WYSPIARZ niebieski
Jedyny tygodnik ukazujący się w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Wolinie

21.10.2014 12:26

Joanna Kiedrowska piąta na Grand Prix Polski

Podczas 1. Grand Prix Polski Seniorek i Seniorów w tenisie stołowym rozegranego w dniach 17-19.10.2014 r. w Radomiu fantastycznie wypadła zawodniczka UKS Chrobry Międzyzdroje, Joanna Kiedrowska. Tenisistka z Międzyzdrojów zajęła bardzo wysokie piąte miejsce wśród 64 najlepszych zawodniczek w kraju. Zdobyta lokata jest jedną z najlepszych w kategorii seniora w ostatnich latach w naszym klubie.

Podczas turnieju Joanna pewnie przebrnęła przez fazę grupową oraz 1 rundę awansując następnie do 1/8 finału, w której zmierzyła się z Kingą Stefańską, która znalazła się w składzie reprezentacji Polski podczas ostatnich Drużynowych Mistrzostw Europy w Lizbonie. Nasza zawodniczka jednak nie uległa presji i zwyciężyła 4:0 z bardziej doświadczoną przeciwniczką. W 1/4 finału Kiedrowska trafiła na Antoninę Szymańską z GLKS Nadarzyn (aktualnie numer 2 w Polsce wśród seniorek), z którą niestety przegrała 1:4. Ostatnim pojedynkiem dla Kiedrowskiej podczas Grand Prix był pojedynek o piąte miejsce, w którym zmierzyła się z Darią Łuczakowską (KU AZS UE Wrocław). Po pasjonującej grze obu tenisistek ostatecznie wygrała zawodniczka UKS Chrobry Międzyzdroje wynikiem 3:1 tym samym zajmując wysoką piątą lokatę.