiego (a przygotowane przez Tadeusza Olszyka), przy którym spotkali się biegacze i kijkarze, którzy inną trasą o długości 12 km. dotarli do polany, a także rodziny i kibice.