Przede wszystkim Państwo Młodzi wybierają regiony odległe od własnego miejsca zamieszkania. Oczywiście najczęściej zagranicę, ale nie tylko.
- W ubiegłym roku spośród wszystkich małżeństw zawartym w świnoujskim Urzędzie Stanu Cywilnego sześć procent to były małżeństwa turystów – mówi Agnieszka Stój ze świnoujskiego Urzędu Stanu Cywilnego. – Czyli pary z Polski, które wybrały Świnoujście, jako miejsce w którym chcą powiedzieć sobie sakramentalne „tak”, a potem spędzić u nas swój miesiąc miodowy.
Nowożeńcy pochodzili głównie z województw śląskiego, wielkopolskiego, mazowieckiego i zachodniopomorskiego. W większości przypadków przyszli małżonkowie wybrali na miejsce ślubu Świnoujście, bo właśnie tu się poznali, ale były też inne powody.
Jak to zrobić by zawrzeć ślub w Świnoujściu? Prawo o aktach stanu cywilnego pozwala spisać zapewnienie o braku przeszkód do zawarcia małżeństwa przed kierownikiem USC w miejscu zamieszkania.
- Gotowy komplet dokumentów przyszli małżonkowie przesyłają na adres naszego urzędu, w ten sposób rezerwując sobie datę ślubu. Resztę szczegółów omawiamy już telefonicznie – wyjaśnia Agnieszka Stój. Co ciekawe, w Świnoujściu dominują śluby właśnie cywilne,nie konkordatowe.
Źródło : BIK UM
© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów bez zgody redakcji zabronione.
www.wyspiarzniebieski.pl