WYSPIARZ niebieski
Jedyny tygodnik ukazujący się w Świnoujściu, Międzyzdrojach i Wolinie

19.04.2014 17:26

Flota przegrywa 0:1 z Puszczą

Piłkarze Floty Świnoujście w 25. kolejce I ligi przegrali dzisiaj na świnoujskim stadionie z drużyną Puszcza Niepołomice 0:1. Jedyna bramka meczu padła w drugiej połowie.

Początkowo częściej przy polu karnym świnoujścian gościli piłkarze Puszczy. Nie potrafili jednak stworzyć dogodnych sytuacji bramkowych. Najgroźniejszy był strzał z 18 metrów, złapany na raty przez bramkarza Floty, Darko Brljaka.

Wyspiarze mieli w pierwszej połowie dwie sytuacje, ale strzał Petra Hoska trafi w boczną siatkę, a uderzenie Bartosza Śpiączki z 12 metrów zostało zablokowane.

Po przerwie, w 55 minucie goście objęli prowadzenie. Po dośrodkowaniu w pole karne Floty powstało małe zamieszanie. Obrońcy Floty nie zdołali wybić piłki, która trafiła do Krzysztofa Zaremby, a ten strzałem pod poprzeczkę zdobył zwycięską, jak się później okazało, bramkę.

Po stracie gola Wyspiarze osiągnęli przewagę w polu, ale zabrakło wielu sytuacji bramkowych. Najlepszą miał w 79 minucie Robert Kolendowicz, który wygrał pojedynek biegowy z bramkarzem Puszczy, lecz nie zdołał umieścić piłki w siatce. W tabeli Flota jest na 11. miejscu mając trzy punkty przewagi nad strefą spadkową.

Flota Świnoujście - Puszcza Niepołomice 0:1 (0:0)
Bramka: Zaremba (55)
Flota: Brljak - Mokwa, Kieruzel, Gusocenko, Jasiński - Grzelak, Sołowiej (59 Olszar), Bodziony, Niewiada, Śpiączka (59 Kolendowicz) - Hosek (66 Arifović).