WYSPIARZ niebieski
AKTUALNOŚCI NA WYSPACH
Finał, nagrody, podziękowania i odznaczenia

Pierwsza część koncertu finałowego

30.08.2009 1:00

Finał, nagrody, podziękowania i odznaczenia

FAMA, FAMA ...i po Famie

Sobotnim koncertem finałowym w amfiteatrze dwa tygodnie działań zwieńczył Międzynarodowy Kampus Artystyczny, czyli 39. FAMA. Koncert był niejako przekrojem twórczych dokonań i zaprezentował to co na tegorocznym festiwalu znacząco się wybijało stanowiąc o jego artystycznej wartości. Główna nagrodę FAMY – Trójząb Neptuna zdobyli autorzy i realizatorzy projektu „FAMATERIE”, a nagrodę TRYTONA ex aequo Teatr KRZYK i Grupa Artystyczna Teraz Poliż.

W ponad dwugodzinnej pierwszej części finałowego koncertu zaprezentowali się młodzi artyści, których wkład w artystyczny wyraz tegorocznego festiwalu był zauważalny i znaczący. Nie zabrakło także artystycznego akcentu świnoujskiego, w numerze bluesowym wystąpił bowiem także Jan „Izba” Izbiński. Sprawnie przygotowany koncert z dobrą muzyką, kabaretowymi występami i wartką opowieścią o Ciemnogrodzie podobał się publiczności. A na jego zakończenie przyznano nagrody i wyróżnienia przyznane przez tegorocznych jurorów. Tytuły HONOROWEGO LAUREATA festiwalu za wyjątkowa maestrię i zauważalnie wysoki poziom swoich prezentacji otrzymali w kategorii muzyka zespoły So Cool Band, Disparates, Starguardmuffin i Południca. W kategorii jazz damski zespół Nail Quartet, w kategorii kabaret – kabaret Szarpanina, w kategorii fotografia Joanna Bąk, plastyka – Piotr Depta i performance – Kinga Boruń. Nagrodę organizatora za pozytywny wkład w procesy organizacyjne festiwalu otrzymała Karolina Serocka. Nagrodę imienia Andrzeja Jakóbca dla najzdolniejszego twórcy jazzowego festiwalu otrzymały ex aequo zespoły Fusionator i Freeway Quartet. Nagrodę im. Mariana Redwana za najlepsze teksty literackie na festiwalu otrzymali ex aequo Tomek Stokowski i Dominika Łapka. Natomiast nagrodę im. Maxa Szoca za najbardziej nieszablonową i kreatywną postawę na festiwalu otrzymali realizatorzy cyklu „FAMA UDOMOWIONA” - Grupa Patefon. Ufundowaną przez Urząd Miasta w Świnoujściu – nagrodę TRYTONA za najlepszą kreację zbiorową festiwalu otrzymali ex aequo Teatr KRZYK za spektakl „Nord Strem” i Grupa Artystyczna Teraz poliż za spektakl „Liminalna. Jestem snem, którego nie wolno mi śnić”. Tradycyjnie najważniejszą nagrodę na Famie – Trójząb Neptuna za najlepsze wydarzenie artystyczne festiwalu, zrealizowane podczas jego trwania otrzymali autorzy i realizatorzy projektu „FAMATERIE”.

Wręczono również Złote Odznaki FAMY, które m.in. otrzymał wieloletni przyjaciel festiwalu Darek Ryżczak i przed laty dyrektor FAMY, który od lat wspiera festiwal Henryk Zaremba.

W drugiej części koncertu finałowego wystąpiła gwiazda wieczory zespół DZIEWCZYNY, w którym występuje świnoujścianka Ola Nowak.

Więcej na ten temat w najbliższym wydaniu gazetowym „Wyspiarza niebieskiego”, a więcej zdjęć z finału na naszej stronie w zakładce fotoreportaż.

 

zdjeciezdjeciezdjecie
Tytuł
Podpis
Treść
Komentarze są opiniami użytkowników serwisu. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za ich treść. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Więcej informacji
WYSPIARZ niebieski