Wizualizacja ZMPSiŚ
Sprawa toczy się w związku z wystąpieniami niemieckiego stowarzyszenia Lebensraum Vorpommern oraz wspieranego przez lokalne władze Stowarzyszenia Zielone Wyspy Świnoujście. Mimo decyzji WSA z 21 lipca o wstrzymaniu rygoru wykonalności decyzji środowiskowej , budowa terminala kontenerowego w Świnoujściu trwa. Kierownictwo Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście zachowuje spokój uznając, że decyzja sądu będzie dla inwestorów wyłącznie korzystna.
W podobnym tonie wypowiada się też Arkadiusz Marchewka, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury. Ten za kolei jak zawsze mówi o priorytecie tej inwestycji, bajdurzy o wielkim impulsie gospodarczym i szeroko rozumianym bezpieczeństwie. Zapowiada, że nic i nikt nie jest w stanie powstrzymać inwestycji GTK.
***
Tak krótkowzrocznie w sprawie GTK można sobie opowiadać, bo ów minister nie mieszka na polskich wyspach i może mieć z nimi kontakt przesuwając tylko palcem po mapie. Nie ma też żadnego emocjonalnego związku z piękną wyspiarską przyrodą, która ulegnie zniszczeniu i nie myśli wcale o naturalnej konieczności ochrony środowiska. Nie musi się także martwić wzrastającym kolosalnym transportowym zatłoczeniem i perspektywą dalszej degradacji środowiska naturalnego. Jak tak dalej pójdzie to w imię bezpieczeństwa i impulsów pozostawimy sobie, a głównie przyszłym pokoleniom rewelacyjnie „zasyfione” miejsce na ziemi.
Wn
© Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów bez zgody redakcji zabronione.
www.wyspiarzniebieski.pl